♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
3. mar 2011

@brulka my nesedime vobec 🙂

katulkaaaaaa
3. mar 2011

@seagull2404 krasnu slecnu mas doma 🙂
vcera ako sme isli z ba mi bolo tak zle,som si pomyslela ze takto zle mi bolo naposledy ked som bola tehu....az som sa zlakla 😀 baby ja by som sa na to nedalaaaaa ani keby co bolo 😀 😀 😀

brulka
3. mar 2011

@alure ani ja som to tak neplanovala, som myslela ze minimalne rok som s malou v detskej. ale potom muzik zacal nariekat ze mu je uz samemu smutno a nech to vyskusame. ja som si myslela ze to bude horor lebo dovtedy som malej podavala dudlik niekedy aj 4 krat za noc. som si nemyslela ze to bude fungovat. ved to bol pekny stres tu prvu noc, pootvarala som dvere, zapla monitor dychu aj zvuku na najvacsiu citlivost a som sa sama cudovala ze dieta spi lepsie ako ked som bola pri nej. ja som snad oka nezazmurila 😀. v detskej tam mame starsi gauc mozno som ju fakt budila ako som sa obracala. a teraz sme spokojni vsetci, ono tym ze drobec nam spi celu noc tak jej nechybam. ja som nemohla kojit, mala je na umelom mlieku + materskom cca 250 ml denne co dostavame od mojej uzasnej kolegyne, takze ten celonocny spanok je ciastocne aj kvoli tomu si myslim. alebo je diata po mne spachtos 😀

mirmaj
3. mar 2011

@kvietok121 mne prehralo oboje...dakujem zaujímave

brulka
3. mar 2011

@kvietok121 my tiez nie. ja ju tiez nenechavam sediet pokial to nevie naozaj pekne stabilne. to len na foto som jej dovolila 😀. a v stolicke ju chvilku necham tiez ale v zaklone aby bola opreta, je to taky skorosed a tak papame alebo sa obcas hrame, citame knizky. ta stolicka co mame je super, ma 20 rokov ale nedam na nu dopustit 😀 . da sa nastelovat skoro do lahu, proste vela pozicii pre vsetky stadia sedenia 😵

seagull2404
3. mar 2011

@mirmaj ja sa tak utesujem, ze je lepsie, ze to citi a nehovori, ako keby to hovoril a necitil 😉
@kvietok121 joj, dakujem 😵 za fotky ma aj on pochvali 😉
@alure aspon ze to vieme 🙂 ako sa ma Oliverko v skole?
@katulkaaaaaa tak ale ty uz mas dve 🙂

kahlan1
3. mar 2011

dobré ráno 🙂
@memory97 tvaroh isto iste nedam, len mi isto nevypijeme 700 ml tekutin ked vypije tak 400 ml mlieka super a tak 150 riedenej stavy tak som stastna ako blcha ale tak beriem ze kazde babo je individualne a ked osm ratala pocikane plienky tak mame min. 6 tak to je asi fajn, kase mi nechce _ ona je potvorka ked nieco nechce tak sa bude dovtedy napinat kym sa nepovracia. a co je super odkedy pije stavy tak kaka sama comu sa strasne tesim 🙂

katulkaaaaaa
3. mar 2011

@seagull2404 ja viem moja 😉 ja som to myslela tak ze takto hned po sebe,obdivujem tie baby co to maju takto ja som mala maleho po 6 rokoch som si to vychutnavala vsetkooo....inak vcera u dr som videla babu cca dvojrocne mala a pol rocne dvojicky,na oko krasne rodinka...a pri aute krici na tu starsiu uz drz hubu,a prestan revaaaaat 😠 cize asi to je malo narocne mat po sebe deti nie? 😝 praskli jej nervy,ako si vsimla ze na nu pozeram hned zaliezla

kahlan1
3. mar 2011

@seagull2404 nádherne fotky mala je krasna 🙂

kahlan1
3. mar 2011

@katulkaaaaaa ved nato je zaruka nie? pana fera ze 93 eur mna by asi vystrelo 😠 😠 😠

kahlan1
3. mar 2011

@brulka esterka je krasna a ake ma krasne vlasky 🙂 aj my este takto sedime 🙂

kahlan1
3. mar 2011

@seagull2404 ale ved sa pretacate a mate zubky 🙂 my este nic ani naznak zubu :D

evanns
3. mar 2011

@kahlan1 tak podla toho by sme my mali vypit 1000 ml tekutin a to akoze vazne nemam sancu a ani nahodou tolko nepijeme - max. 660 mliecka a 80 ml cajik alebo voda...takze tym sa netrap ak to nie je presne tolko, podla mna staci ak je to viac ako polovica z toho co "by mala" 😉

katulkaaaaaa
3. mar 2011

@kahlan1 mna uz vystrelo 😀 😀 😀 pomaly rozdychavam....co som vsetko za to mohla maaaaaat 😕

evanns
3. mar 2011

@katulkaaaaaa 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

brulka
3. mar 2011

@kahlan1 kahlan nemusis sa myslim tak bat. ja mam kamosku co ma chlapceka teraz ma uz tri roky je zdravy vsetko ok a ona truba ked zacal papat prikrmy mu davala mliecko len rano a vecer (co by samo o sebe bolo ok lebo on bol velky papkac) ale nedavala mu vobec ziadne tekutiny, ziadnu vodu po jedle, a to bolo horuce leto 😅 . takze on vypil cca dokopy 400 ml denne a to len rano a vecer a cez den iba srotoval prikrmy. mozno aj zato chudacik tak vela papal lebo bol smadny 😔 ale bol zdravy ako repa a doteraz je to najzdravsie deco co pockam. aj skolku prezil zatial len s jednou mensou chorobkou a to tam chodi uz od septembra 😵

kahlan1
3. mar 2011

@evanns hej nestresujem sa lebo cika a myslim ze keby potrebovala viac pytala by si no nie? uz som si zvykla ze nemam doma nejake papkaca 🙂

@katulkaaaaaa ako ja osm mala taku uzasnu zubarku ze na prehliadke mi nasla 4 kazy som myslela ze ma porazi tak mi hned jeden spravila, ked som prisla dat opravit dalsie tri mala som nachystanych 50 eur a ona bola chora a zastupoval ju zubar a vies co mi povedal???? ze tam nemam kazy akurat mi jeden zub potrel florom ze to sa upravi 😠 😠 😠 😠 😠 keby tam bola ta brzda hnusna tak mam rozvrtane dalsie 3 zuby a som o 50 eur lahsia - hned som si vzala kartu a bola veeeeeelmi zvedava co mi povie novy zubar ci tam tie "kazy" najde a predstav si nic 😠 😠 to sa ale dobre zaraba co?

brulka
3. mar 2011

a inac to chlaciatko bolo tiez ridne sumo takze mal myslim ze 10 kg co by znamenalo ze by mal pit aspon liter tekutin 😅
ale vraj maloktore dieta tolko vypije co by malo. to sa tak vravi ze na kazde kg 100 ml tekutin ale to ja nepoznam skoro ziadne dieta co tolko vypije. moja tiez nepije vela som sa kvoli tomu trapila ale uz sa netrapim, cez vikend vyspovedam svokra tak vam dam vediet 😉

kahlan1
3. mar 2011

@brulka davam jej pit aj pomedzi prikrmy ale ked sa hra tak jej dam flasu do pusy 🙂

kahlan1
3. mar 2011

@brulka dakujem este rozmyslam ze skusim ochutene mliecko - myslim ze sunar je bananovy alebo vanilkovy - ale pochybujem - ona proste mliecko nechce ked jej idem dat flasu otvori krasne pusinku a ked 2 potiahne a zisti ze mlieko koniec ak tam je stava tak taha dalej

kvietok121
3. mar 2011

@brulka aha ... ja tiez nedavam ... ked bude chciet nech si sadne sam 🙂

seagull2404
3. mar 2011

@katulkaaaaaa tak to iste, asi to narocne je, ale ja by som to chcela vychovat spolu, ze sa vyhraju, to je asi taky moj syndrom, ze ja som sa narodila ako prva v celej rodine a po mne az o 5 rokov, som bola dlho sama a mam pocit, ze preto som taky introvert ako som, my by sme na jesen chceli do domceka, tak mi prislo, ze by to bolo super, ja chcem deti tri, dve naraz a ked pan boh da, tak to tretie neskor, ale aj na Tamarku sme cakali dva roky, tak uvidime...
@kahlan1 dakujem; pretocila sa jeden den 3x po sebe a odvtedy nic a zubky su len take naznacene 🙂

brulka
3. mar 2011

@kahlan1 ja si tiez myslim, treba ponukat aby si deto zvykli, ale ked doteraz len jedli (kedze mlieko je jedlo) tak si potrebuju zvyknut na pitie. ved oni sa rozpiju ked bude teplejsie. teraz podla mna nemaju taku potrebu. ja samu seba casto pristihnem ze som sa zabudla napit 😅. ved ani nam v zime nechuti tak im tiez nie.

brulka
3. mar 2011

@kahlan1 moja presne tak. po prikrme mlieko az po minimalne hodinovej pauze (teraz davam po 2 hodinach) trochu potiahne, hned po jedle si da iba vodicku alebo stavu. ved oni vedia co potrebuju, ked maju plne brucha prikrmu (hoci nam sa porcie zdaju mozno male...pre ne su velke) tak uz nemaju chut na dalsie jedlo cize mlieko.

brulka
3. mar 2011

@kvietok121 ved tak by to aj malo byt, tak vravia detski lekari. nedavat sediet pokym si samo nevie sadnut a nestavat na nozicky pokial sa same nepostavi. kvoli chrbtici to tak je lepsie.

katulkaaaaaa
3. mar 2011

@seagull2404 tak ti velmi prajem aby ti to vyslo 🙂 je krasne ked to mas takto,ja byvam u nasich tiez musime poriesit vlastne byvanie,a ked yhram to LOTO ako stale hovorim potom mozno bude aj to tretie 😀
@kahlan a ti ako sa citis?uz mas pohyby babetka? 🙂

seagull2404
3. mar 2011

@brulka no, tak to som najhorsie mama na svete, by som chcela vidiet tu doktorku, co by nechala dieta stale sa dvihat a mrmcat pritom cely den, ked je najstastnejsie na svete, ked sedi, alebo stoji, moja povedala, ze moze sediet, ked sedi pekne a videla ze sedi
@katulkaaaaaa dakujem moja 🙂 to su plany,a le clovek mieni a ... a este musim zlomit mm 🙂

lussies
3. mar 2011

@seagull2404 no už jedine to =) ale ved už dajoako tento den preklepem...

kahlan1
3. mar 2011

@katulkaaaaaa ja sa mam fajn 🙂 pohyby som citila raz 🙂 zatial

kahlan1
3. mar 2011

@brulka no presne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre