♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

tiriel
25. jan 2010

Olynth sa nemoze,ale tu sme to uz preberali. Mne len toto pomaha, a je to lokalne

zuzannas
25. jan 2010

ja mam teraz 54 kg 😔 ale to asi dlho nebude...

groka
25. jan 2010

ja plesnove nejem,ked tak ten kral syru,ale odkedy som tehu este som nejedla
kavu uz nepijem,grepy nejem=kyselina u mna,ak tak odstavene pomarance doma,maso jem vsetko,aj divinu,aj hovadzinu,ja jem vsetko,len nepijem tonic to si pamatam od babky este ze nemozem

lenadka
25. jan 2010

tiriel 😀 si ma dostala s tym rovnakym zaberom, vazne som pozerala to museli dlho stelovat kym ho dostali do takej istej polohy 😀

zuzannas
25. jan 2010

ja viem, ze by sa v tehu nemal brat betakaroten, ale mrkva sa jest urcite moze, teda ak jej niekto nezje 3 kila.. 😀

mib
25. jan 2010

ladywitch, ufff ... 55 kil a stvorkilove dieta. to musi byt slusna posilovacka.

ja som plesnove syry uplne vylucila. ... aj ked ich milujem. kupujeme teraz iba tvrde syry. ono je to totiz tak, ze su potraviny, ktore skodia vo vacsom mnozstve, ale su potraviny, ktorych mozeme zjest aj na tony a nic sa nestane, ale ktore si tiez mozeme dat raz za tehu a je problem. preto to radsej neriskujem ... ved je to len par mesiacov. 😉

groka
25. jan 2010

54 a taky smajlik?si ma nahnevala normalne 😀
ale ja som si dala zavazok,ze ked porodim idem na racionalnu dietu,pri ktorej ale nestratim mlieko,a pri 2 detoch s verim ze to dotiahnem na 65 kilov 😀

tiriel
25. jan 2010

Ja mam zas upchaty nos a olynth dosiel😔

ladywitch26
25. jan 2010

evitka, to ja mam dobre geneticke zaklady. aj tak som oproti mojej mame tucna. ona ma 169cm a tesne pred porodom, ked som sa ja narodila, mala 51kg. uz aj so mnou. 😀 ja som so stankou mala 70, potom som ale isla hned dolu, no a po vianociach sa mi nejako rifle zdali uzke, ze asi zacnem cvicit na stare kolena. nikdy som ziadne diety nedrzala, zerem za dvoch a teraz som myslela, ze je tomu asi uz koniec. no a nakoniec zistim, ze to nie je vyzieranim cez vianoce, ale to uz babo rastlo v brusku 😀

plesnovy syr nie, kvoli listerii. a najnovsie ani fidorky 😀 😀 bacha na ne, salmonela je tiez nebezpecna.
caj ak je silny cierny, tak je horsi ako kava. bylinkove by sa tiez nemali, tak jedine roobois. ten neobsahuje tein, tak sa moze aj na litre pit. a cervene maso sa praveze odporuca kvoli zelezu, len pecienka a vnutornosti nie. obsahuju vela vitaminu A a ten je hlavne v prvych troch mesiacoch nebezpecny. ak je ho vela, tak mozu vzniknut poskodenia plodu, ma mutagenny ucinok rovnako ako tetracyklin.

evitkamalicka
25. jan 2010

ja radsej ani nepisem moju vahu, ale po porode sa to chystam radikalne zmenit a teraz uz fakt idem spat 😅

lenadka
25. jan 2010

ja ma mtiez rada vsetky mozne aj nemozna syry, plesnive uplne najviac, no co uz nejem ich teraz, ale ementaler este ze aspon ten mozem

mne minule chcel mm kupit grepy, ale vraj sa nemozu...fakt neviem, niekde sa pise ze mozu, inde ze nie, pri malej som ich jedla, teraz sa bojim kvoli komplikaciam na zaciatku, ze nebudem drazdit radsej 😅

zuzannas
25. jan 2010

ja som dost schudla ked som kojila maleho..som ostala asi - 4kg ako som mala pred prvym tehu (t.j. 52kg/169cm)...a to mi potom uz aj ostalo...uvidime ako to bude pri druhom.. 😕

groka
25. jan 2010

dobre sa mi pise,dlho som tak s vami nepopisala,ale uz ma boli ritka 😅 takze idem dat druhu sprchu v dnesny vecer a idem hajde spat 😔

dobru noc vsetkym,pohladkajte bruska a opatrujte sa,zajtra pridem 😀

lenadka
25. jan 2010

ladywitch, ja si pigi caj zalievam 1 sacok do litra vody, takze silny ho nemam a citronu vela, mnam 😀 veru fidorky biele, sa im zas raz zadarilo vo figare a tiez nejake syrceky z lidla hlasili nepapat, vratit 😝

ladywitch26
25. jan 2010

mib, no ti poviem teda, posledne dva tyzdne som uz len sedela v kresle, ledva som sa hybala. nenormalne mi tlacila na mechur. a este teraz ma boli panva. hlavne noci boli hrozne, to som mrela od bolesti, co mi tak tazila na panvu a bedrove klby. a najlepsie bolo, ze vsetci mi vraveli, ze to dieta bude mat nanajvys 3200g, lebo ze mam male brusko. aj doktor na sale bol soknuty, aj vravel, ze chudatko, musela byt riadne naskladana v tom brusku. ale kto jej kazal byt tam tak dlho? 8 dni po termine sa narodila... 😀 😀

lenad, tu v irsku zakazuju len tu pecen a pastety robene z pecene a nepasterizovane syry. ostatok sa moze. takze kludne si daj aj grepy.

zuzannas
25. jan 2010

aj ja uz idem babulky, kukat Mentalistu...krasne snicky vsetkym a pekne sa vyspinkajte... 😉

anxuska
25. jan 2010

zuzannas, kúpila som ju normálne v jednote v bio kútiku. mylím, že neni problém zohnať ju aj v bio obchode.

jaj s tými chuťami to mám aj ja ťažké. Vkuse som hladná a vkuse nečo tlačim a váhy sa bojím ako čerta 🙂

brucho už mám riadne, hlavne večer

pôrod som mala dobrý, pekne sa ku mne správali 🙂 len kvoli úzkej panve som mala rodiť cisárskym, no chytilo ma to skôr a v štiavnici deň pred tým robili cisárske, tak bola plná pooperačná izba, primár mi povedal, že však možno sa podarí a pôjdeme prirodzene a ja ťava som bola ešte aj šťastná, že nemusím na cisársky. No našťastie to bolo všetko v poriadku, mm bol pri pôrode, bez problémov ho vzali, obaja sme nemali žiadnu predpôrodnú prípravu a malý mal len 3060 gramov. Porodila som bez problémov, len chudák malý mal oškretú hlavičku od mojich kostí a napuchnutú tvár. Sestrička mi potom povedala, že mal na mále a mali sme šťastie, že nebol väčší. ináč od prvej kontrakcie po pôrod prešlo 5 hodín.

zuzannas
25. jan 2010

dikyy Anxuska... 🙂

ladywitch26
25. jan 2010

lenad, pigi caj je slaby odvar oproti irskym cajom. ja jeden sacok ponorim do litra vody len na par sekund, lebo to je nenormalne silne. a ani mi nechuti. radsej ten pigi caj. a kedysi som ho pila priamo z cajnika, taky studeny, so sackom,co tam bol aj par hodin. a neosladeny. mnam. ale jedine zo smaltovaneho cajnika, asi aj ten dal tomu svoju prichut 😀 😀

lenadka
25. jan 2010

idem spat baby, dobru noc, lebo este chvilu a narobite mi chute na nieco 😀

groka
25. jan 2010
ladywitch26
25. jan 2010

anxuska, tak to si mala bohovsky rychly porod...mne to trvalo 16hodin. ale dufam,ze druhe uz bude rychlejsie. no zas nie az tak moc rychlo, lebo len cesta do porodnice mi trva hodinu 😀 a moja sefka mi rozpravala, ze ona druheho syna porodila vo vytahu, ze uz nestihli ani na salu dobehnut. a ze trapaaas, lebo ona nohy rozcapene rovno vonku, tak jej vseeetci az do hrdla mohli vidiet 😀

mib
25. jan 2010

ja dnes tiez koncim babulky. pekny zvysok vecera a dobru noc. 😉

lucy1990
25. jan 2010

No paraaaada, kym vas docitam, tak uz spinkate 😀

barbora80
26. jan 2010

Dobré ránko 🙂

Vidím, že ste tu včera preberali jedlo. No keď ja vám napíšem, že mi nenormálne vonia ocot a najradčšej by som ho vypila, tak si budete ťukať po čele, že tej babe šibe 😀
Ja som mala včera poradňu, všetko našťastie ok, bábo pomerané. Naďalej nakázaný kludový režim. No snažím sa v rámci možností 🙂
Musím dnes niečo upatať, lebo je u nás jak po výbuchu a uvarím asi francúzske zemiaky.
Prajem vám pekný deň a tie čo máte dnes poradňu, tak len samé dobré správy

evitkamalicka
26. jan 2010

dobre ranecko maminky cakatelky 🙂

tiriel
26. jan 2010

ahojte babeny , ja som sa konečne normálne vykakala 😀 - no mám sa čím chváliť, teraz rýchlo periem veci a oddnes budem mať pohotovostnu tašku pre prípad hospitalizácie pripravenu .

ja som vam kedysi na začiatku písala,že až príde čas,tak sa ozvem so svojho ozajstneho nicku na MK, kedže tento je segrin a ona tu nechodí , iba občas niečo potrebuje vedieť z ineho sudku . Planovala som sa premenovať po 12tt, teraz po tom krvacani som sice o dosť opatrnejšia,ale už som segre narobila 500 prispevkov,tak asi pojdem radšej do svojho povodneho nicku.

teda ak suhlasite,pokial ste si zvykli na tiriel,tak ostanem ako tiriel 😝 😀

tiriel
26. jan 2010

par dni dozadu ste písali,že v bazari je tehu oblečko pre 160cm maminu, neviete kde?

evitkamalicka
26. jan 2010

tiri kludne mozes ist do svojho, len daj potom vediet ze si to ty

tiriel
26. jan 2010

jasne že dam vedieť 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre