♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

denisocka
26. jan 2010

Leni,sak denis je lahsie jak tiriel

lenadka
26. jan 2010

k tym bolestiam baby mne povolil dr. pri bolestiach detsky cipok nurofenu, nevyuzila som to este, ale mam ho doma keby cosi neznesitelne na mna pride...

hm a boli ma prst na lavej ruke ukazovak na tom klbe hned za nechtom a mam opuchnute cele brusko az po dalsi klb uz asi mesiac...myslela som ze to prejde ze som sa niekde buchla alebo co-fakt neviem co som robila, ale neprechadza to a zacina to boliet viac 😝 tak budem ako trafena musiet s prstom ist k lekarke az mi je to trapne, ale vadi mi to ani parfem nedokazem stlacit ked sa chcem navonat s tym prstom, este ze je to lava ruka... a tiez neikedy v kuchyni zistujem ako chyba 😅

bihan
26. jan 2010

lenadka, nurofén obsahuje ibuprofén, ktorý sa v tehu neodporúča a tie detské čipky sú predsa podľa váhy, nie? To by som potom koľko čípkov potrebovala, aby mi vôbec trošku pomoholi? 😅 😀
Teda nič proti lekárskym radám, ale toto mi prišlo fakt smiešne 🙂

bihan
26. jan 2010

Myw, tak tá vyzerá ozaj dosť podobne ako tá moja 😀 Krása 😵

mywiel
26. jan 2010

ze? 😅 😵

lenadka
26. jan 2010

bihan, tak mi povedal 😅 😅 ale napr. ked mi nesla zrazit teplota nurofenom daal som si este detsky cipok a zabralo 😉

lenadka
26. jan 2010

papkate obedik? ja uz som aj malu kavicku dopila-do dcerinej pidi salocky som si taku slabu zaliala a s opavia polomacanymi keksami to bola jedna basen 😀

baby aj po vas teraz tak vasi chlapi idu? ten moj sa asi zblaznil, uz uvazujem co na ukludnenie mu do jedla pridat 😅 min. 5x za den zamnou pride a nevie co zo sebou...a mne volakde odisli chute 😝 este ze uz isiel do prace 🤐 😀

press
26. jan 2010

Ahojte,
bola reč o šoférovaní. Ja mám vodičák 2 roky a jazdím veľmi veľa a veľmi rada s mm máme dohodu, že jeden cestu tam a druhý späť, aby bola spravodlivosť 🙂. Ale viem, že je to o praxi, človek proste musí jazdiť, aby sa nebál. Ja som hneď v deň vodičáku išla ku kámoške cca 200 km 🙂 .
A tiež už nespím na bruchu. Keď na ňom zaspím, tak sa hneď zobudím. Robí mi to trošku problém, lebo ja som spávala len na bruchu, tak si pomaly zvykám ale som hore každú chvíľu 🙂

tea333
26. jan 2010

Ahoj baby,
no k soferovaniu, v 18 ked som si urobila vodicak som dostala auto, teraz uz mam druhe, a jazdim nevyhnutne,lebo som mimo BA,ale aj rada..chodievam niekolkokrat do roka 550 km na chatu na vychod 🙂 alebo do presova, nemam problem, v spanielsku som si tiez pojazdila, bala som sa skor zhranicnych ciest,ale uz sa nebojim ani Talianska 🙂

ja uz tiez nespim na bruchu, uz mi zacina vytrcat,su mi uzke gate a nemozem na nom lezat 😒

lenadka u nas skor po mne ide menej, jednak nemozeme a to co mozeme robime, ale chlap chodi menej, aj vidi ze som pribrala a zjavne ho to nerajcuje 😀 😀

biba12
26. jan 2010

Ja mam vodicak asi 10 rokov, lae poriadne soferujem poslednych 5 rokov, odkedy som so svojim muzom a k Andrejkovmu narodeniu som vyfasovala auto. Bolestne 😉 S andrejkom chodim skoro vsade autom. Ked ho mama zobrala prvykrat elektrickou par zastavok, tak sa nevedel vynadivat. Tak sme parkrat na plavanie isli busom/ ked bolo teplo/ a isiel si vykukat kukadla. Jazdila som do 9 mesiaca, este den pred porodom som v socialnej poistvoni riesila matersku. A teraz mienim jazdit rovnako - pokila nebudem mat nejake zdravotne obmedzenia nevidim dovod nejazdit.

Marija - nemala som nehodu. Na stave mojho chrbta sa podpisalo prve tehu, dlhe dojcenie, nosenie a samozrejme, ked sa Andrejko ucil chodit, chodila som 3 mesiace zohnuta a to som prvykrat skoncila u neuroologicky. A ta mi povedala, ze si mam dat liek proti bolesti/a to som dojcila-krava/ a ze to prejde. Liek som si nedala preslo to asi za mesiac. Boli stavy,ked som sa zohla, tak som sa narovnavala hodinu. Potom rok nic a teraz v septembri sa to ohlasilo znovu a to mi neurologicka povedala, ze na RTg vidno, ze mam platnicky v poriadku a ze to bude len nejaky zapal a ma si dat zase liek proti bolesti. Tak som isla za bratom. Vybavil mi mag.rezonanciu, povedal, ze mudr, je sprosta,lebo na rtg nie je vidno platnicky a ze co to trepe.. Sa maz chcela zbavit. No a tam sa ukazalo, ze poslednych mojich 5 stavcov mam posunute, okolo jedneho nejake tukove tkanivo a jeden stavec mi vysycha, ci co, ja neviem... Idem zajtra k tomu ortopedovi, uvidim co povie on. A musim ten papier odniest aj gynekologicke, aby o tom vedela kvoli porodu/epi/

denisocka
26. jan 2010

baby, vy ste ake mali miery babatiek teraz posledne ultrazvuky?

ja som mala v 9+3tt - 26mm , 11+2 - 45mm a 12+0 - 45mm . LEn som chcela vedieť ako mate nastavene usg.

lebo pri Šimonkovi som mala v inej nemocnici pri 37mm babatku už 11+4tt a nevedela som,prečo je o 11dni väčší ako podla PM ,tak už asi chapem,ked to mali divne nastavene

zuzannas
26. jan 2010

My to mame presne ako Press, jedna cesta ja a naspyt drahy... 😀 a tiez som po vodicaku, ako som ho dostala,nesoferovala asi dlhych 10 rokov a myslela som ze 100% uz ani nebudem a teraz jazdim po BA ako diva 😀 😀 zaciatky boli sice tazke, ale chce to len prax a jazdit a jazdit co najviac, ale pokial nemate auto denno-denne k dispozicii, tak sa ani neoplati zacinat..

Ja este na brusku spim, takom polobrusku, este si to vychutnavam, lebo co chvilka to uz nebude mozne a ja tak rada tak spim... 😢

lenadka
26. jan 2010

co poviete na tento pultik? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7578325

denisocka, ja som minuly tyzden mala 50 mm babo v 11+6

denisocka
26. jan 2010

leni dik,tak riadne rozdiely 😨

bihan
26. jan 2010

Deni, to má tvoj lekár nejaký divný UZV, lebo naše mimi malo 5,36cm presne v 12+0.

marija
26. jan 2010

deniska ja ti poviem vo stvrtok lebo naposledy som bola v 7tt a to mi nevravel kolko meriame 😉 a ake mal miery tvoj maly ked sa narodil? moja bola stale podal UZV vacsia a narodila sa 3700g a 52cm, tak mozno aj preto 😉 a 4tt pred porodom podla UZV mala 3700g, vtedy som bolad ost vydesena 😕

Biba fuuuha... ja som mala takto problemy s klbom bedrovym, ale po rehabilitacii to trosku preslo. Zatial sa neozyva, ale uvidime co bude ked zacnem priberat na vahe a babo zacne rast.

lenadka
26. jan 2010

marija a ako sa na zaciatku prejavoval ten klb? lebo mne v pravom klbe tak zvlastne puka niekedy ked chodim ani to nepocujem skor to citit, uz davno som to nesledovala, lebo to nejak preslo, ale pamatam si ze ked dlhsia tura bola, zacal ma boliet

bihan
26. jan 2010

ale v takomto skorom štádiu tehotenstva miminká ešte rastú rovnako.. je rozdiel UZV a 32 (alebo 20tt) a v 12tt.. 1cm rozdiel je cca rozdiel jedného týždňa.

A na bruchu sa mi spať nedá už dávno 🙂

lenadka
26. jan 2010

mne to spanie na bruchu chyba, zaspavala som vylucne tak 😔

lenadka
26. jan 2010

no pomalicky pojdem pre malu do skolky, uz mi je doma poriadne dlho 😅 nuda jak fras

evitkamalicka
26. jan 2010

ja som akurat vstala, som si fajne s malym pospala

lenadka
26. jan 2010

evi aj mne sa chcelo po obede spat, ale ved cely den nic nerobim-okrem toho ze som uvarila polievku 😅 tak by som hadam ani nezaspala, asi zacnem strikovat nieco 😀

denisocka
26. jan 2010

bihan, toto druhe tehu sedí, aj ja som mala včera 54mm a 12+0tt , len to predošle mi vobec nešlo do hlavy , už vtedy mi bolo dvne zrazu ked som bola o 11dni viac tehotna a pritom sexík sme mali až po 16DC

ale toto teraz sedi,aj ako ty píšeš

Dvanásty gestačný týždeň (11 týždňov / 0 - 6 dní, 77 - 83 dní)

Hodnota CRL (temenno-kostrčná vzdialenosť) sa pohybuje medzi 41 - 53 mm. Choriová dutina, ktorá môže mať na reze nepravidelný ovoidný tvar, dosahuje priemer 50,6 - 56,2 mm. Amniónová dutina má v priemere 42,6 - 50 mm. Na plode môžeme zreteľne rozlíšiť najmenšie detaily ako prsty končatín, pohlavný hrboľ. Profil tváre je zreteľný. Hodnoty BPD (biparietálne dĺžky – vzdialenosti medzi temennými hrboľmi) sa pohybujú medzi 16,6 - 19,8 mm.

zuzana76
26. jan 2010

ja somz ase strasne unavena, krpec spi, ale mne by bolo treba upratovat, ale tak ma nejako menstruacne bolia krize a brusko 😝

denisocka
26. jan 2010

marija , maly mal akurát - 3000g/49cm ... ja som tiež šedí podpriemer - 160cm a 54kg

bihan
26. jan 2010

Deni, tak na to kašli a bez do úvahy posledný UZV 😉

denisocka
26. jan 2010

jasne,teraz som rada že to sedi podla knižiek 😀 . a ináč bihan, dnes polihávaš či behaš za malou? ja ešte tento týžden budem davať maleho k svokre cez den,ale od soboty budeme zase sami

bihan
26. jan 2010

Deni, ja mám smolíka, nemá my malú kto postrážiť, navyše sme s MM skoro celú noc nespali, lebo je chorá a kašle, soplí, plače... potom som ju odviezla opatrovateľke, ja do práce a zaspala mi cestou v aute.... a ešte som trúbia na MM, lebo som ho videla vstupovať do baráku, keď sme prišli, ale on ma nevidel, tak som si ju ešte musela sama vyniesť spiacu do bytu.. takže polihovanie fakt nehrozí 😀

lenadka
26. jan 2010

zuzi tak kalsi na upratovanie, lahnut na gauc, nohy vylozit, ten neporiadok ti neutecie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre