♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evanns
13. dec 2010

@mirmaj ☹ ☹ ☹

memory97
13. dec 2010

@akika722 chudatko malicke, neboj bude vsetko v poriadku uvidis. Drzime silno prsty a myslime na vas 😉
@liba78 wav krasne priberate.
@katkavv poriadny hladosko 😉

memory97
13. dec 2010

troska zmenim temu. Neviete mi poradit nieco proti roseniu okien?

alure
13. dec 2010

@memory97 doma? ak máš plastové tak to je choroba plastových okien..zaluzie nemaj nikdy stiahnuté až po spodok a hlavne ak máš možnosť tak aspoň štrbinové vetranie...
@liba78 waw tak vy máte parádnu váhu 🙂

evanns
13. dec 2010

@memory97
@alure a ja som pocula ze ked sa rosia plastove tak je nejaky problem s ich kvalitou? pravda?

memory97
13. dec 2010

@alure ano, sa nam hrozne rosia okna, som dnes polovicu umyla, lebo sa na nich zacala robit az pliesen...
maleho obliekas, ked vetras?

memory97
13. dec 2010

@evanns moze byt, ti co sme od nich kupili byt asi kupili nejake menej kvalitne, lebo mame aj flaky od vody pod oknami a to si neviem vysvetlit preco, jedine, ze ich zle utesnili... strasne odflaknuta robota....

hajatanufus
13. dec 2010

ahojte baby citala som ze riesite jeziska my ked sme boli male tak vecer 24 sme isli normalne spat a 25. rano sme nasli ozdobeny stromcek a s darcekmi len to bolo za totality a verili sme ze nam to doniesol jezisko az kym najstarsia sestra neprisla domov zo skoly s tym ze to davaju rodicia a aby nas presvedcila tak prekutala skrine a ukazala nam darceky vtedy som uz mala asi 10 a nenavidela som za to segru ze mi pokazila iluzie ale s rodicmy sme to neriesili od vtedy to bolo proste prezradene a basta co uz ☹ moje deti su este malinke ale ked uz tomu budu rozumiet tak im vysvetlim ze vianoce su preto lebo sa narodil jezisko a ze ludia sa z toho tesili tak mu davaly dary a ze preto si aj my davame darceky na vianoce
@mirmaj dakujem aj ja to teda tak vyskusam len asi az od sest mesiacov teda uvidim co povie vo stvrtok detska sestra ze ako to je s prikrmamy tu v uk a aj podla vahy ale sem tam jej uz budem davat ochutnavat po lyzicke 🙂
@akika722 ahoj stale na teba myslim neboj sa urcite sa to vyriesi a budete obaja v poriadku 🙂

inak baby ja som tiez taka truba nechala som malu na prebalovaku nech sa vyvetra zadocek a ona sa mi z neho zosmykla ale nie na bok ale smerom dopredu a spadla chudatko tiez som sa zlakla a dufam ze bude v poriadku som blba a nezodpovedna 😠

baby vy mate poriadnych mackov ze 7 kg a tak som zvedava kolko ma nasa mala ale ono je pravda ze u chlapcov sa berie vaha inak ako u dievcat a zalezi aj od porodnej vahy 🙂

@kahlan viem ze sa koli malej trapis ale mala by si ju nechat aspon 4 hodiny bez jedla uplne bez aby jej vytravilo a potom urcite bude hladna a spapa viac lebo ked papa castejsie menej tak sa zaludok len oklame a ona aj ked nie je syta je spokojna a nechce papat skus jeden den jej naozaj davat po 4-5 hod ale medzitym nic aby nedopijala po hodinke a uvidis ci sa to nezlepsi to je len taky moj napad neviem ci to bude fungovat 😉

hajatanufus
13. dec 2010

@mirmaj to je hrozneeeeeeeeeee az mi mraz beha po chrbte ked som to precitala ☹ ☹ ☹

jankasramka
13. dec 2010

@vladka84
@alure ja som tiez verila na jeziska veeeeeeeeelmi dlho lebo raz ma poslali po nieco do obyvacky a povedali ze3 nekukaj pod stromcek lenze ja som tak perifernym videnim zazrela ako dajaky darcek "blikol" (asi zo svetiel od stromu) a myslela som si ze on tam zrazu len tak zasvietil a bol tam tak som cela natesena kricala ze som videla zazrak ze jezisko prave posiela darceky a uz som tam nechcela ist aby som ho nevyrusila....
a ked mi v skole vraveli ze to nosia rodicia tak ja som vsetkym tvrdila ze im musia nosit darceky rodicia lebo oni su neveriaci takze jezisko ich asi nepozna....

a potom ked nam to rodicia povedali tak tiez hned pridali ze jezisko im pomaha zarabat peniaze aby nam mohli dat darceky lebo v inych krajinach je chudoba a deti nedostavaju nic takze vlastne je to jeden velky dar-mat pracu a peniazky. a hned nas ucili aby sme nieco z hraciek alebo penazi darovali chudobnym na zbierky. ono to vytvori taky dobry pocit ze dieta je schopne podelit sa a pomoct inym a zabudne rychlo na sklamanie z toho ze darceky su od rodicov. neviem- to je len taky tip lebo nam to velmi pomohlo
ale inak vladka, ja si myslim ze to co sa stalo mozes este zachranit- tak ako si to vysvetlila je to dobre a este ju trosku presvecte-spravte nejaky "zazrak", mozno este zo 2 roky vydrzi;)

jankasramka
13. dec 2010

@alure inak to chajote je taka zelenina co tu maju-mne to velmi chuti aale neviem to k nicomu slovenskemu prirovnat 😅
a podla mna mango je fajn ale je to predsa len exoticke ovocie a dost aromaticke a priserne sladke-takze tym by som urcite nezacinala (a navyse vecsina druhov mang mi vobec nechuti:O===). mozno mu to skusim dat ale ovela ovela neskor...

jankasramka
13. dec 2010

@memory97 rosenie okien? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 skus krem na rosenie detskej prdelky 😀
teda to sa asi vola zaparenie (ale v konecnom dosledku je to to iste:P )

jankasramka
13. dec 2010

@akika722 no je to nanic fakt ze stale mas toho vela ale bud silna a tes sa aspon z toho ze semi sa netrpi a ze sa smejka- mozno a ma zapal ale neboli ho to a to je super. prelieci sa ATB a budete v poriadku. ovela horsie by bolo ak by ho to bolelo a ak by mal horucky....takze hlavu hore! usmievaj sa pekne nanho a spolu to zvladnete. ja tomu verim. bude v poriadku uvidis 😉
a super ze mate lepsiu doktorku-.ta sa onho postara🙂

alure
13. dec 2010

@jankasramka aj ja som dlho dlho verila a asi aj preto to chcem u Oliverka udržať čo najdlhšie 🙂 ale krásna spomienka ti ostala na ježiška 😀
no my si ešte na príkrmy dosť počkáme,ale je super že máš taký výber rôznych plodín...
@evanns neviem či je problém s kvalitou ale plast ako taký nemá prepúšťaciu schopnosť ako napr.drevo,takže je to normálne že sa okná zarosia....a navyše zateplený panelák,plastové okná...tam už nemá čo dýchať a potom dochádza k plesniveniu stien...takže aj keď nám montovali plastové okná prvé čo bolo tak mi majster hovorí,že stále vetrať vetrať a vetrať ak nie je možné normálne tak aspoň to štrbinové vetranie...
@memory97 malého neobliekam nijak extra,je doma oblečený buď body nohavice na traky a ponozky alebo nejaký overalík a keď vetrám trošku ho prikryjem dekou,ale nie moc...

alure
13. dec 2010

@jankasramka aj ja som dlho dlho verila a asi aj preto to chcem u Oliverka udržať čo najdlhšie 🙂 ale krásna spomienka ti ostala na ježiška 😀
no my si ešte na príkrmy dosť počkáme,ale je super že máš taký výber rôznych plodín...
@evanns neviem či je problém s kvalitou ale plast ako taký nemá prepúšťaciu schopnosť ako napr.drevo,takže je to normálne že sa okná zarosia....a navyše zateplený panelák,plastové okná...tam už nemá čo dýchať a potom dochádza k plesniveniu stien...takže aj keď nám montovali plastové okná prvé čo bolo tak mi majster hovorí,že stále vetrať vetrať a vetrať ak nie je možné normálne tak aspoň to štrbinové vetranie...
@memory97 malého neobliekam nijak extra,je doma oblečený buď body nohavice na traky a ponozky alebo nejaký overalík a keď vetrám trošku ho prikryjem dekou,ale nie moc...

evanns
13. dec 2010

@alure neviem moja, nerozumiem sa tym oknam, ale my mame v kuchyni drevene eurookna a rosia sa vkuse a na parapetnej doske normalne kazde rano mlacka vody a pritom vetram tam stale a do spalne a obyvacky sme dali kvalitne drahe plastove a ani kvapka a za 2 roky sa ani raz nezarosili 🙂

alure
13. dec 2010

@evanns tak to je divné 😖 ani ja moc tomu nerozumiem ,ja som dala na rady "odborníkov" 😀

21
13. dec 2010

@memory97 , aj my mame mokre plastove, aj voda z nich normalne tecie, to je mozno aj kvalitou, no pravda je, ze je to zrazanie tepla v byte a zimy vonku. Cez citit chlad z vonku. S tym nic nenarobime. Iba ak prejst na stare dobre okna... 😀 😀 😀

21
13. dec 2010

@evanns , na kt. svet. strane mate spalnu a obyvku?

kahlan1
13. dec 2010

@katkavv tak t omate dobru vahu my sme vcera vazili 5915 a meriame priblizne 63 cm. Tusim sme tu najmensi 🙂

jankasramka
13. dec 2010

@alure ja som chcela davat prikrmy az od 6.mesiaca lenze tu som zatial nenasla ziadne kasicky ako vy mavate ani krupicu...
tak som mu skusila dat vyzivu len tak trosinku a on to hltal jak besny tak mu davam kazdy den trosicku a on to strasne hlta....tak mm mi len tak povedal ze ked tak velmi chce ved nech mu to dam ved keby nechcel tak ho predsa nenutime. tak asi budem musiet upustit od mojich striknych predstav zacinania s prikrmami 😒 hadam nic nepokazim ale tak zda sa mi ze si to ziada sam, aj vodicku z pohara rad chlipe 😀 akurat ja s tym budem mat viac ostary lebo uz to nebude len prsko 😝
a vsak co uz -uz bude mat 5.mesiacov za par dni...

katkavv
13. dec 2010

@kahlan1 ja mam susedku, ktora ma babu narodenu zaciatkom septembra a vazi 5 000 g a meria 60 cm, nic si z toho nerob, to je aj v genetike, ja aj tatko sme vysoky, to je aj preto. A este jeden priklad, druha kamoska ma chalana, bude mat 2 roky a ma 10,5 kg a 90 cm, obaja rodicia su nizssi. Inak som rozmyslala, skus malej dat teplejsie mliecko, ja davam malemu ked ma tak 40 stupnovu teplotu, take mu chuti najviac, ked ma mlieko 37 ale 38 az tak mu nechuti ....

kahlan1
13. dec 2010

@katkavv davame jej teple mliecko vzdy a niekedy mam pocit ze vypije radsej studene ked jej dam dopit nejaku tridsiatku

kahlan1
13. dec 2010

@katkavv my budeme mat asi modelku :D

alure
13. dec 2010

@jankasramka ja som pri Oliverovi prešla na príkrmy postupne v 6 mesiaci,a to sme začínali tým že najprv som uvarila zemiačik s mrkvičkou,postupne som pridávala inú zeleninu a časom aj kuracie mäsko.S ovocnými príkrmami som začala mesiac na to.Čo sa týka kašičiek,tak si pamätám že sme mu kupovali od Hami kašičky na dobrú noc,ale neviem presne kedy sme s tým začali.Vodičku som skúšala dávať drobcovi aj ja ale nechce,zatiaľ pozná len MM 😎 ale keď niečo jeme v jeho blízkosti tak na nás pozerá ako hladné africké dieťa a ja už mám výčitky či nie je hladný,alebo je to normálna reakcia 😝 normálne mu až slinky tečú...

evanns
13. dec 2010

@21 kuchynu a obyvacku na zapad, spalnu na juh

akika722
13. dec 2010

baby vy ste perfektne,hrozne vas mam rada..VšETKY 😵
tak dokažete utešiť,neviem čo by som bez vas robila

ĎAKUJEEEM



@memory97 to mame aj my...tehlovy byt,plastove okna,rosa...mame ceresit ale nepomaha..-skoro vobec...pleseň na stenach už bola trošku tiež,nato pomaha pripravok PLESNI STOP,nesmrdi,je to ako voda

seagull2404
13. dec 2010

ahoj, mne je tak luto, ze tu s vami nie som, potom mi je aj blbe sa zapojit 😉
@akika722 to fakt, je s tym taky problem? my mame cerstvo nasadene plastaky v novostavbe, tak ale toto ma vydesilo

akika722
13. dec 2010

@seagull2404 bude moja ver tomu...časom a najmä som počula že v novostavbach je problem lebo su dosť utesnene a vobec to nedycha 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre