♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

alure
2. máj 2011

@kvietok121 mojko ani my sme nejedli keď išli zúbky len MM a občas trošilinku výživky alebo kašičky ale obedy mi absolútne odmietal 😖 prešlo to len čo trošku ustúpila bolesť ďasienok..

alure
2. máj 2011

@akika722 jaj tak no to počasie ..tu je zatiaľ pekne,aj víkend bol relatívne faj,síce naokolí zúrila búrka ale k nám neprišla 😉 ale tu sa často zvrtne a SC obíde,včera síce trošku popoludní sprchlo ale po pol hodinke sme už boli von
Ako sa inak máte? čo Semi?

akika722
2. máj 2011

@alure nooo..Paťko a flaška..roman by som napisala..nevieme najsť nahradu a je to dosť zle...Semi spi lebo ho braček zobudil o 5tej 😵
vy akoo???

alure
2. máj 2011

@akika722 začali sme po rannom prebudení o 6-6:30 ešte dve hodinky si pospinkať,ale to bolo cez víkend,dnes behali chlapci hore dole po byte tak sa už nedalo.Inak v pohode...trošku tie zúbky ale to už nejak zvládneme.Nestíham behať za Denisom,včera sa prvý krát sám postavil v postieľke 😉 väčšinou sa dvíha pri gauči alebo sa šplhá po nás,pár krát už narazil bradu ..no čaká nás perné obdobie 😉 Od stredy po mesačnej pauze ideme zase plávať tak sa teším a pomaly začínam rozmýšľať ako sa pobaliť,čo všetko brať a doriešiť ešte odvozy Olivera na 4 dni..svokrovci tu budú s ním ale oni Blavu nepoznajú a nechcem aby sa dedo túlal a nervačil cestou do školy 😒

alure
2. máj 2011

@akika722 a nejaký systém na oblbnutie? myslíš že je to zlé? Kámoškin syn tuším do 5 rokov pil doma z fľaše a potom sám prestal...možno ho netreba siliť,hm? robí to len doma ako som čítala,v škôlke nevyžaduje ?

akika722
2. máj 2011

@alure chudatko...moj ešte nelozi len sa kotula 😖
daj dedovi mapu..nebooj zvladne to..

v školke nechce flašu no doma je nou posadsnuty ☹ ma 2pokazene zubky...neviem čo robiť..vratiť mu..či? ☹

majka35
2. máj 2011

dobrá ráno.... strašná noc ... spala som hodinu, zbytok nosila terezku na rukách ... barborka unavená išla do škôlky, ale strašne zlatá...neboj sa mamka, ja sa vyspinkám v škôlke.. ja spím na nohách

alure
2. máj 2011

@akika722 a čo povedal zubár? je to z fľaše? Oliver nemal fľašu ani cumel,namiesto toho si cumlal palček a má tak vykrivené z toho zuby že hrôza,nosí síce už strojček a trošku sa to lepší ale uvidíme časom či nepôjde na fix 😖 dieťa potrebuje mať nejakú istotu,a čo tak kompromis? Dohodúť sa s Patim že dobre necháš mu fľašku ale len na večer napitie sa a potom spinkať ...skúsiť nejak rozumne mu vysvteliť že mu ju nechceš vziať ale dohodnúť si pravdilá ...
no u nás Denis lozí už dlho,na to som si zvykla,len teraz už neostáva len pri tom 😉
nie nie žiadna mapa ani GPS to nehrozí,zíce cesta k Oliverovi do školy nie je zložitá,človek ktorý šoféruje v malom meste celý život kde je jedna hlavná cesta a dve vedľajšie ....ani by som asi nemohla spokojne odletieť a užiť si pár dní mimo keby sommyslela na to že dedo ide do BA a malého má v aute 😉 máme dvoch spolužiakov zo senca tak s nimi nejak poriešim.V stredu máme jarné tvorivé dielne plus rodičko tak tam pokecáme a dohodneme

majka35
2. máj 2011

@akika722 moja má 4 roky a bez dudy nevie spať, som skúšala všetko možné, aj po dobrotky aj po zlotky, nakoniec mi povedala psychologička, že to mám tak nechať, vraj si sama odvykne ... chce ju iba v noci, ked ide spať, v škôlke to nemám prezradiť že nosí ešte dudu ... každý máme nejaký upokojovací návyk a preto som ja nevydržala, ked mi barborka kričala, že nemá dudu a nech si myslí kto chce čo chce

akika722
2. máj 2011

@majka35 ahoj..zlataaaaaa
@alure zubarka nepovedala nič..vobec nič...a Pati ju ma ako mojkačika na zaspavanie..v noci ju chce mať pri sebe tak neviem ☹
@majka35 toto iste my flaša..pri tom sa upokoji stale ☹ chce to len na zaspavanie

majka35
2. máj 2011

@akika722 tak mu ju nechaj, môj názor ... príliš veľké nároky sú na tie deti v dnešnej dobe, toto nemôžu, tamto nemôžu ... a ak mu k spinkaniu postačí fľaška, aby bol pokojný,m tak mu ju nechaj ... do 18. rokov ju nebude od teba požadovať a ak v škôlke zaspí bez nej, tak aspoň nejaký úspech 😉

akika722
2. máj 2011

@majka35 ved som sa čudovala že ju v školke nema 😨

majka35
2. máj 2011

@akika722 barborka, ked sa ráno zobudí, dudu si položí na poličku a kým nejde znovu spať,ani o nej nevie ... akonáhle si ľahne do postieľky, hned šahá po dude ... ju to prejde, aj Paťka

kvietok121
2. máj 2011

dobre ranko tak choroba je aj u mna, boli ma hrdloooooooooooooooooooooo
@alure @evanns @memory97 moje a ako dlho nejedli nic len mliecko, baby vy ste skvele, vy viete vzdy poradit 🙂 takze sa nemam strachovat, dufam ze sa znova rozpapa

akika722
2. máj 2011

@majka35 tak j neviem..ale keby mal flašku prazdnu ☹ musim sa s nim dohodnuť na tom..alebo... 😒

katulkaaaaaa
2. máj 2011

nevlááááádzem toto je čistá psichiatria baby 😠 maly nespal skoro nic stale place,konecne sa nam prerezal 4 zubok...a dalsi sa tlaci dole,kedy toto skonci?u nikoho nechce byt stale len maminka...dnes som sa najedla tak ze bol u mami na rukach a musel na mna vidiet,neskutocne je uceckany....horucku ma len do 37,5 isli by ste k dr?davala som na striedacku panadol sirup a paralen cipky,a potieram gelikom....dr mi aj tak nic ine neda nie?sopliky ani kasel nema urcite su to len zuby
@kvietok121 moja u vas kolko trvali horucky?ja som uz na nervy fakt

majka35
2. máj 2011

@katulkaaaaaa ja mám to isté, teraz dospáva, v noci spala maximálne hodinu, mňa už strašne bolí brucho z nervozity, únavy, nemám na nič chuť

@akika722 skús sa s ním dohodnúť, že dobre, dáš mu fľašu, ale prázdnu

majka35
2. máj 2011

@katulkaaaaaa ja som dala gél, nurofen baby, som odolávala tým liekom, ale mm ma ráno o piatej presvedčil, nech sa už netrápi, aby som jej dala ... ja som 10 kíl hojdala celú noc, chrbát ma bolí neskutočne

akika722
2. máj 2011

@katulkaaaaaa mojko je to ťažke ked idu..k dr.nemusiš nič to nato neda..len vydržať ☹
@majka35 skusim.no mm sa nadudre..že netreba mu,...

katkavv
2. máj 2011

ahojte

@danulienka35
moja drzkaj sa 😒
@alure
ano, tesime sa, pojdem na posledny kurz, potom mozno az v septembri

baby ake urazy maly uz vase deticky?
kajko sa vcera smykol na dlazke a udrel si pusinku, aj krvicka isla, a to som bola pri nom 😨 😨 hruza, uz sa normalne bojim, on je taky vrtka, ze az, v sekunde prebehne ku gaucu a stvera sa nan, alebo na nabytok, na okno, no vsetkoho sa chyta .... mam z toho stresy

katkavv
2. máj 2011

@katulkaaaaaa
chudatko malinke, ako som uz pisala, nam zabral nurofen sirup, maly bol do pol hodinky kludnucky ☹

vladka84
2. máj 2011

dobre raaaanko 😉

baby, tak Timka bola kombinacia vasich deti - na zaspavanie mala flasu s mlieckom, potom este cumlik v noci - ale museli sme mat tri - jeden v puse a este v kazdej ruke, ked jej nahodou vypadol, tak sup z ruky do pusy 😀
postupne sme oducili od cumlika a potom neskor sama od seba sa rozhodla, ze uz nechce ani flasu..to mala asi 4r., takze myslim, ze aj vasi to zvladnu...
@akika722 ja si myslim, ze ak sa rozhodnes, ze mu ju vratis, mala by si dat nejake pravidla a vysvetlit mu, ze nevracias mu ju preto, ze robil cirkus posledne noci, aby to nebral ako super vynucovaci prostriedok 😉

majka35
2. máj 2011

@katkavv ako často si dávala nurofén?

katkavv
2. máj 2011

@kvietok121
ahoj, kajko minuly tyzden ked ho boleli zubky strasne malinko jedol, asi polovicne davky ako obvykle, a fakt je bol uvrestany cely tyzden, bolo to hrozne, isli mu 4 horne zubky, uz su vonku chvalabohu, ale vidim, ze uz ma navrete aj horne 3
drzkajte sa 😉

katulkaaaaaa
2. máj 2011

@katkavv kati isla babka kupit skusim vsetko ☹ teraz na mne po sedacky zaspal ani ho nejdem dat do postielky za par minut je hore

akika722
2. máj 2011

@katkavv ahoj..moj Semi zatial nič važne no Pati v jeho veku padal,rozbyjal sa jedna radosť..skakal v postielke,rozbil pusu,spadol z gauču,postele,.jajaaaaaj..hyper dieťa
@vladka84 ved prave 😲 toho sa bojim..e zisti..budem vystrajať a urobia ako ja chcem 😖 taaaak..ešte že čo nato mm..musim sa s nim dohodnuť aby nebol cirkus medzi nami 😒

katkavv
2. máj 2011

@majka35
davala som mu podla navodu, ale iba vtedy ak sa to s nim nedalo vydrzat ... cize 3 x denne 2,5 ml jemu to zabralo, ale co bolo super, on sa mi v noci vobec nebudil, iba stale stavame skoro rano, okolo 5,30 h :(

alure
2. máj 2011

@kvietok121 ahoj moja,mne Denis neobedovl vyše týždňa a potom som začala znova odznova so zeleninkou a tak..to bolo v dobe keď sme začali príkrmy.Neboj nič sa nedeje,keby bol hladný dal by ti najavo..skúšaj skôr ovocie a kašičku a rob len úplne mini porcie..to prejde..veď aj my keď sme chorí nechceme jesť 😉
@akika722 ja mám skôr pocit že fľaša až takú zlo nenarobí,skôr by som myslela či to nie je niečím sladkým,alebo ATB aelbo čokoľvek iné..mne zubár doslova povedal že radšej cumeľ a fľašu ako palček...a ak hovorí sa že sirupy od bolesti,teploty ATB sirupy sú tak presladené že kazia zúbky ☹ tak ja neviem moja...
@katulkaaaaaa , @majka35 babulky nech vám to skoro prejde a tie zúbky sp von.Ja viem že sa budem opakovať ale snažte sa oddychovať,nech na to zbytočne nedoplatíte ☹ som síce živým príkladom "neposlušnej" ale potom sa mi to vypomstilo 😒
@katkavv no super 😉 tak v septembri pokračujeme ? 😎 úrazy ešte len začnú moja 😒 ,a neustriehneš všetko.Eliminovať niektoré nástrahy sa dá,ale dieťa si vždy nájde "spôsob" ako si niekde naraziť bradu,udrieť hlavu ..a za riťulou im nebudeme každú sekundu ...to sa proste nedá ....

katkavv
2. máj 2011

@katulkaaaaaa
juj, chudatenko malinke, je to hrozne, dufam, ze to pomoze
@akika722
tak to je dobre, ze zatial nic vazne 🙂 vcera sme malemu obalili v postielke 3 strany takou hrubou penou, stale sa buchal do tych driev ... uvidime ci to pomoze

objednali sme kajkovi hojdacku, mala by prist tento tyzden, tak dufam, ze ho to zabavi, ked nebude vonku pekne pocasie 😎

majka35
2. máj 2011

@katkavv terezka tiež tak skoro vstáva, ale o 8 ide znovu spať, no to mi je na "prd" kedže cez víkend vsáva o ôsmej barborka aj mm a musia byť ticho lebo terezka spí

no ja jej ho dám iba v noci, cez den musíme bojovať 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre