♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

bihan
7. feb 2010

Niekto si to asi "vyžerie" so zvracaním, niekto inak.. ja už asi mesiac trpím takmer na každodenné bolesti hlavy, ktoré som vyše dvoch rokov skoro nepoznala. 😒

maculienka123
7. feb 2010

bihan,to musi ´byt tiez neprijemne,bolest hlavy je strasna.asi si to tazdy nejak musi odbit 😒

rikuska21
7. feb 2010

denisocka, ja om krvacala od 4 ttaz do 10 tt som nonstop spinikla, a potom zo dna na den ako by utalo, ale ja som brala itrogestan a estrofem, a az teraz to pomaly vysadzujem, tak pevne nervy v nemocke, aj mne tam bolo priserne, bol som tam prave cez sviatky,

Baby uz 2 dni som nevracala a citim sa oky, uz som rano vypila iba caj so zazvorom 😝 a zoadne nevolnosti

Ja som si dnes robila brokolicovu polievku a tekvicovy privarok, mne totiz na nic chut nepride, jem podstatne menej ako pred tehu, ale velmi casto

Lucy snad aj tebe to coskoro prejdu tie nevolnosti

v piaotk sm bola na 1 screeningovom utz zatial je vsetko oka, sa tesim ako blazon, ale stale som doma na rizikovom, pre istotu

lucy1990
7. feb 2010

Teraz som mala taky "zachvat" vracania, ze uz som ani nevedela co zo mna vychadza, toto bol ten najhorsi pocit...ale napina ma kazde 2-3 sekundy..uz som zufala, cela horim, aj teplota mi vystupila na 37,3...

rikuska21
7. feb 2010

Lucy, nmozes mam crevnu virozu?? teraz ich je kopec, teplota by pri tom nemala vobec byt, na to som sa pytala, ja som tiez vraciavala a mam tepltotu, ale tu mam z hormonov a maximalne 37,2
slus zavolat dokimu,
hrozi ti dehydratacia

lucy1990
7. feb 2010

☹ Hadam to vydrzi do zajtra...je pravda, ze teraz vraciam aj vodu ale ked to bude pretrvavat, tak pojdem na pohotovost...ja stale dufam, ze to prejde ☹

rikuska21
7. feb 2010

drzim ti palce, velmi, a daj zajtra vediet

lucy1990
7. feb 2010

dakujem...budem lezat a hadam to prejde...ale zasa ma lame...

rosienka
autor
7. feb 2010

caute baby 🙂

lucy, je mi luto, ze takto trpis, ale zajtra ti snad na pohotovosti pomôzu 😉

inak ja okrem priberania a pomaly zavadzajuceho pichajuceho bruska nic na zovnajsku nepozorujem...vlasy mastneju normalne, ziadne vyrazky, dokonca menej ako predtym, normalne krasa, nechty vyzeraju tiez v poriadku... Za to sa mi zda, ze velmi priberam, aj ked viac nejem, uz su asi 4 kg na mne a vecer mam pas o 15 cm hrubsi ako pred tehu...cez brucho aj o 20 cm, no katastrofa, uz obleciem len leginy a sukne 😀 Musim si stoj co stoj kupit zajtra tehu gate.

nikitka231
7. feb 2010

tak kocky mne pomaly prechadzaju ranne nevolnosti,ale za to vecer mi pride zle ci zjem lahke,alebo len ovocie nevravim o normalnom jedle,a potom mam strasnu tazobu a len "grgam" a nie a nie prestat jedine ist na wc 😖 ☹ uz mam toho dost

nikitka231
7. feb 2010

kocky ktore zijete v zahranicí mam na Vas jednu otazku,ak ste uz rodili teda mate dieta ako ste to riesili s rodnym listom a s vybavovanim na SK,kvoli prispevkom a materskej 😉

rosienka
autor
7. feb 2010

nikitka- ja ziadnu matersku z SK poberat nebudem, tak nic taketo neriesim, akurat vybavim aj slovenske obcianstvo, ale to sa neponahla, este som si nic nezistovala kde co a ako

bihan
7. feb 2010

Nikitka, neviem, vo vašom prípade (predpokladám, že manžel je Slovák) asi dostanete len "dočasný" rodný list, ktorý budete musieť nechať preložiť a poslať na zápis do osobitnej matriky (cez matriku v mieste TP alebo posledného TP).. trvá to 2-3m a až potom môžeš dieťa prihlásiť na TP a žiadať o všetky príspevky.
Na príspevok po narodení ale potrebuješ potvrdenie, že sa dieťa dožilo 28dní (teda na ten zaujímavejší doplnok), čiže potrebuješ mať spolupracujúceho detského lekára 😉

bihan
7. feb 2010

Rosienka, tvoja situácia bude asi trošku špecifická, keďže Švajčiarsko nie je v EU, ale na rodičák by si mala mať nárok, ak ho nebudeš dostávať vo Švajčiarsku.

rosienka
autor
7. feb 2010

bihan- inak nie je pravda, zeby babo poculo au od 20tt, na viacerym miestam som citala(aj v podrohnej knihe o tehu), ze plod zacina pocut od 15tt. Samozrejme, ze to vnimanie este nie je velmi silne a vyvinute, ale zacina a vraj prave ten matkin spev je dôlezity.

co sa tyka materskej.. mame ju 14 tyzdnov, ale ja sa potom chystam zostat tak do roka

rosienka
autor
7. feb 2010

bihan- to myslis vazne s tym rodicakom? ved ja nezijem na SK uz 9 rokov...neviem teda preco by mi ho mali platit, v CH nedostanem nic

kila
7. feb 2010

Rosienka aj podľa mňa máš šancu dostať rodičovský príspevok, treba sa opýtať na príslušnom úrade, podľa mňa ten dávajú občanom SR. U nás mamičky dostávajú 6 mesiacov materský príspevok - to je niečo iné, na to máme nárok len keď sme pracovali v SR a platiili odvody (a vypláca ho Soc. poisťovňa), až potom dostávame rodičovský príspevok do 3 rokov dieťaťa (a tento vypláca Úrad práce, soc. vecí a rodiny). Ale keď mamička nemá nárok na materské tak ani vtedy nezostane bez peňazí, lebo potom jej uznajú hneď zo začiatku rodičovský príspevok. 😉

denisocka
8. feb 2010

Dobre ranko,za par hodin velka vizita,ale sestricky tvrdia,ze domov ma nepusti,ked tak v stredu

bihan
8. feb 2010

Rosienka, zmysly mimča sa vyvíjajú podľa toho, ako ich potrebuje.. hmat ako prvý, potom chuť a čuch, sluch a zrak ako posledné.. kdesi som to práve videla v tickeroch, že k 19tt sa píše, že miminko konečne môže počuť maminku. Ja veľmi nie som zástancom spievania a počúvania vážnej hudby pre mimčo ešte v brušku 😉 ale viem, že mimi cíti, keď sa s ním maminka rozpráva, lebo rozpoznáva rôzne citové zafarbenia hlasu 😉

No a na to, aby si dostala rodičák zo Slovenska, tak jedine musíš mať TP na Slovensku a nepoberať podobný príspevok v zahraničí.... a ešte účet v slov. banke 🙂

bihan
8. feb 2010

Deni, oddychuj ešte 😉

denisocka
8. feb 2010

Odychujem,uz ma to ale nebavi

denisocka
8. feb 2010

Bola som na usg,krvacanie a hematom nemam,placenta vzadu. BPD 30mm to je hlavicka a podla nej som 15+3t. Tak nejak vela,o 10dni viac,ale ze doky len rychlo kukal pohyby,akciu a to krvacanie

leteku
8. feb 2010

denisocka - super, teším sa, že si v poriadku. Ja idem zajtra do poradne tak už trochu začína stres či je všetko O.K.

evitkamalicka
8. feb 2010

dobre ranko kocky

tretulka
8. feb 2010

ahojte, denisocka super, ze uz si v poriadku
leteku, poznam tie stavy, neboj, vsetko bude ok 🙂

denisocka
8. feb 2010

Ale mam hnis v moci na + a leukocyty a tak mi daju antibiotika,asi medoclav.vraj sa v tehu nesme urolog.caj a ja ho doma pila furt.

cezarka
8. feb 2010

Baby ahojte, mam na vas otazku, som v 11+6 a sa mi zda, ze moje naliate prsia sa stracaju, trosku ma chyta panika, ci je vsetko oka...Co sa tyka priznakov, aj tie uz prestavaju co je ale normal v tomto tyzdni. Len tie prsia ma strasia (v minulosti som uz 2x potratila, tak preto stresujem). Ako ste na tom s prsiami vy?>

denisocka
8. feb 2010

Cezarka,ja som teraz prsia ani naliate nemala

evitkamalicka
8. feb 2010

ja ich mam stale naliate a citlive

cezarka
8. feb 2010

Som zavolala do GPN-centrum v Ruzinove aj ked tam nepatrim a idem zobrali na utz (zlataaa sestricka)... tak som zvedavaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre