♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

cezarka
8. feb 2010

Marija, ano , bola som v GPN ruzinov

lulusha
8. feb 2010

tretulka, kila: ja mam tiez TP 13. august 😀

deni, drz sa, moja, lieky na sto percent zaberu! tak teraz sa idem poriadne napit, aby som nahodou aj ja nepochodila s nejakym zapalom... 😒

kacena4
8. feb 2010

ahojte babenky, ako vas tu citam chytam depku. zajtra idem na kontrolu a nasledne na triple test a mam paniku. uz prve odbery mi vysli zle s odovodnenim, ze uvidime ako vyjde druhy odber. babenky uz som statisticky "stara" na dieta, o par tyzdnov mam 34 a v rodine manzela maju downa a po pravde cely moj organizmus je preliekovany (som chronicky pacient na takmer 10 tabletkach denne, hoci teraz sme to skresali, ale kortikosteroidy beriem stale) ☹ ☹ ☹

denisocka
8. feb 2010

Myslis bihan? Bo som myslela ze prave to je smerodatne.prave mi zas praskla zila co praskla pred hodinu,sama od seba a ta kde mi teraz dotiekla infuska,tak z tej sa pomimo vali kref. Tak vizeram jak pi$a

cezarka
8. feb 2010

Kaci, az takaaa stara zase niesi, ja mam 32+ 😉
Aj mojej svagrinke vysli prve odbery zle a ma krasne zdrave dievcatko...a vidim ze uz mas 2deti, tak do tretice to taktiez vyjde. Hlavu hore...ak sa mozem spytat, preco beries kortikosteroidy?

nika.r
8. feb 2010

ahojte.

deni, drž sa! ja som v nemocnici takmer stále plakala, nevedela som si na infuzie a to všetko zvyknúť. Ale pre drobca som musela a oplatilo sa.

marija, prajem čo najkrajšie zážitky na liečení. Bude isto super. My Tatry milujeme, minulý rok sme tam zhruba v takomto čase boli a bolo perfektne. Ber aj slnečné okuliare, kopa snehu a slnko dokopy nerobia dobre, apsoň nám teda riadne ťahalo oči.

Dievčatá, nestresujte kvôli tým testom. Nemajú veľkú spoľahlivosť, podľa mňa ich raz zrušia. Počula som už aj, že výsledky boli OK a bábo malo rázštep, ktorý by vraj tieto testy mali odhaliť. Takže ani zlé ani dobré výsledky nemusia nič znamenať. Treba myslieť pozitívne a tešiť sa na detičky. Aj mne pri Tomáškovi vyšli zlé, dokonca kombinovane z nejasným výsledkom UTZ a malý je úplne zdravý.

nika.r
8. feb 2010

"s" nejasným výsledkom z UTZ 😅

zuzannas
8. feb 2010

Ahojte babule,

Kacenka4: neboooj, aj ja mam 33 a nedepkujem 😉

Aj mna pobolievali prsia, aj sa trosku naliali a teraz sa mi zda, ze akoby uz nic, prestali..tak neviem, tebe co zistili CEzarka? neviem, mozno si to uz aj pisala... 😅

tretulka
8. feb 2010

kila, ano pozerala so, ze 13.8. bude piatok, dufame, ze pre nas to bude najstastnejsi piatok trinasteho 😵 😵 😵
evitka, ja idem na AFP 25.2., mne sestricka vravela, ze musim byt po 15tt, lebo ze sa im stalo ak brali krv skor, tak ze niektore hodnoty sa este nedali posudit, tiez mam trosku obavy, ale verim, ze vsetko bude ok
kacena, ja mam o 2 roky viac 😉 😀

zuzannas
8. feb 2010

BTW, ja som sa s mojim drahym zoznamila v piatok 13.2. a v pohode 😉 😉 aspon zatial..klopklop

kacena4
8. feb 2010

babenky, vek je len jedna cast, ja mam kopu zdravotnych problemov a som na liekoch, napr. silna astmaticka. aj teraz beriem lieky a mam zachvaty kazdy tyzden, neviem co je horsie dusit si dieta ci predavkovat ho silnejsou davkou kortikosteroidoch. to riesim prave teraz, lebo do konca 1 trimestra som si pre istotu z plucnou znizila davku na minimum a tak ma dusi kade chodim. okrem toho beriem lieky (teraz som ich vysadila ale v organizme su) na alergiu, imunitu a hlavne migrenu. aj teraz mavam bolesti hlavy ze oskrabavam stenu, som na liekoch alebo chodim na infuzky - a tak panikarim ze co ak nieco "prenesiem" na babo? a hlavne ta dedicnost...

kacena4
8. feb 2010

poznam tiez pripady ked testy boli dobre a babo malo rastep a este viac ak to bolo naopak, ale pokoj mi do i tak z duse vzalo a trapim sa ze ak nebude nieco v poriadku bude to mojou vinou - co som pozerala statistiky tak cim je zena starsia ma vacsie riziko poskodenia baba a ja som aj "stara" aj chora na dieta - ale utesujem sa ze ak PanBozko chcel aby sme mali dieta aj ked je moj zdravotny stav katastrofalny, asi vie co robi... 😅

kacena4
8. feb 2010

ozaj babenky neviete mi poradit? chcela by som ist tak o 1-2 tyzden na 3D ultrazvuk asi v BA nemate niekto kontakt kam ist (napr. tel. c.)??? Dik

marija
8. feb 2010

Kacenka verim, ze sa bojis... ja uz len ked pomyslim na to, ze by som si mala dat polku Paralenu tak zacinam panikarcit ze co ked... treba verit, ze vsetko dobre dopadne. Vy ste tretie mimi planovali, alebo to prislo samo? A pri prvych dvoch si nemala zdravotne problemy?

marija
8. feb 2010

Kacenka ja odem 11.2 do Gyn fivu, na ich stranke najdes cislo, zavolaj cim skor, lebo budu mat plne.

kacena4
8. feb 2010

tretie sme neplanovali kvolu zdravot. stavu, "prislo samo" 😉 to je pekne, to musim povedat mojmu muzickovi 😉 a co sa tyka prvych dvoch bola som rizikova, obe som 1/2 tehot. prelezala v nemocnici ze predcasny hroziaci porod - to je tiez dalsi dovod preco depkujem bojim sa ze tam skoncim znova a budeme zapasit o babo

jonatanka1
8. feb 2010

ahojte baby, aj ja som takto stresovala tiez som s tým všetkým prešla krvacanie, nemocnica, same lieky a načo som pri tom zabudla tešiť sa z toho že čakám bábo 🙂 🙂 🙂 🙂 teraz mi doki povedala,že mam nízko placentu ale ostatné výsledky boli dobré. viem že može prist kadečo ale už toľko nestresujem a hlavne si užívam materstvo. 😎

marija
8. feb 2010

kacenka nuz niekedy cesta ku stastiu nie je vystlata ruzami, ale vidis, mas dve krasne deti, zdrave, takze to vsetko stalo za to a aj teraz to tak bude 😉 aj ked to mozno nebude jednoduche ci lahke, ked si privinies k sebe krasne, zdrave babatko na vsetko zle zabudnes. A tiez verim, ze ak Panbozko vam zoslal dietatko tak to tak malo byt. Tiez by som sa bala, aj teraz sa bojim a to nemame ziadne dedicne choroby v rodine, mam 26 rokov a ziadne zdravotne problemy. Ale teraz uz nikto nema zaruku, ze vsetko dopadne super a je normalne, ze kazda z nas sa boji o svoje deticky... ci uz viac alebo menej, ale bojime sa od kedy zistime, ze sme tehu az kym budeme zit...

tea333
8. feb 2010

cezarka bola si v gpn? pustili dnu muza? a bola si na NT alebo len tak?

marija
8. feb 2010

Tea aj ty chodis do GPN vsak? A ku komu? Mne muza pustia vzdy :D

kacena4
8. feb 2010

marija - dik za povzbudenie, je to tak, deti budu vzdy detmi aj ked budeme mat 80 rokov a Boh vie co robi a vie kolko toho unesieme, ci uz dalsie zdrave dieta ci chore ale bude tu pre nas a mi pre neho, len ma obcas chytaju depky tak ako dnes este raz dik za povzbudenie

marija
8. feb 2010

uz vies ze chlapcek? ;) super, bola si v Genetone ci na UZV uz bolo vidiet?

marija
8. feb 2010

kacenka kazdy mavame obdobie ked mame depky nielen ohladom velkych veci ako je napriklad zdravie nasich deti ale aj ohladom malichernosti ako napriklad nevojdem sa do siat :D ale taky je zivot ;) musi byt aj smutno, aby sme sa vedeli tesit ;)

zuzana76
8. feb 2010

kacena4, aj ja mam 33 rokov a kopec zdravotnych problemov, tiez sa bojim, ale snazims a mysliet pozitivne, ze vsetko bdue dobre

zajtra idem do poradne

musim spomenut to cikanie, podla mna mam nejaky slaby zapal ci co, lebo mechur ma stale tlaci, muzovi som kazala uz kupit aj tablety Uroval

tea333
8. feb 2010

marija bola som v genetone, teraz ma caka NT-cko, v pondelok idem, tak zevraj to tam prebieha ako klasicky utz len zmeraju co maju, takze mozem zobrat chlapa?
Ty tiez chodis do gpn? chodim k Vacokovej..

marija
8. feb 2010

Hej chodim do GPN, Maresovi ;) Ja som bolana tom NT dva tyzdne dozadu tusim. A mohol ist so mnou aj muz a tvralo to dlhsie ako obycajny UZV lebo babatko sa musi dostat do takej polohy aby sa to dalo zmerat :D a to nase ani za nic nechcelo 😉 a nerobil mi to Mares ale Ditte tusim, lebo Mares mal ambulanciu a Ditte ultrazvuky, ale on je tiez super ;) tak zober aj muza, pri prvom tehu bol moj muz pri kazdom UZV co mi tam robili.

tea333
8. feb 2010

marija tak nechcela som ho tam tahat, ale ked hovoris ze je to v pohode, tak ho asi zoberiem, nech ma zazitok aj on, ved take este nikdy nevidel 🙂
a robia to klasicky vaginalne to sono?

biba12
8. feb 2010

Ja pojdem tiez do GinFivu na 3D. Robia ti cez brusko Tea. Ale ja sa chystam az okolo 20 tt, nech rovno viem, co cakame. Prvy UTZ na NT hodnoty mam za sebou u mojej gynekologicky. A vsetko bolo fajn. Robila mi dva aj vaginalne, ale nakoniec musela cez brusko, kedze sa krpec odmietal otocit ako potrebovala.

marija
8. feb 2010

tea nie, uz normalne cez brusko ;) a vezmi ho ;) bude to pre neho zazitok.

tea333
8. feb 2010

marija tak ho zoberiem nech sa aj on potesi 🙂 sa cudujem ze je tam skoro vidiet mrnusa cez brusko, ved budem len 12+0 tt..no tak sa velmi tesiim na pondelok, mas aj fotecky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre