♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

danulienka35
6. mar 2011

@memory97 dakujem mojko uz docela ano torsinka sopliky su ale to prejde ako som tu pisala len vela papa ale nie prikmy tie moc nechce ani predsnidavky nic len mliecko 😉

helen1007
6. mar 2011

@danulienka35 tak to máš dobré, mne malá nevydrží v kočíku ani ked ideme do obchodu a to v ňom sedí, lebo už máme športovú časť, ja ked varím tak ju dávam do stoličky, alebo do pavúka v ňom ešte trochu vydrž...alebo do Ilaty-tak som nazvala ohrádku po manželovi 😀 ..ibaže tú ma postavenú v obývačke tak na mna z nej nevidí, ale vie sa prehrať dokiaľ sa nezvalí potom kričí, pretože je lenivá sa sama zdvihnúť 😀

danulienka35
6. mar 2011

@helen1007 no nasa sedi v pavuku ale pohyb ziadny nic len sedi uz aj pes sa jej boji lebo ho tahala to sa mu nepacilo tak sa jej oblukom vyhyba chudatko 😀

memory97
6. mar 2011

@zuzkaremiaska davas jej uz prikrmy? Moze ju nieco nafkovat, nejaky druh zeleninky alebo pri kojeni,nieco co si zjedla.

@lydulka cestoviny este nedavam.

@danulienka35 je to take nemastne neslane...

danulienka35
6. mar 2011

@memory97 dobru nocku idem haji

helen1007
6. mar 2011

@danulienka35 😀 😀 😀 😀 😀 tak to je super..šikulka 🙂 , moja malá sa zase v pavúku sbaží behať, už musím odkladať veci,lebo zistila kde všade takto dočiahne a trénuje moju pozornosť 🙂 , neboj zachvílu zistí ako dobre sa v pavúku behá až budeš lutovať že v nom ešte len nesedí

memory97
6. mar 2011

@danulienka35 maminka robi najlepsie mliecko na svete, sa jej cudujes? Ja nie 😉 Ona sa rozpapa, ked bude zdravucka.

@danulienka35 dobru nocku, ja tiez pojdem, dnes bol dlllhy den🙂

jankasramka
7. mar 2011

@brulka mateo zatial nema ziadne ockovanie. ja chcem az po roku asi zacat....
inak tvoj svokor ma pravdu ze predtym sa umieralo na barsco, lenze na slovensku su hygienicke podmienky na velmi vysokej urovni...takze take veci ako predym uz nehrozia.
a podla nmna tie ockovacie latky predsa len nie su tak uzasne - ved spytaj sa katulky ake reakcie mal simonko a ked bola na vysetreni zistilo sa ze nie je sama s tym problemov- vraj boli dake divne ockovacie latky vyrobene....
ja neviem-dnes sme sa prave o tom s mm bavili, ze sme v tomto trosku bezradni 😒

@eis4 no vidis, tak kavicka vysla 😉 mateo by mi takto urcite neobsedel. ja vzdy tak zasnene pozeram do kociarov ako tam pekne a kludne tie babetka sedia 😀

@hajatanufus je pravda ze som nevedela cele pozadie vasho pobytu v anglicku a asi som mala skresleny pohlad. ale ajtak si myslim ze si uzasna mamina a vies dat svojim dcerkam to najdolezitejsie -lasku.
je vela chudobnych krajin a rodin a napriek tomu ludia vedia byt stastni a mat sa radi.
a take veci ako s tou zmluvou to sa v zivote stava . ja som tiez teraz nedavno mojou asi nedbalostou stratila dost penazi podobnym sposobom a velmi velmi ma to mrzelo a tazilo lebo tiez na tom nie sme zrovna najlepsie...
ja keby som nekojila a neprala plienky tak to by sme mali asi dost problem (vsak asi vies ako sa na tom da usetrit 😉 )...
a si nahodou pre mna velkym povzbudenim do zivota aj napriek tomu ze si myslis ze niektore veci nezvladas. ale ja by som skor povedala ze nemas tolko moznosti ako niekto kto ma okolo seba znamych a rodinu...
takze hlavu hore-si naozaj silna zena 😉
inak ty ides na to stretnutie v lete? budes na slovensku?

jankasramka
7. mar 2011

@eis4 mna uz tiez mateo uhryzol dva krat do krvi lebo robi to iste co si ty opisala- hryzol a potiahol hlavicku dozadu 😖
ale dala som si na to take naplaste ci co to je od multimam a super rychlo sa to zahojilo. ja som mu len povedala NIE a uz som mu nedala pit. az potom neskor.

@katulkaaaaaa no nic to aspon si posedel na trone😀 nabuduce mozno kakne 😉

jankasramka
7. mar 2011

@danulienka35 to nasa macka tiez uteka kade lahsie ked vidi matea z podobnych dovodov ako vas havo 😀 a ten len ruky natahuje a chce ju sklbat 😀 😀 😀

liba78
7. mar 2011

@danulka3 Ako kedy, podľa toho čo mu chutí. Príkrmy s mäskom nechce, vtedy spapá 3 lyžičky a koniec. Ale má moc rád zemiačik s brokolicou, zemiačik s mrkvičkou. Vtedy spapá cca 150g. Čo sa týka ovocia, tak nastrúhané surové jabĺčko s piškótou a banán sú top. Potom má rád výživku jablko-banán od babylove. Skúšali sme iné značky, tie mu nechutia. Nechce nič s broskyňou,malinami a ani jahodami. Ale keby si mu dala horalku, tú by určite spásal celú. 😀
Kaše má doma tiež ale ich nechce. 😝

liba78
7. mar 2011

@jankasramka ešteže nemám mačku a ani psa 😀

katkavv
7. mar 2011

Dobre ranko baby, ako sa vam dari?

ja som mala fain vikend, v sobotu som bola asi 2 hodiny korculovat sa v petrzke, bolo super :D

@danulienka35
gratulujem malej k vcerajsim 7 mesiacikom 🙂 ako ste na tom, mala je uz ok? citam, ze ma uz iba sopliky, tak fain ;) ze 12 kg, mala musi byt uz riadne tazka, ze, ked ju nosis?! a prikrmy nechcela od zaciatku, alebo zo dna na den prestala papat? To bude urcite take obdobie, kajko zas kase prestal jest, 3 tyzdne sa ich nevedel dojest a teraz nic, utalo a zacal pit zas mlieko, no pochopis to? sice iba na ranajky si dava, ale aj tak sa tesim 😠

kajko nam uz lozi po celej obyvacke, fakt parada, takze ziadne podlozky a ani deky nemaju zmysel, jemu sa asi lepsie lozi po tych parketach, ci co 🙂

Baby ako to mate s malymi?
Ja rozmyslam, ze necham uz maleho sameho spat v detskej a pojdem do spalne, stale vaham, ale asi to skusim ...
maminky ako to mate vyriesene vy?

liba78
7. mar 2011

@katkavv U nás je to jasné, kojím cca každú druhú hodinu, takže odchod do detskej určite nehrozí. 🙂

majka35
7. mar 2011

prajem vám krásne ráno 🙂
@katkavv moja spí sama v spálni, tak to bolo aj u barborky ... my sme sa navzájom budili ... nemala som potom problém s uspávaním, barborka bola od malička naučená spinkať sama a tak si na to zvykla, že spinkala kdekoľvek
máme pootváané všetky dvere, takže ja počujem každý terezkin pohyb

katkavv
7. mar 2011

@liba78
aha, tak to ano, ked kojis, je to jasne 😉

@majka35
tak to mas super, aspon sa aj ty vyspis .....ja rozmyslam, ze od 7.mesiacov ho tam necham sameho, prespi celu noc,sem tam zaknuci, ale vsak ked si ho nevsimnem, zaspinka sam znovu, ja to mam trosku horsie, spalnu mame na poschodi, ale vsak zasa budem mat zapnutu vysielacku 😀

seagull2404
7. mar 2011

dobre ranko, ja som vam robila cez vikend len statistu, mrkla sem-tam, lebo mm ze co furt vysedavam pri PC, ze podme von, no a ked sme vysli, tak sa rozsnezilo 😀
@katkavv u nas samostatne spanie nehrozim, mam kuchynu a jednu izbu, kde sa odohrava cely nas zivot (nehovoriac, ze je to zaroven aj skladisko), takze Tamarka nikdy sama nespi, co asi bude obrovsky problem, ked sa konecne prestahujeme

@danulienka35 sa dodatocne pripajam a prajem vela zdravicka

ako dlho trva, kym tie zubky vyjdu uplne??? Tamarka je taka ukricana a len by hryzla ako nevie co so sebou, a najprv sa objavil vrch len jedneho zubka a teraz sa tam asi prerezava druhy, citim taku pilku, tak neviem, kedy uz konecne vyjde vsetko von

majka35
7. mar 2011

@seagull2404 takže to boli nakoniec zúbky tá nervozita v spánku ... a čo príkrmy, bola nejaká zmena?

@katkavv je to dobrý pocit mať pri sebe detičky, ale za tú cenu, že sa nikdy nevyspíš 😀 ja mám strašne zlý spánok, takže som to musela takto zariadiť ... na vysielačkách sme frčali aj my a ešte aj frčíme, kedže mm je rádioamatér 😀

seagull2404
7. mar 2011

@majka35 asi ano, ale Tamarka kompletne odmieta masko, maskovy vyvar moze byt, a v podstate spapa len mrkvicku, trosku zemiacik ak ho zakamuflujem, ryzu, krupicu v zeleninke, na ostatnu zeleninu reaguje tak, ze zatne pusu alebo sa povracia ihned do podbradnika ☹ ja nechapem co to je 😒 co sa spanku tyka, tak sa nam nasa opicka naucila okolo 4tej zobudit a byt taka neutisitelna, ze ju vzdy vezmemem k nam do postele a ona zaspi takmer v okamihu, uz je to tak pravidelne, ze ani na hodiny pozerat nemusim, potom si okolo 6tej vypita papat a spi cca do 7:30, ako som sa tesila, ze prespi celu noc, tak sa uz netesim

katulkaaaaaa
7. mar 2011

ahojte vcera som mala ukazkove babetko...maly spal doobeda 2,5hod poobede dva krat po 1,5hod 🙂 zato dnes sme stavali o 5tej a nervozny jeeeeeeeeeee
aj nas maly sice meso zje ale hned ma z neho hnacku,tak nedavam skusim zase za tyzden...ale neviem co mu davat,ryzu nechce mam davat kazdy den zemiaky?davam zatial len tie s cuketou,mrkvou,brokolicou....stale dokola,vcera som mu dala poobede piskoty rozmocene v caji ten sa oblizoval 😀
@katkavv kati ja mam obe deti pri sebe ,ale preto ze mi nemame na vyber mame decku so splanou dokopy..uvidime ako to spravime ked budu decka vecsie,snad sa podari ze budeme raz sami

majka35
7. mar 2011

@seagull2404 moja tiež začala odmietať zeleninové príkrmy, zje ovocné výživy, kaše, ale zeleninové príkrmy maximálne 2-3 lyžičky, tiež zatvorí pusu a koniec, odvykla si a teraz ich už nechce 😒
no ale aspon, že ti tamarka o tej štvrtej zaspí, mne sa terezka budí o pol piatej a musím ju ísť dvakrát trikrát upokojiť, aby nebudila celý blok
a celonočného spánku sa dočkáš 😉 ja sa ho už tiež neviem dočkať, ale do roka vraj detičky majú nárok po nociach vystrájať a po roku sa to napraví ... tak sa tešme 🙂

seagull2404
7. mar 2011

@majka35 to je mozno aj tym ovocim, predsa len je chutnejsie; ja viem, ze sa dockam, nie je to take hrozne, ale ked my uz sme spali celu nic, tak som si akosi zvykla na take pohodli 😀 😀

ozaj, ako sa rata prvy zub, ze kedy, ked vyjde uplne?

katkavv
7. mar 2011

@katulkaaaaaa @ seagull2404 @majka35
vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody 🙂 ale je pravda, ze to vyskusam a ak to nebude dobre tak pojdem znovu spat k malemu do izby ....
@seagull2404 aj kajkovi idu zuby, jeden ma uz skoro cely vonku a ten druhy a prerezava, tiez je nervny a umrncany trosku, dala som mu vcera CALGEL a prestal aspon knucat 😎 skusala si dat nieco na zubky?

seagull2404
7. mar 2011

@katulkaaaaaa ja som zacala davat krupicu, a mozes zltok

seagull2404
7. mar 2011

@katkavv ano, mam vselijake geliky, ale ona mi to vsetko olize skor, ne to stihnem vmasirovat ☹ a mam len take malinke vytiahnute von a nezda sa mi, ze by sa to den po dni zvacsovalo

katulkaaaaaa
7. mar 2011

@seagull2404 krupicovu kasu?tu klasicku?kasicky papame kazdy vecer pred spanim..sme mali vanilkovu,bananovu...vsetky lubi ...ale ovocie nechce:/banan z toho ho napina...jablcko ze ee...no ja neviem ale zeleninu moze na kila 😝 to zltko mu dam dnes so spenatom a zemiakom
mi sme stale bez zuba

katkavv
7. mar 2011

@seagull2404 tak ti neporadim, musime len cakat, ze ich to bude menej boliet ...

katkavv
7. mar 2011

@katulkaaaaaa
a aku krupicovu kasu kupujes? ci robis doma???
kajko prestal kase jest zo dna na den, ale aspon ze jogurty velmi lubi, a aj ovocie a aj prikrm spapa

katkavv
7. mar 2011

😝 @katulkaaaaaa zltko mu tiez davam raz do tyzdna, inak mu davam kazdy den maso, telacie, zajaca, morku a kura, mam v mrazaku narobene a len mu vytahujem ... sem tam dostane hipku ale to mu uz tak velmi nechuti

seagull2404
7. mar 2011

@katkavv normalnu detsku z obchodu, som to citala v knihe a aj moja babka mi poradila 😉 take tie napr. od nestle kukuricku alebo ryzovu som este neskusala, ale mozno by to slo aj s tym; a este som citala, ze aj ovsene vlocky mozu byt, ze sa s tou zmesou povaria 15 min a potom premixuju
@katkavv veru, niekedy Tamarka az tak krici, ale som statsna, ze nema teploty a nehnackuje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre