♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

seagull2404
8. feb 2011

ranko, krasne slnecne, juuuuj, az sa mi lepsie dycha cez ten upchaty nos 😝 a mandle mam take krasne velke, cista radost 🙂
ale aspon ma dieta nechalo vyspat do pol deviatej 😀 😀 😀

@mirmaj a obe na cestach zilinskeho kraja 🙂
@alure my dava pred ockovanim preventivne homeopatika 😉

majka35
8. feb 2011

dobré ránko ... tak ja priebežne hlásim 1+ 2 ... a ja vôbec nešóferujem, mám vodičák, ale bojím sa ... som šoférovala dlho, ale teraz chytám paniku 🙄
mne vyhovuje v podstate každý termín ... som doma, takže ... 🙂
@katulkaaaaaa noooo, tak to je pekné ... ja som si dnes povedala, že začínam ... a to fakt 🙄

alure
8. feb 2011

@mirmaj 😉 no a budeme v aute dve aj s @danulienka35 tak si určite nejak poradíme 😀
@seagul2404 aké homeopatiká ?

ladywitch26
8. feb 2011

caute maminy, chcem sa spytat, ci vam uz vsetky detuchy pekne drzia hlavicky, ked ich drzite na rukach? nasho fabiena este obcas klati, nema take pevne svalstvo. na brusku vydrzi dlho, ale tiez ho obcas vyvracia do jednej strany. nemam to ako porovnat, lebo starsia dcera bola zasa vo vsetkom velmi popredu.
s fabienom sme mali problemy, musela som chodit na masaze, lebo kvoli krcnemu svalstvu si nemohol otocit hlavicku do jednej strany a tym padom este v 3.mesiaci na brusku hlavicku ani nenadvihol. tie masaze mu pomohli, len teraz neviem,ci mam s nim este na niekolko zajst, alebo je to normalne uz. kazda ma stoji 30e,tak preto sa pytam.

mirmaj
8. feb 2011

@seagull2404 😀 😀 😀 ale my ak nebudeme mať koho zobrať do auta tak by sme mohli isť aj spolu až nejdem každá solo z toho istého smeru ako kráľovná 😀

majka35
8. feb 2011

@ladywitch26 ja som mala tento problém s barborkou, mala torticollis ... otáčala hlávku le do jednej strany ... cvičila som s ňou vojtovou metódou, ale malá tak trpela a ja s ňou, že som prestala a šla som s ňou v jej 4 mesiacoch na plavecký kurz v tatrách, ktorý trval týždeň a cvičila som aj sama s ňou, že som jej otáčala hlávku ... po tom kurze bola ako vymenená, hlávku otáčala do každej strany ... 30 eur je podľa mňa zderstvo ... tak ako aj tá vojtová metóda, dávajú ju pomaly každému, len aby lekári zbierali body ... skús s malou cvičiť, nájdi si nejaké cviky na nete a uvidíš, že sa to samo napraví

majka35
8. feb 2011

a mňa kto vezme do auta? fňuk fňuk ...

liba78
8. feb 2011

Ahojte
@mirmaj neboj, za mnou môžeš ísť kedykoľvek. A navigáciu mám aj ja. Bez nej nikam nechodím, lebo nemám orientačný zmysel. 😀 😀 😀 Ale aktívny šofér som 15 rokov a cca 200 -tis km za mnou, tak určite dojdeme. 😅
@vladka84 mne sa páči aj ten penzión aj hotel. Takže je to jedno. Počet rozhodne. 😉

ladywitch26
8. feb 2011

@majka35 ja som si vsimla nejako po 6.tyzdni, ze maly ma cosi s krkom. ked lezal, tak otacal hlavicku v pohode do obidvoch stran,lebo vtedy prakticky nepouzival krcne svalstvo. ale akonahle som ho dala na brusko alebo zdvihla, tak ju vykrutil dolava a bolo. ani len rovno ju nevedel sam dat. spomenula som to pri poradni detskej sestre, tak ze ma objedna u fyzioterapeuta. ale tu su na vsetko hrozne dlhe cakacie doby. (pre porovnanie, maly mal prirastenu uzdicku pod jazyckom,kojenie mi robilo velke problemy,tak som sla za doktorkou,nech mu to prestrihnu. 5 minutovy zakrok, ale ze tu to robi malokto.objednala ma do nemocnice na plastiku, tak mi prisiel termin na 15.augusta 2011!!!! to by sme o kojeni ani nesnivali dovtedy. tak som sa tu obratila na laktacnu poradkynu,nasla mi doktora,co to spravi.museli sme cestovat 3 hodiny a stalo nas to 120e,ale termin sme mali behom tyzdna).
a teraz som sa tiez nemienila pozerat na maleho,ako sa trapi. on tu hlavu strasne chcel dvihat,ale proste ho to nepustilo. tu vojtovku asi ani nepoznaju, ale nasla som osteopatku a ta s malym robila take jemnucke natahovacie cvicenia a masaz. hned po prvej tu hlavicku vedel zdvihnut a udrzat rovno, po druhej ju uz vedel otocit aj do pravej strany a po tretej mi povedala,ze uz nie je treba. len neviem, kvoli comu mal ten problem a zasa sa mi zda,ze sa nejako vytaca do jednej strany, tak sa bojim, aby sa mu to nevratilo.

vladka84
8. feb 2011

takze jun je zatial na penzione cely volnyyyyyy, este nemaju ziadne rezervacie, na hoteli je volny prvy a posledny vikend...
mozete vybrat termin 😉

mirmaj
8. feb 2011

@vladka84 no tak nás treba rýchlo zrátať ak by sme museli isť do hotela až sa tam niekde pychneme ak sa pomestíme do penziona tak je to v pohode 😉 a ako sa rátajú deti? ako osoba alebo nie? lebo myslím že pre také ročné asi tam toho veľa netreba nie? ja si zoberiem aj cestovnú postielku napr. takže pre tamku tam asi naozaj netreba nič len nejaký meter štvorcový aby sme ju mali kde rozložiť 😀 😀

liba78
8. feb 2011

@vladka84 tak skúsme 17-19. 6 a ak by chcel niekto dlhšie ostaneme do pondelka. 😅
Čo vy na to ?

seagull2404
8. feb 2011

@mirmaj no, ja este neviem, ci budem moct, chystame sa na leto na vychod k nasim, tak neviem, na mna je to este skoro
@alure Thuya occidentalis 15ch, osvedlicili sa nam 😉

majka35
8. feb 2011

@ladywitch26 neboj, nevráti, skús mu aj ty jemne masírovať kŕčne svalstvo, prípadne si s ním "poplávaj" vo vani plnej vody, malý bude vo vani a ty stoj vonku a plávajte, z jednej strany do druhej a otáčaj ho a rob s ním všelijaké pomalé pohyby vo vode ... uvidíš, ako mu začne pomaly pracovať každý svalík a hlavne deťom sa to páči ... daj mu nejakú hračku do vody, drž ho za bruško a pomaly ho približuj k tej hračke, on bude musieť hlávku držať nad hladinou a zároveň bude naťahovať rúčky za hračkou ... tým si posilňuje krčné svaly

vladka84
8. feb 2011

ja mam v aute volne dva miesta, ak by niekto siel z mojho smeru...@majka35 to asi nevojdete, jedine, ze dame niekoho do kufra 😀

majka35
8. feb 2011

@vladka84 pokojne mňa, aspoň si oddýchnem 😀

majka35
8. feb 2011

@vladka84 koľko km je to od Popradu?

ladywitch26
8. feb 2011

@majka35 dakujem za radu, vyskusam. doteraz som ho kupala len s malym mnozstvom vody, ale asi napustim viacej, bude lepsie aj pre mna, lebo je dost tazky a ja ho sama tak dlho neudrzim. tu plavecke vycviky pre deti nerobia, co je skoda, tak asi len v tej vani budeme plavat.

vladka84
8. feb 2011

@mirmaj pokial nepotrebuje postel alebo postielku, tak sa nerata babo...idem to zosumarizovat, potom este napisem babam, nech mi urobia cenovu ponuku a uvidime... este sa o nas pobiju, uz mi pisala prevadzkarka z hotela, ze u nich mame k dispozicii velky dvor, ohnisko, mozeme si doniet spekacky 😀 a ze ked nic nebudu mat v konferencke, tak nam ju daju ako hernu pre deti 😎

vladka84
8. feb 2011

@majka35 asi okolo 80km... cesta trva cca hodinku, aspon mne tak trvala, mozno hodinku a pol 😉

vladka84
8. feb 2011

este som sa chcela opytat, ci by mohol byt niekto s niekym na izbe, alebo by sa deti navzajom budili? 😕

mirmaj
8. feb 2011

@vladka84 ja myslím že určite mohol, tie 2 noci vydržíme nie? teda ja uričte môžem byť s niekym nejdem hovoriť za ostatné 🙂

majka35
8. feb 2011

@vladka84 keby som išla len s terezkou, tak mi nevadí byť s niekým na izbe, ale s dvomi deťmi budem radšej sama na izbe

vladka84
8. feb 2011

takze zatial ideme @mirmaj @katulkaaaaaa @alure @danulienka35 @liba78 @majka35 @akika722 @seagull2404 a kto esteee? myslim kto bude spinkat, kvietocek s tebou budeme ratat v programe 😉

mirmaj
8. feb 2011

@vladka84 to nás je tak maličko???

kahlan1
8. feb 2011

@katkavv skusim len memory pisala ze od 6 mesiacov tak este pockam par dni, ja jej ponukam mlieko cez den a ked chyti chyti ak nie skusam neskôr ale prikrmov mi spapame velmi malo možno 60 g na obed - nevydrzi mi sediet v klude a papat zo zaciatku krasne prehlta nie sme spinave nic a potom na nu pridu sibalstva - vypluva, bublinkuje - prska a smeje sa mi z toho :D ani kase vela nespapa 🙂 ale tak co uz 🙂

eis4
8. feb 2011

@vladka84 ešte jaaaa!!!!!!!!!!!!!! 🙂

vladka84
8. feb 2011

@majka35 @mirmaj tak som to aj myslela, ze tie co su len s jednym babom bez potreby lozka, lebo spi s maminou alebo v postielke... ja tiez s dvomi detmi asi radsej sama, alebo potom do apatmanu s niekym vojdem 🙂

mirmaj
8. feb 2011

@vladka84 no ved v rámci možností myslím že to nejako určite popárujeme 😉

vladka84
8. feb 2011

@eis4 ano, jasne - ty s mm a babo, tak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre