• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

♥Augustové miláčiky 2010♥

20. januára 2013 
Niekto si to asi "vyžerie" so zvracaním, niekto inak.. ja už asi mesiac trpím takmer na každodenné bolesti hlavy, ktoré som vyše dvoch rokov skoro nepoznala. :unamused:
7. feb 2010 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bihan,to musi ´byt tiez neprijemne,bolest hlavy je strasna.asi si to tazdy nejak musi odbit :unamused:
7. feb 2010 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
denisocka, ja om krvacala od 4 ttaz do 10 tt som nonstop spinikla, a potom zo dna na den ako by utalo, ale ja som brala itrogestan a estrofem, a az teraz to pomaly vysadzujem, tak pevne nervy v nemocke, aj mne tam bolo priserne, bol som tam prave cez sviatky,

Baby uz 2 dni som nevracala a citim sa oky, uz som rano vypila iba caj so zazvorom :stuck_out_tongue_closed_eyes: a zoadne nevolnosti

Ja som si dnes robila brokolicovu polievku a tekvicovy privarok, mne totiz na nic chut nepride, jem podstatne menej ako pred tehu, ale velmi casto

Lucy snad aj tebe to coskoro prejdu tie nevolnosti

v piaotk sm bola na 1 screeningovom utz zatial je vsetko oka, sa tesim ako blazon, ale stale som doma na rizikovom, pre istotu
7. feb 2010 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teraz som mala taky "zachvat" vracania, ze uz som ani nevedela co zo mna vychadza, toto bol ten najhorsi pocit...ale napina ma kazde 2-3 sekundy..uz som zufala, cela horim, aj teplota mi vystupila na 37,3...
7. feb 2010 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lucy, nmozes mam crevnu virozu?? teraz ich je kopec, teplota by pri tom nemala vobec byt, na to som sa pytala, ja som tiez vraciavala a mam tepltotu, ale tu mam z hormonov a maximalne 37,2
slus zavolat dokimu,
hrozi ti dehydratacia
7. feb 2010 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:frowning2: Hadam to vydrzi do zajtra...je pravda, ze teraz vraciam aj vodu ale ked to bude pretrvavat, tak pojdem na pohotovost...ja stale dufam, ze to prejde :frowning2:
7. feb 2010 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
drzim ti palce, velmi, a daj zajtra vediet
7. feb 2010 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem...budem lezat a hadam to prejde...ale zasa ma lame...
7. feb 2010 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
caute baby :slight_smile:

lucy, je mi luto, ze takto trpis, ale zajtra ti snad na pohotovosti pomôzu :wink:

inak ja okrem priberania a pomaly zavadzajuceho pichajuceho bruska nic na zovnajsku nepozorujem...vlasy mastneju normalne, ziadne vyrazky, dokonca menej ako predtym, normalne krasa, nechty vyzeraju tiez v poriadku... Za to sa mi zda, ze velmi priberam, aj ked viac nejem, uz su asi 4 kg na mne a vecer mam pas o 15 cm hrubsi ako pred tehu...cez brucho aj o 20 cm, no katastrofa, uz obleciem len leginy a sukne :grinning: Musim si stoj co stoj kupit zajtra tehu gate.
7. feb 2010 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak kocky mne pomaly prechadzaju ranne nevolnosti,ale za to vecer mi pride zle ci zjem lahke,alebo len ovocie nevravim o normalnom jedle,a potom mam strasnu tazobu a len "grgam" a nie a nie prestat jedine ist na wc :confounded: :frowning2: uz mam toho dost
7. feb 2010 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky ktore zijete v zahranicí mam na Vas jednu otazku,ak ste uz rodili teda mate dieta ako ste to riesili s rodnym listom a s vybavovanim na SK,kvoli prispevkom a materskej :wink:
7. feb 2010 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nikitka- ja ziadnu matersku z SK poberat nebudem, tak nic taketo neriesim, akurat vybavim aj slovenske obcianstvo, ale to sa neponahla, este som si nic nezistovala kde co a ako
7. feb 2010 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nikitka, neviem, vo vašom prípade (predpokladám, že manžel je Slovák) asi dostanete len "dočasný" rodný list, ktorý budete musieť nechať preložiť a poslať na zápis do osobitnej matriky (cez matriku v mieste TP alebo posledného TP).. trvá to 2-3m a až potom môžeš dieťa prihlásiť na TP a žiadať o všetky príspevky.
Na príspevok po narodení ale potrebuješ potvrdenie, že sa dieťa dožilo 28dní (teda na ten zaujímavejší doplnok), čiže potrebuješ mať spolupracujúceho detského lekára :wink:
7. feb 2010 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rosienka, tvoja situácia bude asi trošku špecifická, keďže Švajčiarsko nie je v EU, ale na rodičák by si mala mať nárok, ak ho nebudeš dostávať vo Švajčiarsku.
7. feb 2010 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bihan- inak nie je pravda, zeby babo poculo au od 20tt, na viacerym miestam som citala(aj v podrohnej knihe o tehu), ze plod zacina pocut od 15tt. Samozrejme, ze to vnimanie este nie je velmi silne a vyvinute, ale zacina a vraj prave ten matkin spev je dôlezity.

co sa tyka materskej.. mame ju 14 tyzdnov, ale ja sa potom chystam zostat tak do roka
7. feb 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bihan- to myslis vazne s tym rodicakom? ved ja nezijem na SK uz 9 rokov...neviem teda preco by mi ho mali platit, v CH nedostanem nic
7. feb 2010 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rosienka aj podľa mňa máš šancu dostať rodičovský príspevok, treba sa opýtať na príslušnom úrade, podľa mňa ten dávajú občanom SR. U nás mamičky dostávajú 6 mesiacov materský príspevok - to je niečo iné, na to máme nárok len keď sme pracovali v SR a platiili odvody (a vypláca ho Soc. poisťovňa), až potom dostávame rodičovský príspevok do 3 rokov dieťaťa (a tento vypláca Úrad práce, soc. vecí a rodiny). Ale keď mamička nemá nárok na materské tak ani vtedy nezostane bez peňazí, lebo potom jej uznajú hneď zo začiatku rodičovský príspevok. :wink:
7. feb 2010 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko,za par hodin velka vizita,ale sestricky tvrdia,ze domov ma nepusti,ked tak v stredu
8. feb 2010 o 06:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rosienka, zmysly mimča sa vyvíjajú podľa toho, ako ich potrebuje.. hmat ako prvý, potom chuť a čuch, sluch a zrak ako posledné.. kdesi som to práve videla v tickeroch, že k 19tt sa píše, že miminko konečne môže počuť maminku. Ja veľmi nie som zástancom spievania a počúvania vážnej hudby pre mimčo ešte v brušku :wink: ale viem, že mimi cíti, keď sa s ním maminka rozpráva, lebo rozpoznáva rôzne citové zafarbenia hlasu :wink:

No a na to, aby si dostala rodičák zo Slovenska, tak jedine musíš mať TP na Slovensku a nepoberať podobný príspevok v zahraničí.... a ešte účet v slov. banke :slight_smile:
8. feb 2010 o 06:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Deni, oddychuj ešte :wink:
8. feb 2010 o 06:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Odychujem,uz ma to ale nebavi
8. feb 2010 o 07:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bola som na usg,krvacanie a hematom nemam,placenta vzadu. BPD 30mm to je hlavicka a podla nej som 15+3t. Tak nejak vela,o 10dni viac,ale ze doky len rychlo kukal pohyby,akciu a to krvacanie
8. feb 2010 o 08:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
denisocka - super, teším sa, že si v poriadku. Ja idem zajtra do poradne tak už trochu začína stres či je všetko O.K.
8. feb 2010 o 08:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko kocky
8. feb 2010 o 08:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, denisocka super, ze uz si v poriadku
leteku, poznam tie stavy, neboj, vsetko bude ok :slight_smile:
8. feb 2010 o 08:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale mam hnis v moci na + a leukocyty a tak mi daju antibiotika,asi medoclav.vraj sa v tehu nesme urolog.caj a ja ho doma pila furt.
8. feb 2010 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby ahojte, mam na vas otazku, som v 11+6 a sa mi zda, ze moje naliate prsia sa stracaju, trosku ma chyta panika, ci je vsetko oka...Co sa tyka priznakov, aj tie uz prestavaju co je ale normal v tomto tyzdni. Len tie prsia ma strasia (v minulosti som uz 2x potratila, tak preto stresujem). Ako ste na tom s prsiami vy?>
8. feb 2010 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cezarka,ja som teraz prsia ani naliate nemala
8. feb 2010 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ich mam stale naliate a citlive
8. feb 2010 o 08:22  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Som zavolala do GPN-centrum v Ruzinove aj ked tam nepatrim a idem zobrali na utz (zlataaa sestricka)... tak som zvedavaaa
8. feb 2010 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok