♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
18. feb 2011

@katkavv skus sa opytat dr.,som si to nezapamatala, ci od 8.meho alebo 7meho mesiaca sa moze.Mne vravela iba o cistej aktivi bez prichuti, no poznam aj mamicky, co uz od 6teho mesiaca davaju pribinacika. Mne maly vracia z jogurtov, tak to ani neriesim a jogurty nedavam. Papa zatial mliecko. Aj Danka dava Chiare pribinacika, myslim, ze vyskusanim by si mu nemala ublizit. Maly skusal jahody uz tusim v 5mesiaci a bol v pohode a vraj jahody sa mozu az vo 8mesiaci...





alure
18. feb 2011

@akika722 je to smutné že sa smerom na východ nikto nič nesnaží urobiť ☹ mali by sa kompetentný trošku viac snažiť...
@danulienka35 áno zaslúži si to 🙂 Dostane okrem party jeden špeciálny darček ktorý si už minulý rok vysníval,ale kôli môjmu tehotenstvu sme to nechceli risknúť a to je cesta do Legolandu v Nemecku.Kamarátka je vydatá v DE tak pôjdeme k nim,tam prespíme ráno vyrazíme do Legolandu a večer zase k nim a potom domov.Oli je totižto totálny lego maniak 🙂 máme doma toľko lega že až 🙂

Babulky idem pomaly do hajan,ráno ešte rýchlo dobalím čo som nestihla a vyrazíme skôr aby sme mali cestu čo najskôr za sebou a čo to stihli aj tam a nedošli len na večer rovno do postele....vidíme sa v utorok ráno,prajem vám krásny víkend pa pa dobrú noc všetkým

danulienka35
18. feb 2011

@alure to bude krasny darcek bude stastny velmi ,prijemnu cestu moja a pekne snicky prajem a chalanom pusinky

danulienka35
18. feb 2011

@memory97 hej davam pribinacika a nic jej neni chuti jej holky jej davaly aj brumika chutil jej tiez ona je taka kyselinka nasa 😀 aj aikki Patko nakrmil Samiho pribinacikom a v pohode 😀

brulka
18. feb 2011

ahojte babulky. ja by som sa vas chcela spytat kolko vase deticky papaju tuhej stravy a kolko vypiju. lebo moja dcerka ta odkedy zacala jest zeleninku a ovocie strasne malo pije. aspon ja mam ten pocit ze jej jedlo dlho lezi v zaludku a ze preto nechce mliecko. su dni kedy mi vypije len nieco cez 500 ml, dnes to bolo lepsie vypila az 750 ml. a papa na desiatu ovocie tak 70gr a na obed zeleninky cca 130gr. neviem ci je to dost, neviete niekto poradit ??? kolko tuhej stravy kolko mliecka a kolko inych tekutin by 6-mesacne dietatko malo prijat?

liba78
18. feb 2011

@brulka ahoj, každé mimi papá odlišne. Máme dobrých papkáčov, Chiaru, Natashku, môjho Jurka. Spapajú všetko čo nespapá ich. Jurko si dáva 2x denne po cca 100g príkrmu a vždy to zapije mliekom. Ale ja kojím takže neviem presné množstvo. Ale máme KatkyV Jakubka a maličkú Kahlan a to sú slabučkí jedáci. Tieto maminy by sa tešili z toho množstva ktoré spapká Esterka. Ostatné miminká si držia taký zlatý stred v papaní. A ich váhy sa pohybujú od 6,5 do 10 kg. 😉

helen1007
18. feb 2011

@danulienka35 ahoj moja tak vy sa krmite pribinácikom, toho máme aj my v chcladnička, ale u nás ho papa mamina nie dominiky 😀 an čo malinká už je lepšie? začínam rozmýšlať, že asi aj ja objednám ten náhrdelník pre istotu nech ho máme doma ked bude treba....inak dnes som kúpila konečne autosedačku

helen1007
18. feb 2011

zistila som že asi starnem 😀 alebo že by to robilo nedostatok romantiky doma ? namiesto žehlenia som si ľahla pred telku a pozerala Tisíc a jedna noc 🙂 , teraz tak budem asi tráviť všetky večery.

danulienka35
18. feb 2011

@helen1007 ajoj mojako no je krasny mame ho uz na krcku ,ano papame uz pribinacik ale len vanilkovi kakaovi jej nechuti,musime i mi kupit auto sedacku lebo do vajicka sa uz nedame 😀

danulienka35
18. feb 2011

@helen1007 to bude asi ta romantika moja 😀

helen1007
18. feb 2011

@danulienka35 my ideme ešte zajtra posledný krát vo vajíčku na plávanie, lebo potrebujem ísť ešte do baumaxu , okuknúť nejaké umyvadlá a nechce sa mi ju niesť v nosiči. dnes som s nou tak bola v Trnave na nákupoch a poviem ťi , že som mala čo robiť. Fučala som ako lokomotíva a mala som pocit že som znova tehotná...vonku mrholilo ale bolo fajn, len v obchodoch nám bolo obom teplo, došla som domov unavená...inak romantiku mi teraz svokor prekazil, prišiel mi povedať že na zajtra treba obed lebo budú robiť, tak som nabehla do kuchyne kedže na 9:45 idme na plávanie, nech niečo teraz uvarím

brulka
18. feb 2011

@liba78 dakujem za odpoved, ved ja viem ze je to rozne a ze kazde babo je ine. ester je zatial aj celkom buchtos urcite ma viac ako 7 kg ale 10 este nehrozi 😀 . ona sa naoridla aj skor 35+4. ale doteraz mi pila tych 900 ml za den a teraz zrazu odkedy papa tuhu stravu tak nejak jej nechuti, ale asi to bude naozaj tym ze ten traviaci system si musi zvyknut spracovat tuhu stravu.

babulky a vam sa uz deticky otacaju na brusko a naopak? lebo ester je lenivcek, skusa si sadat, otoci sa z bruska na chrbatik ale naopak este nevie. ono jej sa na brusku nepaci a asi som ju mala viacej trenovat a davat na to brusko aj napriek jej protestom ... som zvedava ci nas neposle na dalsej poradni na neurologiu.

danulienka35
18. feb 2011

@helen1007 no pekna romantika 😀 mi ideme zajtra do mebelixu dcera chce nejake komody a manzelsku postel kupit tak ju vezem babaska jazda 😀

danulienka35
18. feb 2011

@brulka moja nasa sa nepretac vobec lebo mi sme tazka vaha 😀 10,250 ale posadi sa sama to jedine vie inak nic nedaj boze ze ju dam na brusko nepretoci sa a to je potom rev,nektore nase milaciky ako je Jurko,Mateo uz lozia co len zavidime ale moja 13 rocnba dcerka tiez vobec nechcela lozit a je pohybovo nadana 😉

evanns
18. feb 2011

@brulka nasa Natasha je uz zo spominanych tazkych vah 😀 9,8 kg ma a pred prikrmami pila 1 500 ml mlieka denne, teraz papa ovocny prikrm doobede, na obed polievocku a zeleninku s maskom a vypije "uz iba" 500-600 ml mliecka, ale pribera zatial pekne, permanentne cca 1 kg za mesiac...uz sa az modlim aby prestala 😀 😀 😀 😀

evanns
18. feb 2011

@brulka a pretacat sa vie ale sa jej nechce...tak by som to skonstatovala, lebo ked nieco veeeeelmi chce tak sa aj pretoci za tym a aj z bruska spat na chrbat ale jej sa vacsinou nechce 😝

brulka
18. feb 2011

@danulienka35 😀 waw tak to ste ako moj synovec on bol tiez taka vaha 🙂 v pol roku mal 10 kg a v roku len 12 kg ono sa to potom stopne to priberanie 😉

jurko a mateo su teda riadni sikuliaci 😵 to ja si uzivam este beztarostne leziace babatko, ked odidem ostane na mieste kde ho necham 🙂 ester sa mi otaca len dokolecka ako hodiny 🙂

a ako sa ti dcerka dokaze sama posadit ? ja som myslela ze deticky si sadnu az ked sa dokazu dat na styri lebo ved z lahu asi nie ci ano? ester sa mi posadi ked ju mam v naruci v takom skoro-lahu tak si sadne ale ked je na zemi na chrbatiku tak sa posadit nevie.

brulka
18. feb 2011

@evanns waw baby kde na take deti chodite 😀 😀 😀 ja som si myslela ze moj synovec bol unikat 😀 ale ako vidim je takych deti viac 😉 . ale si ma potesila ze tiez nepije az take obr mnozstva ako predtym. ale asi davas aj vodicku alebo cajik alebo ako doplnas tekutiny?

evanns
18. feb 2011

@brulka nasa sa chyti tycky na postielke sa sa potiahne do sedu co uz je aky vykon aj pre dospeleho ale pretacat sa nebude!!!!!!

helen1007
18. feb 2011

@danulienka35 to je super a tatino vám dal dobré vreckové 😀 , taká babká jazda nie je lacný špás 🙂 , inak ked spomínaš manželskú posteľ, tak malá mi z nej v noci skoro zliezla. S pravej aj ľavej strany má paplóny a ona cúvala už jej chýbalo asi 30 cm aby bola dole...skoro ma porazilo..a v noci pozerám čo robí a cica sa dvihla na štyri a spala tak riťulka hore iba čelom udržiavala stabilitu 😀 , daj nejaké foto aká je malá parádna s náhrdelníkom

evanns
18. feb 2011

@brulka cajikom ale nie je to urcite 500 ml 😒

brulka
18. feb 2011

@evanns a nemali ste problem so zavedenim prikrmov? ta moja je strasne vyberava, jedla by len ovocie 🤐 no proste sladke ... a to som zacala zemiakom ze aby si nezvykla hned na sladke. lenze ten mi vyplula a nezjedla ani lyzicku. druhy den bola mrkvicka a ta jej velmi chuti. ona je chudatko moje len na mrkvicke a trosku ju sialim vzdy jej do toho nieco primiesam ale nemozem vela lebo zas vypluva. masko nezje vobec 😖 tak sand si pomaly zvykne aj na ine 😅

brulka
18. feb 2011

@helen1007 tak ta tvoja ma super spaci styl to som este nepocula 😀 😀 😀

helen1007
18. feb 2011

@danulienka35 chcela som sa ťa ešte opýtať rozmýšlam že dám malej ovocie, stačí postrúhať jabĺčko alebo ako? do teraz som jej aj zeleninku pretláčala cez sítko teraz jej už nechávam aj menšie kúsky,tak neviem. Inak málo pije ale zato ťahá dosť mliečka, tak myslím že by to nemalo vadiť.

brulka
18. feb 2011

@helen1007 mne pediatricka radila ze najprv skusit jablcko dusene. ja som nastruhala a podusila a teraz uz len struham na sklenenom struhadle aby sa vitaminy neznicili.

evanns
18. feb 2011

@brulka nemali sme problem, ona je presne taka ze co nezje ju tak to zje ona 😝

inak tie prikrmy su ale hotova veda, my sme zacali normal mrkva 3 dni, potom 3 dni zemiak, potom mrkva+zemiak, spenat+zemiak, brokolica, brokolica+zemiak....karfiol, tekvica atd a v podstate vsetko papala
potom som jej zacala davat ovocie a na moje prekvapenie ho nechce tak ako zelenini ale to preto ze moje ovocne vyzivy nie su sladke, skor fakt kysle, ale teraz ich uz papa s piskotkami
a masko sme pridali az teraz nedavno a to kralicia, morcacie, kuracie
nas naj problem je polievocka ktoru vehementne odmieta ale zakazdym z nej spapa viac a viac takze skusam kazdy den s malymi obmenami, ako ze pridam bud olej alebo ju robim na masle (zeleninovu)
takze asi tak 😉

helen1007
18. feb 2011

@brulka to bude mať asi z toho, že ked som čakala na vzdychárni na pôrod tak som všetky kontrakcie predýchalal na štyroch 😀 a jedna zo sestričiek mi tam nadávala, že to ešte nevidela a že budem mať spinavé nohy pri pôrode...druhá hovorila, že tam je spinava zem tak som jej povedala nech mi dá handru že jej ju pri tom umyjem 😀

evanns
18. feb 2011

@helen1007 😀 😀 😀 😀 😀

helen1007
18. feb 2011

@brulka inak aj moja malá patri k tým 9 kg bábätkám , tiež sa nepretáča na bruško a späť, ale zo sedu už na bruško ide a na nožičkách by bola stále

brulka
18. feb 2011

@evanns ale ved to je super, to je radost varit takemu dietatku 😵 😵 😵 to moje pokusy s maskom isli vsetky do kosa 😖 a ano aj my sme tak ze tri dni vzdy novy druh skusali. len ten zemiak nie 😀 lebo to zavrela usta a bolo po skusani 😅 takze sme zacali na druhy den mrkvou. a ja davam masko bio hovadzie ale ako vravim pluje to kadetade a nezhltne nic. ja jej vzdy robim dve porsie masovu a bezmasovu 🙄 ale polievocku som este neskusala tak vyskusam a uvidim co na to drobec povie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre