♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

eis4
31. jan 2011

@alure 😀 😀

katkavv
31. jan 2011

@akika722
dakujem, inak maly je zlatucky na tom nocnicku, ja mojho chcem posadit na nocnik, ked zacne sediet sam 🙂
uz sa na to tesim 🙂 🙂 🙂

katkavv
31. jan 2011

baby treba cvicit, aby sme schudli, ja sa snazim chodit aspon 1 x do tyzdna do posilky, uz som schudla 2 kg :D :D
samozrejmost je nepit sladene napoje a nepapat sladkosti, ideal po 18h nejest ak sa da, iba pit :P

katkavv
31. jan 2011

ste vsetky na FB?

veve10
31. jan 2011

@alure podobny temperament...tiez by som tam vsetkym vynadala. 🙂 Spominala si, ze kase davat pred spanim - a nemaju s adavat ako olovrant??? Uz som z toho debil.

Baby - vy po prikrme este nakojite? Ja totiz vzdy este ano, ale maly mi vsetko to mliecko vzdy vzapati vygrcka. ☹ A celkovo sa nejak rozgrcal, odkedy prikmujem. Prikrm nastastie nikdy nevygrckal - zatial este.

Inac - ja som teraz taka chuda jak palica, ale tiez som si svoje oddietovala...volakedy. Castokrat idu horsie dole 3kg nadvahy, ako 10. Kazdopadne - po vyskusani vsemozneho, precitani vsemozneho a po cviceni vsemozneho odporucam tym co chcu chudnut nasledovne: delena strava (nemiesat maso so zemiakmi, ci ryzou) a tae-bo. V posilke je super orbitrec - to co napodobnuje bezkovanie. A podla mna nejest po urcitej hodine je kontraproduktivne - spomali sa vam tym metabolizmus - treba nieco zjest kazde 4hodky. A vecer by som dala skor bielkoviny (chude maso), ako uhlohydraty - lepsie sa z nich zaspava a uhlohydraty by sa vam pri nic nerobeni iba ukladali do tuku. Tolko moja rada 🙂

alure
31. jan 2011

@veve10 😀
ja síce ešte neprikrmujem,počkáme si do toho 6 mesiaca,možno 7meho uvidíme..ale Oliverka som po prikrmovaní dokojila,on vlastne každé jedlo zapíjal MM,takže to že ti grcká neviem čím je,po príkrme ho tiež nechávaš odgrgnúť? Ja osobne som začala príkrm klasika zeleninka na obed,po asi dvoch týždňoch som nebehla na ovocné desiaty a kašu sme dávali večer po okúpkaní teda pred spaním a tiež ešte dokojila....
@katkavv pravdepodobne sme všetky aj na fb 😉

veve10
31. jan 2011

@alure noo..nenechavam ho odgrgnut - teda, trosku si ho popestujem, nez dam prsko, ale nikdy negrgol. skusim. A co tak, ze chces pockat az do 6-7 mesiaca? Sice ono je to individni...moj maly zacal strasne malo priberat a kojim ho asi 9-10 krat za 24h, tak som si povedala, ze zacneme s prikrmami. On vzdy trosku grckal...reflux, ale nema. Ale teraz je to brutus - najma po tom prikrme hodi taku tycku, ze vsetko mlieko je vonku...taka skoda...ja som rada, ked mam nejake to MM. 🙂

alure
31. jan 2011

@veve10 no viem že je nový trend prikrmovať aj kojené od 4 mesiaca ale pri našom priberaní z MM je to zbytočné a tak som to robila už aj pri Oliverovi a mám to osvedčené a prečo počkať do 7meho mesiaca? Manžel je alergik a vtedy sa doporučuje ak je možnosť kojiť čisto aj do toho 7 mesiaca.Náš priemerný nárast bol mesačne cca 750g,teraz pribral od 4 mesiaca do 5teho 500g čo je úplne super ...myslím si že o nič nepríde 🙂 akurát je potom nábeh pri prikrmovaní rýchlejší a behom mesiaca budeme jesť všetko 😉

alure
31. jan 2011

@veve10 apropo za 24 hodín kojím aj ja tak 9 x ....kedy ako...

memory97
31. jan 2011

@oksu ja som kupovala iba kuracie a to v Bille, ostatne masko - kupim hotovy prikrm od hipp🙂

@veve10 my mame rano mliecko, potom vyzivku, zas mliecko, potom masko so zeleninkou, mliecko a vecer po kupkani kasu. Kupujem HAMI tie su malo sladene. Alebo odporucaju ryzovu kasu a do nej nastruhat jablko alebo ine ovocie. ked robim iba zeleninkovu polievocku pridavam troska obycajneho masla pre chut. Ak je v polievocke aj masko,tak nedavam, iba riedim vyvarom. Myslim, ze od 5 alebo 6 mesiaca sa mozu kase, tak potom skus v bio obchodoch su kukuricne kase, ktore sa daju riedit vodou alebo aj psenova a aj ine maju. Ked spotrebujem HAMI,tak prejdeme na tie z bioobchodu.
No teda, ako dobre, poslem ti par kg 😀 😀 😀 😀

@majka35 derivacie ziadna lahodka a hlavne, ked profaci ucia tento predmet cely zivot🙂 ja som si to tiez preskakala, ale uz to mam nastastie za sebou a potom sme riesili babo 😉 drzim prsty, pri detoch je tazsie studovat...

@21 ake zlaticko🙂

@seagull2404 aka zmena, som ta skoro nepoznala s novou profilovkou🙂

memory97
31. jan 2011

@danulka3 peknucky je a mame take iste pancusky 😀

@akika722 jedanenky aky je zlatucky na tom nocnicku🙂 a podarilo sa, vykakal, vycikal sa?

@zuzka1008 my sme iba na HAMI kasickach, ale mozes skusis nemliecnu ryzovu, ta je nesladka na zaciatok. My sme na UM, ale uz papame vsetko.

danulka3
31. jan 2011

@majka35 Ahoj poslala som ti žiadosť o priateľstvo na fcb

memory97
31. jan 2011

@veve10 nic si z toho nerob, ani nas drobcek sa dlho nechcel ani usmiat, prevalovat a jedneho dna to prislo a teraz robi co sa mu zachce🙂
pride to samo. My sme chodili na vojtovku, ale maly je predcasne narodeny, tak kvoli tomu a po 2 mesiacoch nam to stopli. Inac nic specialne s nim nerobim, on sa sam vyvyja a pride na to, co treba robit🙂 Dame na brusko a sam robi, co chce, alebo ho prevalujem z jednej strany na druhu🙂

memory97
31. jan 2011

@katkavv ja som na FB🙂

21
31. jan 2011

@veve10 ja po dokrmeni este dokojim, no vidno, ze jej netreba, je to skor kvoli istote, ze ma ma... aj sme vrackali...este len ideme prist na nejaky rezim s prikrmami, kedy, co, o ktorej... 😉

memory97
31. jan 2011

@majka35 ja som ti tiez poslala ziadost an FB a mate takeho maca ako my, len nas je biely🙂

evanns
31. jan 2011

@majka35 aj ja som ti poslala ziadost na FB 😉

mirmaj
31. jan 2011

@memory97 ked si začala dávať ovocie, hned si ho zaradila na desiatu? lebo ja som to tak urobila a nechcela to papať pred spaním, lebo to vlastne nám tak vyšlo, lebo ráno jej vždy dávam mliečko a potom sme 2-3 hodinky hore a ideme spať a to som mala snahu jej dať výživku a nikdy ho nechcela, dnes som jej ho dala na obed ked sa zobudila a spapala pol jablčka s babánom uplne v pohode takže asi to nebolo ovocím ale tým časom neviem, ale predtym som jej dala mixované kupene a teraz som jej to len postruhala tak možno aj preto 😉

hajatanufus
31. jan 2011

@eis4 ahoj vies ono je to tak koli tomu ze zijes na sk a je to proste v ludoch akosi sa slusnost z ludi vytratila akazdy sa stara len o seba tu v uk ma stari ludia pustaju dopredu do autobusu ale ti stari ludia maju aj 70-80 rokov a uvolnias mi miesto vpredu v autobuse a u dr sa objednava cez pocitac takze sa nikto nepredbieha proste prides do cakarne zadas do pocitaca datum narodenia a das prichod a hned ako si na rade tak ta system zavola a zobrazi sa to na tabulke nieco podobne ako v banke nehovorim niekedy cakame dlhsie ale vacsinou jak prides tak do desiatich minut ides dnu samozrejme ak neprides hodinu pred svojim terminom a v nemocnici ked som bola tehu tak ma tiez vzdy volali na cas ktory som bola objednana 🙂

hajatanufus
31. jan 2011

inak ahojte babenky trochu ste sa tu rozpisali tak som vas dlhsie docitavala jedno dieta mi spi a druhe dzavota vidim ze preberate chudnutie a prikrmy
@danulka3 maly je podareny a vsetko naj k polroku

danulienka35
31. jan 2011

@alure dakujem mojko snad budeme v pohode dam vediet neboj 😉

eis4
31. jan 2011

aj ja vás chcem mať na fcb som Petra Eiseltová 😉

danulka3
31. jan 2011

Aj ja chcem Daniela Vavrová

danulienka35
31. jan 2011

@eis4 pridavam i ja didulik eckerova
@danulka3

danulienka35
31. jan 2011

@memory97 nevim tvuj nick na fb

kvietok121
31. jan 2011

aj ja chcem maria gaborikova

eis4
31. jan 2011

konečne som vás dočítala,ale kým dočítam neviem komu som chcela napísať 😒 😀 😀
čítam že sa Vážite 🙂 síce nie som v tabulke ale ja mám 63 kg okolo pása 78(merala som pri pupku)ja som vážila 58 ked som otehotnela ale chcela by som sa dostať na 55 ako pred 2 rokmi.počas tehu som pribrala 16 a 12 mi hned zislo.ale zatial sa nepokušam o nič kým kojím sa vraj nesmie cvičiť lebo nejaká látka sa uvolnuje do mlieka či čo 🙂
minule som stretla bývalu koleginu, nevidela som ju asi 1 rok,prvá jej otázka bola-a ty si zas tehotná 😒 🙄 a to má pupok ako ja ale bez decka 😠

kvietok121
31. jan 2011

@eis4 ze pupok a aky z takeho cisla ja mam 107 tak to je pupok

eis4
31. jan 2011

@kvietok121 😀 už dávnejšie som sa ťa chcela spýtať či si ma pamätáš z volejbalu,bola som asi 2 krát s lenkou a andrejom 🙂

veve10
31. jan 2011

@alure @memory97 @21 Baby dik za odpovede, zte zlate 🙂 Ja zatial obcas davam ryzovu Nutrilon a ta je dost sladka. Presnejsie - obsah 69,5g z toho 38,7 cukry, Hami ryzova s merunkami ma cukrov 36,8 a Hami obilno-mliecna ma 72,3, z toho cukrov 37,9g - to vsetko na 100g vyrobku. Najlepsie vsak vysli Nestle Jablecna mlecna kase Dobrou noc - ta ma 66,8g sacharidov, z toho 30,3g cukrov a uplne najmenej cukrov ma Sunarka Dobru noc, krupicova s medom - ta ma 63,9g sacharidov z coho 29,0g cukrov - opat na 100g vyrobku. Vsetko to su kase kde sa pridava iba voda.
Tak...supla som sem zopar cisielok...nedalo mi 🙂 Inac aj ja sa potom chystam prejst na kase z bioobchodov a asi budem do nich pridavat UM. Kamoska si odsava, ale ja na to nemam nervy. Ved ta jedna davka UM denne mu snad neublizi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre