♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
3. mar 2011

@kahlan1 jéééj boze mne to pripada uz strane davno co som mala brusko,niekedy na to myslim vecer ked nemozem zaspat ze babatenko jak kopalo,a uz bude mat 7mesiacov,preco to tehotenstvo je nekonecne a ked sa narodia hned to tak letiiii? 😨

kahlan1
3. mar 2011

@katulkaaaaaa no presne ale tym ze mam Anetku drobca nestiham sledovat brusko tak mi to teraz leti 🙂

kikuska25
3. mar 2011

@katulkaaaaaa ahoj katulka..veru veru leti to strasne ja si tiez pamätam ked bol Samko mozno druhy den na svete som si tak hovorila ked bude mat 3mes.uz bude lepsie a uz bude mat 7dem..strasne to leti...

kikuska25
3. mar 2011

@kahlan1 ahoj a vy uz cakate druhe babo?super 😉 a planovane ci prekvapko?drzim palceky

kahlan1
3. mar 2011

@kikuska25 ahoj 🙂 neplanovane 🙂 ale vzdy sme chceli dve deti len teraz sme to vzali akosi supom 🙂 tym ze na anetku sme cakali dlho nas nenapadlo ze druhe bude z jedneho razu 😀

kikuska25
3. mar 2011

@kahlan1 wau super..a ako to zvladas?si v poriadku?moc drzim palcek..

katulkaaaaaa
3. mar 2011

@kikuska25 ahoooj som ta tu dlho nevidela,ako sa mate,zdravy ste?

brulka
3. mar 2011

@seagull2404 ale ved ked sedi pekne tak chvilka jej urcite neuskodi. len su mamicky ktore davaju deti sediet a tie to este nevedia, tak obkladaju vankusmi a robia to nasilu. ja radsej vydrzim ked mrnci akoby mala mat raz skoliozu 😉 ked bude sediet sama stabilne tiez ju chvilu necham. ale moja sedi zatial uplne nasikmo, rovno vydrzi len par sekund. ona je taky lenosko 😀 ale je velmi bystra rucickami vie narabat uzasne 😵

kikuska25
3. mar 2011

maly sme velmi dlho pokazeny pocitac..dakujem mame sa super maly rastie chuti mu papat uz beha v choditku juj velmi sa z neho tesim je velmi dobrucky chlapcek..v aprili sa chceme vratit spät do Londyna tak dufam ze si drobec zvykne na zmenu mam z toho trosku obavy co myslis?a co vy?ako tvoj drobcek?

brulka
3. mar 2011

@kahlan1 to tak casto byva. aj sestra na prve cakali tak do druheho sa pustili preventivne skor a to este ved tiez kojila a sup bum bac na prvy pokus. maju 14 mesacny rozdiel. je to dost fuska ale teraz su najstastnejsi na svete, deti uz maju 2 a 3 roky a zacina to byt supeeeer pohoda, zahraju sa zlatucki su 😵
a super ze uz citis malicke, este asi neviete co to je vsak?

kahlan1
3. mar 2011

@kikuska25 no je to tazsie v tom ze ked ju dlhsie nosim citim brusko a bojim sa aby som drobcovi neublizila a na figu je v tom ze byvame na druhom a nemame vytah :( aj ked je kocik dole mam problemy ju potom vyniest hore - je to narocne ☹ ☹ tak si tu pripadam ako väzen - ked sme sa sem mali nastahovat este som nebola tehotna :( ta ked pozeram ine podnajmy tak ceny su strasne drahe a to teraz mame super cenu lebo byvame u kamosky - ale ten vytah mi tu chyba :( :( najprv som bola vystrasena riadne ale tak hadam to zvladnem aj ked bude trosku problem ze sme tu sami a nema nam kto pomoct :(

Samko si na zmenu urcite zvykne neboj - deti si rychlo zvyknu 🙂 uz ho davas do choditka?

katulkaaaaaa
3. mar 2011

@kikuska25 mi sa mame fajn,zdravy sme starsia dcerka maleho zboznuje 😉 urcite si maly zvykne deti to zvladaju vsetko lepsie ako my,pozerala som fotky,krasavec 🙂

kikuska25
3. mar 2011

@kahlan1 joooj to ma mrzi davaj na seba pozor ale myslim ze nie si ani prva a ani posledna takze urcite to zvladnes lavou zadnou..myslis ze si zvykne?velmi sa toho bojim ani nejde tak o mna ako o neho..predsa je to tam iny zivot..a tu uz sa citi ako doma aj ked ideme k mame na navstevu tak je taky zarazeny vie ze nieje vo svojom..hej davam mozno aj keby som nemala ale uz vie aj sam stat aj na styri sa vie dat..strasne vymysla ani sekudnu nemoze byt sam na posteli..davam ho tak na 10min denne sem tam po 2krat..myslis ze by som nemala?

kikuska25
3. mar 2011

@katulkaaaaaa dakujem pekne..to dufam moja..je fajn ze je dcerka taka je vidiet ze je dobre vychovana ked tak lubi bratceka..ja som sa rozhodla ze Samko bude jedinacik.. 😝

kahlan1
3. mar 2011

@brulka este nevieme co ale citim ze dievcatko - tak uvidime ci bude moj typ spravny - mm si mysli ze chlapcek 😀 my cakame do roka a do dna 🙂 bola by sranda keby v ted den kedy Anetka 🙂

kahlan1
3. mar 2011

@kikuska25 tak na kratko je to v pohode a ked vie sam stat aj na 4 tak to je dobra sikulka mi este nevieme na 4 su len take jemne pokusy :D a stat nevieme vobec este - anetka tiez vie ked nie je vo svojom ale ked idem na tyzden k nasim tak si hned zvykne

alure
3. mar 2011

@katulkaaaaaa my máme súkromného zubára,ale na druhej strane som s ním max.spokojná no a tie ceny 😲 čo už či pôjdem o 30km k inému stále to bude rovnaké.....joj chúďa moje malé ☹ snáď je to len novým jedlom a rýchlo ho to prejde...
@kvietok121 to druhé spustíš tak že najprv sa ti to prevezme do počítača a potom musíš otvárať súbor s nejakým prehrávačom

alure
3. mar 2011

@brulka tak to je jasné 🙂 ja zase kojím a vstávam k Denisovi na požiadanie a pricucne sa a spí ďalej.Oliver starší bol kojený dva roky (a aj v noci keď mal potrebu si cucnúť si vypýtal) takže som si zvykla na to že dieťa musí byť pri mne,alebo moja lenivosť nechce sa mi v noci vstať a ísť do inej izby,takto si ho vyložím z postielky a mám to 😉 To je super že ti kolegynka nosí mliečko fakt úžasné 🙂

alure
3. mar 2011

@seagull2404 Oli je momentálne spokojný,síce nemá v škole zas svoju učiteľku a včera niečo bolo ale čakám čo dnes ..no Oli to momentálne zobral s tej strany že všetko ignoruje čo je super aspoň sa nenervačí....ale včera ho zastupujúca učiteľka riešila s tým že vyrušoval a urobil nejakú chybičku v úlohe ..som zvedavá aký zápis v slovníčku bude mať,pretože keď sme mali pohovor do tejto školy tak prvé čo bolo riaditeľka vravela že toto sú veci ktoré neriešia ako na iných školách,dokonca doprajú dieťaťu sa prejsť v rámci hodiny (veľa detí je tam hyperaktívnych)

seagull2404
3. mar 2011

@alure a co ako chybicka v ulohe je na zapis do slovnicka? a vyrusovanie? bozinku, keby som za kazde vyrusovanie dala zapis, tak musim deckam zohnat kroniku 😀 ale som rada, ze sa trosku ukludnil, ze to berie inak a asnazi sa, ty si super mama, ja mam niekedy pocit, ze si niektore veci necham ist okolo, ako keby mi nedochadzalo alebo akoby som to neodpozorvala

alure
3. mar 2011

@seagull2404 no moja práve že neviem len čo mi Olinko interpretoval tak čakám.Oni v podstate nemajú žiacke knižky ani známky,dostávajú pečiatky ak niečo zvládnu super a postupujú formou staviteľa a posúvajú od základov k vybudovaniu stavby.Majú slovníček do kotrého sa píšu oznamy ak sa niekam ide,ak majú niečo v škole a samozrejme ak sa niečo stane (zrkadielko či ako sa to volá) a odkedy majú občas zastupujúce učiteľky tak tam nachádzam poznámky rôzneho druhu ☹ samozrejme neberiem to tragicky,je to chlapec a v triede ich je 13 chlapcov takže tá morálka je tam trošku iná..ale ak to má zase smerovať k tomu že si to odnesie Olino a bude to mať zase za následok nejakú emočnú labilitu v správaní tak to budem riešiť hneď za čerstva....budúci piatok ideme zas k psychologičke a minule odtiaľ vyšiel úplne spokojný a vyrovnaný doslova šťastný...možno sa aj on obráti a bude taký flegmatik 😉

kahlan1
3. mar 2011

@alure drzim palce, neboj on to zvladne - niekedy su ucitelky hruza des :(

alure
3. mar 2011

@kahlan1 ďakujem mojko,ja viem že sa snaží a je šikovníček len presne táto učiteľka keď zastupovala dva týždne jeho učiteľku nedala pozor na určité veci a vtedy sa spustil kolotoč atakov na Oliho zo strany jedného spolužiaka a prežíval to dosť ťažko...a už by som nerada aby ho to znova zasiahol ešte musí prejsť dlhú cestu kým sa naučí on sám obrniť voči narážkam a aj nejakým fyzickým útokom bez toho aby to ťažko niesla jeho citlivá dušička....

seagull2404
3. mar 2011

@alure a preco amju zastupujuce ucitelky vlastne? choroba alebo co? tak je to asi dobra psychologicka, zrejme ho povzbudi a mam pocit, ze ked to hovori aj niekto iny ako rodicia, tak je to pravda 😉
@kahlan1 ja som tiez hruza des ucitelka, ale inaksie 🙂

kahlan1
3. mar 2011

@alure :( joj malinky ale ked vravis ze aky spokohjny siel od psychologicky tak isto mu pomoze aby sa poriadne obrnit - deti dnes vedia byt velmi krute ☹

kahlan1
3. mar 2011

@seagull2404 moc makka? 🙂

vladka84
3. mar 2011

ahojte baby, tak ja mam dnes den 😠
v noci sme boli asi 4krat hore, neviem presne, radsej som to nesledovala, Karinka nebola hladna,len sa prebudila a nevedela zaspinkat a od piatej sme uz boli hore uuuplne... teraz konecne zaspinkala na dlhsie, lebo doobeda si hodila len taku 15min., tak som zvedava dokedy bude spinkat 😒 doma mame strasny bordel, tak utekam dat Timke obed a rychlo poupratovat, poobede sa mi este na navstevu nahlasila svokra, to je radosti 😝
no dufam, ze sa k vam neskor dostanem a docitam vas 😉

alure
3. mar 2011

@seagull2404 pred tým bola jeho učiteľka chorá,teraz neviem prečo tam bola...dnes idem zase po Oliho tak sa opýtam,dokonca ich táto strašila dala im podpisovať neajký papier že keď budú zlí tak ich bude učiť už ona a vymenia sa s ich triednou 😠 😠 😠 toto si tie pôjdem vysvetliť do školy že komu o čo ide
@kahlan1 určite áno je fajn že tá psychologička má taký úžasný prístup...majú aj v škole psychologičky ale od nich vždy vyšiel nervozny tam si sadli oproti nemu dve a ja som bola u nich raz no cítila som sa ako na policajnom výsluchu,vôbec žiadna príjemná atmosféra..kládli mi otázky jedna cez druhú písali si papiere a celkovo som mala z nich taký brrr pocit

majka35
3. mar 2011

@alure no, tak mi volali z MI, že Barborka má 38,6 teplotu ☹ ☹ ja sama doma, mm v BA, neviem, či sa tam mám autobusom dopraviť ... mi povedali, že nech nestresujem, že je v pohode, ležká, hrá sa a načo tam ja budem chodiť s terezkou, možno je to len nejaká reakcia na niečo ... no ale ako nemám stresovať a vraj nech ani nevyvolávam, mám zavolať večer a hotovo 🙄 🙄 🙄

alure
3. mar 2011

@majka35 mojko hlavne kľud a na druhej strane dajú jej sirupček od teploty a prejde to uvidíš do večera bude fit a moc ísť do MI z KE autobusom s malou Terezkou nie je dobrý nápad,aby to nechytila aj malá ...ale viem si predstaviť seba keby mi takto svokrovci zavolali už som niekde pri Zvolene bez ohľadu na čokoľvek 😒 no čo už také sme my maminy a deti sú pre nás všetko..ak dôveruješ (nevie či je u svokorvcov) starým rodičom nechaj ju tam nech sa z toho vystrábi..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre