♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

seagull2404
12. apr 2011

@lulu4 to je take divne, ked chce len domace navarene zeleninky ale ovocie nie 🙂 mne doktorka povedala tak, ze ked mi poobede vypije malo mlieka, tak jej mam dat jogurt, a na vecer mozem striedat kase s jogurtom, aby to nebolo jednotvarne, lebo nam napr. chutia len niektore kase, do ovocia jej davam piskotiky 🙂 a tiez miluje vsetky tie mixy, minule som jej do jablkovej vyzivy primiesala mango a len sa zaprasilo 😀 😀 😀

mirmaj
12. apr 2011

@veve10 že novorodenec 😀 😀

lulu4
12. apr 2011

@mirmaj prepac ze sa vam miesam do rozhovoru ale to co som si precitala o tvojom mm, fuuuha treba verit ze vsetko bude fajn, ako sa povie nestastie nechodi po horach ale po ludoch, stane sa velmi rychlo nieco zle ale bude dobre neboj... hlavne ze ho hned zobrali na vysetrenia a oni uz budu vediet ako mu pomoct... drzkaj sa moja

seagull2404
12. apr 2011

@mirmaj preboha 😲 😲 😲 😲
@lulu4 ja by som cez net objednala, ale adresu mame inu, sme v najme a je to komplikovane, ale ma hneva, lebo ked minule strazil malu dva dni, tak sa vratim vecer a pytam sa, ze co budem ranajkovat, ci bol v obchode a on na mna "a ako som mal s Tamarkou ist?" ma skoro porazilo; ja som relativne samostatna a nemam problem, ale ak je obchod so zdravotnickymi potrebami 5 min. od jeho prace a 45 min. od nasho bytu, tak nechapem...

lulu4
12. apr 2011

@seagull2404 no ved aj mne sa to zda byt divne ale hrusku normalnu ma rad ta je sladucka ale jablko mu nechuti to len to vyzivkove 🙂 no skusim davat aj ten jogurt pomalicky hadam nebude az tak moc grckat grckos nas lebo on mal aj reflux potvrdeny ked sa narodil... a ake davas ty jogurty hm? takze mango chutilo? taku exotiku som sa este neodvazila lebo mi sme alergici obaja a maly sa dost skriabe na lickach a sem tam mu scervenaju a musime ich niekolko krat denne natierat takze ja musim vsetko opatrne pridavat

mirmaj
12. apr 2011

@lulu4 dakujem, ked som s ním volala tak zdalo že to bude hadam v pohode, už mal za sebou sono a rontgen, len ho bolia kríže, tak sa bojí až nemá vyskočenú platničku uvidíme 😖

veve10
12. apr 2011

@lulu4 ano..som ti co sa tyka lepku odpisala na predchadzajucej strane (2528). Zacala som korkou a teraz davam do ovocia rozmixovane ovsene vlocky (mixujem ich v takom sekaci, aby boli drobnejsie, lebo ak su velke, tak Filipa napina). Zacala som asi pred tyzdnom a zatial v pohode. Aj ked pokial viem, alergia na lepok
(celiakia) sa neprejavuje navonok, takze neviem ako zistit, ci lepok toleruje. 🙂 My sme na tom presne ako vy. Zub nic, sedi krasne, ale iba s oporou - ked ho pustim, padne jak kabela (nie a nie sa podopriet jednou rukou ked pada na bok) a ani nelozime. Otacat sa vie z chrbta na brucho aj naopak, ale vooobec sa mu do toho nechce. Ked sa taha za nejakou hrackou a mal by sa otocit, aby ju dociahol, tak sa radsej na to vybobne a siahne po nejakej inej, co je blizsie. A ak ziadna blizsie nie je, tak zacne revat...ved mama po case strati trpezlivost a poda mu ju. 🙄
Pripajam fotku "nasej Filipky" v maminej capici. 😝

seagull2404
12. apr 2011

@lulu4 ja som sa tu radila s babami, a aj som citala, ze mango je ako banan a nesposobuje alergie, ale ak ste alergici, tak je jasne, ze opatrne 🙂 ja davam Rajo bio biely a activiu bielu, v rezerve mam kupene aj tie nestle, lebo nemusia byt v chladnicke a niekedy proste musim davat rychlo a jogurty ohrievat nebudem 🙂

evanns
12. apr 2011

jou jou jou baby zajtra idem na hokej SVK - Svedsko - pripravny v KE....jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
12. apr 2011

@mirmaj 😕 😕 😕 je v poriadku mm?akurat obdivujem na fb tamarkyne foto a teraz citam toto

katulkaaaaaa
12. apr 2011

@veve10 ,,Filipka" je nadherna ...krasny chlapcek 😉

katulkaaaaaa
12. apr 2011

@evanns jupííííí jéééé 😝
@alure @vladka84 ja som nasla v mraznicke spenat tak tiez mame light obed

veve10
12. apr 2011

@katulkaaaaaa dik. 🙂 Ja prave dumam, co na veceru. Mam kupeneho cerstveho lososa...idem pozriet nejaky recept v listkovom ceste - tusim mam jedno v mrazaku. Este by to chcelo spenat.

seagull2404
12. apr 2011

@veve10 krasna fotka a nadherne chlapciatko, uzasna modra farba 🙂
@evanns zaaaaaaavidiiiiiiiiiiiiiiiim, ale ze strasne

memory97
12. apr 2011

@mirmaj @seagull2404
@alure dakujeme🙂 veru hrozne to leti🙂 ved sa ma niekto minule pytal, ze kolko mam rokov, veru som hodnu chvilu rozmyslala 😀

@seagull2404 vy tam mate hadam tu "najlepsiu" smotanku. Susedov mame musim poklopat, ale skvelych. Veru, ten hluk v lete zazivame aj my. Mame krcmu oproti panelaku a v lete tie nadavky, ozraty mlady, po autach sa valaju..., olamuju stierace,.... veru uz som skoro minule leto zavolala policiu, ale toto leto isto zavolam, ak sa zas nezmestia do koze. 😠
@majka35 bude vsetko v poriadku uvidis, mysli pozitivne. Mojho otca tiez teraz operovali kvoli srdiecku, ale uz je nastastie vsetko v poriadku a to moj otec je presnym opakom tvojho 😉

seagull2404
12. apr 2011

@memory97 no, ja som na to citlivejsia, odkedy mame Tamarku, minule mi ten ozran odvedla isiel pomahat s kociarom, som vyniesla tasky a ze idem po spiacu Tamarku a kuknem odo dneri (byvame na vyvsenom prizemi) a on sedva stoji na svojich a drzi v anruci cely kociar, ti poviem, ze som stuhla, riadne som mu vynadala a on jen s tym smradlavym dychom na mna, ze co som stale na neho taka zla 😠 😠 😠 😠

baby, chcem kupit Tamarke topanky, take, aby v nich mohla chodit vonku, ked ju vyberiem z kociara, take, aby jej v nich nebolo teplo, aby sa jej dobre chodilo a hlavne, aby nieco vydrzali, poradte

evanns
12. apr 2011

@memory97 blahozelame k 9. mesiacikom 🙂

memory97
12. apr 2011

@fialka5959 veru este nas cakaju noci, ked bude treba vstavat🙂

@21 juj, nech sa drobci rychlo uzdravia a Terezka nech necha maminku aj troska vydychnut...

hajatanufus
12. apr 2011

@seagull2404 ahojky neviem kedy naberiem odvahu zatial cakam ci sa prvy neodhodla 🙂

evanns
12. apr 2011

@mirmaj som Ti sla pisat aka je Tamarka krasna a sikovna a citam ze mm mal nehodu, tak nech len mu nic nie je 😲

hajatanufus
12. apr 2011

@mirmaj si ma pobavila s malou ze skoda ze si ho nevie aj urobit to by bola sranda 😀 😀 😀 😀 😀

vladka84
12. apr 2011

@mirmaj jooj, dufam, ze mm bude ok 😒 Tamarka je sikovnicka, uz som ju obdivovala na FB a to, ze mamku v noci necha kludne pospat a sama si vypije mliecko je uuuuplne super... kiezby aj moje dieta miesto placu chytilo cicu do pusy a spalo dalej 😀

memory97
12. apr 2011

@lulu4 ahoj, pozname tie jogurty, my tiez grckame, tak nedavam ziadne. skusala som dat aj o mesiac, ale ziadna zmena. Skus este bielu aktiviu nesladenu. Ako prve sme skusali piskotky pozuzlat a kukuricne chrumky, to je pochutka za obedom🙂

@eis4 dakujeme🙂 aj maly ani za svet tap-tap-tapusky, iba chyti mamine ruky a bucha s mojimi 😀 Oni to potom navalovo zopakuju a my ostaneme v nemom uzase 😉

@mirmaj sikulka mala a aka je z nej uz velka kocka🙂

hajatanufus
12. apr 2011

@memory97 vsetko najlepsie k 9. mesiacikom
@akika722 ahojky neviem ci som ti uz odpisala asi som to zabudla odoslat 🙂 neboj sa nezabudnem na teba ako by som mohla 🙂 🙂

eis4
12. apr 2011

@veve10 on je krásny ako dievčatko 😕 a tie kukadielka 😲

kvietok121
12. apr 2011

ahojky my este spime od druhej 😲 asi to ze cely den reval ho odrovnalo
@memory97 gratulujeme, otazka dali ste piskotky nevdi ze su z vajec, alebo nejake special 😖 tiez budeme zacinat s lepkom, uz sme sice skusili chlebik ale len skusili a teraz by sme uz normalne zaviedli

kvietok121
12. apr 2011

@mirmaj tak tamarka je skvela vyzera ako 10 mesacna slecna na foto, skvele

seagull2404
12. apr 2011

@kvietok121 fiha 🙂 tolko spite? ale ked hovoris, ze sme mali narocny den,. tak sa ani niet co divit 🙂 ja neviem, ja davam piskotiky, ved zltok davam aj do zeleniny a trosku bielka nemoze ublizit, si myslim; ved v chlebe je napr. drozdie 😵
@hajatanufus ved ako ty chces, ja som typ, ze ja musim hned 😀 😀 😀

aj vase decka su po zuzlani chrumiek, chleba, rozka take ufulane??? ja neviem, ako to uribit, aby sme nevyzerali ako prasiatko 😵

memory97
12. apr 2011

@eis4 nemas panadol baby, alebo nieco ine. Sice su od teploty, ale niektore su dobre aj pri raste zubkov. Nebude ju to tak velmi boliet. ja davam polovicnu davku, aby som mohla dat neskor zas.

@veve10 ja som tiez vedela, ze sa jogurty davaju az po roku, ale aktiviu a ine jogurty, ktore nie su smotanove a nie su sladene, odporucaju doktorky uz pred rokom, podla mna kvoli tomu, ze deticky su na UM, aby sa im jedna davka mliecka vymenila za inu mliecnu, ale ked maleho kojis isto by som jogurt nedavala.

@mirmaj uf moja, dufam, ze bude v poriadku. Uz vies nieco blizsie? myslime na vas...

mirmaj
12. apr 2011

@evanns
@vladka84
@memory97
@kvietok121
@katulkaaaaaa dakujem za Tamarku, je šikovnica naozaj 😉 a o mm viem momentálne viac len to že zostáva v nemocnici na pozorovaní ale neviem do kedy, má niečo s 3 stavcom ale ani primár nevie či prasknutý alebo čo, ked mu to trocha odpuchne tak mu urobia nové vyšetrenia a to môže byť zajtra alebo aj za 3 mesiace 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre