♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

nikitka231
2. feb 2010

dakujem kocky uz som to nasla,zistujem pre znameho...ale nebol moc potesny cenou 😠 to su ine palky 🙄

halintoa
2. feb 2010

Dobré ránko kočky,
vítam kacenu 🙂

Včera som bola celý deň u našich a večer sme im to aj povedali, tak boli riadne zaskočení a tatino zahlásil: To budem spávať v jednej posteli so starou mamou? 😀

Inak som sa včera snažila nahmatať si maternicu nad sponou, myslím, že sa mi to aj podarilo, len som si ju trošku stlačila apotom ma bolela, tak si nadávam, či mi to bolo treba 😠 , že sm hádam bambulke neublížila 😕 .

Včera som mala na obed vyprážaný syr a krokety do večera som nič iné nejedla a aj tak som v noci myslela, že ho pôjdem vyvrátiť, tak mi bolo zle 🤐 , je to normálne, také zlé trávenie?

denisocka
2. feb 2010

hali,čo sa hraš na gynekologa ? 😀

halintoa
2. feb 2010

denis: ešte som sa zospodu nepozerala, aby som bola dobrý gynekológ 😀 , len na jednej stránke bolo písané, že maternica sa už dá nahmatať nad sponou, tak som chcela vedieť, akú časť bruška už zaberá, či to tak priberám, alebo bábo rozširuje bejvák 😝

denisocka
2. feb 2010

no idem vonku, rano som urobila tu klrupovu polievku a teraz dokončila žemlovku, už sa teším až sa do nej pustím

bihan
2. feb 2010

Halintoa, maternica sa už dá krásne nahmatať, ale najlepšie sa to robí v ľahu, ale rozdiel medzi pevný mater. svalstvom a okolím je dosť maličký.. navyše keď nie sú sťahy, tak je maternica krásne ohybná.. bábenku si určite neublížila 😉 keď som bola na UZV, tak sa drobec nechcel správne natočiť, doktor mi dosť stláčal brucho, hýbal s ním a na monitore sa ledva niečo pohlo 😅 tie otrasy sú fakt malinké a veľmi dobre tlmené.

Nikitka, kamoš má pochybnosti o otcovstve? krvné testy sú o dosť lacnejšie, ale nie také spoľahlivé 😒

zuzana76
2. feb 2010

ahojte

ako sa mame, idem robit tvarohovu natierku a potom sa napapkam zatial som mala len lieky a banan 😀

ikulka
2. feb 2010

ahojkajte kočendy no som porpečítavala popozerala linky veru ťažká práca 😀
no ja toho veľa neplánujem kupovať minulé tehu som kupila len jedny čierne nohavice a jedny rifle tričká vobec boli mi dobré normálne čo som mala teraz neviem uvidím ako bude bruško rásť....
no musím sa aj ja odfotiť. ale ked čítam tei vaše mušie váhy sa asi ani nepriznám a to som bola teda chuda ale na vás asi nemám pri výške 168 som mala 53 alebo 54 kg....idem aj ja odfotiť bruško a skusim sem hodiť a ak nájdem foto aj z prvého tehu tak hodím

zuzana76
2. feb 2010

ikulka, ja mam skoro tak ako ty 53-54 kg teraz a 165 cm 🙂

nikitka231
2. feb 2010

bihan :kamos ma podozrenie ze maly nie je jeho ...na kolko myslis ze su krvne testy spolahlive?
konecne som pofotila aj brusko 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer... 😕
idem daco navarit ked pride mangel domov

nikitka231
2. feb 2010

inak ja mam tak vysku 169cm a ked som otehotnela tak som mala 55 a teraz mam 57kg...ako som kukala do mojej karty tak aj pri prvom tehu som tak pribrala do 11 tt 2kg 😉 takze zatial som v poho..treba sa strazit ,potom to ide tazkooo dole 😠

pipi1211
2. feb 2010

ahojte baby, o tom nahmatani maternici som aj ja citala, akurat vcera tak som to aj skusala ale bud tam nic nebolo alebo som necitliva 😀 😀 😀 😀
ja som pri prvom tehu pribrala asi 13kg tak som zveava co bude teraz lebo brusko mi rastie zavratnou rychlostou. pri malej som mala taketo brusko tak v piatom mesiaci 😅 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀
inak vo stvrtok mam poradnu, joj neviem sa uz dockat

halintoa
2. feb 2010

biham: ďakujem 🙂

Ikulka: môžem Ťa upokojiť, ja mám 55kg pri 162 a vôbec nie som silná 😉 , všetci mi hovoria, aká som drobná

inak, čo sa týka priberania, minulý týždeň na odbere mi vravela sestrička, že ona pribrala v tehu 36kg, takže vôbec nehreší mamičky, čo priberú, lebo vie, aké to je. A postavu má veľmi peknú odkedy si ju pamätám, takže netreba sa kíl báť 🙂 . Kojením vraj denne žena spotrebuje 500kcal denne, takže ak sa po pôrode žena stravuje normálne, tak má za týždeň kilo dole len kojením. Ale je tá teória pekná, že? 😀

bihan
2. feb 2010

Nikitka, presné číslo ti nepoviem, nejako ma to nezaujímalo 😅 ale ak vie kamoš krvnú skupinu všetkých troch, tak už z toho sa dá pomaly niečo zistiť.. tú je test otcovstva po narodení dieťaťa (krvný test) súčasťou hradených vyšetrení, takže spoľahlivosť tam zrejme nejaká bude, len nie taká, ako pri genetickom teste. 😒
No a ešte by bol problém v tom, že by musel s pravdou von, lebo by museli dieťaťu odobrať krv.
http://koktail.pravda.sk/otec-vzdy-neisty-0k9-/...

bihan
2. feb 2010

No a s malou som mala v tomto čase pomaly už asi aj 4kg hore 😅 blee.. som to rozbehla hneď od začiatku a aj som tak dopadla.. teraz mám cca +0,4kg, ako sa najem a napijem 😀

Pipi, inak tebe to bruško fakt rastie neskutočnou rýchlosťou 😅 😀

ikulka
2. feb 2010

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... aj ja som dala foto do albumu je rozmazaná ale snád niečo uvidíte.... no inak ja teraz nosím nohavice čo som v prvom tehu nosila v 6-tom mesiaci a su mi akurát...vtedy som v treťom mala brucho také isté ale opačne otočene 😀

rubinka
2. feb 2010

Dobré ránko, máte všetky pekné bruška 🙂

K tým tehu veciam, ja si tiež myslím že su dosť predražené, radšej kúpim netehotenské váčšie ako dať také nekresťanské peniaze za jedno tričko.

mib
2. feb 2010

ahojte kocky,

dlho som sa tu neukazala, takze docitat vas asi nestihnem. 😅 videla som, ze ste preberali tehotenske oblecenie. tiez si myslim, ze je nekrestansky drahe ... hlavne take nohavice, ktore sa uz po tehu nedaju nosit. nastastie mi ale dve kamaratky pozicali nejake veci ... vlastne kompletnu vybavu hlavne na leto, co je super lebo teraz mi este co to sadne, ale v lete to bude vacsi problem. pocitam, ze mi usetrili zopar stoviek Eur. 🙂

a co sa bruska tyka, tak za posledny tyzden opat slusne vyhuplo. dam foto do albumu. uz som nabrala dve kila, tak neviem ci je to vela alebo v poho. vazim sa kazdy den a strazim sa trosku s jedlom. tak som zvedava.

este otazocka k nahmataniu tej maternice. pisete, ze by sa mala dat nahmatat tesne nad sponou. kde je spona? 😕

denisocka
2. feb 2010

mib - žeby vo vlasoch? 😀

lulusha
2. feb 2010

no, ja si radsej nic nejdem hmatat 😀 staci, ze vcera ma uz aj gatky tlacili...co bude neskor???!!!

lucy1990
2. feb 2010

Dobre ranko dievcata 🙂 to by aj mna zaujimalo ze kde je spona...a brusko celkom slusne vecer vykuklo aj mne, som sa u svokrovcov napraskala siskami 🙂
A captainka sa ma pytala, ze odkial viem, ze cakame babu, tak boli sme v genetone na vysetreni dna. 😉

tea333
2. feb 2010

ja dnes idem do genetonu baby 😵

inak Dobre ranko 😀 😀

mne ten moj zub mudrosti ide na nervy, boli ma z toho cele dasno, cela hlava, akoby to bolo opuchnute a zapalene..neviete co s tym?

groka
2. feb 2010

ahojte opat

prisli mi zle vysledky z protilatok,zajtra musim okamzite prist do ambulancie znova na krv 😢 😢 😢 😢

tea333
2. feb 2010

groka snad je to len plany poplach 😒

silwietta
2. feb 2010

groka neboj, aj mne sa to raz stalo, mala som to po tej injekcii co mi pichli po amniocenteze... ptoom mi robili nejake detailnejsie vysetrenie a zistili ze tych protilatok bolo strasne malinko, takze to bolo ok...

rubinka
2. feb 2010

Groka na teba sa furt tá smola lepí, je mi to ľúto, tak hádam to bude ok. Ja ešte svoje výsledky neviem, mne povedali že sa dozviem na poradni a tú mám až 18.2

groka
2. feb 2010

tea ale ja som negativka,maly je pozitov,po porode mi pichli injekciu aby som nemala problemy pri druhom,ale vraj pri druhom byvaju problemy a ja som stale negativka a krv prisla taka aka prisla

silwi ale ja som nebola na amnio,nikde

dokonca som sa pytala minule sestricky ze ci mozem mat problemy povedala ze ani,pri druhom...dietati a ze ako sa to riesi,no ze sledovanim casto krvou a ze co sa este moze stat,lebo som pocula ze aj deticky mozu byt poskodene,vraj ano,potom sa posiela na prerusenie tehu

groka
2. feb 2010

inak som sa pytala sestricky ze ak pridu zle vysledky z niecoho nahodou ze ci mi budu volat alebo co a ona ze ona mi zavola a dnes ked som videla jej meno na mobile 😔

tea333
2. feb 2010

groka neprivolavaj zle, uvidis po dalsich vysetreniach 😒 drzim palce 😔

silwietta
2. feb 2010

groka a nemozu to byt protilatky este po tej injekcii po porode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre