♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kahlan1
3. mar 2011

@brulka jj piskotove cesto 🙂

kahlan1
3. mar 2011

@brulka tak uvidime ci sa podari lebo ja nepekavam vobec 🙂

eis4
3. mar 2011

čaute,zas vás nedočítam 😢 😢 o chvílu je doma mm tak sa mu musím venovať 😉 dnes sme papali zemiačik s cukinkou aj nám chutilo ale ako aj včera sa jej velmi páčilo že to fuka von takže to mala aj na vlasoch 😀 takže sme toho vela nezjedli lebo som stratila nervy 😒 baby dostala som od kamošky kašičku zn.hero baby bio krupicová na dobru noc je v nej bio kojenecké mlieko. niekto tu včera písal že vraj by sa mala dávať práveže skor 🙂 všade to píšu inak.tak odkedy možeme? 🙂
@memory97 mne išlo hlavne o tú farbu,tmavomodrá do ružovofialového kočíka -niéééééééé 😀 😀 ale inak ti verím volakedy bolo všetko kvalitnejšie 🙂 ale nie je náhodou moc velký ako volakedy boli velké kočíky? a daju sa cez to dať aj pásy? ale aj tak ani do buginky sa mi nehodí lebo máme tmavohnedú 😉 ale chcela som hlavne poukázať na to že aj šatstvo mi dáva po synoch a to ju predsa nebudem von obliekať do chlapčenských vecí ktoré vobec nie su moderné a neboli ani vtedy ked ich nosil moj muž 😒 ,doma mi to je jedno,ale von v žiadnom prípade 😉 mm mi stále hovorí ako sa musel v škole hanbiť lebo ho obliekali ako posledného sedliaka,asi má z toho aj dodnes komplexi ☹

kvietok121
3. mar 2011

@eis4 ja sa tiez neviem rozhodnut ☹ presne ako pises, citala som tvoj prispevok v zaciname ... tak som zvedava co ti odpise, ja som chcela kase davat az po 7 mesiaci, a to som chcela zacat ryzovou, tak neviem

brulka
3. mar 2011

@eis4 ja som to su spominala. nam tak pediatricka vravela ze medzi 5-6 mesiacom je imunologicke okno a ma sa zaviest lepok u kojenych deti aj u nekojenych. u kojenych by to malo byt este istejsie lebo materske mlieko ma ochrannu funkciu. zavadzat sa ma po troskach. naozaj staci malo staci ze ma dieta s tym ten kontakt. mne to radil aj svokor je tiez pediater.

brulka
3. mar 2011

babulky ja dilemu nemam kedze mala je jedina svokrova vnucka ten by za nu aj dychal 😀 ale kazdy musi sam zhodnotit. teraz to tak radia, predtym sa zavadzal neskor. my ked sme boli male tak sme piskoty zuzvali uz v 3-4 mesiaci 😅

kahlan1
3. mar 2011

@brulka tak to mas super ze svokor je pediater 🙂 ja by som niekoho takeho potrebovala 🙂

brulka
3. mar 2011

@kahlan1 hej ved sa stale nieco pytame. ked tu boli ako sa mala narodila tak tu aj ordinoval u nas doma. synovcovi diagnostikoval zapal bedroveho klbu (krpec ma 3 roky) a netierke anginu, sestre chripku 😀
najlepsie to bolo s tym bedrovym klbom, povedal ze je to virusova infekcia a celkom casta u deti medzi 2-10 rokov, ale vraj sa to podoba na velmi zriedke nekroticke ochorenie bedier, ktore ti za par dni zozerie bedra, velmi velmi vaznu vec a ze on deti vzdy posiela na RTG aby sa to vylucilo. a ked sestra bola na pohotovosti tak ju chceli poslat domov ze si maly udrel kolienko. ono sa to tak prejavuje ze nemohol stupit a sa stazoval ze kolienko ho boli. tak sestra nastvana ako nikto na svete povedala ze teda jej moj svokor ine vravel tak ho poslali na sono a nastastie sa potvrdil iba ten neskodny zapal. ale chapte, v nejake promile bola aj ta horsia moznost a ta ked sa nelieci dieta ostane asi natrvalo poskodene 😔 😔 😔 takze taka je medicina u nas ☹

kahlan1
3. mar 2011

@brulka :( tak to je velmi smutne - ale hej taka je medicina - ked osm cakala anetku tak som bola na pohotovosti lebo ma strasne pichalo v boku az som plakala a vies co mi povedal dr na pohotovosti - ze oni maju vaznejsie pripady a s kazdym pichnutim sa na pohotovost nechodi ☹ hucal tolko az som mu povedala nech mi vrati tehotensku knizku ze idem teda prec aj bez vysetrenia - tak sa zlakol ze to uz ma musi vysetrit ked som sa registrovala dole a tak. ☹ ☹ ale bol to des 😠 😠 😠

horor

aj to ked anetka uplne prestala pit mlieko a krmili sme ju len v spanku tak dr ze pribera krasne tak co chcete ☹ a vobec to neriesila ☹ a kazde jedenie bol bol ci sa nezobudi a podobne a na nete som citala ze taketo pripady je vhodne krmit v spanku a aj ze to je nebezpecne lebo sa moze zadusit ale co sme mali robit pediater nato kasle a inak by sme ju nenakrmili ☹

alure
3. mar 2011

@majka35 uvidíš všetko bude ok. Na kiahne sa dá očkovať aj u dospelákov.Mne ich nemal ešte ani Oliver a to som sa snažila aby ich dostla no nič. Ja s mm sme to prekonali ako deti....
hned som späť...

eis4
3. mar 2011

@brulka ja som jej už rožok dala žužlať aj sa vytešovala 😀 celá som bola od toho 😀 skor mi ide o to či mliečnu alebo nemliečnu?
@kvietok121 hned ti dám vedieť ked mi odpíše,ale možno to budeš čítať skor lebo až večer si asi sadnem k Pc 😉

eis4
3. mar 2011

@majka35 to som ani nevedela že sa dá očkovať už aj proti kiahňam.a nie je lepšie ked to dostanú ako deti?aspoň doteraz to tak bolo.ak sa zaočkuju ako dlho potom nedostanu kiahne? 🙂

eis4
3. mar 2011

@alure ako ti papá malý príkrmy?už ste začali že? 🙂

brulka
3. mar 2011

@kahlan1 ako ja by som takym lekarom zobrala titul a pravo ordinovat !!!! 😠 😠 😠 😠 ako on moze posudit co ta tehotna citi bez vysetrenia. a hned dopredu ze to nie je vazne !!! asi po vacsine to vazne nie je ale niekedy je a treba konat hned. mne moj lekar robil asi 3x sono mimo plan, 2 krat som hystercila ze necitim malu a treti krat ma tiez pichalo ale tak riadne. mama moja (gynekologicka vo vysluzbe 😀) to potom zhodnotila ze to mozu byt zrasty v bruchu (mam vonku zlcnik) a ze to moze boliet ako sa to tam v tehu cele natahuje. tak to aj nakoniec bolo ale ako to mozem vediet dopredu. radsej 3 krat plany alarm ako si nieco vycitat cely zivot. byt lekarom je poslanie a to je dozivotne ;)

brulka
3. mar 2011

@eis4 ja si myslim ze je to jedno. ja som zacala ryzovou ta sa zaraba vodou a teraz papa obilnu viaczrnnu tiez sa zaraba vodou. ale tam uz to mliecko je dakde zakomponovane myslim. my papame vsetko iba od nutrilon a prejdeme na aptamil kedze je to v rakusku lacnejsie a je to to iste.

kahlan1
3. mar 2011

@brulka tiez som myslela ze radsej 100 krat zbytocne ako raz dopredu ale lekari to beru asi inak

alure
3. mar 2011

@eis4 no papáme ako tak...nie je to žiadna sláva ale na to čo sa píše že spočiatku stačí pár lyžičiek tak sme na tom vcelku fajn 😉 dnes som skúsila kupované a čuduj sa svete do toho sa pustil maska jedna ale doma navarené mu moc nevoňalo 😒 no ale papáme len 4.deň takže ešte kým sa rozbehneme tak to potrvá 🙂
ešte som chcela na niečo reagovať ale Denis mal svoju chvíľku a úplne ma vytrhol z myšlienok 😒

kahlan1
3. mar 2011

@brulka myslela osm raz neskoro - neviem kde mam hlavu

katulkaaaaaa
3. mar 2011

@majka35 ja som kiahne nemala,dala som sa pred tromi rokmi ockovat vtedy to stalo 3tisicky,viki este nemala...urcite bude barborka ok 😉

brulka
3. mar 2011

@alure aj my sme sa naucili na kupovanom. varene jej davam az teraz postupne, lebo nechcem aby sme len na vyzivkach ostali. predsa cerstve ma viacej vitaminov. nam to trvalo skoro mesiac kym sa rozjedla 🙂

brulka
3. mar 2011

@katulkaaaaaa to je hrozne ake su tie ockovania drahe 😖 , my sme dali aj na rotavirusy a 120€ nas to stalo 🤐

eis4
3. mar 2011

1. slovo mojej dcéry je kaka už 2. deň 😀 😀 😀

brulka
3. mar 2011

@eis4 😀 😀 😀

lenadka
3. mar 2011

@majka35 ked mas problem zo stitnou zlazou mozes sa snazit kolko chces, resp, je to o dost tazsie 😝 ja naiopak casto idem spat a som hladna ale pritom som vecerala, mne to spaluje aj za teba 😝

lenadka
3. mar 2011

@eis4 zlata 😀 😵

alure
3. mar 2011

@brulka tak to som zvedavá ako nabehne náš Denis na papanie.Oliverko bol veľký jedák a raz dva sa chytil ale čo dieťa to iné zvyky a iné dovednosti 😉
@eis4 no tak asi ti niečo chce naznačiť 😀 možno sa pýta na nočník 😉

brulka
3. mar 2011

@alure zevraj to v priemere trva tak dva tyzdne. nasa potrebovala dlhsie a u aj deti co sa chnapu po lyzicke ako dive a hned by zjdeli vsetko co je v miske aj s lyzickou 🙂

alure
3. mar 2011

@brulka 🙂 ja som si myslela že aj Denis nabehne raz dva,stále keď sme jedli tak sa na nás díval (vyslovene pohľad smutný že mne nedáte 😉 )

brulka
3. mar 2011

@alure to je vraj znak ze je dieta pripravene na podavanie prikrmov, nasa tiez s nami hltala 😀 ale ked doslo na lamanie chleba tak sice ochotne otvorila pusu ale len prvy krat 😀 jej chutila zozaciatku len mrkva ta jej chuti strasne doteraz 😉

alure
3. mar 2011

@brulka to ako by si opisovala nášho drobca...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre