♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

niky13
15. feb 2011

@kvietok121 aj my plackame cely den, teda plackame je slabe slovo - reve az sa zadusa, ale ked ho vezmeme na ruky, tak hadze usmevy na pravo - na lavo a vyskiera tie dva zuby. Kojenie je boj - tiez si cucne len 2-5 minut, ked ho medzitym zabavim, tak zase nieco potiahne ale ziadna slava. Flasu s cajikom skusame uz 2 tyzdne, ale zatial sme neuspesny - len do nej kuse.Dnes som mu nedala obed, lebo nechcel papat mlieko doobeda, tak som ho trosisku vyhladovala, lebo som mala naliate prsia a on nic. Potom to nakoniec vypil. 🙂

danulienka35
15. feb 2011

@kahlan1 ahoj mojko no ako sa mate bambulky? ano u nas to su zubky lebo psicku ma vonku ale cely zubok nie idu nam horne zubky vies
@kvietok121 no super mi mame 3 a hore mame 2 spicky vonku len nez sa pretlacia ajaj

niky13
15. feb 2011

@danulka3 kasu davam vecer, robim riedsiu, lebo po hustejsej horsie kakal. Zacala som asi 2 tyzdne po zavedeni prikrmov. Najprv len malinko a ked som videla, ze je v poriadku a brusko neboli tak normalne - kolko zje.

kvietok121
15. feb 2011

@niky13 betari su ti nasi milacikovia, aj ja si tak poviem ked nechces, tak ked budes hladni tak sa napijes. ja som zvedava ako dopadnu prikrmy 🙂 ci budeme tiez takto bojovat ako pri kojeni

niky13
15. feb 2011

@kvietok121 3550g a priberame dost pomaly, nato kolko toho spapa - nevie, kde to v nom mizne. Asi ho je lepsie satit ako zivit - tam je vidiet aspon nejaky vysledok. 🙂

kvietok121
15. feb 2011

@danulienka35 tak vam idu poriadne rychlo, ja v okoli ani hore nic nevidim, ale hore sa mi moc nedaaaa pozerat, vies ta nasa cintlavka

mirmaj
15. feb 2011

@memory97 ja som mala elektricku so sebou v pôrodnici nepomohla ani ta 😒 ale ja si fakt myslím že to odflakli v nemocnici 😠

danulienka35
15. feb 2011

@kvietok121 no veru mohly pockat len sa trapi teraz sapala mm na kolenach

kvietok121
15. feb 2011

@niky13 preco ved do polroka mate mat dvojnasobnu vahu a to je akurat, niektore deticky nie cu baculky ... ani nas neni, asi mu to rychlo spaluje ... ( nie ako mame)
@danulienka35 co urobila?????

niky13
15. feb 2011

@seagull2404 nemas co obdivovat, my len bojujeme a bojujeme s tymi nasimi trpaslikmi.
Inak ja som dceru tiez kojila horko-tazko 2 mesiace a 1 este odstriekavala. Teda to nebolo ani poriadne kojenie lebo bola na UM a kojenie mala len ako dodatok. A teraz maleho kojim uspesne uz skoro 6 mesiac. A to som si vobec neverila, bala som sa ze to nezvladnem. Ale mala som dobru sestricku v nemocke. Bolo ich tam vela ale nasla sa len jedna, ktora so mnou kojila, prikladala, pomahala. Taka som bola rada, ked mala sluzbu ona. Ine nic.
Takze neboj, ak budes chciet verim, ze druhe budes kojit aj ty. 😉

danulka3
15. feb 2011

@kvietok121 blahoželáme k zúbkom,my zatiaľ nič ☹

kvietok121
15. feb 2011

@danulka3 aspon ta nehryzie, mna niekedy kusne

niky13
15. feb 2011

@kvietok121 to je pravda, ja sa tym tiez upokojujem. Ale ked porovnam, patrime tu medzi vami medzi tie musie vahy. 🙂
Ja si s tym robim viac starosti ako maleho doktor. Ten nas vzdy pochvali a spokojny je, ze maly je usmiaty a sikovny. Uz sa kruti ako vrtulka z chrbatika na brusko aj naopak, kolienka dava pod seba a posuva sa nosom po posteli. A v postielke je vzdy niekde inde. 🙂

niky13
15. feb 2011

@danulienka35 ahoooj, vidim, ze mate uz koraliky? Je spokojnejsia? Asi je este skoro, co? Davas nieco na teplotku alebo zatial nie? Daj jej za mna pusku malinkej, ked sa tak trapi.

danulienka35
15. feb 2011

@kvietok121 zaspala mu na kolenach sedela kolebal nohami a ona spinkala pockaj dam foto

danulienka35
15. feb 2011

@niky13 ajoj mojo hej mame goralky len ma ich az po pupok cakam na druhe davam paralen cipky

kvietok121
15. feb 2011

@niky13 vidis, aspon ta musia vaha im dovoluje byt vrtkejsimi, aj my sa pretacame, chytame nozicky a mame aj nejake pokusy na posuvanie, ked nas mama polozi pod hrazdicku, nikdy nas tam uz nenajde 😀
@danulienka35 pozriem, tak to sa nam teraz vobec ndari ho uspat, s tym poriadne bojujeme, uz len na rukach a uz aj hladkanie spievanie ach jo, je stale narocnejsi

niky13
15. feb 2011

@danulienka35 ale budu to len zubky asi, ze? Dufam, ze nic vaznejsie.

danulienka35
15. feb 2011

@kvietok121 pockaj mojko dcera ich ma v mobilu a isal ku kamoske

kvietok121
15. feb 2011
niky13
15. feb 2011

@kvietok121 to asi ano, dcera bola tazsia aj menej pohyblivejsia. To jej ostalo. 🙂
No vidis, aj vam to ide s pohybom. Ze je to sranda, ked ich niekde polozis a potom rozmyslas ako sa tam tak rychlo mohli dostat. 🙂
My zatial zaspavame pekne. Polozim do postielky, trosku si pokeca, poputuje po celej postielke, ozuzle si rukav a zaspi. To dceru som nosila na rukach a spievala min. 1 hodinu. A potom, ked som ju polozila sme skoro ani nedychali, nekychali - len aby sa nezobudila.

kvietok121
15. feb 2011

@niky13 my sa tak dlho nenosime vacsinou do tych 15 - 20 min spi, niekedy aj do 5 min, ja ked ho len polozim do postielky tak spusti rev, niekedy tiez keca keca a potom zacne plakat tak neviem

niky13
15. feb 2011

@kvietok121 to sa spravi, moja dcera zacala spat celu noc od 1 roka, vo vlastnej izbe. Aj ked sme pri nej dalej lezali pri zaspavani, niekedy aj 1 hodinu, kym zaspala. Ale bolo to lepsie ako nosenie. 🙂
To ste ten lepsi pripad.

kvietok121
15. feb 2011

@niky13 ja tiez dufam teraz je to des

niky13
15. feb 2011

@kvietok121 ja som si tiez myslela, ze je to des, teraz sa len s mm na tom smejeme, ak ta to utesi, budete mat aspon zazitky na zasmiatie

memory97
15. feb 2011

@vladka84 ja tiez idem s mm a malym. Bude to v ramci vyletu, musi sa niekto starat o maleho, kym mamina bude oddychovat🙂 Maly bude spinkat pri nas a tiez sme na UM a neprespime celu noc 😀 😀 😀

@eis4 tak skus chlapa, mna raz strihal chlap, ale to bolo super, az zeny sa za mnou otacali 😀 😀 😀 😀 fakt, ak mas niekde moznost, ze striha aj chlap, ja by som nezavahala ani na sekundu. Uz ma ziadna kadernicka tak neostrihala ako on ☹

@kvietok121 my mame ist vo stvrtok na poradnu, ale asi poslem mm, lebo ja som dnes taka usoplena, nieco ma niekde zrazilo vonku a taaak dlho som odolavala... 😠 len dufam, ze maly to odo mna tiez nechyti...☹

memory97
15. feb 2011

@danulienka35 moja zlata a coze horucky? zas zubky,?

@amanda85 neskusala si laktacnu poradkynu http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...
skusas stale prikladat babo, nevidim, ci mas chlpceka alebo dievcatko a hlavne vela tekutin. Nasa @kvietok121 ti urcite velmi rada poradi 😉

danulienka35
15. feb 2011

@memory97 hej zubky teraz sa zas zobudila rev spustila uz neviem co natrela som jej dasenka o 19 a neviem za kolko mozem zas natriet

memory97
15. feb 2011

@mirmaj kludne to moze byt. Mne sa snazili zas pomoct, lebo vedeli, ze ak bude mat maly MM skor zacne priberat a celkovo sa mu zacalo lepsie darit, lebo UM,co mu dali vsetko vyvracal☹ zas co sestricka, to iny nazor, ale zas podarilo sa mi stretnut velmi dobru sestricku a velmi dobre radila.

@danulienka35 neskusala si jej na noc dat baby panadol ten tiez pomaha, ked idu zubky. Ja som mu pri tych prvych dala iba uplne minimum a zabralo, hned zaspinkal. Tusim si davala cipok, to by som velmi dnes nemiesala s panadolom.... juj, nech su skoro vonku... posielame pusinky na bolacky

danulienka35
15. feb 2011

@memory97 horucku uz nema skor ma studene rucky i licka len dasienka trapia ajaja ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre