♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

helen1007
21. jan 2011

@veve10 krásny chlapček

helen1007
21. jan 2011

@danulienka35 zlatunká buchtička 🙂 , inak nemáš problém kúpiť ponožtičky, lebo ja niekedy áno...hore mávajú moc pevné gumičky

kvietok121
21. jan 2011

@danulienka35 aj nam tecie sliiin, niekdy nestacim zachytavat 🙂

danulienka35
21. jan 2011

@helen1007 mam vsetky mame vrezane na noc jej davam dole ponozky lebo rano vzdy mala vytlacenu gumicku 😀
@kvietok121 to su nasi malicky slintosi zachvilocku bude riesit ano lezu a pak chodia velmi rychlo to uteka 😒 neni dlho sme si pisaly kde ma ktora termin vsak?

kvietok121
21. jan 2011

@danulienka35 to ano pamatam ako sme sa niektore postazovali ze prenasame (vid ja) a uz mame 5 mesiacov
bezim buvat papa

danulienka35
21. jan 2011

@kvietok121 pekne snicky moja a malickemu pusinku 😉

veve10
21. jan 2011

@niky13 pozeram, ze ty si na tom podobne ako ja. Mne sa uz podarilo upravit kojenie tak, ze davam iba z jedneho prsa. Ricinus je moj dobry kamarat - uz som ho brala asi 6-krat a mam uz dalsi kupeny do zasoby. Sranda je, ze asi pred par minutami som povedali muzovi o tom, ze sa predava More Milk od Motherlove, ze si to mozno kupim. 😉
Nas nas tiez prdka ako divy...a tiez nastastie nemal problem s kolikami. Chvilku sme mali podozrenie na reflux, ale nakoniec nemal ani ten. Chvalabohu.
Supnem sem este jednu fotku - tu bol cerstvo nakojeny a zaspal 🙂 a este mal na sebe santa clausovske vianocne bodynko. 🙂

danulka3
21. jan 2011

@kvietok121 ďakujem za povzbudivé slová,nebyť vás tu na fóre a laktačnej poradkyne,tak už to dávno vzdám 😉

@veve10 Radšej tú váhu doma nechcem,prvé mesiace bol mm zo mňa už taký zúfalý,že ju chcel ísť kúpiť.ale teraz by som ju radšej nechcela,zbytočne by som sa len stresovala,radšej sledujem,či dosť ciká,kaká každý deň,tak snáď je to ok.
Ja malého keď aj posadím,tak sa ho snažím pridržiavať po pazuchami,aby sa mu zbytočne nezaťažovala chrbtica,mne sa to zdá skoro na sedenie,iné je ak sa vie sám posadiť,ale to sa ešte nevieme,tak ho nedávam.Aj na rukách keď ho máš,tak ho držíš aj druhou rukou a tým ho podopieraš.

danulienka35
21. jan 2011

@veve10 jej aky peknucky je 😉

danulka3
21. jan 2011

@veve10 bože,aký je chutnučký,náš vôbec nechce spať na boku

niky13
21. jan 2011

@veve10 je uuuuuzasny 😉 , aj moj maly ma podobne syslikovske licka, inak odkedy sme zacali s prikrmami, tak som More milk nemusela brat. Ale v zalohe ho mam stale, aj Ricinus a homeopaticky sirup Lactogal. Skor mam problem s plnymi prsiami. Aj preto mu cez den davam cucnut po 2 hodinkach. Ak by som mu nedala, tak ho nemozem ani zobrat na ruky, tak ma bolia prsia. Teda ten, z ktoreho nepil naposledy.

danulka3
21. jan 2011

@veve10 kde kupuješ ten Ricinus a koľko stojí?

danulienka35
21. jan 2011

@niky13 jej zlatinko krasne 😉 uzasny je

niky13
21. jan 2011

@danulienka35 dakujem, ale na tvoju bambulku nemame. My sme skor taka spagetka. 😀

niky13
21. jan 2011

@danulka3 Ricinus kupis v lekarni, je to homeopatikum. Cena zalezi od balenia. Mne to objednavali, bezne to vraj nemaju. Mala ampulka s gulickami, ale cenu by som musela pohladat na baleni. Pozriem.

danulka3
21. jan 2011

@niky13 ďakujem

danulienka35
21. jan 2011

@niky13 neni zac moja nejde o to aky kdo je tazky ale hlavne ze je zdravucky mi sme riadny hladosi mi za den stiahneme 1200-1500mliecka +prikrm a ovocie 😀 a zaspavame pri prsku stale

niky13
21. jan 2011

@danulka3 boze som to hladala, nakoniec som to nasla v kabelke 😀 Vzdy po ruke. Balenie vydrzi 2 tyzdne a stalo nejake 3eura. Ale stacilo mi brat do len 3 dni a tvorba sa zvysila.

danulka3
21. jan 2011

Idem už zaľahnúť,prajem vám a vašim detičkám dobrú noc a krásne sníčky 🙂

danulka3
21. jan 2011

@niky13 Ďakujem,skúsim sa na to popýtať v lekárni,dobrú

niky13
21. jan 2011

@danulienka35 to ste teda hladosi, ale ja to chapem, moja dcera bola tiez hlados, ale mne lekarka stale hovorila : Mamicka nemozete davat tolko jest, vela vazi, obmedzujte." Na co som sa jej vykaslala, obmedzovat male dieta predsa nebudem a urcite ju nenecham vrieskat od hladu.
Syn tiez zaspava na prsku - v noci. Cez den spinka len na prechadzkach v kociari. Doma odmieta spat a ja ho mucit nebudem. Nato je malicky.

niky13
21. jan 2011

@danulka3 dobru dlhuuu noc 🙂

niky13
21. jan 2011

idem aj ja do hajan. Dufam, ze na dlho. 😉

danulienka35
21. jan 2011

@niky13 to pocuvam i ja od lekarki ale ja viem co je pre moje dieta najlpesie,zo spinkamin problem nemame mi od malicka spinkame a papame len cez den chodime 2 krat von za kazdeho pocasia naucila sa tak i nak spinka sama na postely a vecer v postielke zaspi o 21,30 a do rana do 9-10 a o 11 uz musime ist von spinkat len sa nam uz neda do kocika mame ABc desing3navy tec a na sportovu cast je skoro sa mi zda ☹ tak sa tlacime v kociku 😀

danulienka35
21. jan 2011

dobru nocku bambulky a deticka boztek papa 😉

memory97
22. jan 2011

@mirmaj tak to je super, ze Tamarka mala dobru nocku🙂
@katulkaaaaaa ja som to prestala vcera ratat, ani neviem kolkokrat sme boli v noci hore a den bol este horsi, maly bol upistany, uplackany... normalne mam pocit, ze mu idu opat zubky. Plienky som vcera nestihala menit.... 😉
Dnesna noc je lepsia, ale este nie je koniec 😀
@veve10 a ako dopadol maly po ockovani? My sme druhu davku znasali hrozne, tak dufam,ze ste boli na tom lepsie 😉
@alure mozno uz neskoro, ale skus mu to dat lyzickou a do prevarenej vodicky alebo cajika. Pripadne skus do MM. Nech sa Denisko skoro uzdravi.
@alure olejove neviem, ale pri teplych obkladoch das na hrudnicek teplu vreckovku (uterak,...), ale pozor, aby nebola velmi horuca, babatka to moze popalit.
@majka35 to prejde, nam ta nervozita presla az po tyzdni.Do troch dni bol maly lepsi, ale tiez sme to hrozne prezivali...

memory97
22. jan 2011

@katkavv to kludne moze byt, ze zubky, niekomu vyskocia hned a inym az neskor. My sme taky boli skoro 3 mesiace, kym potvory male vyliezli 😉

@katulkaaaaaa neboj, cim bude neskorsie, tym to bude lepsie znasat 😉
malemu, ked zistili mierny reflux, bude stale po kojeni grckat. S tym nic nespravis, aj ked bude vacsi odstup. Ja som sa pytala, ci je lepsie po menej a casto a dr. vravela, ze to je v poriadku. Nam sa to na UM zhorsilo a preto som sla s nim k dr. MM je lahsie,iba treba vydrzat kym sa to vekom upravi. Ako vravi kvietocek, skus castejsie a pomenej.

@danulienka35 my sme vcera tiez mali "besnotu" a vrchol vsetkeho bolo, ked sa mi maly vytiahol z lehatka. To nase dieta bude teda riadne sidlo🙂 Ako ste sa mali?

@veve10 s tymi prikmami uvidis ako bude chciet maly. Nas maly zo zaciatku nechcel a na ovocie sme presli skoro po mesiaci. Jedna vec je, co povedia dr. a druha ako to babo prijme 😉 Ktoru kasicku si skusala? Aj ryzova je sladka? My sme mali tu od Hami a po nutrilonovej sa mi zdala nesladka🙂 Prikrmy varim normalne vo vode z vodovodu🙂 Maly uz pil aj mliecko z prevarenej vody z vodovodu, ak sa minie lucka a nestihnem ist kupit a klop, klop je ok🙂

@kvietok121 chudatenko moje, dufam,ze najdes nieco, co ti ulavi pri exemoch. Neskusala si zajst za nejakou tetou bylinkarkou, ci by ti oni nepomohli, kedysi bylinky robili vacsie zazraky ako dnesne lieky 😉 a malickemu vsetko najlepsie k 5mesiacikom

Babulky dobre ranko vam prajem. Nebudem tu cely vikend, pride navsteva,majte sa mi tu krasne a pekny vikend vsetkym maminkam a babatkam🙂

memory97
22. jan 2011

@veve10 neviem, co je na tom pravdy, ale ak bola ta baba v riadnom strese alebo sa zle stravovala pocas kojenia, tak moze byt, ze mala vodu miesto MM. S tou flasou je pravda, cim ju viacej ponuknes, tym si babo zvykne.Maly bol na flasi od narodenia,kedze bol malinky a kojili sme velmi kratko,kedze sa nevedel odnaucit,tak mal iba odsavane mliecko dokial dalo🙂

@danulienka35 waw, nadherna vaha🙂 Maly ma po vcerajsom vazeni 7600g🙂

@helen1007 gratulujem k 6 mesiacikom🙂

@veve10 v kombinacii tych dvoch je to este ucinnejsie🙂 nemala som to, ale kamosky,co to pouzivali, si pochvalovali🙂 Da sa to kupit v e-obchodoch s bylinkami🙂 Maly je krasnucky🙂

@helen1007 krasna je, ale ani z daleka sa nechytame🙂

@danulienka35 suhlasim s tebou, kvietocek nasa najvacsia bojovnicka🙂 Ake velke plienocky jej davas, sa mi zda nejaka velka ta plienocka 😎

@veve10 posediacky drzat babatka neodporucaju kvoli tomu, ze neskor budu mat deformovanu chrbticu, ale musel by sediet uplne vzpriamene, ak sedi tak ako v autosedacke, tak by nemala byt zataz na chrbticu. Ja to pocuvam non-stop od lekarov,aby som ho nedavala sediet, no odgrne sa mu najlepsie iba v sede a to je len chvilka, tak je to v pohode🙂

memory97
22. jan 2011

@helen1007 ak ma velmi otlacene od ponozticky, tak tu chumicku ohni smerom von. Ja to tiez robim malemu a nema take otlacene od ponosticky.

@danulka3 to spanie na boku pride, nas az teraz po 6 mesiaciku spinkava na boku, ale aj kvoli tomu, ze nam potvrdili reflux a asi mu je tak lepsie.

@niky13 maly je krasny,taky sibalsky kukuc🙂

@danulka3 bezne v lekarni a stoji nieco cez 2 eura.

Konecne docitane, idem este do hajan, dnes bude rychly den🙂 papap

21
22. jan 2011

@katulkaaaaaa nam mala uz tak nevracka, ma dni, ked viac, no ma dni, ked vobec... a kojim kazde 3 hod, no ku veceru castejsie, lebo je unavena, nechce spat, tak ju tak ukludnim. Vsak v noci sa doje... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre