♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kahlan1
21. feb 2011

@evanns nespapa vobec vela a mi tiez tak kazdy druhy den mame stolicu alebo kazdy ked s nou cvicim

evanns
21. feb 2011

@majka35 ahoj krasna pani 😉 my uz nemame tyzden monitor a v pohodke dufam 😒

evanns
21. feb 2011

@kahlan1 aj ja s nou cvicim ale ona ani sa netvari ze by ju brusko bolelo, nepomaha ani hruska, ani slivka v ziadnej podobe...ona proste vela vstrebe 😒

lydulka
21. feb 2011

@vladka84 super, dakujem. 🙂

kahlan1
21. feb 2011

@evanns ani nam nepomaha hruska ani slivka - a stolicu ma taku tvrdsiu - asi tak ako vravis ze vstrebu - mi priberame tak ze raz fajn raz stojime teraz mame 7150 gramov

majka35
21. feb 2011

@lydulka čoooo? tak toto by mi v živote nenapadlo, že aj toto sa môže stať .. ro máte radosť určite 😕

kahlan1
21. feb 2011

@majka35 už som pocula ze moze matrac splesniviet
vy uz davate prec monitory?

lydulka
21. feb 2011

@majka35 no veru, ja som skoro odpadla... usetrili sme na monitore, bo sme ho mali požičany, ale za to matrac musime kupit novy. 😒

lydulka
21. feb 2011

@kahlan1 aj my mame teraz asi tolko a 65cm, chuti jej vsetko co jej dam.. a pribera podla mna tak akurat.

kahlan1
21. feb 2011

@lydulka neviem kolko cm na poslednej poradi sme mali 67 tusim. Mlieka vypijeme tak 500 -600. Vyzivu max 60 gramov, obed 125 gramov a to je vsetko. Kasu spapa s chutou a potom ju zvykne vygrcnut tak jej ju nedavam. Myslim ze nespame nejak vela ale som rada aspon za to 🙂

majka35
21. feb 2011

@kahlan1 musíme vrátiť do nemocnice

@evanns oooo, že krásna pani 😵 😵 😵 😵 to mi už pár rokov nikto nepovedal 😀
barborka ako bábetko bola veľmi bacuľatá a vyrástla z toho, ja mám tiež zníženú funkciu štítnej žľazy, beriem euthyrox, preto si musím dávať pozor, čo zjem, lebo na mna sa nalepí aj voda ...

evanns
21. feb 2011

@majka35 aj ja ho beriem a pozor nedavam a aj tak vyzeram 😲 😲 😲 😀

lydulka
21. feb 2011

@kahlan1 ked jej nedas kasu, tak namiesto nej mliecko? ja jej miecko davam uz len rano a vecer. rano 210 a večer 180.

seagull2404
21. feb 2011

@kahlan1 dakujem, no veru, cajik a vodicku vypije a straaaasne vela; a vy sa ako mate?

vladka84
21. feb 2011

@evanns papate tak akurat 😉 aj moja Timka bola baculata, ked bola malinka, no po roku ako zacala chodit a trochu podrastla, tak sunky zmizli... ja si myslim, ze svagrina urobila prave v tom obdobi chybu - zacali jej davat sladkosti, na vecer husty sladky puding alebo krupicu (ved aby poriadne spala v noci), Emka nema rada skoro ziadnu zeleninu, z ovocia len banany, jogurty len cokoladove monte a pudingy, pije zasadne sladke vody z Lidla, no proste katastrofalne stravovacie navyky 😒 u nas zje aj zeleninu, lebo ved jej ju "schovam" do polievky, do maska, ale doma nic... bratovi som uz dohovarala, no on je stale prec, svagrina mi na to povedala - a co jej nemam dat jest, ked je hladna? no krava! 😠

memory97
21. feb 2011

@helen1007 jaj, tak preto v nej vyzerala, taka vysoka🙂 Ja som teraz kupila malemu teplejsie body 74ky, ze ich este nejaky cas vynosi a oni ich usili take uzke, ze ich mal na sebe raz a mozem ich odlozit 😠 som taka nazlostena, lebo neboli lacne a este k tomu uplne uzke😠 ,ale aspon budem vediet, ze nabuduce treba ist do tecsa a nakupit tam, tie su aspon na poriadne babatka 😉
si mala domaceho strasiaka🙂 inac aj mna rano takto vydesilo maleho lehatko, som ho dala nabok a ono to zrazu spustilo taku silnu hudbu a maly akurat zaspal 😉esteze to nebolo v noci🙂, tiez by ma asi trafilo
jej to musela byt podarena, ked odsunula babku, aby videla na telku🙂

@danulienka35 nakoniec asi aj nas trapia zubky, rano mal opat troska zvysenu teplotku, troska sopliky a papat mliecko ani za svet, uz ani cajik poriadne nechce ☹ a ked do niecoho hryzne, tak placka...☹ moja male...

@brulka presne tak, co kilo, to 100ml, ale niektorym babatkam vyhovuje aj menej, asi je to individualne u nasich zlaticok🙂 uvidis, ja som takto striedala a maly zacal papat aj zeleninku. Varene masko mu moc nechuti,ale zeleninku by zjedol aj s miskou🙂
mne vraveli, ze pavuk sa nema kvoli tomu, ze sa babatkam skracuje achilovka, ale v malom by to nemalo ublizit. Myslim par minut denne. Babulky tu takto davaju deturence na par minut 😉

ahojte, noc bola hrozna, tak uvidime aky bude dnik...

mirmaj
21. feb 2011

@lydulka ahoj ja varím z obyčajnej vody z vodovodu, už tak robím aj UM, lucku som používala asi 3,5 mesiaca potom už len klasicku vodu na všetko a žltok ja osobne najskôr uvarím a rozmrvín do zeleninky, ako sa to ma robiť neviem, nikdy som sa nad tým nezamýšľala myslela som že sa to ma takto 😝
@evanns ak maš ty problémy so štítnou je vysoko pravdepodobne že aj Natashka lebo je to rodove 😒

mirmaj
21. feb 2011

@majka35 my monitor ešte používame ale máme svoj, takže ja ho planujem používať do 1 roka asi

kahlan1
21. feb 2011

@lydulka hej davam mliecko - my pijeme tak po 100 max 130 takze len tak ☹ decentne :D a aj to za spevu a tak :D ale som rada aspon za to 🙂

@seagull2404 no tak ma dost tekutin 🙂 co je super mame sa fajn len to pucenie mi uz tak ide na nervy zeby som vybila staru dr aj gastrologicku ze sa nato vykaslali :( :( uz si aj s mm myslime ze to robi akoby zo zvyku lebo tisne ako diva ale nekaka a len co jej dvihnem nozky tak sa v pohode vykaka - tlaci akoby nejak inak - ja uz nebviem co :(

@vladka84 s tym asi nic nespravis :( su take maminy ktore daju hocico a sladene napoje to je uplny horor :( :( a pritom vsade varuju pred detskou obezitou - tak aspon trochu by mali dat pozor ved skodia len dievcatku ☹

majka35
21. feb 2011

@vladka84 no super, ja som kašu barborke nedávala, raz som skúsila, odmietla a už som ju nenútila ... rodina do mňa vždy hučala, že mám jej dať do výživky lekvárik, piškótky, banánik, aby to mala hustejšie 😕 😕 😕 ja tiež "obdivujem" takých rodičov, ktorí napchajú do dieťaťa všetko možné, len aby bolo pokojné ... na sladené vody som ja alergická a hnevá ma, že odkedy chodí barborka do škôlky, tak sa to tam hemží jupíkmi, figami a inými sajrajtami a ja chcem, či nechcem, musím to niekedy malej kúpiť 🙄 lebo by bola schopná kričať do večera 🙂
a držím sa hes.a mojej kamarátky, tá vychovala dve deti skoro sama, ke´dže jej manžel chodil na týždňovky ... cukor im absolútne nedávala, čaj len bez cukru a nikdy ich nenútila jesť, povedala mi, že aj ked celý den odmietali jedlo, večer prišli neskutočne hladní a zjedli to, čo im dala ... toto robím ja, ked barborka nechce, poviem jej ok a viac nedebatujeme, viem, že neskôr si vypýta

seagull2404
21. feb 2011

@kahlan1 moja ☹ tak ju mozno treba naucit dvihat si nozky, aby sa vykakala, ja som cez vikend dala tamarke vyzivku z obchodu, slivkovu a dva dni sme hnackovali ☹ nechce "domace" ovocie, z obchodu spapa celu flasku 🙂

majka35
21. feb 2011

@seagull2404 takto som ja riešila u barborky, ani teraz nedostanem do nej ovocie, tak to riešim výživami ... a tú slivkovú má najradšej

memory97
21. feb 2011

@brulka jej aka je vlasata🙂 a zlata🙂

@danulienka35 suhlasim s tebou🙂 presne tak, ako si pisala o svojich krasnych babach a vychove🙂
@brulka presne ako hovori danulienka vsetko je o vychove a o tom ci rodicia maju na teba cas. Dnesny svet je plny nastrah pre deturence, tak dufam, ze to v pohode zvladneme aj my. Ako mi raz povedali, kazda doba so sebou prinesie dobre aj zle 😒

evanns
21. feb 2011

@vladka84 tak tomu sa ja chcem vyhnut...ani banan zatial nemala aby jej neprestalo chutit ine ovocie, kasu vecer iba ryzovu jej davam uz 2 mesiace 😉 a cajik iba vrecuskovy, lebo instantny je sladsi 😒 tak dufam ze z toho vyrastie 😲

seagull2404
21. feb 2011

@majka35 Tamarke tiez chutilo, len som jej asi nemala na prvy krat dovolit zjest celu flasticku 🙂 nakakane bolo v kazdej plienke, prebalovali sme sa kazdu chvilu a ta aroma... 😀 ja uz som ako tak imunna, ale mm uteka prec 😀 😀

kahlan1
21. feb 2011

@seagull2404 teraz som jej skusala davat broskynovu ale nechcela puci sa a nesustredi sa na papanie ale na pucenie a tak je to aj s obedom v pohode by spapala ale tak velmi sa sustredi na pucenie zesi obed nevsima

a ty davas malej ked si vypyta papat? pyta si papat? lebo mi si nepytame - nasla si denny rezim kedy pravidelne spi a takjej davam papat ked vstane.

kahlan1
21. feb 2011

@seagull2404 nam vobec ovocie nepomaha na kakanie :( :(

majka35
21. feb 2011

@seagull2404 jooooj, tých nakakaných plienok u barborky som mala neúrekom, ona strašne veľa kakala 😀 😀 od chrbátika po bruško ... tiež už som bola imúnna ale aj môj mm ... on v pohode prebaľuje obidve ... teda barborku už nieeee 😕 😀
mala strašne rada tie výživky sunárek hippky, tak asi z toho, ale lepšie ked kaká, akoby mala zápchu

memory97
21. feb 2011

@seagull2404 nejdu jej zubky, my tiez teraz toho strasne malo vypijeme, co sa mliecka tyka a mam podozrenie, ze to budu zubky a nie choroba, ako som si myslela 😉

@majka35 my sme ho uz vratili spat do nemocnice a v pohode spinkame. I ked som sa bala zo zaciatku, lebo maly ma mensi vankusik pod hlavickou kvoli vracaniu a som bola stale hore, aj ked som nemusela🙂

@vladka84 chudatko dievcatko... mali by jej to ulahcit a tie chipsy, to fakt nechapem.... Inac poznam deticky, co vyrastli na chipsoch a cole a mcdonaldovi...

@lydulka ja varievam v obycajnej vode z vodovodu a zltok - najskor uvar vajicko na tvrdo, nechaj vriet aj dlhsie ako 10minut a potom vyber zltok. Neodporuca sa rovno do vody, aby nedostali salmonelu.

@evanns nepapa vela, my spapame ovela viac mliecka 900-1000ml, ale zas polovicu maskoveho prikrmu, ovocny prikrm rovnako, tak tych 100ml. Moze aj tym priberat, ked nekaka kadzy den. My kakavame kazdy den aj viackrat od narodenia. Si pamatam casy v nemocnici, ked som prosila maleho, aby nekakal a necikal, ked ich vazili pred kupkanim, aby mal viac a mohli sme ist domov 😉

majka35
21. feb 2011

@evanns vyrastie ... neboj, moja vyrástla, niekedy mám pocit, že je až veľmi chudá, ked bola bábetko bola bucľatá, že ma až lekárka upozornila, čo je dávam jesť ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre