♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

danulka3
19. jan 2011

@memory97 Ďakujem,aj ja myslím,že asi zo zúbkov,lebo je strašne nervózny a až tak zúrivo hryzie do všetkého,čo mu príde pod ruku.
@alure Ahoj,už ste zdravučký?

liba78
19. jan 2011

@danulka3 Teraz som to ešte nerobila ale pri Kubkovi stále. Darilo sa to v pohode, len občas bol sáčok deravý 😠

katkavv
19. jan 2011

@liba78
mm vybral maxi cosi toby, ta vyhrala tiez vela testov 🙂 my kupujeme tobiho

memory97
19. jan 2011

@liba78 ano uz sme kludnejsi, ale asi zas mu idu horne zubky, citim tam nieco tvrde... tak uvidime, co z toho bude🙂
A vy ako, Jurko je uz v poriadku? Autosedacku zatial nekupujeme, tak neviem, ale v casopisoch pre babatka, chvalia teddy sedacky.

@seagull2404 my sme mali zvysenu teplotu po ockovani 3 dni.

alure
19. jan 2011

@danulka3 ahoj my máme stolicu každý deň ale pri kojených deťoch bez problémov nemusí byť aj viac dní..neboj všetko je ok 🙂inak ako píšeš aj ja mám positelku takmer načapenú na mojej posteli ale v noci kojím po ležiačky a pár krát som tak aj s ním zaspala...

katkavv
19. jan 2011

@memory97
dakujem, uvidim, dnes to uz nie je az take, ale ked ho to znovu chyti tak pojdem kupit ;)

liba78
19. jan 2011

@danulka3
@seagull2404 Vraj sú všetky sedačky dobré, škoda že len do havárie 😠 Oni mali čelnú zrážku, ale rýchlosť neviem a ani okolnosti. Ale malému nič nebolo. 😎

alure
19. jan 2011

@liba78 cítim sa relatívne fajn,hrdlo ešte pobolieva,ale už nie som pripútaná k posteli čo je veľká výhra....
a vy tu ako ? všetci ste ok?

memory97
19. jan 2011

@alure uz je dobre? Prebrali sme tu toho vela, teraz ockovania deticiek a trampotky s nimi🙂

alure
19. jan 2011

@danulka3 ja som pri Oliverkovi mala taký špeciálny sáčok s malým otvorom na pipika čo sa nalepil a potom sme to niesli k Dr. teraz mi dr. dala skúmavku,že mám v 5tom mesiaci ráno po umytí,priložiť skúmavku a počkať a že chlapci sú v tom veľmi šikovný. Že je to lepšie ako do sáčku,že takto sa odchytí moč a hotovo...tak uvidíme....

danulka3
19. jan 2011

minule ste sa tu bavili o škodlivých fľaškách,tak aj Avent má fľašky,dokonca umelé bez BPA,to je tá škodlivá látka,čo sa uvoľňuje zohrievaním.Nevyzerá síce bohvieako ale viem,že nie je škodlivá.
http://www.market24.sk/flasky-a-hrnceky/avent-p...

alure
19. jan 2011

@memory97 ako tak lepšie ale dobre úplne ešte nie...no nám kôli soplíkom teraz dnešné očkovanie preložili na buducu stredu tak som zvedavá čo a ako...po prvom sme boli úplne v pohode.Kedy sa dáva prevenar?

memory97
19. jan 2011

@alure myslim, ze teraz v tom druhom ockovani, ale nie som si ista...

kahlan1
19. jan 2011

@katkavv tak to ste krásne vypili
my sme vypili este 130 tak spolu to bolo 640 teda ziadna slava a este 40 gramov zeleninky s ryzou keby ze vypije kazdy den 700 - 800 tak som v siedmom nebi 🙂

este idem skusit dat cumel s mensim otvorom ze mozno ma velku dierku tak jej vadi ale ma cumel MAM cislo 3 to je od 4 mesiacov

kahlan1
19. jan 2011

@danulka3 ja som do sacku nemohla dali mi do ruky skumavku - tak to bola sranda som chytili par mililitrov 😀 a zvysok isiel mimo

katkavv
19. jan 2011

@kahlan1
tiez ste pekne spapkali 🙂 to co bolo vcera je nejaka vynimka, bezne tolko nevypije, ale asi preto tolko vypil, ze nejedol prikrm ani kasu ....
no uvidis, ci cumel pomoze, ale podla mna nie :(
drzim paste, nech to na nu zaberie 🙂

katulkaaaaaa
19. jan 2011

@alure ahojte @liba78 ako spal jurko?mi zase 6krat hore 😒 vcera som mala na nic den,taka depka ze som stale doma zavreta,dnes idem po roku na masaz a poobede mrknut dvojtyzdnove babetko tak sa tesim 🙂

alure
19. jan 2011

@memory97 tak som zvedavá,lebo mi nejde do hlavy prečo väčšinou zreaguju detičky až po tomto druhom očkovaní :(

Ja som mala podľa starého zákona zajtra skončiť MD a nastúpiť na RP.Volala som do soc.poisťovne takže MD končím 3.3. ale v rožňave na ÚPSVaR chcú odo mňa nejaký papier ..no mám zase čo vybavovať a len dúfam že nebudem musieť zbytočne cestovať 400km kôli byrokratickému systému.

alure
19. jan 2011

@katulkaaaaaa moja ahoj.A nechodíš nikde? to je pekne na nervy,to poznám...my síce chodíme hore dole,ale chýba mi moja práca ako taká,moji kolegovia a ten kolobeh ktorý tam bol....uži si masáž,zrelaxuj a na nič nemysli..bude dobre 😉

lji
19. jan 2011

Ahojte

@danulka3 my sme dostali skúmavku od doktorky a až večer som si na to spomenula tak som so strachom rozbalila malú a čakala 😀 😀 prvý pokus mimo ale trochu sa mi podarilo zachytiť,druhý pokus tiež mimo a tretí pokus som už držala skúmavku pri nej a až pretieklo 😀 😀 😀 moja mama to dávala vyhodnotiť u nej v práci tak sme dostali pochvalu kolko sme nazberali 😀

@kahlan1 počuj a to vie papať?? ja som mala len MAM č.1, to som jeje nechala na čajík. teraz má č.2 a mm kúpil č.3 ale Saška s tým nevie papať, hrozne rýchlo jej to tečie. práve dnes som čítala že je lepšie ked sa bábo trochu namáha aby si ďalej formovalo reflex tak skú menšiu dierku 😉

katulkaaaaaa
19. jan 2011

@alure chodim sem tam co mame z mary kay akcie,ale malo a ja by som tak isla uz robit,mna to bavi,tento stereotyp ma ubija,a najhorsie je ze doma to nikto nechape ☹ a mne by stacila hodka denne aj by som sla von,zarobila si,maleho si viac uzivala,proste vsetko by bolo ok....ale zijeme s nasimi a ti nechapu.....mm by bol rad ale on ma pracovnu dobu na chuja nikdy neviem kedy skonci cize pri nom planovat tazko....ale aspon jedno pozitivne mam 🙂 budem licit na mile pre mamu,sa tesiiiim 😵 minuly rok tam bolo az 1200 mamiciek

alure
19. jan 2011

@katulkaaaaaa tak s manželmi sme na tom podobne,pracovná doba od vidím do nevidím,podľa potreby,ale keď treba tak ostane "homeoffice" takže pohoda...a áno presne aspoň hodinku sa nevenovať bordelu,kuchyni,"ešte tu je smietka...ešte musím toto"....moja poznám..stačila by chvíľka denne,ale čo už....čo sa týka toho líčenia,tak to je krásne 🙂 to bude akcia u vás v Senici? u nás tiež zvykne byť,som zvedavá čo bude na námestí tento rok.

danulka3
19. jan 2011

@katulkaaaaaa Ja so mala takú depku včera,až som bučala,mm bol urobiť nákup v tescu,ešte aj ruže mi kúpil a ja som na neho nahulákala,že aj ja som chcela ísť do tesca,aspoň na chvíľku medzi ľudí.Chápeš do blbého tesca.Chudák nestíhal,ale potom som to rozchodila,mm sa ospravedlnila a už je všetko ok.Na masáže by som mala ísť aj ja,na meniny mi mm daroval poukážky,len sa tam budem musieť ísť objednať.Baby ja som strašne zlenivela.Najpr sa sťažujem,že nikam nechodím a keď mám možnosť tak sa nemôžem nakopnúť.Pomoooc.

danulka3
19. jan 2011

@alure
@alure Aj ja som mala po starom nastúpiť teraz na rodičák,musím si to obvolať,či tam niečo netreba 😲

memory97
19. jan 2011

@kahlan1 nebud z toho nestastna, bude dobre, oni jednoducho maju raz viac hlad, inokedy menej. Ked sme boli rano na gastro a nechcel papat, iba 50ml po 5 hodinach od poslednej davky, doktorka vravela, ze ma uplne plne brusko. Som nechapala, lebo inokedy nema problem spapat viac, ale v tom spanku sa aj menej hybu a nevydaju tolko energie ako ked su hore 😉

mirmaj
19. jan 2011

@liba78 aj ja pozerám tieto sedačky Romer, určite sú dobre, ale ešte od tejto čo si dala ty sú lepšie tie čo majú systím zapínania ISOFIX, nehrozí že by si ju zle pripútala do auta, musíš to mať ale v aute na sedačke, čo myslím že máte určite, my máte citroen 2002 a je to tam, takže vo vašom to bude určite. Z romeru to majú sedačky DUO plus a SAFEFIX plus. ešte v testoch vyšli dobre sedačky kategoria 9-18kg - Kiddy energy pro a Maxi Cosy pearl mit Familyfix. Ja tiež ešte nie som uplne rozhodnutí ktorú kúpime 😒

memory97
19. jan 2011

@alure skus ist na ten urad, kde si a vypytat si ho a im to len posles aj s papiermi, co ti bude treba. Myslim, ze treba vyplnit iba ziadost a udaje o babatku a kopiu rodneho listu.
Ja som dr. hovorila ako maly reagoval na druhe ockovanie a vravela, ze ta druha davka je silnejsia ako ta prva, neviem co s nami urobi potom ta tretia 😒, az sa mi tam velmi nechce, ako mu bolo zle po tej druhej 😒

alure
19. jan 2011

@danulka3 no radšej si to povolaj a prezisti čo a ako..ak poberáš ale len MD zo soc.posťovne tak by to malo byť automaticky a vše ok.Mne ÚPSVaR dopláca rozdiel lebo MD je vypočítaná z minimálnej mzdy.A nakoľko podľa nového je MD 60% a pred tým bola 55% tak potrebujem denný vymeriavaci základ na papieri a odniesť to do rožňavy aby vedeli vypočítať ten doplatok..no horšie jak Pat a Mat..som z toho už na nervy...kým som si poriadne vybavila všetko čo som mala sme precestovali cez 1000km,lebo do rožňavy kde mám ešte trvalý pobyt,potom do BA kde sídli zamestnávateľ a soc.poisť...HROZNÉ!!! 😠

alure
19. jan 2011

@memory97 ja som včera volala,tak našťastie do BA pre to potvrdenie nemusím ísť,oni mi ho pošlú....a uvidím či sa budem vedieť v RV dohodnúť že to tam len pošlem..ale vieš aké to je,keď pošleš niečo poštou a nemáš to hneď potvrdené že to prijali...ja si už robím kopie a dávam pečiatkovať a potvrdzovať snáď všetko,lebo pred troma rokmi sme mali opletačky u mm zo soc.posiťovne a ja v zdravotnej..tak teraz nič nedám len tak ...

memory97
19. jan 2011

@alure posli to doporucene a prvou triedou, vtedy nemozu protestovat🙂 viem ako to je, s uradnikmi je to horsie, niekedy by som ich povinne poslala pracovat do sukromnej sfery a videli by tu byrokraciu na vlastne oci🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre