♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

alure
2. mar 2011

@kvietok121 veď práve že žiadna normálna liečba nie je 😠 ja tiež na Olivera dávam Excipial a kupujem ho čím ďalej viac lebo ho natieram celého hlavne po plávaní (chodí do plaveckého kurzu) alebo keď ideme ako rodina niekde a to kým bol menší mi fľaša krému vydržala viac,terz je to už kus chlapa 😀 😀 ešte dobre že mi ho dr.predpisuje tak doplácam okolo 1€ inak stojí tuším skoro 5€
@katkavv hej je veľký 😉 len všade maminky píšu alebo keď sa bavíme že môj vypil toľko ml,moja toľko a ja kukám ako puk..a neviem ani len gramáž zeleninky ktorú dám..spráskal pár lyžičiek (to je moja odpoveď )
waw vy máte úplne režim ako veľkáčik SUPER 🙂 🙂 🙂
som sa smiala keď mi Judit volá že Peťo nevie kedy sa nám syn narodil 😀 😀 😀 ešte keby tak deň no pochopím ale rok narodenia 🙂 🙂 🙂 nevadí teším sa na budúci týždeň a na to ako si to tam užijeme s detvákmi 😉 Dnes idem k dr. po potvrdenie zdr.stavu

alure
2. mar 2011

@brulka čo sa týka lepku tak tu je dobrý článok🙂
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=kedy-zav...
veľa sa teraz o tom vraví,viem že to doporučujú hlavne popri kojení,ja som tiež rozmýšľala že teraz sme začali prikrmovať a skúsim dávať o pár dní do rúčky piškotku alebo niečo len tak na žmolenie....

seagull2404
2. mar 2011

ahojte, zas taky pekny den a Tamarka sa zobudila s placom ako o zivot, nech uz je ten zubok vonku!!! 😠 😠 😠

@kahlan1 a tu Moja prva kasa si neskusala? ta ja strasne jemnucka
@danulka3 my mame ovocie na desiatu, kdesi dom citala, ze ovocne cukry mozu byt pre babatka tazke na spracovanie a potom ich moze vecer prehanat alebo boliet brusko, tak neviem
@alure aj mi mame vselico na kozi, konecne presiel ten lisaj na licku (po 4 mesiacoch!!) a teraz sa vyhadzal uz cely chrbatik, ked som s tym bola u dr. tak to bolo len pri krku a ona ze mam zly prasok na pranie (mam Lovelu, neviem, co jemnejsie este je) a vcera som pozerala, ze je to az po zadocek, netusim, co to je a ziaden kremik nam nezabera

kvietok121
2. mar 2011

@alure aj mne ho predpisuje, a dokonca mi ho predpisuje aj moja dr( mamina ho tiez minie 🙂), ja davam na telicko olivovy olej a na ekzemik exicipial, no teraz ked citam @brulka neviem ci by som tiez nemala skusit ryzovu kasu 🙂

kvietok121
2. mar 2011

@alure noteraz ked som si to precitala, ze ak je niekto v rodine alergicky na lepok (ja este neviem, moja neter je) tak az po roku, ale najskor po 7 mesiaci a snazit sa co najdlhsie kojit

alure
2. mar 2011

@seagull2404 a bola si s tým mojko u pediatra alebo na kožnom? ako to vyzerá? alergia na prášok (mám alergiu na TIX) sa prejaví väčšinou takými veľa malými začervenanými miestami ale nie sú na dotyk také ako vysušená a zbrúsená koža a ekzémik je skôr zase naopak zhluk úplne z kože vystúpených suchých miest..neviem či som to zrozumiteľne napísala 😒
@kvietok121 a ktorý pužívaš? U Lipolotion? môžeme časom začať dávať piškotky 🙂 to čo som dala link predchvíľkou tam na konci je o tom ak dieťa odmieta príkrmy http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=odmieta-... prečítaj si 🙂

kvietok121
2. mar 2011

@alure jasne precitam, len uz idem malinky je horeeeeeeeeeeeeeee, ju ako skoro, no dufam ze do 11 vydrzime, kedy chodime von 🙂

majka35
2. mar 2011

dobré ránko, tak ja už som stihla manžela pekne s úsmevom vypraviť do práce, aby mal slnečný deň, terezku dvakrát prebaliť a nakŕmiť, tri riadky barborkinej čiapočky upliesť, terezku uspať, raňajky si pripraviť, najesť sa a čo bolo pre mňa nočná mora, ale už to mám za sebou, koberec vyšúrovať s kefou uff ... a teraz sa na neho dívam, aký je čistučkyýý

kvietok121
2. mar 2011

@alure precitala som lebo sa hra, no preoste zeleninka, a ked skonci 7 mesiac tak vtedy skusim kase a masko, tak ako som chcela 🙂

danulka3
2. mar 2011

Ahojte,

@memory97 ďakujem za radu,dnes vyskúšam kašičku pomaly primiešavať do vody
@katkavv to je super,že ste sa takto rozbehli s tým mliečkom,a to stačilo vymeniť len cumlík.Sú to výmyselníci ty naši krpci 😵
@katulkaaaaaa držím palce,aby všetko dobre dopadlo

@kvietok121 neboj,určite sa rozpapá,skús si ho posadiť na kolená a tak mu dať,mne tak Jakubko menej vymýšľa

@alure nemliečna kaša sa rozrába do mliečka,to budeš odstriekavať?ja by som toľko neodstriekala,musela som kúpiť mliečnu

danulka3
2. mar 2011

@majka35 ty si šikulka,ja som stihla akurát raňajky a teraz sedím pri pc 😎

katkavv
2. mar 2011

@danulka3
ahoj, neviem co to bolo 🙂 ja som mu uz menila cumliky, aj tento uz mal davnejsie, ale asi az teraz znovu dostal chut, som zveda, ze dokedy :P ale neriesim to, ked nevypije mliecko dostane jogurt a kasu 🙂

alure
2. mar 2011

@kvietok121 no a je tam niečo o tom že ak odmieta zeleninku treba skúsiť inú....jasné mäsko až časom....
@danulka3 som mala doma vzorky nejakých kašičiek (ani neviem či boli mliečne či aké) a rozrábali sa s vodou ..ani ja toľko neodstriekam (nemám odsávačku a ručne by som sa zbláznila) a ty dávaš nejakú kašičku?

mirmaj
2. mar 2011

dobre ranko,
@katkavv ja už teraz spomínam kde su tie časy ked som ju v pohode prebalila a obliekla 😝 teraz ju pri prebalovaní aj 4x musím pretočiť späť a pančušky, teplačky a ponožky obuvame už na brušku 😉

mirmaj
2. mar 2011

@katulkaaaaaa držím palce nech všetko dobre dopadne 😉

alure
2. mar 2011

@danulka3 ja som z tých kašičiek jeleň 😲 čo mám vlastne sledovať ? od koľkých mesiacov je? či???
@mirmaj aj my sa tak obliekame..a kým dám niekedy plienku 😀 nadvihne riťku a plienku si vytiahne spod seba..potom sa rehoce jak keby vedel že je taký beťár malý 😉

danulka3
2. mar 2011

@alure dávame asi 2 dni od nestlé mliečnu,ale robia sa mi tam hrudky,tak ju dopapáme a vyskúšame nejakú inú.Ja som chcela ryžovú ale v tescu mali len s príchuťami,tak som kúpila túto,ale na budúci skúsim aj tie s príchuťami.Čítala som,čo ste písali o tom lepku,ja už mám menej mliečka,tak by som mala s tým lepkom začať čím skôr,kým ešte ako tak kojím.

majka35
2. mar 2011

@mirmaj joooj, uvidíš, keď ju budeš naháňať, aby si ju prebalila 😀 ja som v to obdobie strašne chcela, aby už bola odplienkovaná, som si necítila chrbát ... terezka sa tiež tak otáča, niekedy mám strach, že mi vypadne z pultu 😕

danulka3
2. mar 2011

@alure ja som tiež nevedela,baby poradili,že začať ryžovou,oni sú všetky minimálne od 4 mesiaca a to už dávno máme

majka35
2. mar 2011

@alure nutrilon mliečne kaše sú vraj veľmi jemnej konzistencie a pridáva sa len voda
http://www.nutrilon.sk/sk/prikrmy/nutrilon-kasa...

ja som začala s ryžovou

alure
2. mar 2011

@danulka3 idem dnes do Tesca tak kuknem sa aj ja po nejakej....aj keď toho nespapá veľa (zvyšok dojedá Olino) ale aspoň niečo nech si zvyká večer pred spinkaním ,že bude aj večera 😉

danulka3
2. mar 2011

@majka35 ja som pako,tam píšu,že obilno mliečna a je ryžová

majka35
2. mar 2011

@danulka3 tiež som si všimla, že tam niečo nesedí 😕 😕 ale oni považujú ryžu za obilovinu

vladka84
2. mar 2011

dobre ranko dievcence 🙂
@katulkaaaaaa drzim palce, nech prides s dobrymi spravami 😉

aj ja sa chvalim, my sme sa naucili ukazovat aka velka vyrastie a ked jej poviem urob bum bum, tak bucha ruckou a najvacsia sranda je, ked k nam pride moja mamina a ozve sa k nej, tak Karinka zacne ukazovat vsetko naraz, dvihat rucky, buchat s nimi a zase dvihat a skeri sa pritom, lebo ju chvalime, ze aka je ona sikovna 😵

majka35
2. mar 2011

@vladka84 no tak malá je šikulka ... ja svoju učím aká veľká vyrastie a nič ... žiadna reakcia 😀

alure
2. mar 2011

@majka35 a chutila vám? je to sladké alebo ani nie? fakt som mimo,pri Oliverkovi sme s kašami začali oveľa neskôr a kupovali sme Hami kaše (všetky druhy mu veľmi chutili) a teraz je trh zaplavený takým množstvom že si maminky určite nevedia vybrať 😒

vladka84
2. mar 2011

@danulka3 ja som zacala davat malej do rucky piskotik, aby ho zuzlala...davala som aj rohlicek alebo korku z chlebika, ale prilepovalo sa jej to hore o podnebie v pusinke, tak radsej ten piskotik... a v obchode som nasla ryzove chrumky take dlhe ako su aj kukuricne, ale tieto neobsahuju lepok, tak aj tie jej davam 😉 a samozrejme, ze je potom cela polepena, ale tesi sa, ked jej dam do rucky, normalne sa az trasie od radosti, ze mnaam 🙂

alure
2. mar 2011

@majka35 apropo na tej stránke som akurát čítala že bude výstava v Košiciach
http://www.nutrilon.sk/sk/aktualne/?akt=33
a inak tú ryžovú mám doma vzorku ..dnes ju vyskúšame 🙂

majka35
2. mar 2011

@majka35 že obilovinu 😕 obilninu

kahlan1
2. mar 2011

@vladka84 🙂 puding by mohol chutit 🙂
@hajatanufus davam lyzickou parkrat otvori pusu a potom ani za svet

@brulka tak dam pauzu lebo nechce aj na ranajky som skusala a urobila uplne riedku a nakoniec nejak popapala pri hre ale striekackou no asi ta pauza nam hadam pomoze
@katkavv to uz je hotova kasicka?
@seagull2404 skusala tusim od Hami

dakujem za rady 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre