♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

danulka3
15. feb 2011

@majka35 ďakujem,veď som si aj poplakala,veľmi ho ľúbim 😅

@vladka84 aj my už dali mrkvičku so zemiačikom,čo teraz ďalej? zemiačik samotný vôbec nechcel,naťahovalo ho z toho, aj mi zapíjame čajíkom,ale zasa sme sa pokazili v kojení,dnes cucol len 2x2 minúty

@seagull2404 dcéra sa nechcela prisať,nemal mi kto poradiť tak som to vzdala,ale teraz sme už pár kríz prekonali a kojíme ďallej.Teraz máme zasa nejakú krízu,ja mám menej mliečka a Kubko nechce zasa ťahať,ale snáď to prekonáme a budeme sa kojiť ďalej

kahlan1
15. feb 2011

@katulkaaaaaa aj my mame problemy s kakanim :( velmi tvrda stolica a nevykaka sa sama bud s teplomerom alebo ked mame stastie tak s cvicenim. Dala som jej slivkovu stavu hipp ale nic nepomohlo :(

mirmaj
15. feb 2011

@majka35 to poznám aj mňa poteší viac kvietok ako čokoláda, lebo tu zje potom aj tak on a nie ja 😝 môj mm je na kvety ale mám pocit že pre všetkých iných, moja mamina ma narodky a on: a mali by sme jej aj kvet kupiť a pritom moja mamina si na kvety fakt nepotrpí...a ja som od neho dostala kvet naposledy ked sa Tamarka narodila 😖
@kahlan1 my sa máem fajn ale ty sa pochváľ, bábätko v brušku poslucha? a Anetka ako s papaním? a gratulujeme k 6 mesiačikom 😉

seagull2404
15. feb 2011

@majka35 tak ja mam teraz dietu a on by velmi chcel, aby som to vydrzala 🙂 tak radsej sa sladkostiam vyhol 🙂
@danulka3 tam som aj ja urobila chybu, mala som zavolat niekomu
@mirmaj jooooj, to ma mrzi, asi by sa malo v porodniciach venovat viac pozornosti pomoci mamickam pri kojeni

katulkaaaaaa
15. feb 2011

@kahlan1 skus tu susenu slivku zaliat vodou sparit a to jej dat vypit....maly sa tiez vykaka az ked s nim cvicim,niekedy tlaci a nic...tak pomaham
@danulka3 uzastne privitanie 😉

kahlan1
15. feb 2011

@mirmaj vdaka 🙂 drobec v brusku poslucha 🙂 a s papanim uz nestresujem vypijeme malinko mlieka ale tak co uz - na obed papame prikrmy uz sme parkrat spapali 125 gramov 🙂 comu som bola stastna ako blcha a na desiatu vyzivu raz spapa celu 125 gramov inokedy polku flase ako dnes. a snazim sa davat cajik a obcas ponuknem mlieko. Tak 500 denne vacsinou vypijeme s tym ze ju uz v noci nebudim a nechavam spinkat. mame nejakych 6950 gramov tak uz cakam kedy sa am objavi 7 :D.

u nas je to naopak ja si na kvetry nepotrpim a mm mi ich kupuje 🙂 obcas

mirmaj
15. feb 2011

@danulka3 teraz postupne pridávaj brokolicu, cuketu, karfiol, petržlen, kaleráb špenat ale ten neviem presne od kedy sa môže ale ja myslím že my vo vašom veku sme ho už určite okusili 😉

kahlan1
15. feb 2011

@katulkaaaaaa skusim tu slivku teda 🙂
zajtra ideme na sono bruska tak som aj zvedava co nam povie nato nase nestastné pučenie 🙂

a inak baby pisala som vam ze nam vyslo ze anetka je urieknuta? a to tak ze to urieknutie mohlo brzdit jej potrebu jedla? sme pisali jednemu poanovi a on to opravil - napisal ze pomaly by sa to malo upravit. Odkedy nam dosiel ten list tak nevypijeme sice liter ale uz sa nebrani ale chyti a taha - ani nevypluva ani nic. Postupne sa to ozaj upravuje 🙂

vladka84
15. feb 2011

@danulka3 teraz ideme na brokolicku 😉 nasej zatial chutilo, do zemiacika som jej primiesala moje mliecko, tak bola kasa taka sladka 😀

mirmaj
15. feb 2011

@seagull2404 aj ja si myslím že je to len o tom že v nemocniciach nato kašlu, odkiaľ taká prvorodička ma vedieť ako správne priložiť a tak????? absolvovala som aj kurz o kojení aj som používala formovače bradaviek ešte v tehotenstve a aj tak mi nič z toho nepomohlo

mirmaj
15. feb 2011

@vladka84 Vladi ako to vyzerá s naším stretkom? 😉
@kahlan1 no tak to je super že sa to upravuje 😉

seagull2404
15. feb 2011

@mirmaj mne tiez v porodnici nikto nepomohol, len jedna stara pani setricka prisla, ze ci vobec viem, ze mam vpadnutu bradavku a ze ako si nasadit klobucik, tak mozno tym, ja som strasne chcela, kojili sme sa aj kazdu polhodinu, kym som pochopila, ze mliecka nie je dost, mala som z toho velke depresie, ale uz je po a ja som rada, ze Tamarke nic nechyba

vladka84
15. feb 2011

@mirmaj ved ano, ale uz sme vydrzali aj styri hodky bez papania a teraz zasa castejsie papa... rano, potom ked zaspava, potom na obed po prikrme, potom ked ide spinkat, potom ked vstane, potom zase o dve hodinky, vecer a v noci minimalne dvakrat 😒 uz mam pocit, ze len kojim 😕

danulka3
15. feb 2011

@seagull2404 ja som mala krízu hneď keď som prišla z pôrodnice,bradavky až do krvi ,každé kojenie som plakala,našla som si na nete laktačnú poradkyňu a na tú sa vždy obrátim,keď príde nejaká kríza,dodá mi energie,poradí a zatiaľ sme to vždy prekonali,keď budeš potrebovať,dám ti na ňu číslo

danulka3
15. feb 2011

@mirmaj
@vladka84 díky za radu,ideme dnes kúpiť brokolicu,a to mám primiešať k tomu zemiačiku a mrkvičke,alebo dať samotné

vladka84
15. feb 2011

@katulkaaaaaa dakujem za radu, ked bude treba vyskusame slivku 😉 predtym kakala raz za tri - styri dni, no ked sa davaju prikrmy, tak by uz mali kazdy den, nie?
jaaaj, tak to preto! som sa zlakla, ze som ten rodicak prepasla...no ale pojdem radsej na socialku skor, kym na to nezabudnem, aspon si mi to pripomenula 🙂
tak budeme skusat tu flasu, alebo uz mozem skusit hrncek so sosakom?

vladka84
15. feb 2011

@danulka3 my sme mali dnes samu s troskou mliecka, ale moze sa miesat 😉

majka35
15. feb 2011

@seagull2404
@mirmaj ja mám stále depku z tohom že nekojím ... som bola včera hore bez som kúpala terezku a takého holúšika som si pritúlila k sebe a tak som si predstavovala, aké by to bolo krásne, keby mi teraz chytila prsník a prisala sa

za to barborka sa mi furt hrá s prsiami, už som na nu aj pokričala, ale ona vždy príde a začne mi ich obchytávať a nadvihovať 😕 😕 a neskutočne sa na tom baví ... som sa pýtala lekárky, či je to normálne, tak vraj áno, nemá to žiaden sexuálny podtón, je to len silný detský pud

@seagull2404 my s mm sme strašní gurmáni .. my si nevieme ani predstaviť, že by sme sa navzájom podporovali v diéte 🙄

katulkaaaaaa
15. feb 2011

@vladka84 to neviem vyskusaj ak mas doma ja nemam...ale inak tiez kojim castejsie presne ako ty a v noci aj 4krat

mirmaj
15. feb 2011

@vladka84 takto papame presne aj my a sme na UM len v noci teraz momentálne len 1x
@majka35 hej presne tak to pocitujem aj ja ☹

vladka84
15. feb 2011

baby, mne sa mala normalne spanuje na nozky...oprie sa o mna a celou silou sa odstopuje 🙂
@mirmaj no cakam ako sa dohodnete s vasimi milacikmi, aby som vedela priblizny pocet, ze ci sa vojdeme na penzion alebo nie... inak, ak by sme sli na hotel, tam mi uz prislubili vsetko mozne, z ceny ubytovania mozeme mat zlavu az 20% za urcitych podmienok tu nezveritelnych - izba je oficial cca za 32 - 38 EUR.. myslim, ze rovnaka zlava by sa dala aj na penzione, cize zavisi len na nas kolki budeme a ako sa podelime, komu vyhovuje byt radsej sam na izbe, kto sa moze spojit - tam je podstatny rozdiel, ci za noc platis 15 eur alebo 30 eur...

mirmaj
15. feb 2011

@seagull2404 u mna boli tiež ten problem bradavky, ja som si asi tiež nevedela správne priložiť ten klobučik tak sme to ani nerozkojili ☹

vladka84
15. feb 2011

@katulkaaaaaa @mirmaj no tak ste ma potesili, ze nepapame len my tak divoko... 😵 a pritom mala nie je vobec baculata..

katulkaaaaaa
15. feb 2011

@vladka84 moja tiez simon neni mal 6540gr...som zvedava kolko pribral buduci tyzden vazime,kasu na veceru tak zje rychlo a potom este dokojim...strasne sa rozjedol

kahlan1
15. feb 2011

@majka35 nebud smutna - ja som ani nikdy nekojila koli srdiecku ☹ najprv som plakala stale v nemocnici a potom ked uz bolo relativne dobre tak som plakala ze nemam mlieko a v kazdom casopise 95 % clankov ake je kojenie dolezite a ak nekojim som zla matka a nedavam vsetko svojmu dietatu :( a ked osm prisla domov tak som mala pocit ze sa zaviedol novy pozdrav miesto AHOJ to bolo ze KOJIS????????????? nenavidela som vsetkych kto sa to pytal a pytali sa to vsetci a ked som povedala nie tak si neodpustili ze to je skoda a podobne - uplne ma to deptalo :(. A zaklincovala to mm starka ked som robila malej mlieko a ona plakala od hladu ze vidis keby si kojila vytiahnes prso a mas to :((( a uplne ma zabil nejaky hlupy clanok na nete ze ak dieta pije z flase nie je take inteligentne a sanka sa nevyvija tak dobre som to vtedy vypla a povedala dost. Sesterka bola kojena rok a pol a mala nulovu imunitu. A vsetky kamosky ktore len koja - ich deti uz boli chore a musim poklopat a nechcem zarieknut anetka sa drzi a nevyzera zeby jej nieco chybalo. MM ma stale utesoval ze ani krali neboli kojeny 😀 😀 😀 tak uz to beriem ako to je a som pripravena nato ze mozno ani druhe nebudem kojit a bude na UM. Myslim si ze sa to neda velmi ovplyvnit - niekto koji a niekto bohuzial nemoze :(( ale ved davame tym detickam vsetko tak nemusime byt smutne. Ziadne clanky uz necitam a ked sa niekto opyta KOJIS? uz mi to je jedno. Tak hlavu hore a nebudte smutne ak nekojite - hlavne ze su deti zdrave a stastne.

evanns
15. feb 2011

@kahlan1
@majka35 presne tak!!! mna ked sa niekto pyta KOJIS? tak ja odpovedam otazkou SEXUJES??? a uz je klud...povazujem to za rovnako intimnu otazku a vec kezdej jednej matky 😉

kahlan1
15. feb 2011

@evanns ja som sa mala chut povedat nie a ty? 😀 😀 ale ty si to super vyriesila 🙂

vladka84
15. feb 2011

@kahlan1 krasne si to napisala 😉 ja by som k tomu dodala len to, ze je skoda ak sa nekoji napriek tomu, ze sa moze, ak je dost mliecka, babo sa vie bez problemov prisat, nie su zdravotne problemy... to bol moj pripad u Timky, kojila som ju len tri mesiace, lebo potom zacala byt vecer placlivejsia a ja nenastudovana matka som jej dala nutrilon, lebo vsetci mi hovorili, ze place lebo je hladna a mam slabe mlieko a take bludy 😠 a pritom teraz uz viem, ze som mala mliecka dost 😖
tak som si to tentokrat nastudovala vsetko a bola som rozhodnuta kojit 😉

@katulkaaaaaa my mame asi rovnako, ideme do poradne buduci tyzden, tak som zvedava, ale postavovo sme ako vy 😉

katulkaaaaaa
15. feb 2011

@evanns @kahlan1 skvele odpovede baby 🙂
nie kazdej je sudene kojit a tie keci ze kazda moze kojit nieje pravda jednej to ide druhej nie,ja som strasne rada ze ja kojim a ide to...a uplne vas chapem....co sa tyka tych pocitov...mne ked teraz dr povedala aby som dala umele mlieko citila som sa akoby ,,zlyhanie"----viem ze ma chapete ten den som mala taku depku ze az....

majka35
15. feb 2011

@kahlan1 veľmi krásne si to napísala ... ja tiež nenávidím otázky typu, či kojím ... ja vždy odpoviem: prečo sa pýtate?
aj naša učiteľka zo škôlky ma povzbudzovala, že má 30 ročnú prax a nevidí žiaden rozdiel medzi kojenými a nekojenými deťmi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre