♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lydulka
9. máj 2011

@akika722 no vidíš.. ja som debil. :D a ty ako varíš?

lydulka
9. máj 2011

@akika722 a spolu to varíš, alebo oddelene?

danulienka35
9. máj 2011

@akika722 nasa cestoviny ze bleeeeeee a mliecko mnamky potvorka na litre 😀 😀 😀

akika722
9. máj 2011

@lydulka prečo debil?nie si.neuražaj sa 😒
varim mu to spolu... 😉

akika722
9. máj 2011

@danulienka35 jaaaaj moj aj lyžičku by zjedol..cestovinožrut 😀

akika722
9. máj 2011

noo..ale ryžu a cestoviny jasne že varim zvlašť 😀

danulienka35
9. máj 2011

@akika722 no nasa dnes jedla travu prvykrat 😀 😀 😀

lydulka
9. máj 2011

@akika722 ja sa neurážam. :D to som si povedala, pre seba. :D ale tak to aj ja všetko jej už dávam.. ale neochucuješ, že?

lydulka
9. máj 2011

@akika722 a cestovinu s čím?

akika722
9. máj 2011

@danulienka35 travu??? 😀 😀 😀
@lydulka ja viem že pre seba 😝 😉 vieš čo???už sa stalo že mal ochutene..ale veeeeeeelmi maličko

danulienka35
9. máj 2011

@akika722 no sari jej dala do ruky a ona za chvilinku sup do ust 😀 😀

akika722
9. máj 2011

@lydulka bud do polievočky alebo so zeleninkou a mäskom... 😉
@danulienka35 kozička mala 😀

mirmaj
9. máj 2011

@danulienka35 dík, táto farba sa mi až tak nepáči a hlavne sa mi nepáčia tie úzke pásy 😒 ale našla som tu len nieje golfač ale ma spojenu ručku ale vyzerá rovnako 😉 http://babyales.sk/?569,espiro-magic-3-2010

lydulka
9. máj 2011

@akika722 díky za radu.. volačo vymyslím už nové zajtra na masle. :D

mirmaj
9. máj 2011

a idem ešte vyvešať pradlo čo sa mi dopralo a do postele, noha prichádza k sebe začína poriadne bolieť 😝 dobru kočky 😉

danulienka35
9. máj 2011

@mirmaj no presne akorad ta rucka je spojena nebudes lutovat moja je fakt dobry aj miesta je tam vela na spinkanie pokial sa rozhodnes pre neho 😉
@akika722 to hej

danulienka35
9. máj 2011

@mirmaj dobru mojko pekne snicky prajem 😉

akika722
9. máj 2011

@lydulka 😉 napr..ak variš mrkvičku rob ju na masle inač sa neuvolni vit A
@mirmaj dobruuu

lucia20
9. máj 2011

@lydulka nezachytila som celu tvoju konverzaciu, ale zrejme hovorite o vyzive dietata. no nasa mala, v podstate aj ostatne som krmila rovnako. s tatou sme si davali trosku na cas, kvoli tej operacii. predsalen opatrnost. ale ma osem mesiacov a dva tyzdne a papame vsetko co nespapa nas. zacinali sme pomaly opatrne. kazdy den nieco okostujeme, ked do druheho dna neni reakcia, tak pokracujeme. takze papame bezne vyzivy, ovocie, jogurty, pribinacikov, dokonca uz sme mali aj mlieko obycajne. rady mavali jogurt s mliekom do flasky, krupicky, kase, pudingy a z nasej beznej stravy. nikdy som nevarila osobitne, len pre deti. jedia to co my. spenatik, zemiaky, perkelt, svieckovu, zeleninove polievky, dokonca aj s kukuricou a hraskom. roztlacit a ide sa. :D kde su vacsie kusky pomixujem. a mozem ti povedat, ze ani jedna dcera nema alergiu, ekzemy, ani nic podobne. a dodnes papaju vsekto. takze sa neboj skusat nove veci a hlavne sa nedrz priruciek. my ako male deti sme od 6 tyzdnov boli na kravskom mlieeku a jake su z nas kocky. :D treba sa riadit zdravim rozumom.

lucia20
9. máj 2011

ja som tiez teraz objednala mensi kocik do auta. s tou mojou kravou sa natahovat a k tomu decka no mozem sa na to vykaslat. takto budem mat jeden v aute a jeden doma. :D

lydulka
9. máj 2011

@lucia20 fuu tak to si ma prekvapila.. 🙂 musím už aj ja začať pomaly.. ale zas ono sa to neprejavuje, v detskom veku.. ževraj sa to prejavuje v dospelosti.. problem s tým a s tým.. a nikto nepovie, že to bolo nesprávnou výživou v detskom veku. 😒

lucia20
9. máj 2011

ja som hladala kocik so sopojenou ruckou. pri katke sme takto do mesta mali golfac, no a riadit golfac a jednou rukou usmernovat lucku tak to bol zazitok. tearz sme kupili so spojenou. taaaaaaak sa tesim. asi v stredu je tu. :D

lucia20
9. máj 2011

@lydulka ja tomu moc neverim. ja mam na toto svoju vlastnu teoriu. nemusi ju kazdy respektovat, ale ja jej verim. pozri ako sme boli vychovavane kedysi.... a vsetci zijeme. a bez problemov. to co prezili moji surodenci a ja a muz a jeho surodenci preziju aj moje deti. nevravim, ze som ju v 3-tom mesiaci napchavala kukuricou a hraskom. tiez mam urcite medze, ale myslim si, ze je chore deti obmedzovat, lebo momentalne to lekari tvrdia. vajicko vobec, mlieko po roku a podobne. kedysi sa detom zahustovali polievky vajickom a dobre bolo. urcite treba rozvrhovat s rozumom, ale zase nie obmedzene. keby som sa riadila knizkami, tak neviem co moje dieta je, lebo UM ma len dvakrat denne, rano vecer inak mi ho nevypije ani za boha.

lydulka
9. máj 2011

@lucia20 ale zase musíš uznať, že potraviny boli volakedy úúúúplne iné... a preto, je toto teraz všetko také.. že to sa nemôže, to sa nemôže...
ale tak ano, každý ma iný názor.. nech si každá mamička robí po svojom, a nech robí čo sama uzná za vhodné.. či už sa prikloní k tomu, alebo k tomu. 🙂

akika722
9. máj 2011

@lucia20 kukuricu a hrašok paše aj moj 😅 už od 7m 😅 aaa ja mam golfač a jednou rukou super sa ovlada 😉
@lydulka aaaa ked papa jogurty,tie su tiež z kravskeho mlieka..tak myslim že niečo na tom bude...Paťko papal to čo my od 10m...aj Semimu sem tam dam naše..napr polievku..no potom ju pre nas normalne ešte dochutim...

lucia20
9. máj 2011

@lydulka sak ano. ale tiez si vezmi, ze sme vyrastali aj v inom prostredi. detom nemusis kupovat nekvalitne veci. tiez moze povyberat kvalitne jedlo. aj ked dnes je tazko povedat, co je vnutri aj ked ine je pisane. ty rob ako uznas za vhodne. ja si myslim, ze nase deti su uz dost velke.... ja to mam osvedcene a ak im nieco bude, tak si skor myslim, ze to bude z toho prostredia v akom sa pohybujeme, vsade cigaretovy dym, plno chemikalii. toho by som sa obavala viac ako jedla. ved v zaklade maso uz jej mozes davat, zeleninu tiez a ovocie detto. a v zasade nasa taťa neje nic ineho. okrem toho mlieka. moj nazor sa s vacsinou maminiek nezhodu, ale nevadi mi to. poznam aj kopu, ktore ho zdielaju. a maju zdrave deti. kdezto poznam aj par prikladov, napr. brat a jeho syn, kde bola obmedzovana vyziva strikne na knizky a veruze s mojimi detmi sa zrovnat neda.

lucia20
9. máj 2011

@akika722 dakujem. uz som si myslela, ze som prisla z marsu, ze moje dieta otravujem jedlom. :D
no ja golfac uz ani za boha. zvlast pri troch. och nie. mne to neslo. no hold si sikovnejsia. :D

lydulka
9. máj 2011

@akika722
@lucia20 dakujem baby. 🙂

lucia20
9. máj 2011

babulky, idem ja spinkat. maly tobiasko nam dal v noci zabrat, uz nie som zvyknuta a rano ficim pre studnove skruze a asi zaspim za volantom. :D

lucia20
9. máj 2011

@lydulka neni zac. z mojej strany to bola len dobre mienena rada, nie vytka. ako to zrejme vyzdnelo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre