♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

seagull2404
17. máj 2011

@kahlan1 ja neviem, skusenosti nemam a ani nemam znamych, co by to poznali, mne pride zbytocne to kupovat len aby tam sedela, alebo pri tom stala, Tamarka totiz chce robit presne opacne veci, nez jej ukazujem a vacsinou chce byt so mnou a taha ma na chodenie furt, rucickami sa ma drzi a len krok do prazdna, aby som s nou chodila, mam maly byt, tak sa bojim, ze by to nesplnilo ucel za take prachy, ale urcite jej chcem kupit take to, co moze aj rodic tlacit, ale v nasom pripade urcite male, jednoduche, ulozitelne 🙂

gagarinka
17. máj 2011

tak som si tu popisala a idem sa venovat malej 😀 ta totiz uz vynechava jeden spanok, bohuzial ten poobedny, takze sa vyspi doobeda a od tej 12. do vecera do 19.h je hore 😅 sice mi potom spi do rana do 6, ale poobede uz nespravim zhola nic 🙄

seagull2404
17. máj 2011

@gagarinka presne to si hovorim, ze ja tu chvilku prezijem a nebudem v tom malom byte skladovat nejaku rarohu len preto, ze sme ju vyuzili mesiac, ale ako hovorim, clovek nikdy neviem, mozno este nieco kupime a mozno aj dostaneme 🙂 a to si uz potom velkost nevyberiem 😀 😀 kahlan chudatko ale urcite nevladze, tak tej sa to mozno zide viac

seagull2404
17. máj 2011

ja nechapem ako je mozne, ze vam decka spia od 7mej vecera do 6tej do rana 😲 😲 😲 😲 nasa ked zaspi okolo 8mej, tak uz o 4tej buntosi a ked ju natahujem a zaspava okolo desiatej, tak uz o 6tej je hore, ja som z toho uz na prasky, a to ju pravidelne nad rano davam k nam do postele, lebo sa tak mrvi v postielke, ze mi to lezie na nervy, ma ocka zavrete, ale nozickami kope do paliciek na postielke a mrmci, tak ju radsej prekladam

gagarinka
17. máj 2011

inac aj vase deti maju najoblubenejsie hracky - kable, televizory, radia a vseobecne spotrebice a este potom mobily? 😠 mna slak triafa, ked to vidim, ako klaci pri TV stoliku a stlaca raz DVD a raz digi tuner, ci co to je a cela stastna pozera, ako sa jej to tam prepina 😠

seagull2404
17. máj 2011

@kahlan1 som nasla aj toto, len sa mi zda dost nizko ta rucka http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... a toto je asi ucelnejsie, vyuzijete ho dlhsie, ale zas ta cena ☹ http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

seagull2404
17. máj 2011

@gagarinka jasne za ovladacom sa dokaze vrhnut takou rychlostou, ze len cumim, kable, zasuvky, mobily ako sa hneva, ked jej to vezmem alebo nedovolim, najnovsie sa naucila, ze je na pracke koliesko, ktorym ked pokruti tak svieti a cinka, tak nic nerobime, len stojime pri pracke a krutime kolieskom

gagarinka
17. máj 2011

@seagull2404 sak ked poobede nespi, tak si to niekde musi dobehnut 😀 ale ona sa vecer dobre naladuje. okolo 17,30 zje kasu zo 120 ml vody a potom tesne pred spanim jej zarabam mlieko zo 150 ml vody. ale niekedy ani nevladze ho vypit, takze po 50 ml odpadava spat a taha do rana 😉

seagull2404
17. máj 2011

@gagarinka tak to len zavidim, mne je z toho niekedy do placu, ked citam ako tu maminky pisu o 7mej, ze ich deticky uz spinkaju a mna este cakaju 4 hodiny prace ☹ a pritom mi okolo 8mej spapa aj 200ml kase

gagarinka
17. máj 2011

@seagull2404 neboj, raz sa im zapaci vyvalovat sa v posteli 😉 bohuzial predpokladam, ze to bude vtedy, ked ich z tej postele budeme chciet co najskor vykopat, aby stihli skolku alebo skolu 😀

seagull2404
17. máj 2011

@gagarinka ved toto, Tamarka nikdy vela nespavala a vlastne mi od dvoch mesiacov prespi celu noc "relativne", tak si hovorim, ze by som mala byt spokojna, len keby to zaspavanie nebolo v jej pripade jednym velkym bojom, co narobim, hlavne, ze je zdrava 😎

majka35
17. máj 2011

ahojte 🙂
@seagull2404 nie si v tom sama, neboj ... terezka zaspáva o 20.00 a o druhej v noci si dáva prvú hernú prestávku, to sa posadí a spieva na celý blok:dadadada, dadadad, dadad,dad , takto vydrží spievať hodinu, potom si dá o pol piatej druhú prestávku, tam už spev dopĺňa aj plačom, no a o 6.20 /normálne si môžeme hodinky nastaviť podľa jej budenia/ už vstáva
nevie ani aká veľká vyrastiem, ani papa ani nič podobné ... lozí mi po celom byte a ked spievam, tak rýchle prilezie, posadí a začne dirigovať rúčkami - no a toto som ju fakt neučila ... ja to musím natočiť, lebo sa rehocem aj teraz, ked si to predstavím
s barborkou ju neporovnávam, nemá význam, to sú tak rozdielne deti, že to svet nevidel 😀

majka35
17. máj 2011

@vladka84 možno to bolo kvôli splnu, neviem, ale chválabohu dnes je to u ok .. 😉

kahlan1
17. máj 2011

@gagarinka no presne taketo som myslela ako si poslala linky lebo uz mi je tazke ju nosit a neustale prekladat lebo tym lozenim robi same nezbedy - sufliky su super ale najnovsie vies co robi pride k rohu steny vyberie ten roh na liste a vytrhava listy zo steny - no toto ste uz videli? som myslela ze odpadnem ked to spravila prvy raz a uz len tam ju taha

mate peknu vahu aj vysku my mame tak 74 cm a len 7600 gramov 🙂

kahlan1
17. máj 2011

@seagull2404 ja som to chcela hlavne na dvor lebo v kociku neobsedi na dvore a ja ju nosit nevladzem tak som myslela zeby som ju tahala alebo tlacila 😀 zeby to bolo pre nu zaujimavejsie

kahlan1
17. máj 2011

@seagull2404 to co si nasla je super - musim nieco take pozriet - len nechcem zbytocne vyhadzovat peniaze tak si musim premysliet 🙂

@gagarinka - to hej tuzi po vsetkom co nemozhe mat 🙂 za mobil by dala vsetko ale nedovolim ani za svet 😀

kahlan1
17. máj 2011

@seagull2404 my chodime spat o osmej a vstava tak pred siestou s tym ze ked jej dame papat a dame ju k nam do postele zaspi - ale len ona - lebo psi tak divoko ze nas vyslovene vytlaca z postele zaprie sa o nas rukami alebo nohami a tlaci - chce mat viac miesta :D my s mm spime na krajicku a slecna vytocna napriec o jedneho ma ruky zaprete a o druheho nozicky 😀 😀 a ked sa jej rano opytas ze tebe vobec nevadi ze nas zobudis a potom si este zaspis a nam uz nedas lebo nas vytlacas? a ona vzdy usmev od ucha k uchu a kruti hlavicou ze nienienie 🙂 🙂 🙂

a obcas sa zobudi v noci o druhej alebo trete n a papanie comu sa ja zasa vytesujem ze si pyta

memory97
17. máj 2011

@kahlan1 bude dobre neboj a tesim sa uz na foto dalsieho milacika 🙂

@gagarinka ano je to vo vsetkych aj u nas, ale u nas nemaju moc velky vyber, tak tam ani nejdem, hami je iba par kuskov a to bude isto vypredane a vecne je tam vela ludi. dakujeme za pripomenutie a ako sa dari malej?

seagull2404
17. máj 2011

@majka35 som sa aj ja usmiala, ze diriguje, asi predpriprava do zivota 🙂 Tamarka pa pa dava, ale niekdy mam pocit, ze nema ani paru, co to znamena, len sa jej paci, ze sa na nu za to usmievam 🙂 aka velka vyrastiem u nas nehrozi, lebo to ona chape ako vyzvu na to, ze ma moze chytit a ideme chodit 🙂 a ani nerozprava, len nezrozumitelne da-da-da alebo va-va-va a tak 🙂 a najnovsie sa niekde naucila zjapat a vrestat pre zabavu, mne normalne huci v usiach potom este hodnu chvilu 🙂 ale to spania ma trapi, elbo ja ked nespim suvislo, tak som mrzuta a keby som s nou pri tom zaspavani aspon nemusela bojovat ☹
@kahlan1 tak na dvor urcite 🙂 tak ono ak je to multifnkcne, tak aj drahsie, na druhu stranu je ale vyssie percento, ze nieco ju z toho pobavi a aj tak to budete mat aj pre druhe 🙂 a mozno nejaku hojdacku 🙂 nas na dvore u babky bavila podloza, ktora mala zips, to aj 20 min. dokazala len sediet a tymi malymi rucickami si to ohmatavat a snazit sa to strcit do pusy, az si normlane lahla na svoje nozky, ohla sa uplne ako drotik 🙂 inak nas fascinuje kos na odpadky a sipim, ze jej to len ktosi musel ukazat, ze k nemu ukladam plastove flase na recyklaciu a niekto jej musel ukazat, ze ked do nich udrie, tak sa jej to zvali ako kolky, lebo uz len tam a k prace ma taha
no, aj u nas je to tak ako si napisala, ze spi potom uz len ona, ked u dam k nam, ja jej vzdy dam cajik a nad ranom aj mliecko, ona potom dokaze okolo siedmej este strasne tvrdo zaspat a my z manzelom ako dve matohy 🙂 a tiez sa pri mojich vycitkach alebo vyhrazkach typu "ved pockaj ako ta ja budem z postele tahat, ked sa ti bude chciet spat" len sladko usmeje 🙂 a ja som vtedy na rozliatie 😵 😵 😵

memory97
17. máj 2011

@gagarinka waw, tak mi zjeme podobne mnozstvo vecer a do rana ani nahodou nevydrzime, este si 2x pyta papat 😀

@kahlan1 nas maly robi to iste, ani hracky ho tak nezabavia ako vytrhavanie list a to ich uz mm opravoval niekolkokrat, tak tam davam vankus na kojenie a na tom si polezi a potom ho to tam uz nelaka 🙂 a v noci si pyta mliecko, ked sa zobudi? ja som malemu nedovolila spat s nami v posteli a ani sa uz nepyta, rano som ho zvykla este zobrat k sebe do postele, ale akosi sa mu lepsie spinka v postielke 😀

kahlan1
17. máj 2011

@seagull2404 🙂 hej nieco im staci raz ukazat a uz vedia co ako - ale aka velka vyrastiem som ju ucila mesiac 😀 😀 😀 ale ako sa otvara suflik jej ani ukazat netrebalo 😀 😀 😀 a nieco jej staci ukazat raz 🙂 ale ak ju nieco ucim takto nie to aj stokrat je malo 🙂 ale zlata je na zjedenie 😀
pripajam par fotiek

seagull2404
17. máj 2011

@memory97 ako si ho to odnaucila? lebo ja ju davam do postele preto, lebo okolo 4tej sa zacne v postielke mrvit, kope zo spanku do tych tyciek, mrmci, kruti hlavou, natahuje si plienku a snazi sa dat si cumel a pritom ma oci zavrete a ja k nej niekolkokrat vstanem a urobim je pohodlie a tolko co si lahnem spat, tak odznova, po 3x ma to uz nebavi, dam ju k nam a tam zaspi len taky fukot

seagull2404
17. máj 2011

@kahlan1 pomozeme si, ked sa na nas takto rozkosne pozeraju 🙂? krasna je, a ako hovoris, ja mam niekedy az pocit, ze to robi naschval, ze vie, ze chcem, aby to zopakovala, tak to nezopakuje a ked jej hovorim no-no a ukazujem pritom prstom, rehoce sa ako blaznniva

kahlan1
17. máj 2011

@memory97 no mrnka si alebo hovori bababa tak jej dame papat a potom zaspinka 🙂 s nami spinka az rano 🙂 lebo ked je v postielke rano tak si vyberie dudku z pusy a beha s nou po tyckach :D a ked ju dame k sebe tak este zaspi 🙂

kahlan1
17. máj 2011

@seagull2404 no ved to 🙂 ze su tak rozkosne ze sa im neda odopriet 🙂 tiez ked jej nieco ukazujem alebo sa snazim tak vazne ze nono nesmies tak stisne pusu a tak krasne sibalsky sa usmieva alebo zacne nahlas ze sa neviem neusmievat tak ma tak vazne aj berie :D

ale ti poviem ze mi mame inu herecku doma - mlieko jej nie je po chuti a ked sa blizim s flasou mlieka tak sa zacne napinat ako navracanie a to ho estenema ani v puse ale ked poviem prisne Anetka neopovaz sa! tak prestane a pije - potom este sa skusi dvakrat napnut ale toto ma ozaj hneva to musi vidiet tak si to aj dopije no ale des

seagull2404
17. máj 2011

@kahlan1 🙂 podarena 🙂 Tamarka si uz krasne drzi flasticku s cajom a posledny tyzden aj tu tazku sklenenu (doteraz to nechcela, len sa s flasou hrala a prskala na seba caj z nej, tak som na nu za to teraz pysna), ale kedze proti mlieku protestuje, naucila sa odtlacat rucickou vsetko, co nechce, normalne obrovskou silou odtlaci flasu, lebo si mysli, ze je v nej mlieko a ja som jej zacala po obede davat to mliecko s kasou take tekute, to jedine mi vypije, ale asi pomaly prejdem na ovocie aj na olovrant

kahlan1
17. máj 2011

@seagull2404 aj my si uz drzime flasticku ale len taku s uskami 🙂
aj mne odtlaca mlieko silou :D normalne bojeme :D

seagull2404
17. máj 2011

@kahlan1 a mas tam sosacik ci cumel? lebo ja ked dam Tamarke flasticku s uskami a naustkom- takym sosakom, ona don len hryzie a nic nevypije, zatial si teda drzime len klasicku flasu

kahlan1
17. máj 2011

@seagull2404 ma tam sosacik ten od aventu a bavi ju z toho pit predtym vobec nechcela pit a teraz pije ako diva

seagull2404
17. máj 2011

@kahlan1 ja zas budem musiet nasilu jej nieco ukazat a ona bude pritom strasne revat, toto mi robi stale, ked sa boji, aj ked som ju ucila ako sa postavit v postielke, ked je madrac uplne dole a ohradka uplne hore, panecky, ta revala akoby ju dral z koze, asi 5x a potom pochopila, ze je to super a cez tie velke slzy sa zacala smiat, ale toto mi robi stale a ja si pripadam akoby som ju tyrala ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre