♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

vladka84
2. mar 2011

@alure my sme kupili od nutrilonu ryzovu, ale nechuti nam... je taka sladsia podla mna, velmi jemna, bez hrudiek, no napriek tomu ju Karinka nechce 😒 uz sme skusali viackrat, ale napina ju z nej, tak asi skusime kupit nejaku inu ☹

memory97
2. mar 2011

dobre ranko,

@alure presne tak sa to sprava... ked sme boli teraz doma a nechodili vonku, ked som bola chora, tak mu to ani vidno nebolo. Ked ideme vonku a prideme, tak ma uplne cervene licka a nie su hladke, ako to bolo predtym... uvidim, co mi povedia v lekarni, skusim mu na to nieco kupit.

@21 jej, vy uz mate 7 mesiacikov, blahozelame🙂 ako sa dari malej?

@kvietok121 vobec sa tym nestresuj, ze malinko papka. My sme tiez malinko papkali zo zaciatku a po mesiaci sa rozbehol. Skutocne to chce, aby maminka bola trpezliva a ty si, pozri kam ste dotiahli s kojenim 😉

@alure som sa rozpravala na fitkach s mamickami a kupuju tie nemliecne kase, ale ze im tiez velmi drobci nechcu tieto kase, predsa len MM je omnoho lepsie🙂

@katulkaaaaaa jej, musi byt zlatcky, sa dnes drzte na kontrole a nech vsetko dobre dopadne 😉

@brulka mne sa zas zdalo, ze malinkeho troska bolelo brusko z vody z vodovodu, preto este poskam, kym budeme mat 8 a zacnem uz bez lucky.

majka35
2. mar 2011

@alure super, ani som si nevšimla nejaký program ... už sa teším ... ďakujem

kahlan1
2. mar 2011

@vladka84 som rozmyslala ci by im nechutila ovocna neskusala si?

memory97
2. mar 2011

@alure ja som davala malemu aj korku chleba a ta bola asi najlepsie, najviac mu chutila i ked to nevedel chudacik este pozut, ale snazil sa🙂

@seagull2404 kupujem gelovy persil pre babatka a nemame problem. Neviem ako to vyzera, ale malemu, ked sa urobia na chrbatiku vyrazticky, asi od plienocky, tak mu vecer po kupkani pretriem liehom. Ak to vyzera ako exem alebo sa od nieco vyhadzala, tak to nechaj tak alebo skus fenistil kvapky, ak je to ako vravi dr. alergia na prasok. Su iba na predpis.

@danulka3 nie je zac🙂

kahlan1
2. mar 2011

@alure krasnych mas chlapcov
@mirmaj z tvojej malej som enmohla aka je uzasna a sikovna 🙂

danulka3
2. mar 2011

@alure to dáš večer pre spaním? a už nenakojíš? ja som dala včera okolo 5-tej a potom ešte o 7:30 stiahol 160 ml mlieka

vladka84
2. mar 2011

nasla som este fotky, kde robime kuk... sama sa zakryje plienkou alebo prebalovacou podlozkou, kope nohami ako o zivot a potom si ju stiahne z tvare a skeri sa 😀

kahlan1
2. mar 2011

@vladka84 zlata je 🙂 my to robime s dekou 🙂

vladka84
2. mar 2011

@kahlan1 neskusala, ale asi pojdem kupit nejaku ovocnu, len od akej znacky 😕 tolko ich je na vyber 😲

majka35
2. mar 2011

@danulka3 tak dávam aj ja o 17.00-17.30 kašu a pred spaním mlieko

baby, vy čo ešte len prvýkrát dávate kašičku, dajte ju najprv cez deň, ak by náhodou vznikla nejaká reakcia, nedajbože bolesť bruška, aby ste sa v noci netrápili ...

seagull2404
2. mar 2011

@alure svojej dr. som hovorila, ona sa pozrela, povedala, ze je to u deti normalne, aj to nejak odborne nazvala, ani som nemala sancu si to zapamatat a kazala mi nepouzivat avivaz alebo zmenit prasok, su to take drobnucke male vystupceky z koze, cervene, a ked sa na to divas, tak to vyzera ako cervena mapa, su dni, ked je to ok a dni, ked je to skarede, preto mam pocit, ze je to z toho, ako sa spoti, ked spi. Prasok vymenim, to nie je problem, ale nie som si ista, ci je to z toho
@kahlan1 a rovnake, ze? no, tak ich proste nepapajte, su aj take hotove mliecka http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page... tak skus mozno tie, alebo tie krupicky, kukuricna, ryzova a tak
@vladka84 ja som Tamarke kupila aj take keksiky, vonaju ako BEBE, tie sa az tak nerozmocia, ryzove chrumky? kde to maju?

brulka
2. mar 2011

@alure ano aj mne pediatricka vravela ze je dobre to dojcenie pri zavadzani lepku ale ja som nekojila vobec beriem lieky. ale vraj aj u nekojenych sa ma zacat tiez skor kvoli tomu imunologockemu oknu. ono neskor aj kojene deti ked sa rozpapaju tak piju materskeho mliecka menej mozno preto zacat skor neviem ...

ono ja to cele beriem tak, ze odbornici nieco najdu a odporucaju a o 5 rokov je vsetko zase inak. clovek ma k dispozicii internt a miliony studii, ale ja nie som odbornik ja sa riadim svokrom on je pediater a uzasny svokor a milujuci dedo, je to jeho prve vnuca tak isto chce pre malu len to najlepsie. takze ja neriesim skusam ako povie on.

ved my ked sme boli male sa zacalo s prikrmami v 3 measici, papali sme citrusy s piskotom a jablckom, surove vajcia a sme tu. jasne svet sa meni alergenov pribuda a chorob s nimi. je to tazke rozhodnut sa co papat kedy. ja davam zatial iba BIO ale od roka asi uz varim pre nas vsetkych spolu tak neviem ako budeme pokracovat.

vladka84
2. mar 2011

@kahlan1 my uz to robime so vsetkym co ma v dosahu... minule mala v rucke malu lopticku a aj za nu sa chcela skryt 😀

seagull2404
2. mar 2011

@memory97 dakujem, som v dobrom pouzivala Lovelu, tak neviem, ja vam to odfotim, aby ste videli, len neviem, ci to bude vidiet, som aj skusala, ci to nie je na potraviny, ale ziadny kluc som nenasla, ak sa to nezlepsi, zajdem zas za dr., ale ja mam taku smolu, ze ked sme u nej, tak to skoro vobec nevidno ☹

alure
2. mar 2011

@memory97 jdnoznačne premasťovať a keď pôjdete vonku tak tie krémiky proti chladu a vetru.Ale to fakt prejde časom samé,my sme to v akútnych prípadoch riešili tým bactrobanom (podla mňa by bol vhodný aj infadolan )
čo sa týka kašičiek a celkovo príkrmov,Denis síce pusu otvorí aj niečo spapá ale potom sa po mne vrhne ako dravec na korisť a ťahá ako o dušu..veru MM je pre neho asi viac a chutnejšie 😉
@vladka84 najhoršie na tom je to že by mali v lekárni alebo v obchode mať možnosť kúpiť si pár vzoriek z každej ktorá ťa zaujme,takto sa určite maminy stretli aj s tým že kúpili kašu alebo UM ktoré im deti nechcú 😒 a vyhodené peniažky,lebo nemáš s tým čo ďalej robiť 😠
@majka35 🙂 sa môžete dohodnúť viaceré z KE a okolia a trochu tam pokávičkovať 😀

kahlan1
2. mar 2011

@vladka84 možno by im chutili tie hotovo ktore poslala @seagull2404 ja som ich pozerala v obchode ale potom ze radsej vezmem normalnu. Aj vy ked kupujete veci pre malu tak stale odchadzate lahsi a riadnu sumu 😅 a to kupim len to to tu taky dzusik, kasicku vyzivu a pri pokladni taka suma ze az

memory97
2. mar 2011

@vladka84 aj my sme to tak robievali s plienockou pred kupkanim🙂

@seagull2404 vela ludi odporuca lovelu.Mne zas nevyhovovala, sa mi zdalo, ze slabo perie veci. Ja som skusala aj vzorku, co sme dostali v porodnici, bol to prasok a maly sa mi z toho vysypal, preto pouzivam iba gelove, su asi menej drazdive...

kahlan1
2. mar 2011

@vladka84 zlata 🙂 aka je sikovna - my to robime len pred kupanim ked je uplne hola to uz vie ze sa ideme hrat s dekou prikryvat a zakryvat to sa az trasie od radosti 🙂

kahlan1
2. mar 2011

@seagull2404 ma vyrazky? my sme sa raz vyhadzali ale sme malu prehriali som nevedela nastavit v dome kurenie tak som supla ze 25 stupnov a moja mamina by ju stale zakryvala a zakryvala tak ked sla spat sme ju supli do spacieho vaku a vtedy vstala sama vyrazka

kahlan1
2. mar 2011

@seagull2404 a my pouzivame dreft pre deti a je super nemame ziadne problemy

vladka84
2. mar 2011

@seagull2404 kupila som ich v COOP jednote, zn. Ravita

memory97
2. mar 2011

@alure ja ich obcas zabudnem, ked ideme vonku, hlavne, ked place ako o dusu, vtedy mi to uplne vypadne... ale skusim vyuzit este tie kremiky,co mam doma, nech toho zas nemame plnu skrinku🙂

alure
2. mar 2011

@kahlan1 ďakujem moja ..a vy ako?
@danulka3 včera som mu pred kúpaním dala pár lyžičiek potom sme ho okúpali a samozrejme som nakojila a tak išiel spinkať. Oliverko už komplet jedol všetko a kým bol kojený dovtedy každé jedlo codil zapíjať MM 😀 😀 😀
@brulka ja sa tiež poväčšinou riadim inštinktom a tým ako som si odchovala prvého syna (za tých cca 9 rokov) sa toho zmenilo tiež dosť takže viem o čom píšeš. Je super mať takto v rodine pediatra 🙂
@seagull2404 no tak také ako mapa a začervenané bude podľa všetkého z prášku..ja mám takú reakciu na prášok ☹
my používame Persil sensitive gel od narodenia a klop klop je to ok..ale teraz je ich na trhu dosť aj ten Dreft pre bábätká..

kahlan1
2. mar 2011

@alure mame sa fajn musim poklopat ale uz sa tolko nepucime myslim ze nam pomahaju tie stavy lebo pukoceme jedna radost a dnes ideme na poradnu tak som zvedava co nam povie nato ze malo priberame a aj nato zhe nechceme mliecne veci ze cim to mam nahradit aby jej nechybali nejake latky uz davas prikrmy?

vladka84
2. mar 2011

@kahlan1 aj ja som na nich pozerala, tak skusim najskor tieto, ved prinajhorsom spapa Timkaa ak by nechutili tak este ovocnu skusime kupit 🙂
@alure mohlo by to tak byt, predsa len, kazde babo je ine a nemusi mu chutit to, co mamka podla obalu vyberie 😒

uz sme vstali, tak utekaaaam 🙂

brulka
2. mar 2011

@vladka84 zlatucka mala je rozkosnaaaaaaaa 😵 😵 😵

evanns
2. mar 2011

@memory97 ahoj, aj my take mame a moja svagrina - kozna dr nam odporucila pletovy krem od weledy a klopem na hlavu 😀 fakt pomaha velmi 😉

seagull2404
2. mar 2011

@vladka84 dakujem
@memory97 ja pouzivam len gelove, resp. tekute, aj pre nas, ale skusim ine
@kahlan1 ja mam tiez pocit, ze je to toho ako sa spoti pri zaspavani, ale je jedno v com je, proste sa spoti, to ma asi po mm, ale zas potnicky to nie su
@alure kupim aj persil, aj dreft, uvidime

alure
2. mar 2011

@kahlan1 som zvedavá na názor vašej dr. ale Anetka vyzerá maximálne spokojnučko a je vždy usmiata 🙂 možno ti navrhne podávať nejaké jogurtíky 😉 no už dva dni papáme mrkvičku a vcelku sa darí aj keď MM je pre neho asi top 🙂 vždy sa na každú lyžičku díva akoby som mu neviem čo dávala 😒 ale potom asi vie že keď to spapá tak dostane mliečko 🙂

mirmaj
2. mar 2011

@vladka84 aj my papame vo veľkom tie chrumky aj ryžové aj kukurične bez lepku a nesolené a lepia super 😀
@majka35 to ja by som už prebalovací pult ani neriskovala, ja už neprebalujem ani na gauči, len na zemi alebo na manželskej posteli 😀
a my máme 7 mesiacov, nechápem ako to letííííííííííííííííííííí ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre