♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
15. máj 2011

@majka35 mm ma dobre taktiky 😉 😉 ale Tamarka takto večer najlepšie zaspinka vo svojej postielke, len položim, pustím hviezdičku, otočí si hlavičku na bok, niekedy fučí do plienky alebo si natiahne paplonik až nad hlavičku a spinka 😉
@danulienka35 mm je stále PN, v piatok ma kontrolu tak uvidíme čo povedia 😒
@majka35 barborka ma ine hlašky 😀 😀 😀 😀

danulienka35
15. máj 2011

@mirmaj tak budem moja drzat palecky aby bolo vsetko ok

memory97
15. máj 2011

@danulienka35 bombova je a ake neviniatko 🙂

@niky13 waw aka krasna pupavova luka, mala je podarena a krasna🙂

memory97
15. máj 2011

@majka35 mala je podarena tymi poznamkami. Deticky su podarene, ked nieco take zahlasia🙂

memory97
15. máj 2011

@mirmaj dufam, ze len dobre povedia, sa tesime na dobre spravy 😉

mirmaj
15. máj 2011

@memory97
@danulienka35 aj ja dufam a minimálne že mu už zložia korzet a bude môcť už aj malu pobaviť aby som si mohla niekam odbehnuť ked už je doma 😀 😀

danulienka35
15. máj 2011

@memory97 no nevinaiatko by si sa cudovala mojko 😀
@mirmaj bude ok uvidis moja a malu si jeste uzije moc 😀

niky13
15. máj 2011

@memory97 dakujem
dnes vecer sedime vsetci pri stole a veceriame, malemu som urobila kasu a maly nechce jest, pozera do nasich tanierov a pytam sa ho, nechces kasu? A maly na to - bebe. Dcera mu hovori bebe, ked nieco nema ozuzlavat. Uz to povedal aj mm na cumlik, ale na jedlo? Skusam to znova s kasou a on zas bebe, bebe. A ked sme mu dali zeleninu z nasej polievky tak to prasil ako nic.

memory97
15. máj 2011

@niky13 hihi oni vedia,co je dobre. Maly zas hovori nenene a to uz viem, ze to ozaj nechce 🙂

memory97
15. máj 2011

@danulienka35 ja viem, ved aj nas maly sa tvari velakrat ako neviniatko a je uz z neho riadne sidlo🙂

niky13
15. máj 2011

@memory97 kujoni su to 😀 😀 😀
idem spinkat, lebo asi nam idu dalsie zubky a vstavame o 6.30 Dobru noc vsetkym.

akika722
15. máj 2011

@majka35 😀 😀 😀 😀 😀

danulienka35
15. máj 2011

@memory97 no neboj dovi co sa im honi hlavickami vsak? 😀

akika722
15. máj 2011

moj vie povedať teta 😀 😀 😀 opakoval to dnes dookola a da papa a tapi tapi..milačik

jankasramka
15. máj 2011

@akika722
@niky13
@memory97 pozeram ze milaciky zacinaju rozpravat 😵
mne sa inak tiez zda ze to s tymi dvojjazycnymi detmi neni az taka pravda ze zacinaju rozpravat neskor lebo mateo nas kazdym dnom prekvapuje. uz zoparkrat povedal AGUA -prvykrat to bolo ked sa ho pytala svagrina po spanielsky ci chce vodu no a teraz posledne dni beha po dome hlada macku avykrikuje KDE JE KDE JE! akoze to sice bola najcastejsia hra ze kde je macka kde je havo a kde je zajko ale toto ked on zacal kricat tak mi sanka padla, rychlo som bezala po fotak nech to natocim lenze on si to vzdy vsimne a len sa do toho fotaku skeri.
a dnes sme boli jazdit a mm ho ucil ze toto je tatranka a on ze TATATAN 😀 😀 😀

lucia20
15. máj 2011

@danulienka35 poklad musime s tym steniatkom nieco rychlo poriesit, uz ich tu dlhsie nemozem mat.....
mozem zajtra? :D

babulky, hlasim prichod, no dovi dopo. to bol vikend jak hovado. ja som taka rada, ze som doma. zo mna sa stava taky domased, ze az. len doma by som bola. zajtra sa uz hadam prihlasim z noveho notebooku. tak sa tesim. tato moja vykopavka je strasna, vsetko robi styri hodiny. normalne pri nom citim ako starnem. :D zajtra vas dojdem kuk. dobru nocku.

brulka
16. máj 2011

@memory97 dakujem za vzpruhu 😉 aj my sa chystame na plavanie tak snad nas to tiez posunie vpred. inak je to presne tak ze dietko nieco nevie a hned na druhy den spravi nejaky velky pocin uplne automaticky to zopakuje a zacne robit akoby to bola uplna samozrejmost. ester sa tak zacala otacat, sme jeden den boli v tej rehabilitacnej poradni a o dva dni sa otacala ako volant hore dole mame problem so zaspavanim lebo je v sekunde na brusku a hra sa v postielke sape sa po stenach a o spani mozem len snivat ;) dost dlho jej to veru trva kym zaspinka, to predtym nebolo. a so sedenim podobne stale mi padala a zrazu jednoho dna sedi ako sviacka a hra sa pekne s hrackami. tej vojtovky sa pravdupovediac desim ☹ tak ale uvidime vyskusame nechcem to vzdat dopredu. a mozno ked sa vratime z dovolenky tak uz vojtovka nebude treba, tak nam povedali na kramaroch ze podla pokroku co za mesiac nasej dovolenky spravi sa uvidi aky typ cvicenia nam predpisu, ale zatial odporucila vojtu. v stredu pride svokrova kolegyna fyzioterapeutka a nauci ma vraj nejake cviky pre esterku, tak som zvedava co to bude, lebo moj svokor vojtu nepozna tu to deti necvicia. ale isto maju daco podobne tak sa nechame prekvapit.
inac poloha na brusku dlho nevonala ani nasej esterke ale od siesteho mesiaca je na brusku cely den a to mne akurat na kramaroch vycitali ze preto sa neotaca lebo nemala dovod kedze ja som ju na to brusko dala sama 😕 a ja som si myslela ako dobre robim ze konecne spevnie chrbatik a zacne liezt. inak mam pocit ze tu dost pokrocila kedze tu ma vela podnetov, nove hracky a novych ludi vela pozornosti tak uvidime 🙂

brulka
16. máj 2011

@danulka3 jaj no dufam ze budem na toho vojtu mat nervy. tiez sa bojim ze ester neudrzim, mam ju problem aj prebalit nieto fixovat v nejakej polohe. je strasne vrtka potvorka mala 😀 tak ale hlavne ze to pomaha tak uvidime 😉

brulka
16. máj 2011

@jankasramka no ahoooooj mame sa super svokra nas rozmaznava a o ester sa hadaju kto ju bude mat na rukach takze ja fakt dovolenkujem 😉. a let ester zvladla nad ocakavania bez problemov a bola snad najlepsie ditko v lietadle. to skor ja som mala nervy ako to tych 11 hodin vydrzi a som sa zbytocne stresovala. ale super bolo ze som dopredu rezervovala miesta v prvej rade a tak nam mohli zavesit pred nas tu postielku a tam si mala krasne pospinkala. sme ju ulozili o osmej na nocny spanok a zobodili o druhej pred pristatim. takze pohoda vacsinu casu prespala a zbytok zabala okolitych pasazierov lebo ona v tej postielke chcela zasadne stat takze ju bolo dobre vidno a po kazdom kto siel okolo vykrikala a flirtovala s kazdym ona je strasne komunikativna taky saso maly 😀 😀 😀

jankasramka
16. máj 2011

@brulka jej, tak to je super ze ste mali dobry let. my sme mali totizto smolu lebo ked sme boli 80%letu v turbulenciach a vtedy dieta nemoze byt v tej postielke musis ho mat priputane tym pasom ako pri starte.

inak to je somarina ze koli tomu ze si davala na brusko tak sa neotacala ci co. dakedy sa mi zda ze dr. nemaju co povedat tak vymyslaju dovody...
mateo spaval prakticky od narodenia na brusku aj sa tak hraval lebo nenavidel byt na chrbte. ani za nic,len spustil rev kym sme ho neotocili....a teraz na poslednej kontrole nam dr. povedal ze mateo je psychomotoricky na ovela vyssej urovni ako babetka v jeho veku. takze urcite si nic nepokazila tym ze si ju davala na brusko 😉 podla mna to ma suvislost s temperamentom skor.

dokedy budete u svokrovcov? inak ty vies dobre po spanielsky ci ako sa dorozumievate?ako tam je? hod dake fotecky,co?
a ake je to mesto?teraz sme vlastne dost blizko 😀 😀 😀 😀

alure
16. máj 2011

Ahojte maminky prajem krásne ráno ...
tak po týždni sa hlásim živá,zdravá a oddýchnutá....ale v prvom rade neviem sa dopracovať k dočítaniu,tak prepáčte....dúfam že sa nič vážnepočas mojej neprítomnosti nestalo a ste všetci ok a v pohode či už maminy alebo dietky.
Ja ani neviem ako slovami opísať tú nádheru a ten pokoj ktorý som si počas tých pár dní užila.Akurát ma mrzelo že mm mali dosť nabitý program a väčšinu času som trávila s manželkou mm kolegu a jej 5 mesačnou dcérkou.Ja som si vychutnávala hotelový areál,ktorý mal všetko čo si môžete na "dovolenke" želať. Bazén som si užila až až,krásny park a aj kaviarničky a reštaurácie predčili moje očakávania. Tento hotel by som si ani omylom za vlastné nemohla dovoliť 😒 tak som sa snažila nasať atmosféru aspoň takto v rámci "služobnej cesty" môjho drahého. Vo štvrtok sme mali pol dňa čas aj s mm tak sme išli do Colosea a trošku sa prejsť po Ríme a v deň odchodu som zistila že sme bývali cca 20 minút peši od Vatikánu ale ja som na prechádzku chodila na opačnú stranu (som si tam našla potraviny lebo na hoteli stále minerálke 8 € 😲 a pri mojej spotrebe 3 fľaše na deň by to bolo dosť )
Taliani sú neskutočne ústretový a maximálne fascinovaný detičkami...na ulici ,v metre aj na hoteli to bolo úplne úžasné,Denis bol pre nich atrakciou 🙂 každý mu kýval a posielal božteky,z každej strany sa ozývalo "kei belo bambino" no proste malý bol total spokojný 😎 aj sa tam naučil dávať pá pá a na letisku v Prahe prišiel zlom,keď pripravený na kývanie,nikto o neho ani nezavadil 😖 normálne bol z toho prekvapený....v rámci firmy bolo na hoteli 800 ľudí zo Shellu z celého sveta a malým ani nepohlo že aký je okolo neho ruch ...dokonca som stretla pri raňajkách Novaka Djokovica a Mariu Sharapovú 😉
Idem si uvariť kofee a skúsim prečítať aspoň dve tri strany dozadu....

vladka84
16. máj 2011

dobre ranko 🙂
hlasim sa po vikende, fuuha, ste toho popisali, docitam vas neskor, alebo mi to pripadne zhrnite 🙂

@alure vitaj doma! 😉 to je super, ze ste sa mali dobre a Denisko to zvladol v pohode 🙂

21
16. máj 2011

@memory97 rastu nam stale zuby s mensimi pauzami, inak ok. 😉

alure
16. máj 2011

@vladka84 ďakujem mojko 😉 a vy čo máte nové? všetko ok?

alure
16. máj 2011

@memory97 ďakujem 🙂 no ubehlo to rýchlo čo je škoda ešte taký týždeň by som tam ostala 😉
@mirmaj moja ďakujem krásne 😉 a vy ako? čo mm? niečo nové?

vladka84
16. máj 2011

@alure no my sme boli chore, najskor Timka, potom ja a nakoniec sa chytila aj Karinka 😒 mala hnusny kasel, zelene sopliky a hnisali jej aj ocka - bola to vraj nejaka viroza, sopliky aj kasel su na ustupe, ocka mala este po noci zahnisane, ale cez den je to uz ok, mame kvapky tak dufam, ze to doliecime uplne... atb sme nebrali, chvalabohu 🙂 len bolo akurat tak krasne vonku a my sme sedeli doma, teraz by sme uz mohli ist aj von, ale je zamracene a fuka vietor 😠
uz pekne stvornozkujeme, velmi sa z toho tesi, ze kooonecne ide aj dopredu, lebo doteraz sa posuvala dozadu a hnevala, ze sa jej vzdialuju hracky 😀 samozrejme ked pride ku stolicke, alebo stolu, tak uz by chcela aj do stoja ist, takze sa mame na pozore a snazime sa zmiernovat pady 😉 najcastejsie sa presuva z podlozky k mojim noham, ked ma niekde zbada, prilezie ako strela, chyti ma za nohavice a krici aaaaaaa (akoze mam ta) 😀

alure
16. máj 2011

@vladka84 zlatíčka tak ste si toho "užili" až až ☹ to ma mrzí ..ale fakt hlavne že to ustupuje a vyzerá to už lepšie....no teší ma aké pokroky má už Karinka ...je to super keď behaju po 4 ako neriadene strely 😀 nám idú ďaľšie zuby tak je dnes akýsi nesvoj 😒

vladka84
16. máj 2011

@alure pozerala som fotky na FB, krasne tam bolo a Denisko bol uplne super, taky spokojny... ja si neviem predstavit, ze by sme sli takto s Karinkou na vylet 😕 akurat sme sa bavili s mm, ze co robime v lete, sli by sme do Chorvatska (ako kazdy rok) ale ked si predstavim cestu, tak neviem - neviem 😒
my este stale nemame ani jeden zubok 😀 asi si pockame, kym vam vsetkym povyliezaju a potom sa budeme trapit my 😒

akika722
16. máj 2011

@jankasramka zlatíčko 😀
@alure ahooj moja..pozerala som foto.kraaaaaaaaaaaasa

alure
16. máj 2011

@vladka84 mojko myslím si že ak cetsujete aspoň občas a nie je problém tak by to mala Karinka v pohode zvládať...ja som sa tiež obávala ako to Denis zvládne a úplná pohoda..fakt si to on asi najviac užil 😉 aj my rozmýšľame kam v lete,no stále sa nevieme rozhodnúť...na jednej strane som za Chorvátsko kde máme svoje obľúbené miesta ale chcela by som po skúsenosti s Talianskom asi niečo tam...a zúbky možno vyjdu tak že ani nezbadáš 🙂
@akika722 ďakujem cica 🙂 ano ano krása to tam fakt bola..a slovami ťažko opíšem čo všetko sme zažili 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre