♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
26. apr 2011

@katulkaaaaaa jej mas krasnu rodinku. Mala sa veeelmi podoba na maminku🙂

@vladka84 neskuala si dat klasicku kasu z bio obchodu, co sa moze urobit z vody alebo mliecka. Su ryzove, kukuricne, pohankove,...

memory97
26. apr 2011

@vladka84 aj ja davam troska masielka k rohlicku, ale on ho radsej cerstvy a cim vacsi kus 😀 😀

alure
26. apr 2011

@vladka84 no tak začneme raňajkovať chlebíček aj my s masielkom 🙂 nech si postupne zvyká na normálny režim ako máme aj my. A jogurtík dávaš? Ja dávam Denisovi activiu bielu a celú spasie na posedenie 😀

babulky a kde ste dnes všetky? Upratujete po sviatkoch?

luna22
26. apr 2011

no teraz pozerám, čo všetko jete. No ja dávam len materské mlieko, na obed a večru dávam presnidávku buď jablkovu, alebo mrkovu alebo brokolicovua to je všetko.To je všetko. Priberá aj tak riadne.

alure
26. apr 2011

@memory97 ahoj moja ako Dávidkova prvá veľká noc? dnes som pozerala do tabulky a vy čochvíľa budete mať 10 mesiacov 😲
@luna22 a koľko má tvoje dieťa mesiacov? od 6teho mesiaca je v záujme dieťaťa prejsť na príkrmy zeleninkové a časom mäsko,potom ovocie a tak...aj ja kojím,ale to že dieťa priberá a je kojené nestačí..do 7 meho mesiaca by bolo ideálne podať kojenému dieťaťu lepok...

vladka84
26. apr 2011

@memory97 nie, to som este neskusala... rozmyslala som, ze kebyze kasu skusim zmiesat s vyzivou? alebo ovocim? ale v takom pomere, ze kasicky menej a postupne zvysovat? ci to by bola gebuzina? 😕
@alure jogurtik sem - tam davame namiesto ovocia poobede, ale len zriedkavo...tiez activiu bielu neochutenu 😉
mna by najviac potesilo, keby si zvykla na rezim co sa tyka nocneho spania hlavne 😀

luna22
26. apr 2011

@alure 8 mesiacov má, a kaše nechce a presnidávky zje. Ja dávam tak polku na obed a polku na večeru. V noci sa tak dva krát zobudí dám prsník a potom zaspí.

memory97
26. apr 2011

@alure ahojky, Davidkova Velka noc dopadla vyborne, akurat, ze sa nam vybil fotak, tak ziadna fotecka☹ vajicok si teeeeda vysibal dost s korbacom🙂 veru ani sa mi to verit nechce, ze uz cochvilka budeme oslavovat rocik....

@vladka84 ja som ovocie skusala pridat iba do ryzovej a spapal troska, velmi mu to nechutilo, skor len obyajnu kasicku spapkal. My sme teraz na HAMI, ale uz chcem prejst na tie bio kase, predsa len to nebude take sladke, tak dufam, ze malicky si na to zvykne🙂

alure
26. apr 2011

@luna22 osobne si myslím že na 8 mesiacov nestačí dva krát do dňa ovocie a zeleninu,potrebuje do tela dostať všetky živiny.Ale je to na tebe.Ja som tiež chcela pôvodne do 7 meho mesiaca len kojiť a potom prejsť na príkrmy ale prešla som už v 6tom.Tiež priberá dosť cca 600g mesačne....ja sa riadim väčšinou tým ako to bolo aj pri prvom synovi..
@memory97 no ja som v podstate nemala čo fotiť,mňa obliali moji chlapci a to bolo všetko,nejak tieto sviatky nemám v obľube 😖 ,Oliver nemá ani spolužiačky (sú samí chalani) a susedka s deťmi bola preč ...
veru moja,vy budete prvý sfukovať sviečku na torte spomedzi "augustových miláčikov " 😎

vladka84
26. apr 2011

@memory97 skusim dnes pridat kusok do vyzivky vecer a uvidime reakciu..dufam, ze sa mi nepototo 😀
@alure a my budeme sfukovat ako posledne augustovca - 9.9. 😉

uz od 14hod. nespime, teraz som ju isla skusit ulozit ale nehroziiii..tak to som zvedava ako do 19tej vydrzi 😒

katulkaaaaaa
26. apr 2011

@vladka84 my sme spali uz tri krat...a vrnci cely den ☹ ale mm mi dnes spravil radost,kupil mi korculeeeeeeeeeeeeeeeee 😉 sa tesim ked prestane prsat a idem formovat postavu 😀
a teraz mi mm hovori ze sobotu je zase 1.maja u nas sa stavia maj zase ciganska,tanecky...ach baby stale nejake oslavy ,v maji este ja narodky aj mamina,vikinka meniny,dedo narodky...to bude zase oslav

alure
26. apr 2011

@vladka84 budete sfukovať na moje meniny 😎
@katulkaaaaaa aj my sme spali 3 x a stále je umrnčaný ☹ asi aj z počasia ....

katulkaaaaaa
26. apr 2011

@alure mi preto ze ten zubok dalsi sa tlaci ani vonku sme neboli,neznasam toto pocasie ☹

alure
26. apr 2011

@katulkaaaaaa joj chúďa moje malé ☹ ktorý zúbok vám ide? My sme boli od 15tej do 16:30 a dobre si pospinkal,som zvedavá ako večer...v poslednej dobe nezaspáva tak ako pred tým 😒 nám ide horná dvojka (štvrtý zúbok v poradí) nech už to majú za sebou drobátka.....

luna22
26. apr 2011

@alure a kolko si myslíž že jej mám dať?

alure
26. apr 2011

@luna22 je to na tvojom zvážení a nepoznám situáciu kedy a ako si začala podávať príkrmy..
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=386527 tu máš od začiatku prikrmovania,krok za krokom každý mesiac...

katulkaaaaaa
26. apr 2011

@alure presne nam ide ten isty ako vam 🙂 dnes vysla horna jednotka a dvojka myslim za par dni je vonku,uz tyzden je cely uboleny 😖 na noc som dala panadol aspon nech sa vyspinka den nejako vydrzime s gelmi a mojimi rukami 😉

alure
26. apr 2011

@katulkaaaaaa vy už máte aj horné jednotky ? my sme taký smiešny dolne jednotky obe,hore zatiaľ von jedna dvojka a teraz ide druhá ,malý bude ako upírčatko 😀 a po panadole ti spinká lepšie? máte aj teplotky?

katulkaaaaaa
26. apr 2011

@alure asi som blbost povedala...jednotky nam idu jedna sa prerezala dnes druha uz je tiez na konci 😀 nema teplotky vobec ale v lekarni mi povedali ze mam mu dat ked vidim ze ho to naozaj boli,ze preco by sa mal trapit?ved aj mi ked je nam zle dame si lieky 🙂 nedavam casto ale vcera fakt premrnal cely den,lepsie spal po panadole,a ked sa zobudil neplakal

seagull2404
26. apr 2011

ahojteeeee, ja som sa konecne dostala na net na dlhsie ako 10 min. cely cas som bola v jednom kole, snazila som sa co najviac venovat rodinke, teraz uz mm odisiel do ZA a my sme ostali este v TV, tak snad uz odfuknem 🙂

ako sa mate???? ste mi chybali a neviem, kedy vas docitam tak mi to tu zhrnte
my sme mali vcera teplotu, normalne ze 39 ☹ som nechapala, som si myslela,ze som Tamarku nakazila, lebo ja mam od stvrtka taku nadchu, ze zbohom, ale dnes uz teplota klesla, tak neviem, ani novy zubok nevykukol

u nas v TV je stale krasne, teplucko, pohodicka, na toto som sa strasne tesila, ze budeme cely den vonku a nastastie sa podarilo

seagull2404
26. apr 2011

@alure tak vam sa tie zubky krasne rozbehli 🙂

alure
26. apr 2011

@seagull2404 ahoj moja,tak dúfam že nie je Tamarka chorunká a ty sa daj skoro do poriadku 😉 Takže ty už na východe 😀 a stretko s akikou naplánované? u nás bolo krásne do včera poobedia a dnes už zamračené..ja som tu tiež dnes po 4 dňoch...tak ti ani neviem čo zhrnúť 😉 a oddychuj ak sa ti dá 😎

katulkaaaaaa
26. apr 2011

@seagull2404 ahooooj,dakujem za pochvalu fotiek 😉
za sviatky sa tu nic nedialo vsetky baby sa venovali rodinkam,nikto tu nic nepisal 😉 mozno len nejaka viroza jednodnova isla na Tamarku Viki toto obcas mava,alebo vykukne zubok
maly bol vcera taky mrzuty tolko navstev co sme mali za tri dni...ani sa mu necudujem

seagull2404
26. apr 2011

@alure joj, tak to aj ja dufam, ze jej nic nie je, ze to fakt bolo len z toho mnozstva noveho a pod., ja som uplne grogy, ale uz aspon mozem dychat 🙂 tak snad uz nebude tolko navstev, ked mm odisiel spat 😀 nemusim byt nasackovana u svokry kazdy den 😀 😀 a nasi sa predbiehaju, ze kto bude Tamarku mat, az sme si s mm jeden den povedali, ze si ani vlastne dieta nemozeme vystiskat, lebo ho vidime, len ked spi alebo papa

alure
26. apr 2011

@katulkaaaaaa no veď jasné moja,skúsim dať aj ja dnes večer,či to pomôže,lebo je umrnčaný ☹

seagull2404
26. apr 2011

@katulkaaaaaa si myslim, ze to bolo z toho, ze bolo vela noveho, do pusinky mi noc nechce dovolit pozriet, tak dufam, ze to uz bude ok, lebo musim povedat, ze som sa aj zlakla, lebo Tamarka teploty nemava; a fotky su nadherne 🙂 ozaj

memory97
26. apr 2011

@vladka84 pripadne jej skus nastruhat do kase banan alebo ine ovocie, aj to som skusala 😀 😀 😀 maminky su ako carodejnice, stale "caruju" dobrotky pre drobcekov, aby im to nejako zachutilo 😀 😝

@seagull2404 Tamarka je nadherna na fotkach🙂 veru ju poriadne vysibali 😉 😀 mne na silne nadchy pomaha sinupret a zodac, ti to skor prejde. Zodac je na predpis.

seagull2404
26. apr 2011

@memory97 dakujem 🙂 tatinko ju vysibal, ostatni sa bali ju aj vodickou pokropit 🙂 skusim aj ten sinupret, lekarku mam v ZA, takze len co mozem kupit v lekarni, najprv som bola kupit na rozriedenie hlienov a za dva dni som bezala kupit nieco na tecenie z nosa, no a dnes uz na hrdlo, lebo mi to schadza dole ☹ snad uz dobre bude

evanns
26. apr 2011

@liba78 dakujeme za kupaca 😉 takym by som sa aj ja nechala posibaat 😀

baby nestiham Vas citat, je mi zle, zvraciam, hnackujem, tak len lezim....boze a pritom sme nijake velkonocne jedla nevarila, nic, v TN len salatiky a rybku, stale len v restike nieco lahsie...mna porazi ☹

seagull2404
26. apr 2011

@evanns joj moja, tak nech je ti lepsie, prave ja by som sa na lahke veci v restike nespoliehala ☹ ☹ a salatiky a rybicka zvlast

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre