♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

majka35
14. mar 2011

@katulkaaaaaa bože môj, to je strašné ☹ vidím, že máte teraz zlé obdobie, ktoré určite prejde ... mamka potrebuje čas, teraz vidí všetko čierne,, neriešiteľné, samozrejme, že je smutná, má na to dôvod, buďte pri nej a nechajte ju, nech sa vyrozpráva, čas všetko lieči, po pár dňoch príde na nové myšlienky a postaví sa na nohy
ja to poznám u seba, keď mám pocit, že horšie už nemôže byť, všetko je zlé, tak radšej tomu nechám čas a s odstupom času sa znovu preberám

kvietok121
14. mar 2011

dobre ranko tak dnes sme zaspali 1x - 8.45, uvidime ci zvladneme sa naucit len na dva spanky cez den, lebo tie tri boli uz hrozne, vlastne ziadny poriadny spanok
@memory97 juj tatino je narocny, ze po ovladac, aj nas tatino ma take hefty 🙂 ja som mu povedala ze ale predtsm mu budes musiet vysvetlit preco si ho nema nechat a ma ho davat tebe ked je taky zaujimavy 🙂
@kahlan1 neboj zachvilku budu vonku a mojmu krsniatku nic nic a potom toko naraaaaaaaaaaaaaaz
@danulienka35 moja ty sa s babami nenudis, a dr si nevsimaj
@hajatanufus urcite papa, to by sa ozvala ze je hladna neboj, a u nas je to niekedy kadejake, vies kym sa mu to spusti ma to stoji par nervikov ale uz som si zvykla ze to nie je ze tam mlieko nie je (leboo vzdy sa rozbehne) ale ze nas chrustik to tak nevie na zaciatku potiahnut a keby zistil ako to z flase ide lahko, myslim ze moje prsa by isli bokom, to viem urcite
@alure no ja mu zatial nic nemixujem, vsetko pucim vidlickou na drobno, a spenatik chcem tiez tak, dam uvarit do vody - to staci chvilku a potom na drobnucko rozsekam
danulka3 @seagull2404 a kde idete na to plavanie ku komu?
@katulkaaaaaa presne ako alure vravi utesit tvojim drobcom maminu, musi to byt pre nu naozaj tazkeee

seagull2404
14. mar 2011
lubina82
14. mar 2011

ahojte kočky....tak počasie sa nám pokazilo ...aspoň tu u nás je upršane ☹
@katulkaaaaaa je to hrozné...ale verím, že toto zlé obdobie pominie a bude lepšie...držkajte sa..všetci myslíme na vás
@alure prajeme Olimu nech je čím skôr zdravý

vladka84
14. mar 2011

dobre ranko po vikende 🙂
my sme boli rano u dr., malej som nasla cez vikend v puse biely povlak, tak ze preistotu idem, ci to nie je ta mucnavka, nech sa nam to zbytocne nerozsiruje, lebo vcera ma uz zacala boliet aj bradavka...a veru, ze je to ono... dr.nam predpisala fialovu vodicku, mame potierat pusu 😒
a chcem sa vas opytat, vy ste to tu uz preberali, ale ja som sa vtedy nejako tym nezaoberala, lebo sa nas to netykalo, ako to vyzeralo, ked sa vam to prenieslo na bradavku? Lebo ja ju nemam nejako specialne cervenu, skor sa mi zda, ze tam je trhlinka a straaaaaasne boli, ked papame 😖 co si na nu mozem dat?

kvietok121
14. mar 2011

@vladka84 canesten, ale mne najlepsie pomohla univerzalna mast od laktacnej poradkyne http://sites.google.com/site/dojceniemamila/lie...

kvietok121
14. mar 2011

@seagull2404 my sa uz konecne musime rozhodnut

vladka84
14. mar 2011

@kvietok121 jej, dakujeeem 😉 violet mam pre Karinku, tak si potriem aj tym a pojdem este do lekarne po mast... dufam,ze to rychlo prejde, lebo to je strasne kojenie takto bolestive 😒

mirmaj
14. mar 2011

ahojte, nemám šancu vás dočítať, skolila ma choroba aj Tamarka nejako pokašliava, cítim sa ako keby ma prešiel valec ☹ dúfam že vy ste všetky zdravé aj detičky. Tamarka už sa trocha posúva, tým že ju večer neskôr ukladám ráno vstaveme už okolo 6:30, takže fajn
@vladka84 neviem či vám to z fialovej vodičky prejde, nám nato super zabral mycomax, za 3 dni mala krásne čistu pusinku a už viac sa nám to nevrátilo

liba78
14. mar 2011

@vladka84 pre teba určite ten canesten. Potom to umy pred kojením. Zabralo nám to krásne aj s Akikou. 😉
@katulkaaaaaa a mamina nemala ten stánok poistený ?

katulkaaaaaa
14. mar 2011

@liba78 mala ale tovar sa poistit neda ☹ len skoda na stanku...ale ci a kolko jej vratia a kedy vobec netusi,isla sa na to spytat...
maly konecne zaspinkal,tak mam chvilku volno 😉
@ladka84 vladi ja som si tiez po kojeny davala canesten mne zabral cca za dva dni

vladka84
14. mar 2011

@mirmaj to je na predpis, ci volnopredajne? nemame toho nejako vela, nieco mi islo umyt aj cistou vodou, akurat na podnebi je toho viac...
@liba78 dakujem, dufam, ze aj mne zaberie...

vladka84
14. mar 2011

@katulkaaaaaa dakujem, urcite to pojdem kupit poobede ked pojdem do skolky po Timku a budem natierat, nech je to cim skor prec 😒
to s mamkou mi je luto, ale ako pisala @liba78, nie sme na tom tak zle ako Japonsko - to je hroza co sa to deje, priroda nam ukazuje svoju nicivu moc... v nedelu sme pozerali Na telo special o Japonsku a az zimomriavky som mala 😖

idem sa pustit do zehlenia, vyprala som pre Karinku veci, co som mala odlozene po Timke, tak mam dva plne kose 😒

luna22
14. mar 2011

Mám dcerku, ako su tie vaše. Je čisto kojená, len na obed dávam mrku. Stačí to? Skušqala som na večer kaše, ale nechce ich.

mirmaj
14. mar 2011

@vladka84 tak to naozaj netuším 😒 lebo mne to dala Dr. priamo u nej ani som nebola preto v lekárni ale obávam sa že asi na predpis. ale na nete som pozerala že v ojedinelých prípadoch je aj volne predajný, ale neviem čo su tie ojedinelé prípady...nám asi Dr. odliala len z toho sirupu alebo čo neviem, lebo ja som jej to dávala len 1. deň - 4ml, 2.deň - 2ml a 3.deň - 2ml

21
14. mar 2011

@luna22 ja davam podobne, dokonca zemiak ci mrkvu davam na olovrant a inac nic. AAAle obcas si hryzne hocikedy jablcka ci bananu... Na obed sa uspavame pri prsniku, tak nedavam kasu. Fakt iba raz denne. Neboj, staci. Spoznas, ked bude chciet viackrat...

21
14. mar 2011

Volala som s mm, ze jakub ma obrovsku anginu... asi cez leto dame vybrat mandle....

luna22
14. mar 2011

m@21 Ako hryzne?

evanns
14. mar 2011

caute maminky ...nemam sancu vas docitat po tyzdni v Trencine u brata 😉 bolo perfektne...som si oddychla, uzila si familly, pochodila TN a okolie + kozmeticky salon...sorry @liba78 @memory ze som sa neozvala, ale som bola rada ze som s nasimi, tak uz nabuduce 😉
inak autosedacka odskusana, romer king plus mozem len odporucat, mala v nej krasne sedkala a spinkala...velmi sa jej pacilo ze vidi pred seba a do okna v smere jazdy 😀 takze @alure dobry vyber 😀 😀 😀 a aj kociar je pekny, to je aka znacka?
inak ja objednavam zaradom vsetko, prave som malej kupila stolicku caretero ako ma @mirmaj a mm sa nepytam, vratili mi z vyrovnavky dane cez 500 eur tak sa rozhadzujem 😎 😎 😎

evanns
14. mar 2011

@katulkaaaaaa drzim dnes palce, je to hrozne, aj co sa tyka maminy, nasa ma uz 13 kg dole a ide to dole vodou, straca pamat a iba na tom cintorine travi cas takze to poznam, tiez neviem co s nou a je to hrozne na nu pozerat ako sa trapi ☹

katulkaaaaaa
14. mar 2011

@evanns dakujem 😵
krasne si si odychla som rada ze sa citis lepsie,a jasne nakupuj aj ja nakupujem a nikoho sa nepytam 😀 ale tento mesiac sa obmedzujem lebo akosi nevychadza 😝

alure
14. mar 2011

Práve sme došli od dr. tak vyzerá to že sa to zlepšuje,do stredy máme byť na diete,dávať Hylak ak to prejde tak môže ísť vo štvrtok do školy ak nie tak v stredu na výter.
@danulka3 sedačku som si vyskúšala v Brendone a tam som ju aj objednala,do soboty má prísť. Celkovo sa mi tento obchodík páči a ceny sú oveľa prijatelnejšie ako v hociktorom inom.Ten cybex je podobné ako kiddy ale ako som písala deti sa v tom vraj cítia stiesnene...tak preto sme sa rozhodli nakoniec pre Romer.
@seagull2404 ukážem ju mm a dám ti vedieť...len po víkendovom nákupnom ošiali sa bojím ísť na bežný nákup do potravín 😖
@katulkaaaaaa na fotky som zvedavá aj ja,ešte sa ho musím naučiť obsluhovať 😀 😀 😀 nie je to také jednoduché ako som myslela....a neboj mamine fakt pomôžu vnúčatá a ty si trošku poleňoš a zatiahni ju do "práce" bude sa cítiť užitočná,trošku sa dá do poriadku a nie je taká stará aby sa ešte niečo pre ňu nenašlo 😉 zvládnete to mojko.
@kvietok121 ja som kúpila omylom listový mrazený v takých guličkách,samozrejme som myslela že je drvený 😖 tak preto som to mixovala 😉 brokolička mu veľmi chutila,kareláb s mrkvou moc ee tak dnes ešte špenátik a zajtra uvidím čo dáme...od dr. som si vzala aj nejaké brožúrky tak kuknem čo tam radia a prípadne dám nejaký tip 😉
@lubina82 ďakujeme si zlatá.Už to vyzerá lepšie ako cez víkend (chúďa v noci sa mi 3x pototo do postele tak som prezliekala a prala..nakoniec som mu chcel nechcel dala moje sieťované nohavičky čo som mala v pôrodnici a do toho Denisovu plienku, s tým že nikto to nevidí nech sa nehanbí a že je to aj pre neho lepšie aby sa nemusel stresovať ak náhodou ☹
@evanns ďakujem aj ja dúfam že výber je dorbý 🙂 kočík je HAUCK CAPRI a som s ním zatiaľ moc spokojná,hlavne do auta úplne super a je ľahulinký,kompaktný dobre skladný na cesty fakt som rada.Som ho kukala na nete všade ho majú okolo 200€ a ja som ho v Brendone kúpila za 119 €

alure
14. mar 2011

@luna22 aká je veľká dcérka? My máme 6,5 mesiaca do 6teho bol čisto kojený,potom sme začali variť mrkvičku,mrkvičku zo zemiačikom...atď.Kaše sa odporúčajú začať pridávať neskôr ale je to na tebe. Osobne som chcela čisto kojiť do 7meho mesiaca ale aj dr. sa vyjadrila že je vhodné začať po tom 6mesiaci...

luna22
14. mar 2011

@alure aj mne má 6,5 a je čisto kojená a mala len na obed mrku , pár lyžic

evanns
14. mar 2011

@alure krasny ja a maju aj moju oblubenu farbu http://www.e-baby.sk/product/golfovy-kocik-hauc... - purpurovu 😝

alure
14. mar 2011

@evanns ja som sa do toho kočíka zamilovala na prvý pohľad 🙂 Má síce jednu nevýhodu a tou je že nemá nastaviteľnú opierku nôh,ale ja ho potrebujem len na presuny a do auta.Závisí od toho či s ním človek chce behať hore dole a či niekomu vadí ak dieťatko zaspí s nožičkami dole ale včera som to v obchode riešila tak že som šupla zrolovanú deku pod nôžky a neviseli mu.Ešte si chcem dokúpiť nánožník.A ako som písala tu je najlacnejší http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/1941... 😀
@luna22 ono to začína papanie len pár lyžičkami,postupne začne papať viac.Napríklad aj mne aj @kvietok121 zo začiatku odmietali nové papanie a teraz vcelku pekne papajú.4asom prejdeš zeleninku a môže sa prejsť na ovocie a aj kašičky na dobrú noc...aspoň tak sa to doporučuje

luna22
14. mar 2011

@alure práveže som skušala dať kašu a vracala z nej. Ja zatial dávam kupované Hami prvá lyžica, ale chcem aj spraviť svoje. Len to sa mi zdá husté.

alure
14. mar 2011

@luna22 najprv malú rozpapaj zeleninkou a keď si postupne zvykne na jedlo ako také môžeš skúsiť kašičku.Z čoho zvracia netuším,ale vraj sú kaše pre deti dosť ťažké..tak nič neurýchli

luna22
14. mar 2011

@alure ďakujem

hajatanufus
14. mar 2011

@kvietok121 to je pravda ze ked deti maju problem ze su lenive tahat a da sa im flasa tak potom uz prsko nechcu ale nasa je naprso zvyknuta aj len tak pocmulat alebo zaspinkat na nom my totiz nechceme cumlik takze dufam ze to tak aj ostane a tie pohariky mam ich doma vela koli lucinke som musela najst taky z ktoreho nekvapka lebo jej oblubena cinnost ked sa napije a este tam nieco ostane tak sa stym dzabe a rozlieva to kade tade aj teraz rano pila mliecko z flasky a potom uz zacala vymyslat a nalievala to do poharika a potom to chlipkala z poharika ale predtym to rozlievala po kobercoch a tie potom vizerali hrozne alebo to dzabala kade tade takze som skusala uz vsetko mozne ona vie pit aj z normalnej flase aj z pohara aj cez slamku takze nemame problem lenze sama moze len s poharika s naustkom z ktoreho nekvape a mame jeden poharik kt kupil mm z ktoreho sice nekvape ale ani nejde sat som to skusala ale asni mne to neslo takze treba si nechat aj poradit pojdem pozriet do obchodu co este maju co by bolo vhodne pre rachel aby sa s lucinkou potom na tom nebili 🙂 ale matejko je este malicky takze jemu bude dobry asi hocjaky poharik s naustkom len treba dat pozor aby z toho neslo naraz vela 🙂 🙂 na sk je asi lepsi vyber tu som hladala len taky uplne obucajny ale nenasla som len vsetko take vycackane a dost drahe 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre