♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

alure
10. jan 2011

@groka takže ak papá aj tuhú stravu nemáte žiadny problém ale ak dáš čisto mliečko tak "grcká" či som to pochopila zle? Ja som zvedavá ako nabehneme na príkrmy aké to bude 😉
@akika722 ryža v celku? alebo ako ryžová kaša? mne prišli nejaké vzorky mliečka a kašičky (ryžov8,že od 4 mesiaca) tak snáď to nevadí že si mu to dala ...

kahlan1
10. jan 2011

@liba78 to nie ale nepapame uz vyse dvoch mesiacoch a ja uz nevladzem teraz robim pokus cislo jedna nechcela spinkat tak som ju dala na balkon do kocika a skusim nakrmit v kociku na balkone drzte palce :(

zajtra ideme k takej pani ktora vidi auru tak mozno nam povie kde je problem lebo to je uz neunosne ako nechce papat a papa menej a menej a strasne place ked jej chcem dat pri vedomi

kahlan1
10. jan 2011

@mirmaj ja jej davam lyzickou dnes stvrty den tak sa este len ucime posuvat vcera brokolicu papala ukazkovo ale dnes zeleninovu zmes sme mali vsade ale trochu prehlta. Niekedy krasne otvara pusinku a niekedy nic

akika722
10. jan 2011

@alure
@mirmaj sice fakt ja davam aj ryžove kašičky 😀 😀 😀 ale som blbaaaaaaaaaaaa

majka35
10. jan 2011

@akika722 😀 😀 😀 😀
moja dnes zjedla jablko, chutilo jej, kopala nožičkami, že mi lyžičku vyrvala z ruky 😵

majka35
10. jan 2011

a z akej zeleninky varíte, či len kupujete príkrmy? ja som zatiaľ na kupovaných, ale neviem, neviem ... zelenine v supermarketoch veľmi neverím, no ale asi budem nútená veriť, tie výživky stoja neskutočný majlant 😕

eis4
10. jan 2011

@kvietok121 aj moja my stále sedká na kolene ale už ani to ju nebaví,ona sa už stavia na nožky ked ju držím,ked jej to nedovolím plače.tak neviem čo s ňou 😒 aj u doktorky sa minule postavila ked ju ťahala do sedu 🙂 doktorka sa prekvapila a začala malej vysvetlovať že to nemože ešte a malá sa tak rozplakala že sme ju nevedeli utíšiť ☹ ale sme sa s mm smiali že preto sa rozplakaloa lebo jej doktorka zakázala stáť 😀 😀

luciana157
10. jan 2011

ahojte,
moja doktorka malinkej stále len oddaluje papanie tuhej strayv,stale jej mam davat len mliecko a ak pit tak len prevarenu lucku.malinka mi vsak byvala uz hladna,tak jej od 5 mes. ( cize cca 2 tyzdne ) davam uz zeleninove kasicky,dnes mala prvy krat jablcko a je strasny papkac,otvara pusinku ako vrabec 😀 moc jej chuti.len mam strach ci som nezacala teda skoro a neviem ci uz jej mam davat teda aj cajiky,ked uz papa.davam jej papat kasicky len na obed a dokrmim ju mlieckom z flasky.kedy ste vy zacali davat 1 krat papat kasicky?

groka
10. jan 2011

@alure ma reflux ...tuhu stravu nevyvrati,mliecko aj v noci grcal na priklad,niekedy ho frca prudom ako vcera vecer,a nerobim mu prikrmy huste ze v tom lyzicka stoji,len je to viac o nieco len hustejsie ako je AR nutrilon a to mi kazala gastroneterologicka do kazdeho jedla pridavat Nutriton a mam to celkovo robit velmi huste,ale ako vidim,nemusim,staci ked postupne budeme prechadzat na hustejsie prikrmy
zajtra mu chcem spravit zemiakove pyre s mlieckom a k tomu mrkvickovu omacku a oddelit to,nie zmiesat do kopy,uvidim ako zareaguje na takuto chut,toto co mal dnes chutilo aj mne velmi,normalne sladucke to bolo,ale ja mam mrkvu domacu od svokry a je velmi sladka
@alure kedy si presla na desiatu uz aj a kedy si ty dala uz aj ovocie?

mirmaj
10. jan 2011

@kahlan1 to sa naučíte, my už papáme mesiac lyžičkou to preto
@majka35 ja varievam z domácej zeleninky od našich ale nie všetko majú samozrejme tiež neverím zelenine zo supermarketov, a som čítala že v zimných mesiacoch by sa mala upredňostňovať mrazená zelenina, lebo tá dlho skladovaná obsahuje veľa dusičnanov. Samozrejme ale že cuketu som nemala ani od našich ani nebola mrazená ale normálne v hypernove 😝 špenát jej dávam mrazený, takže ako čo

mirmaj
10. jan 2011

naša Tamka chce asi prespať mladosť, prespala celu noc a teraz ešte spinka a išla spať pred 10 😀

majka35
10. jan 2011

@mirmaj ďakujem ... tiež som uvažovala, že budem kupovať mrazenú zeleninu a ako to riešiš s mäsom?

eis4
10. jan 2011

strašne vela píšete 🙂 nebola som tu 2 dni a teraz nestíham 🙂

majka35
10. jan 2011

http://www.alvacentrum.sk/index.php?page=100

som si našla svoju foto, ked som bola s barborkou na dovolenke s rybičkami ... jeeej, aká nostalgia, ja som tá celkom dolu s tou bacuľkou a teraz je znej vychudnutá laň

mirmaj
10. jan 2011

@majka35 ale ste krásne 😉 zohnala som si domáceho zajačika takže to by malo byť vhodne a od známej čo maju hydinársku farmu som kúpila kury a morku, nie je to úplne domáce ale aspoň viem že to nie je z číny alebo tak, včera som napr. robila na obed morčacie prsia, tak z toho tak zo stredu som jej vykrojila také najplanšie a uvarila, na dnes som jej to nechala len v ladničke a zvyšok zamrazila v pohariku, zajtra to vytiahnem a uvidím aké to bude, ak sa mi t nebude zdať tak uvarím čerstve, dala som to na skúšku aby som vedela či sa to tak bude dať alebo nie, uvidím

liba78
10. jan 2011

@luciana157 ahoj, keď malú kŕmiš umelým mliečkom treba začať prikrmovať od ukončeného 4. mesiaca. Pokiaľ je kojená stačí od 6. mesiaca. Kaše sa môžu tiež od ukončeného 4.mesiaca. Treba ale kúpiť kašu, ktorá to má tak aj napísané. Sú to mliečne a nemliečne kaše od rôznych výrobcov. Tie s ovocím sa môžu až neskôr. Vždy je to na krabici uvedené. Ale @groka myslím písala, že začala neskôr, lebo malý sa narodil predčasne a preto im odporučila tak doktorka. Takže ak ste predčasný, treba sa radiť s dr.

majka35
10. jan 2011

@mirmaj no budem musieť aj ja odniekadiaľ zohnať mäsko ... ale fakt neviem odkiaľ ... 😕
skúsim posurfovať po nete, či nenájdem nejakú biofarmu poblízku

groka
10. jan 2011

no a este @luciana157 nemliecne kase sa maju davat len kojenym detom a zas mliecne nekojenym 😉

groka
10. jan 2011

@luciana157 no a je mala kojena ci neni?

mirmaj
10. jan 2011

@majka35 no skús ešte to by bolo riešenie, ale viem že napr, bratrancova žena, malému všetko kupujem v Tescu, zeleninu maso všetko a ešte mu to od začiatku aj trocha prisáľa, že aby to mal chutnejšie, čo ja teda nechápem, ale je to jej vec 😒

luciana157
10. jan 2011

@liba78 malinka je narodena na termin a uz nie je kojena,len ja neviem preco to doktorka tolko oddaluje,raz mi povie ze od 5.mes mozem davat kasicky potom mi povie ze az od 6 mes.mne malinka od narodenia prespi celu noc a ked uz potrebuje pridat jedlo,tak to spoznam podla toho,ze uz o 4 v noci potrebuje aj 5 krat podat dudlik a len sa tam mrvi a je nervozna.ako som zacala davat kasicky ( robim ich doma cerstve ),tak zase krasne spinka az do pol 8 rana.tak si myslim ze to robim spravne,no ja sa o vsetko tak strachujem pri nej 🙂 a aku mas skusenost so zvysovanim objemu kasiciek.kolko moze spapat?lebo ta moja by nedbala zjest aj plnu misku kebyze jej dam.

majka35
10. jan 2011

@mirmaj no do kelu ... to snád ani nie je pravda 😕 ja tesco nemám rada, mäso z tesca a billy nikdy nekúpim

luciana157
10. jan 2011

@groka takze ty davas zatial len mliecne kase?ja som zase citala ze ma sa zacinat zeleninou aby sa malinka nenaucila na sladke chute najprv.moja neni uz kojena

mirmaj
10. jan 2011

@majka35 ani ja tam nekupujem mäso, no ale tak vidíš niekto hej a da to aj dieťatu a malý je v pohode zatiaľ a to ho asi už o 5 meisacov dáva do chodítka 😒 no každá sme iná, zo mňa sa zasa kamoška smeje že moc čítam a všetko robím podľa tabuliek 😀 😀

alure
10. jan 2011

@groka no začali sme klasika zeleninka,mäsko a asi po mesiaci som začala s ovocím,struhane jablčko,pretlačený banánik a tak.Takže cca mesiac sme na obed dávali rôzne zeleninkové príkrmy a keď som začala s ovocím tak to bola kvázi desiata a oed stále mäsovo zeleninkový,alebo špenát so zemiačikom....a potom čas kašičky na dobrú noc...neriadila som sa v podstate ničím,len mi zakázali dávať tuším do roka citrusy a do dnes Oliver (to má skoro 9) nezje ani mandarinku,ani pomaranč ☹ dokonca nemá rád ani maliny,jahody nič...len jablko a banán,takže teraz pri Denisovi budem dávať všetko rad radom....
to že máte reflux som nevedela ☹

akika722
10. jan 2011

@majka35 sladučke chute..to poznam 😀
@mirmaj čo jej miešaš že ti tak spinka? 😀
@majka35 aké ste krááááááááááásne
@mirmaj 😲 😲 😲 načo babu sol?ja mäso v mäsiarni kupujem je am čerstve

kvietok121
10. jan 2011

@alure juj ja do postele nedavam, zatial pekne spinka v postielke nechcem to zmenit ze potom mi tam nebude chciet spinkat, ael neviem co s tymto jeho cuckanim a budenim ... hadam ked prejdeme na prikrmy a bude viac sytejsi bude lepsie
@liba78 to aj my sme kakali niekolko krat za den ... ale teraz zase dlhsie uz nic tak hadam sa nam to lepsi

majka35
10. jan 2011

@akika722 jaj moja, ty "stará" lichotníčka 😀
@mirmaj presne dnes som čítala, aké je chodítko nevhodné pre deti ... ja som ho ani neplánovala kúpiť ... ja som tiež trošku tabuľková, aj pri barborke som bola, rodina sa mi smiala, že nie som normálna ... doteraz sledujem, či nie je v potravinách glutaman a iné rôzne dochucovadlá 😅

groka
10. jan 2011

@luciana157 to sok len na info pisala ze nekojenym mliecne kase ked uz niekto dava a kojenym nemliecne
ja davam zeleninku 5 den dnes

eis4
10. jan 2011

@alure krásne fotky.už aj ja som rozmýšlala že pojdeme s nou na kurz,ale moj muž sa bojí že teraz malá v zime prechladne kým dojdeme domov aj ked ju naobliekame ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre