♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

denisocka
8. feb 2010

Baby,nepogooglite mi na konovi liecbu hnisu v moci a ci sa smu tak skoro atb?mne to na mobile ukazuje zle

tretulka
8. feb 2010

ja mam trosku citlive, boli viac, ale nepovedala by som, ze naliate 😅

kila
8. feb 2010

Cezarka nestresuj, nemyslím si že by to bol príznakom potratu. Niekomu prsia sa ani nenalejú, až keď porodí. 😉

tretulka
8. feb 2010

jej, kila, Ty mas termin den predomnou 🙂

halintoa
8. feb 2010

cezarka: držím palčeky, nech je všetko OK, mne sa zdá, že mi raz príznaky ustupujú a potom zasa prichádzajú.. Prsia bolia raz viac, raz menej.

denis: nepodarilo sa mi nájsť nič, čo by Ti pomohlo ☹

cezarka
8. feb 2010

Dakujem vam, dam vediet ked sa vratim, idem tam na 11.30

Denis:
Hnis (leukocyty)
Príčinou obsahu hnisu v moči sú: abscesy v oblasti močových ciest, zápaly močového ústrojenstva.
___________________________________________________________
Vyšetrenie moču - moč sa testuje počas tehotenstva na prítomnosť:

a) cukru - zvýšená hladina cukru v moči môže signalizovať tehotenskú cukrovku (diabetes gravidarum).
b) bielkovín - čo môže poukazovať na závažný stav v tehotenstve - preeklampsiu (forma vysokého tlaku vyskytujúca sa v tehotenstve, postihujúca aj obličky). Ak sa ihneď nelieči, môže vyústiť do vážnych zdravotných problémov.
c) hnisu - ktorý môže byť známkou infekcie močových ciest. Ak sa táto infekcia nelieči, existuje riziko jej rozšírenia do pôrodných ciest, a tým možný vznik komplikácií.
___________________________________________________________
Pite čo najviac tekutín

Najdôležitejšou zásadou je piť čo najviac tekutín. Ak nebudete piť z dôvodu, že potom nebudete musieť ísť na toaletu, vedzte, že je to omyl. Mechúr ak sa dlho nevyprázdni, tak sa v ňom nazhromaždí väčšie množstvo baktérií. Baktéria E. Coli je schopná zdojnásobiť svoj počet za 20 minút. A čím viac baktérií, tým viac bolestí.

Z toho vyplýva, že čím viac postihnutá osoba pije, tým rýchlejšie ustúpi bolesť. Ak je moč veľmi svetlý, orgnazmus má dostatok tekutín. Ak je moč tmavý, prísun tekutín je nedostatočný.
___________________________________________________________
Zápal močových ciest
http://www.choredieta.sk/index.php/mocove-cesty...
___________________________________________________________

denisocka
8. feb 2010

Cezarka dakujem

ninkaa89
8. feb 2010

cezarka aj mne sa priznaky uz trosku stracaju, prsia som mala velmi citlive, a teraz uz menej, aj nevolnosti mi ustupili... tiez som sa trosku bojim, ci je to ok, ale zajtra idem na poradnu, tak uvidim... 😕 Ja som tiez cca. 11+6

tea333
8. feb 2010

cezarka ja chodim do GPN 😉

idem na skusku, ktoru zjavne nespravim, lebo ten chlap asi nema rad zeny..no co uz 😒

inak DOBRE RANKO 😀

tea333
8. feb 2010

cezarka nemyslim ze sa musis niecoho bat co sa tyka prs 😉 m

yslim ze babatku najviac pomoze ked
budes pokojna a budes mysliet pozitivne..stres nepomoze

cezarka
8. feb 2010

Ninka a Tea, vidim ze mame rovnaky termin 😉
ak sa mi v GPN velmi zapaci, mozno tam aj prejdem, predsa je to sukromne centrum a lepsie vybavene (snad...hm 😅 )

cezarka
8. feb 2010

Jasne Tea, preto aj chcem ist, nech som kludna... aj sa tesim, uz nech je 11.30, ide aj drahy, snad ho pustia dnu nech sa pozrie na mimi...

press
8. feb 2010

dobré ránko,
tea držím palce, možno budeš príjemne prekvapená.
Aj mne už príznaky ustupujú, už cca 5 dní mi nie je zle, ale brucho rastie, tak je snáď všetko ok. A prsia som začala mať citlivé iba cca pred 3 týždňami, doteraz nič.

denisocka
8. feb 2010

Domu nejdem pre ten zapal mocaku,daju mi atb do zily

rubinka
8. feb 2010

Ja som našťastie vracala len raz, ale zle mi je furt a tá moja hlava nešťastná 😒

zuzana76
8. feb 2010

ahojte

cezarka, ani ja nemam nejako extra citlive prsia a dokonca mam tusim mensie brusko, ale asi zato,ze nie som nejako najedena 😀

zajtra idem do poradne, tak mam strasny stres

boli ma aj mechur, teda stale ma tlaci, akoby bol stale plny, ale ved som pred chvilkou cikala, ja uz enchapem, v noci som bola asi 7x cikat 😠

press
8. feb 2010

zuzi, tak to chodíš naozaj často v noci, ja tak max.2-3 x. Aj ja sa už nemôžem dočkať poradne, mám ju v stredu. A hlava ma bolievala, ale mm mi urobil masáž aj s bankami, tak mám už 2 dni pokoj, uvidíme dokedy 🙂

ninkaa89
8. feb 2010

denisocka - nasla som na nete toto o atb v tehotenstve pri zapale mocovych ciest:
ANTIBIOTIKA POCAS TEHOTENSTVA:
penicilíny bezpečné
cefalosporíny bezpečné
erytromycín bezpečný
nitrofurantoin bezpečný (riziko hemolytickej anémie u dojčených
novorodencov s G-6-PD deficienciou)
trimetoprim kontraindikovaný v 1. trimestri (teratogénny efekt)
sulfonamidy bezpečné do 28 týždňa (potom riziko hemolýzy a ikteru)
tetracyklíny kontraindikované (dysgenéza kostí a zubov)
chloramfenikol kontraindikovaný (supresia kostnej drene)
chinolóny kontraindikované pre účinky na kosti a chrupavky plodu)

Tak si zisti co za atb ti idu dat...

denisocka
8. feb 2010

Az mi to bude tiect do zily tak zistim,xi

kila
8. feb 2010

Tretulka a videla si aký deň bude ten 13.8.? 😅 ...bude to piatok... 😅 ale dúfam že nám prinesie šťastie... 😉

cezarka
8. feb 2010

Deni, Neboj, oni vedia co ti davaju a lepsie si to `odlezat` ako by ta mali pustit domov nepreliecenu. drzim palce

captainka
8. feb 2010

ahojte kocky, po dlhsom case neozyvania zase som back

co sa tyka cikania v noci ja mam dobru taktiku... 🙂 u mna cikanie zavisi od toho ako mam pyzamo som zistila...ak mam gumicku na brusku tak idem ciky a tlaci ma to na mechur a ked ju mam dole pod bruskom tak som v pohode... 😉 😉 😉 tak aspon viem...xixi

evitkamalicka
8. feb 2010

baby uz ste niektora objednana na AFP testy? ja idem 19.2. a bojim bojim

captainka
8. feb 2010

nie to su ake evit?

evitkamalicka
8. feb 2010

to su take, ze sa zistuju vyvojove vady,riziko Downovho syndromu atd, malo by sa to robit medzi 15-18tt

kila
8. feb 2010

Evitka, ja idem 24.2. Prečo sa tak bojíš, s Adamkom si mala zlé výsledky?
Captainka to sú krvné testy, na poradni v 16 tt ti zoberú krv. 😉

evitkamalicka
8. feb 2010

teda vlastne tam som sa docitala ze sa to robi medzi 14-20tt, mne to pri malom robili v 16tt a aj teraz mi to tak vychadza

captainka
8. feb 2010

jaaaaaaaaj no na dawnovom som bola 🙂 vysledky mi prisli ze to je v poriadku tak sa tesim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre