♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
4. máj 2011

@akika722 homeopatika na spanie? ako sa to vola, ak mas poruke tak napis j laboratorium prosim ta

majka35
4. máj 2011

@akika722 niiieeeee, ideme len tak, pozrieť rodinum, ostrihám ju buď sama, alebo tu u nás na sídlisku ... hej tie mám aj ja, ale teraz nezaberajú, bodaj by zaberali, ked má sople ako hrom ... som teraz volala dr, tak mám kúpiť otrivin

adal
4. máj 2011

@akika722 @kvietok121 ďakujem dievčence, nie som v tom sama, ste ma trocha "povzbudili" 🙂 idem k zubárovi
😠

akika722
4. máj 2011

@jankasramka nie nie to je na zubky..ale moj od nich akosi spal 😀 piše tam len že obsahuje laktozu 😒 a že sa bere 5 granul a obshuje 0,2 sacharozy...to je všetko 😒

majka35
4. máj 2011

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/cha...
@jankasramka

no malá už je hore, tak sa zatiaľ mate, idem s nou do lekárne

akika722
4. máj 2011

@majka35 jaaaaaaj...no prehovor mm a daj vedeiť kedy sa chystate nech moj je doma 😀 😀 😀
@adal 😉 vela štastie u zubara..jaaaaj nezavidim 🤐

akika722
4. máj 2011

@majka35 že aj pre deti zo zlym spravanim 😨
moj paťo je drzí ako opica 🙄
idem sa prezliecť,mam totiž to ešte pyžamko 😅

danulka3
4. máj 2011

Ahojte dievčatá,
tak sa hlásim po dlllllllllllllllllhej dobe.Musela som si dať prestávku od počítača,lebo som zistila,že pri ňom trávim kopec času a potom nejak nestíham,ale už ste mi chýbali,tak idem prečítať aspoň zopár strán do zadu,až som aspoň ako tak v obraze.Dúfam,že vás chorôbky obchádzali a zúbky moc netrápili.My už máme dva dole 🙂 Prežili sme to celkom dobre 😵 Včera sme boli na poradni,máme 8950g a 74 cm @alure prosím,zapíšeš nám do tabuľky? Ďakujeme. Doktorka nás poslala na neurológiu a odtiaľ ideme na budúci týždeň na rehabilitácie,lebo sa Jakubko stavia na čpičky a keď sedí je mierne zhrbený ☹ Tak som zvedavá,čo nám pani primárka (najprv ideme k nej) povie.CHodítko sme hneď aj spratali,mali sme ho síce len 2 týždne,tak to asi z toho nemá.
Idem prečítať,čo ste popísali.

danulka3
4. máj 2011

@alure Pozerám,že termín vášho výletu sa blíži,tak nech sa vám vydarí,počasie víjde,až toho veľa pokukáte. ˇUčes vyzerá super a myslím,že by sa ti hodil,i keď ja vždy keď si niečo také kratšie vymyslím,tak potom nadávam,lebo si to už neviem doma tak upraviť,ako mi to upraví kaderníčka,tak potom frflem a čakám kým mi vlasy dorastú a môžem dať do chvosta.Ale to asi závisí aj od typu vlasov,mne sa trochu točia,tak asi preto.
@majka35 Viburcol občas používame aj mi,a nám celkom zaberá. 😉

danulka3
4. máj 2011

A ešte som zabudla,boli sme v Lidli na tie plienky,tak sme platili 18 eur,takže asi sa pomýlili,kde ich dali za 12eur.Zle pochopili akciu. 😒

danulka3
4. máj 2011

Vyzerá,že som tu sama,tak pa 😉

jankasramka
4. máj 2011

@danulka3 no sla som uz spat ale nedalo mi to neodpisat ti. mateo sa tiez len na spicky stavial a s vystretym chrbtom zacal sedavat az od 9 mesiaca a to ja som pritom ani raz do choditka nedala ani som ho sedavat nenechavala kym si sam nesadol. a na ziadnej rehabilitacii sme neboli a uz to nerobi. co ti povedala dr. ? ze akoze preco by to malo byt zle?

danulka3
4. máj 2011

@jankasramka povedala,že ma aj "ztuhnuté" nohy a treba to rozcvičiť.Tak uvidíme,čo nám povie na budúci týždeň.

kvietok121
4. máj 2011

@danulka3 aj mne sa matejko stavia na spicky ...
@adal neboj ono to raz pride 🙂
@majka35 no mne sa po pol hodke zobudil a polhodinovy bolestivy rev, az zaspal na rukach, odpadavala mu hlava ale revaaaaaaaal, tak neviem co ho trapi nepomohla rurky, animasticka na brusko ani na zubky, az ked som mu spievala tak 10 min, potom prestal plakat

danulka3
4. máj 2011

@kvietok121 ale nám stojí len na špičkách,vôbec nedostúpi,má také ztuhnuté nohy,že ani nasilu mu ich nedošľapnem,neviem,či vieš ,ako to myslím 😒 Aj keď ho prebaľujem,tak ich tak pevne drží,že mám problém mu ich ohnúť a zabaliť ho.neviem,či to robia aj ostatné bábätka,ale dr. sa to nezdalo

udada
4. máj 2011

ahojte, prepáčte, že vám skáčem do témy, len sa chcem spýtať ohľadne príkrmov, čo všetko dávate svojim deťom papať, či im to stále mixujete. Ja bojujem s mojou malou, málo mi toho spapá, radšej má miečko - je stále kojená. Ja jej dávam zeleninku, buď ako kašu, alebo polievočku, potom pyré s teľacím mäskom alebo žĺtkom a samozrejme ovocie (jablko+ hruška). A ešte aj rožok, chlieb - to žužle, piškóty aj s ovocím. Treba ešte niečo iné dávať? Poradíte mi prosím. Ja som z tých príkrmov, ako sa povie "jeleň". ďakujem za rady.

danulka3
4. máj 2011

@udada aj mi dávame približne to,čo ty,ešte k tomu cestovinku.kuracie mäsko,jogurtiky(ale keď kojíš,vraj treba počkať),a večer kašičku. My sme mixovali,ale asi 4 dni mu to len pučím vydličkou,prvý deň ho napínalo,ale teraz už celkom ok,len sa mi zdá,že toho zje trošku menej,musím to odvážiť,lebo mixovaného mi zjedol cez 200ml.

udada
4. máj 2011

@danulka3 no tak to si ma potešila, lebo mne sa zdá, že dávam malej stále to isté. 🙂

alure
4. máj 2011

Ahojte maminy
tak som doma z BA cesta ubehla na moje prekvapenie veľmi rýchlo a už som stihla aj kávičku u susedky a pokec 😀 idem niečo navariť a pôjdeme z Denisom na plávanie @katkavv moc sa na vás teším 😉 a potom pôjdem na tie tvorivé dielne za Olinom do školy...
@adal ani my nesedíme a hlavu si s tým nelámem,je pohyblivý až až a dokonca lekári tvrdia že ak dieťa 4nožkuje a nesedí nie je to problém dokonca je to veľmi zdravé lebo si neničí chrbátik.Ale každé dieťa napreduje iným smerom a inou rýchlosťou.

@danulka3 ano ano termín sa blíži a ja sa už moc teším 😎 údaje zapísané tabuľku nahodím čo najskôr 😉
@jankasramka dúfam že to naozaj skoro prejde.Inak som pozerala videjka Mateo je strašne podarený 😉 a ozaj ty na Matea hovoríš po slovensky,však?
@memory97 no samozrejme som strih vyberala s ohľadom na "kvalitu-nekvalitu" mojich vlasov ..jemné riedke a rovné 😠
@mirmaj ďakujem 😉

Tak sa mi majte zatiaľ krásne utekám večerom sa stavím.dúfam že sa vrátim v rozumnom čase a Denis nebude moc mrzutý z celého popoludnia 😒
Krásny dník prajem a nech detičky poslúchajú

seagull2404
4. máj 2011

ahojte, ja nechapem, teraz chvilu ani do roboty nechodim astiham menej, nez ked som chodila do prace pravidelne 3x tyzdenne 😖 😖 😖 ani neviem, ako sa mate, ake pokroky robite
@danulka3 Tamarka sa tiez vie tak napnut, az mam niekedy strach, ze jej tu nozicku zlomin, ale odkedy chodime na to plavanie, tak je ovela ohybnejsia; ozaj, tie kvapky, co som ti spominlai su tie Pamycon, ale mi napadlo, nemate vy alergiu na nieco? napr. nejaku jarnu na kvietky?
@akika722 to si tie chammomila homeopatika, co trosku ukludnuju, tak mozno preto spinkal 🙂

danulka3
4. máj 2011

@alure prajem pekný deň,užite si pávanie a potom poobedie v škole 😉

@seagull2404 Pamykon sme mali raz aj mi,ale to sú antibiotiká,sa mi zdá,tak by som ich nechcela dávať často a viem,že sa môžu používať len týždeň po rozriedení v lekárni. Na tú alergiu som myslela aj ja,ale nám z nosa netečie,ani moc nekýchame,len máme upchatý nos,dosť dýcha ústami,používame v noci zvlhčovač,tak sa to troška zlepšilo.

alure
4. máj 2011

@udada ahoj no my sme na tom s príkrmami približne rovnako s tým že ja z ovocia dávam ešte banán,mango a miešam rôzne chute do kopy. Ja všetko mixujem lebo náš mladý pán akosi nechce kúsky 😠 Ja síce tiež kojím ale už sme nabehli aj na jogurty (bielu activiu) a tú mu zvyknem dať na olovrant.Večer po kúpaní robím kašičku (ale nemám pocit že by ho nejak extra nasýtila,lebo na kojenie vstáva niekoľkokrát za noc)

@seagull2404 Pamycon sú ATB takže musí predpísať dr. a vydržia len 7 dní po rozrobení v chladničke....moja aj ja mám pocit že keď mám voľnejší deň stíham menej ako keď mám toho viac ako napr.dnes 😉

alure
4. máj 2011

@danulka3 sme naraz písali 😉 Ďakujem dúfam že si to užijeme a bude fajn.
Môže byť že sú zanesené dutinky,skús pfysiomer alebo morskú vodu v spreji a malo by to prejsť,prípadne ak máš možnosť nahriať mu dutiny...ja zvyknem infralampou "liečiť" všetko čo nás omíňa či už mňa,malého,väčšieho alebo mm 😉

danulka3
4. máj 2011

@alure Dík za tip,tú lampu ma svekruša,tak skúsime.

seagull2404
4. máj 2011

@danulka3 tak ale zas treba to preverit, alergia nemusi byt len tecenie z nosa a ked sa vas to stale drzi...
@alure normalne som sa pristihla, ze chodim hore-dole a neviem, co by som mala robit, a potom zistim, ze nestiham 🙂 ja neviem, my mame ten pamycon taky v original baleni, nic nam v lekarni nemiesali a dr. mi povedala, ze ked sa mi bude zdat, ze mam trosku viac zelenych soplikov, ze mam len vytriet nosnu dierku, tak neviem

danulka3
4. máj 2011

@seagull2404 Počkám ešte týždeň,budeme nahrievať a v noci zvlhčovať vzduch,a ak to neprejde,tak idem k doktorke. Aj mi sme mali originál balenie,ono to je asi prášok,ktorý v lekárni asi pred tým,ako ti to dajú rozriedia,je to v takej bielo-modrej krabičke.

alure
4. máj 2011

@danulka3 určite ak máš možnosť tak ju použi 😉 ja som ju dostala pri Oliverkovi od svokričky a je to fakt skvelá vec 🙂
@seagull2404 pamycon je originál balenie v prášku a lekárni to rozriedia s niečím a je tam vyslovene písané že len 7 dní...ja by som osobne radšej pri soplíkoch nesiahala hneď o ATB kvapkách samozrejme závisí aj od toho čo je pôvodca ochorenia (soplenia) ale ja sa celkovo stránim liekov ako takých a len v nevyhnutnom prípade dávam.Denis ešte nedostal ani čípok od bolesti,akurát raz čo sme boli chorý tak mal sinupret a jedny ATB hnusoby 😠 aj Olivera radšej budem dlhšie liečiť morskou vodou,nahrievaním a pod. len nech nemusí ATB.Ja si pamätám že ako dieťa každé moje "ochorenie" končilo penicilinom,ampicilinom alebo tetracylkinom (ktorý mi narobil paseku na zuboch) a kvapkami sanorin..klasická liečba každého ohorenia .Aj teraz u dr. ak idem s Olim alebo Denisom bez CRP ani nedovolím predpísať ATB 😉

danulka3
4. máj 2011

@alure ako často mu to môžem nahrievať?
A ešte som sa ťa chcela spýtať,vy chodievať na termálne kupka.Ako sa používajú tie jednorázové lienky do vody? To vždy keď vylezieme z vody zhodíme a keď pôjdeme späť dáme druhú plienku? Ideme za 2 týždne na víkend to Tatralandie a neviem,ako to mám poriešiť,mám kúpené jedno balenie,neviem,či budem mať dosť.Dík

seagull2404
4. máj 2011

@alure no, tak to mam zas dobre referencie na dr. 😠 😠 😠 ja ich ale skoro vobec nepouzivam, lebo Tamarka ma super imunitu (klop-klop), cipok som jej dala len po ockovani a ked mala teraz jeden den teplotu, ze 38,9, ale to po jednom cipku preslo a nic dalej sa nedialo 🙂

seagull2404
4. máj 2011

@danulka3 su aj take latkove plienky, ako nase klasicke, tak mozno lepsie to, ale nam ked vychadzame z bazena daju plienocku dole a sup do kosa, ona je totiz plna vody a aby ste nahodou neprechladli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre