♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
3. feb 2011

@niky13 hm to maš naozaj zle, ja ho tiež tak pripravujem pre nas, malej len zo zemiačik a teraz naposledy som jej tam dala aj kusok masla 😉 ..fakt neviem čím by sa to dalo pre teba nahradiť aby si ho mohla aj ty...čo si dávaš napr. do sviečkovej? alebo take veci nejedávaš?

niky13
3. feb 2011

@mirmaj nie, nemozem, ak nechcem s bolestami sediet na WC 😀 😀

mirmaj
3. feb 2011

@niky13 to musí byť naozaj hrozne neviem si niečo take ani predtaviť, a možno preto mám toľko kg koľko mam a riešim ako sa ich zbaviť 😠 😝

memory97
3. feb 2011

@katkavv tak to je riadny chlapik🙂 aspon ste to poriesili🙂

@alure to dufam, ze pridem, musim ukecat mm, ten ma nechce samu pustit ani k rodicom, aby mu nahodou neunikol kilogram alebo cm, ked maly rastie a pribera 😀 😀 😀 Toto bude musiet prezit, lebo ja sa na vas vsetky veeeelmi tesim 😉

@kahlan1 to vobec nevadi, ze nevydrzi dlho papat prikrmy. Daj jej ako jej davas a skus o hodinku,ved tie sa mozu aj chladnejsie, ked maju izbovu teplotu a netrap sa tym mlieckom. Ak nechce nenut ju, skus potom tie jogurty, kasicky mozes davat aj cez den. Zeleninkou si uz tusim zacala? Papate uz masko? Od toho ti bude priberat viac 😉 Ak papate zeleninku, potom masko a tak ovocie, ale kludne skus jej rozmixovat do mliecka banan, alebo 1 piskotik. Ja som piskotik malemu vo veku Anetky uz dala.

@seagull2404 len aby nevzal suseda 😀 😝

niky13
3. feb 2011

@mirmaj niekedy je to fakt problem zistovat v restauraciach a na navstevach zlozenie jedal (pozeraju na mna co vysetrujem 😀 ) a vysvetlovat potom dovod preco. Neries kg, hlavne ze si zdrava a ze ti chuti. 😀 😀

mirmaj
3. feb 2011

@niky13 no to ma ani nenapadlo navštevy a reštiky je to fakt hrozné, chúda ☹ ...no to teda chutí 😉 len obezita a zdravie nejdu do kopy ☹

niky13
3. feb 2011

idem este troska porobit a potom spat. Dnes som prosila maleho, ze nech ma necha pospat aspon 3 hodinky v kuse, tak uvidim. Dobru noc vsetkym

mirmaj
3. feb 2011

@niky13 dobru noc a dúfam že to malý pochopil tvoju prosbu 😉

mirmaj
3. feb 2011

dnes ked išiel mm na pivo a môžem tu byť s vami tak tu skoro nikto nieje 😒

kahlan1
3. feb 2011

baby pucili sa vam deticky tak ze az vrcali? ☹ ☹ ☹

liba78
3. feb 2011

@jankasramka budeme na stretávke fotiť a posielať ti priebežné info
inak sa mi moc páčia tvoje rady. Pripomínaš mi trochu moju dr. Tá občas hovorí že najlepší radca je mama sama. Vraj mamy vycítia takmer všetko.

memory97
3. feb 2011

@kahlan1 odporucaju babatkam aktivie, ale aj nestle ma v DM-ku specialne jogurty pre deticky, nemusia byt v chladnicke a chutovo su dobre, maly to strasne rychlo zjedol a este si pytal🙂 Skus kupit iny druh kasicky, maly mi grcal z nutrilonovych kasiciek a nechcel ich. HAMI mu vyhovuju. Skus vyskusat od inej spolocnosti kase.

@kvietok121 podareny je🙂

@niky13 ano tekvicu mozes uz od 4 mesiaca🙂 spenat som robila mrazeny, na trosicke masielka a so zemiacikom, to mu naramne chutilo. So spenatom opatrne, netreba ho davat casto 😉

mirmaj
3. feb 2011

@kahlan1 moja v tomto ti neporadím, my sme sa vždy len pučili, nikdy sme nejako moc negrckali
@liba78 podľa mňa @jankasramka a @memory97 maju najlepšie rady 😉

memory97
3. feb 2011

@niky13 dobru🙂

@kahlan1 ak nedavno papkala, tak to moze byt, nas maly to tiez robieva 😉

@liba78 ta ma dobry pristup🙂 ale je to tak, fakt musis niekedy vycitit ty a nie lekary🙂

memory97
3. feb 2011

@mirmaj dakujem, ale ak by ste tu boli najstarsi, ja by som iba ticho pocuvala 😀 😀 😀 😀 😀

kahlan1
3. feb 2011

@mirmaj a čo ste davali proti puceniu? neviem ako jej pomoct mohla by to byt kolika? malinka neplace ale sa puci az vrci a strasne tlaci.

memory97
3. feb 2011

@mirmaj uz ste skoncili s masazami?

memory97
3. feb 2011

@kahlan1 a aku ma kaku? riedku, hustu, alebo tvrdu?

mirmaj
3. feb 2011

@kahlan1 ja som dávala sab simplex teraz nedávam už nič, ale ja každý deň masírujem bruško v rámci masaži a často cez deň je na brušku nam pomaha aj to a pijeme veľa čajíku, ale ked sme začali s príkrmami tiež sme mali problémy teraz už je to lepšie, ale hlavne veľa čajíku jej davaj
@memory97 ale ved ty tu nie si najstaršia 😀 no kurz sme ukončili to boli len 1 teoretická hodina a 3 prakticke aby sme sa to naučili a my sa už teraz každý večer masírujeme doma, vy to máte na koľko? páči sa vám tam?

memory97
3. feb 2011

@mirmaj my to mame asi na 10 sedeni, ak sa nemylim, ale moc som nepocuvala,ked sme boli, lebo maly sa vrtel a plackal,sa mu to zo zaciatku nepacilo. Potom bol hladny a ked sa napapal, tak sa uz dalo, ale ten by len kopal a krutil sa. Hadzal usmevy na vsetkych okrem maminy 😉
nie ja, ale Davidko🙂

kahlan1
3. feb 2011

@memory97, @mirmaj mala taku hustu a na konci uz isla az vodova - som jej pomahala teplomerom, davam sabsimplex na brusku sme casto aj masirujeme mam aj tu mast pupik tak nou masirujeme brusko a pri kazdom prebalovani cvicime nozickami ale nic nepomaha a sa mi to zda horsie

sme to aj vraveli dr 2 krat a sa pucila aj v cakarni tak jej bol mm povedat nech sa ide pozret a myslite ze sla???????? nesla :((((

memory97
3. feb 2011

@kahlan1 este aj vyzivky su vyborne alebo nastruhane jablcko. okrem masaze v smere hodinovych ruciciek, skus s nou cvicit tak, ze pravu rucku a lave kolienko k sebe a naopak. A aj vo vodicke, tak akoby si chcela mala cupnut (dat ju do drepu), mozno to zaberie, mne to odporucala pani na masazach, ked mal maly problemy s bruskom. A odporucala mi v predajniach zdravicko alebo zdrava vyziva - masazny uvolnujuci olej pre babatka. Nepamatam si znacku, ale zacinala na S, tu to take male plastove flasticky. Zatial som ho nezohnala.

memory97
3. feb 2011

dobru nocku babatkam a maminka. Sa dobre vyspinkajte 😉

a bolllli ma hrdlo... mm dosiel s nejakym virusom, alebo niecim takym domov a aj mna to uz chyta ☹ nech je uz teplo a nie take blaznive pocasie 😠

kahlan1
3. feb 2011

@memory97 pozriem to lebo sa puci aj cez den ale nevrci len vecer ked je v postielke tak zacne tak strasne vrcat :(

liba78
3. feb 2011

@memory97 ona samozrejme si nedá kecať do liekov, diagnóz a pod.
@mirmaj aj ja si myslím 😉
@kahlan1 môže to byť tým že má málo tekutín. Vyskúšaj tie džúsiky.

kahlan1
3. feb 2011

@liba78 davam jej cajik ked nevypije mlieko aby nebola dehydrovana tak to asi nebude tym - cajik a vodu lubi to by pila do zbláznenia

seagull2404
3. feb 2011

@kahlan1 mozno to zaberie 🙂 nasa sa ide za kasickami zabit 😉 je strasne sikovna, nasa sa ani nepretaca, ani na brusku nechce byt, a nozicky si zatial len tak opatrne obchytava, moja, asi jej staci, tak sa uz netrap, vidis, ze prospieva a mi sme od vazenia na 5. mesiacov pribrali len ani nie 300 gr, a posledny tyzden mame stav nezmeneny, tega by som povedala, ze sme skor par gramov schudli, a kasli na doktorku, ak sa nestara o zdravotny stav pacientov, nema co zakazovat, skus tie kase a ovocie, ved nieco jej isto zachuti 😉 a skus cuketku s kukurickou - to je take sladucke 🙂 a neskusala si tie ryzove krupicky do UM? nemusi ho zjest vela, ale je hustejsie, tak aj sytejsie; ozaj, tamrka tiez nekedy neotvara pusinku, tak na nu manzel hra divadielko, alebo mam taku lienku a s nou robim vselico a ona potom aj pusinku otvara a papa a zabudne, ze nechcela...

danulienka35
3. feb 2011

@alure idem aj ja svami na sluzobku mozem? 😒

mirmaj
3. feb 2011

@kahlan1 skús pozrieť nejaký ten olejček na masírovanie bruška, pupík nie je moc dobry lebo ma chladivý efekt a ked bolí bruško malo by byť v teple, takže ten by som moc nepoužívala, a tiež ako radí memory skús jablčko to je dobre na uvolnenie stolice

mirmaj
3. feb 2011

@memory97 ak vy to máte na dlhšie, koľko ťa vyšiel ten kurz?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre