♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

danulienka35
22. jan 2011

@veve10 no mi spinkame v podstate stale od malicka,nas denny rezim vstavame o 9-10,ideme spinkat o 11 von do 12 spinka pak obedujeme a o 13,30ideme spinkat cca do 15,30 pak mame predsnidavku +mliecko a o 17 sa kupkame a spinkame do 21 pak ma hodinku s tatom a o 22 uz zas spinkame do rana do 8-9
@niky13 od malinka mi takto spinka i babulky to vedia

niky13
22. jan 2011

@danulienka35 OK tak citaj nas rezim- vstavame o 8, dame mliecko a ideme spinkat o 10-11 a spinkame tak do 12-12.30 (len vonku, takze kocikujeme), dame obedik a mliecko, potom dame mliecko a ideme spinkat o 15 do 15.30, 15.50 max. (zase vonku). Prideme, dame ovocie + mliecko. Hrajkame sa do 18.30-19 kedy dame mliecko a ideme spinkat. (kupkame 2x do tyzdna, ritku umyvame kazde rano). Potom vstaneme na mliecko o 21.30, 00.30, o 3., o 5 a ked mame mame horsiu noc tak aj o 7.(ale potom spinkame do 9.) A dalsia noc za nami. 😒

danulienka35
22. jan 2011

@niky13 no to teda je panecku ti poviem ☹ ale nebojkaj ono sa to urovna nasa prave grckala ☹ zas bola pahltna potvorka malinka,a v monete zaspala

helen1007
22. jan 2011

dobrú noc mamičkám a detičkám 🙂

danulienka35
22. jan 2011

@helen1007 uz ides spinkat?

hajatanufus
22. jan 2011

ahojte babenky par dni som tu zase nebola lebo predvcerom mi vypadol net ani som vas nemohla docitat a vcera a dnes sme sa boli obzerat po novych bytoch a to sme boli cele dni prec od 7:45 do 6:30 lebo tu busy chodia len kazde dve hodky a dnes nam ten o pol stvrtej zdrhol koli nakupu sme ho o pat min, presvihli tak sme dve hodky cakali na dalsi a to je uz posledny co k nam ide takze som uplne nachodena a vsetko ma boli a este som dostala nejake krce v hrudniku pod prsom ledva som to rozdychala asi od chrbtice lucinka mi pred chvilou zaspinkala tak pojdem aj ja do hajan. byty sme boli pozerat ale ani jeden nam nevyhovuje a ten co sa nam pacil nam niekto vyfukol takze asi budeme musiet ostat tu dalsich 6 mesiacov co nie som vobec nadsena inak od dnes sa vie rachel uz pretocit aj z chrbatika na brusko ona spinka len na brusku a najradsej v postielke dnes ked sme prisli domov a polozila som ju do postielky tak sa az tesila ze je doma vo svojom a lucinka sa tiez potesila ze je medzi svojimi hrackami obidve boli dnes aj vcera statocne a aj pospinkali v kociku pocas jazdy busom 🙂
@helen1007 mimochodom gratulujeme k 6 mesiacikom a prajeme vsetko naj a necuduj sa ze mala je hladosko a baculka ked jej davas citat rozpravku hrncek var 😀 😀 😀 vid tvoje foto a mala je zlata

hajatanufus
22. jan 2011

@eis4 ste sikovne ze uz sedite a mala je zlatucka
@kvietok121 vsetko najlepsie k 5 tim mesiacikom ste statocni a veru bojovnici a ty si zena s velkym Z ako pisala danulienka ja tiez malu kojim na poziadanie a zda sa mi ze sa teraz uz predlzil interval na 3 hodky ale zacala aj dlhsie papat vcera papala 10 min z jedneho a 10 z druheho a potom dlhsie vydrzala ale niekedy tiez len cucne to asi ked je smadna tak dufam ze sa uz nauci pit aj zadne mliecko a bude sytejsia

hajatanufus
22. jan 2011

o.k.babenky dobru nocku aj detickam a sladucke snicky zajtra sa zase ozvem ak ma to moje vacsie sidlo necha 🙂

hajatanufus
22. jan 2011

@memory97 ahoj tak nakoniec sa to s mojim svagrom vyriesilo tak ze mu nechaju staru zmluvu ale len zmenia prac poziciu a este mu daju dalsiu zmluvu na staru poziciu teda aby si to pochopila on robi udrzbara ale potrebuju osetrovatela a asi nechcu brat z vonku a jeho kolega to odmietol tak jemu povedali ze bud to vezme alebo dovidenia lenze v podstate ho potrebuju len akurat ze ako udrzbar nema tolko prace tak udrzbara bude robiit uz len 2 hod denne a dostane na to novu zmluvu a 8 hodin denne bude robit osetrovatela a na to bude mat staru zmluvu so zmenenou prac poziciou takze v podstate moze byt spokojny lebo kedze bude robit na smeny tak bude mat o nieco vyssi plat lebo dostane priplatky za poobedne a nocne a este si privyrobi za tie dve hodky denne 150e na mesiac takze aspon budu mat viac penazi aj ked sa viac narobi len islo o to ze sa im ten riaditel vyhrazal ze ich oboch vyhodi ak to nevezme ale tam je proste taky riaditel co nevie jednat s ludmi a vecne po nich len krici a este si aj rad vypije a aj pocas prac. doby a nikto mu nic nemoze a to este svagra vyuziva aj na osobne ucely ze ho v ramci prac doby berie na svoju chatu aby mu tam robil rozne veci a samozrejme ze zadarmo a ako by to este nestacilo ta si segra vcera vyvrtla nohu a ma ju v sadrovej dlahe z coho su v robote velmi nadseni kedze na jej prac. poziciu su neni zauceni ludia lebo ona robi v chranenom byvani sistentku to znamena ze nakupuje a vari a upratuje kliento a este im pomaha aj v inych veciach a tam treba vediet zadelovat tie peniaze na jedlo a ona s kolegynou co sa striedaju tak uz su zabehnute a tazko sa tam dava clovek na zaskocenie takze vacsinou to riesia tak ze kolegyna potom tahadennu aj nocnu aby sa im ten system nenarusil alebo tam daju niekoho na nocne kedze tam sa nakupuju len ranajky a to moze nakupit aj poobedna a na nocnej potom ide len o dozor nad klientami
sorry trocha som sa rozpisala ale len som ti to chcela vysvetlit ze ako to chodi u segry a svagra v robote oni robia obaja v jednej firme 🙂 o.k. idem uz spat papa

jankasramka
23. jan 2011

@katulkaaaaaa mateo ma uz 6 mesiacov tak mu davam na desiatu zeleninu a na olovrant ovocie a kojim tak 3-4 krat denne a v noci ak je treba, ale mateicko nase zlaticko spi podstatne lepsie v noci ako simonko 😒 nedavno sme ho zacali davat na noc do jeho postielky (predtym spaval vzdy s nami), a vyzera to tak ze spava dokonca lepsie sam 😀
skus mozno daku inu polohu na spanie alebo ine miesto...vies, ja ta obdivujem za to tvoje nocne vstavanie minimalne tak ako kvietka vo vydrzi pri kojeni
a inak ta simonkova hrcka z ockovania aspon oddialila ostatne ockovania tak to by som brala pozitivne 😉 aspon vam nehrozi bolest, plac, nervozita a ine sarapaty 🙂

@kvietok121 ty si riadne uzijes s tymi alergiami a este viac s doktormi. ti namiesto toho aby ti pomohli ta este viac znechucuju.... 😠
a gratulujem k 5. mesiacikom metejkovym-to je krasne -este mesiac a mate pol rocka 😉

jankasramka
23. jan 2011

@veve10 pocuj som si vsimla ze tie kase nutrilon su fakt sladke jak hovno z nutrie ale teraz som otvorila kukuricnu kasu instant od nestle a ta neni vobec sladka-ani trochu.maju aj ryzovu myslim. je tam napisane ze od siesteho mesiaca ale podla mna je tato lepsia ako davat sladku uz od stvrteho....neviem-skus sa na to niekoho spytat...

jankasramka
23. jan 2011

@alure uz davnejsie ked si ty dala foto som ti chcela ukazat nasho zabiacika len som nevedela kde mm ulozil fotky. my sme boli v dunajskej strede.

jankasramka
23. jan 2011

@eis4 krasnu ma tvaricku tvoja nelka, naozaj je rozkosna 😉
a cosa zaspavania tyka-ja som ja s tym tiez velmi natrapila ale potom som ho naucila zaspavat po leziacky na prse a mame klud. ked je unaveny za par manutv zaspi na prse.
ked aj tebe tak vymysla a brani sa spanku tak jej este vymysli nejaku pokojnu aktivitu-nenut ju spat len preto ze je vela hodin. ked su prestanes "nutit" spat usavanim mozno sa unavi viac a zaspi neskor ale lahsie. teda aspon u nas to zacalo fugovat. hlavne to s tym zaspavanim na prse...

jankasramka
23. jan 2011

tak som tu mala taky "mensi" monolog a idem spat- pisem vam z postele a mm vedla mna chrci 😀 normalne sa mi zacalo chciet ist spat 😀

ok . pekny dnicek vam prajem 🙂

kvietok121
23. jan 2011

dobre ranko
@hajatanufus dakujeme za gratulacie vazne to rychlo ide, teraz by sme chceli vydrzat do 6 mesiacov, ale teraz si uz verime viac ako na zaciatku v 2-3 tyzdni
@jankasramka ani nevrav hrozne nieco, aky ste zlati v akvaparku ja do bazenov nemozem takze jedine ked mm pojde s nim

katulkaaaaaa
23. jan 2011

dobre rano
@jankasramka ahoj jani,dnesna noc 6krat hore vzdy si len cucne a spi dalej....cize nieje to vobec o hlade skor o uisteny ze mamina je pri nom,presne toto iste robila aj viki...a ked mu chcem dat cumel namiesto prsa zacne taaaak revat 😒 vcera mi cez den vydrzal nepapat 5hodin /2a pol hodky bol hore a cez dve hodky spal/ presne ako pises nenutit dieta spat...nechala som ho hore dokial vladal,a na rukach snad za minutu zaspal 😉
ja ho vecer dam do postele,a na prve budenie prelozim k nam a uz do rana je somnou,ale skusim ho prelozit naspet lebo sa absolutne nevyspim,mozno zistim ako ti ze bude lepsie spat,mateo je krasny vo vodicke 😉
a co mamina,ako v mexiku?
objednala som tu zuzlaciu zirafu co evanns poradila,uz nech ju mame snad mu to pomoze
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8926512

alure
23. jan 2011

ahojte babulky moje
no my sa stále trápime,Denis chrčí a píska,tie priedušky má riadne zatvorené a upchaté hlienom ☹ už ani neviem aký dávať odstup po liekoch s papaním,lebo pravidelne grcká ☹ ale vraj je to v norme,to spôsobujú tie hlieny.
Dúfam že ste všetci zdravučký a držkáte sa.
@jankasramka aký ste krásnučký moja 🙂 to je inak super ten vodný vír čo vás točí dokola 😉 my sme boli minulý rok v rakúsku na veľkú noc a tam to tiež bolo,Olivera sme odtiaľ nevedeli odtrhnúť.Mateo je aký veľký krásny chlapík 😎
@danulienka35 ahoj moja aký víkendík za vami?
@katulkaaaaaa , @memory97 ďakujeme maminky za rady aj za prianie rýchleho uzdravenia 😉

katulkaaaaaa
23. jan 2011

@jankasramka a co sa tyka ockovania a ja som velmi rada ze nam to odialilo,ideme na kontrolu do ba 2.2 som zvedava co povedia,sa mu to zmensilo o polovicu...fotka zo vcera,tulime sa 😉

alure
23. jan 2011

@katulkaaaaaa maminkin miláčik 🙂 aký ste zlatý moja .Vidím že ste sa v noci potrápili s budením,ach jo 😒 dúfam že to dnes bude lepšie....

katulkaaaaaa
23. jan 2011

@alure ahoj moja neboj to prejde,inak nieco poradim....daj si maleho na kolena dole hlavickou-a jemne mu buchaj po chrbatiku zdola nahor...to mi poradila sestricka v nemocnici lepsie sa odtrhaju hlieny a potom mu hned odsaj sopliky...pockaj odfotim na babike ako to myslim 😀 vyzera to brutalne ale velmi to pomaha...

katulkaaaaaa
23. jan 2011

@alure a este nieco lieky mu daj zapit vodou staci na lyzicke...trosku,a nakoj ho cca za desat minut nemal by tak grckat...lebo mlieko sa s niektorymi liekmi nema moc rado,skus nam pomohlo....

eis4
23. jan 2011

dobre ránko 🙂
@veve10 @danulienka35 @niky13 tak náš režim je takýto-vstávame o 7:30(zo začiatku o 6:30)papáme okolo 10 potom spinkáme pol hodinu!dalsie papanie okolo 13 tej potom ideme von (ak je mm doma,lebo sama neznesiem kočík zo 4.poschodia) tam pospí hodinku. dalšie papanie medzi 16-17 vtedy pospí pol hodinku(ak mm robí tak chodíme von o 17tej nie o 13tej) potom kupkáme medzi 19-20:30potom papáme a pokušame sa spinkať,niekedy zaspí až o 22-22:30.vstane papať okolo 00:30 a potom každe dve hodiny ☹ až do rána na papanie.niekedy aj medzitým -vtedy ju musím chvílu ponosiť alebohladkať pochrbátiku 🙂
@jankasramka @hajatanufus dakujem 🙂 mm kričí že po tatinovi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

21
23. jan 2011

@eis4 , jej vy mate podobny rezim ako my! My poobede spime hod- hod a pol. A vecer zaspavame okolo 20.00-21.30....a potom kojime a kojime...

alure
23. jan 2011

@katulkaaaaaa ďakujeme zlatíčko za rady...musím niečo robiť lebo dnes ráno sa mi po ATB tak zgrckal chúďa kýchol si ,odkašlal a bolo to všade ☹

eis4
23. jan 2011

@katulkaaaaaa krásne 🙂 naša sa nechce tuliť už od 3 mesiaca ☹
@alure prajem skoré uzdravenie ☹
@jankasramka zlatí ste v tom bazene ,chrustik malý 🙂

alure
23. jan 2011

@eis4 ďakujem moja..dúfam že to skoro prejde..už mám chorého aj Olivera,postupne sme prešli niečím všetci,najprv ja ,potom mm chytil sa aj Denis a od včera je nejaký anginozny Oli ☹
@katulkaaaaaa tak ako sme sa predtým s odsávačkou na soplíky kamarátili,teraz len zapnem vysávač a už je v strehu či nejdem k nemu 😒

eis4
23. jan 2011

@21 tak ty sa tiež asi moc nevyspíš 🙂 😒

21
23. jan 2011

@eis4 nie. ale zvykam si, ak nahodou dlhsie zaspi, moje telo sa zobudi aj tak... 😖

21
23. jan 2011

@alure my, ked sme brali atb, vypluvala, tak sme jej odmerku nechali strcenu v ustach, kym bola donutena niekolkokrat prehltnut a potom sme vybrali...a zrazu... vsetko vyplula!!! Prefikanec. Alebo aj vyvrackala...

kvietok121
23. jan 2011

@alure ahojky mne dr povedala ze to je dobre ked grcka, lebo inak by tie hlieny stekali viac na priedusky, takze ja som bola rada ze grcal a ked sa vyzdravel tak to preslo
@katulkaaaaaa aki ste zlati, no preoste nadherni a vyzerate poriadne dlhi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre