♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kahlan1
18. máj 2011

@lucia20 ahoj vdaka 🙂 obcas sa bojim aby sa nieco nestalo a druhy porod bol v pohode v termine? aj napriek tomu ze si nosila Lucku?

ale kde ved my sme drobci mame :74 cm a 7600 gramov, to len na fotkach vyzera vacsia. My sme lezali v nemocke mesiac. Neboj Tatianka nezaostava ved je taka krasna na fotke vyzera ovela vacsia ako Anetka 🙂 my sme tiez sklôr na papa a aka velka vyrastiem serus a nienie ona ma rada take hracky co si stiska a hraju ved sa plazime mozno dva tyzdne a niektore deticky tuna od 6 mesiacov 🙂

@alure ahoj som pozerala fotky co si dala na fb tak dovolenka vyzerala super a Denis je iný fešák 🙂
my sa mame fajn, rastieme - teda hlavne ja ale zatial je vsetko ok musim poklopat, 1.juna idem na UTZ tak sa velmi tesim ze opat uvidim drobceka 🙂 a vy sa ako mate?

katkavv
18. máj 2011

@danulienka35
@akika722 baby drzte sa obe, mate teraz narocne obdobie ...

kahlan1
18. máj 2011

@akika722 ☹ drž sa

katkavv
18. máj 2011

@kahlan1 jej, ze 28tt, jak torychlo ide, prajem ti aby vsetko dobre dopadlo 🙂 uz ste sa prestahovali?
@alure ja som vcera oprala kocar, maly mi ho pogrcal :D sa tesim, ze po plavani sa prejdeme, aspon sa drobci vyspinkaju :D snad, uz nebude fucat a bude pekne teplucko ...

kahlan1
18. máj 2011

@danulienka35 moja to mi je ľúto silno držím palce aby všetko dobre dopadlo,

kahlan1
18. máj 2011

@katkavv vdaka 🙂 hej uz sme prestahovaní a ani nevrav ako to leti ze 7 mesiac 🙂 nestiham to vobec sledovat a Anetka mi prave zdrha z izby a uz tisic krat ju stahujen na hraciu deku 😀 a ona stale svojim smerom :d este sa patkrat na mna pozrie zaskeri a prasi dalej 🙂

katkavv
18. máj 2011

@alure my mame tiez kupenu sedacku, kupili sme Maxi cosi tobi, ale tiez ju este nepouzivam, je do 9 kg, 6.6. mame po 2 mesiacoch poradnu, tak uvidim, kolko bude maly vazit a podla toho sa rozhodneme, hlavicku ma tiez este akurat, iba tie nohy mu z vajicka trcia 🙂
ideme malemu kupovat sedacku na bike, aby mohol s nami jazdit, este vyberame ale behom tyzdna by sme radi nieco kupili ...

katkavv
18. máj 2011

@kahlan1 hehe, to poznam aj ja, robia naschval :D

kahlan1
18. máj 2011

@katkavv to hej dobre vie ze nesmie tak po mne pokukuje a ked vravim nono tak usmev od ucha k uchu ale ide si po svojom a niekedy ked sa niekde ponahla a mysli si ze ju nevidim ked som ticho a iba ju pozorujem a uz je blizko pri ciely (vaza, kvetinac, lišta pri stene) tak sa zacne nahlas smiat a este prida 😀 je jej z toho asi smiesno ze si mysli ze ma prekabatila 🙂

memory97
18. máj 2011

@alure vyrabaju ju fini alebo nori ako prvy zacali robit autosedacky a oni propaguju, ze najbezpecnejsia jazda je v protismere az do 3 rokov a tak robia aj autosedacky, su porovnatelne s romer, britax. Cim viac o tych sedackach zistujem, tym horsie s vyberom 🙂 Takto vyzeraju http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=123059 a cenovo su rovnake ako romer, britax

kahlan1
18. máj 2011

@memory97 my tiez vyberame sedačku 🙂 tak tiez len pozerame co ako - my budeme kupovat od 0-18 pretože mame malo kil ale vobec neviem aku

alure
18. máj 2011

@kahlan1 dakujem u nás všetko ok 😉 teším sa na nejaké tvoje fotečky,neviem či už si dala nejakú s bruškom kým sme boli preč,hm?
@katkavv ja umývam kočík takmer každý deň lebo čokoľvek mu dám do ruky papať na prechádzke tak potom sa miláčik rozhodne že kočík chutí lepšie a s tou špinavou pusou papá madlo 😀 na prechádzke sa teším aj ja ,aj keď dlho nemôžem byť,mm ide dnes smer sever tak mi dovezie Olivera okolo 14:30-15:00 tak ale aspoň chvíľku....
@memory97 no to som už videla a zdá sa mi že niektoré značky (tuším aj maxi cosi) má možnosť aby bola sedačka aj tá väčšia v protismere....je to hrozné ak máš taký výber....to je pravda pri Oliverovi sme veľa možností nemali ani v rámci zisťovania na nete tak sme kúpili prvú čo sme videli 😒
idem rýchlo do obchodu navariť a plávať 😀
@katkavv čo ste robili minulý táýždeň na plávaní? nezaostaneme moc za vami?

katkavv
18. máj 2011

@alure jasne ze nebudeme dlho, ale vsak aspon chvilu, mati ja som v piatok tiez nebola, ale urcite sa nerobilo nic nove 🙂

majka35
18. máj 2011

krásne ránko 🙂
včera som ostrihala Barborku, na jej želanie prosím ... tie krásne dlhé kučeravé vlasy sú preč, ale takú šťastnú som ju už dávno nevidela, sa tešila neskutočne do škôlky ... a vraj: mamka, konečne už nebudem musieť ráno držať hlavu a ty už konečne nebudeš nervózna, keď mi dávaš gumičky a sponky a môžeš to všetko dať Terezke 😨

Terezku som nechala pár sekúnd samú v kuchyni a len som odbehla do spálne po fľašu, ked som sa vrátila, tak som ju našla v poriadku, tak som začala umývať riad, nech si tam ona popri mne pekne lozí, ale nezdal sa mi zvuk, tak som sa na nu pozrela a ona ojedala zemiak ... surový zemiak od hliny 😕

majka35
18. máj 2011

@vladka84 ja strihám v sede, mám ju na sebe, dudu do pusy a spievam, ona na mňa pozerá a ja strihám, no nie vždy to ide ako po masle

@mirmaj malá je bohovskááááááááá, som včera pozerala, či dobre vidím ... neuveriteľné 😅

majka35
18. máj 2011

@danulienka35 tebe prajem veľa síl moja a mamke rýchle uzdravenie ... je mi to veľmi ľúto

vladka84
18. máj 2011

dobre ranko!
@majka35 tak ste to s vlasmi pekne vyriesili - dokonca na zelanie Orlika, to je super, ja ked poviem Timke, ze ju ostriham, tak place ako by som ju chcela rezat 😕 tak neviem ako to nakoniec vymyslime, ale ide leto a ked nebude nosit tie vlasy vycesane, tak jej aj tak bude horuco 😒

majka35
18. máj 2011

@vladka84 jej kamarátka v škôlke Timejka je ostrihaná na pážatko a Barborke sa to tak páčilo, že mi zahlásila, že chce, aby som ju ostrihala preeeesne tak, ako je ona ... mm bol na jej vlasy "alergický" dookola omieľal, že sa jej roztopí hlava pod tými vlasmi, že deti nemajú mať dlhé vlasy že je to aj nebezpečné, že sa jej môžu niekam zachytiť a bla bla bla ... no a včera som urobila radosť obidvom ... obidvaja boli takí vysmiatí, že až ... ale musím sa priznať že mi po ostrihaní bolo trošku ľúto, ked som ich vyhadzovala, ale nedala som to na sebe poznať 😎

lenadka
18. máj 2011

@majka35 juj ja som tie jej krasne kucery tak obdivovala 😵 ale ked su vsetcio spokojny tak co uz 😀 foto s novym ucesom nepridas?

hajatanufus
18. máj 2011

@majka35 ahojky som tu par dni nebola akosi som nemala pri detoch cas tak nie som v obraze ja mozem hockedy ale len doobeda lebo sama sa z dvoma kocikmi nikde nedostanem tak musim ist so segrou

lucia20
18. máj 2011

😖 @seagull2404 nasa taťa sa dnes prekonala, spala do pol 10tej. :D aj my ked sme mali mensi byt, tak sme toto riesili, ale aj tak sme ho tam natrepali a tiez nam zavadzal, ale hlavne ze chvilu bolo ticho. :D lucka ho vyuzila, ale relativne skoro chodila, ale katarinka ta veeeeelmi dlho nechcela chodit sama

@memory97 no uvidime. ale ved raz sa to nauci aj ona. :D dnes mala šouku z pracky, vydrzala tam stat 30 minut a ja samozrejme s nou. ale jak sa tesila. teraz leita v choditku po kuchyni. 😀

@alure taka bude asi aj tatianka, lebo nepretaca sa, nestvornozkuje, ale zaujimave, ze ked ju necham samu, tak ona sa premiestni. vzdy. netusim ako to robi. budem ju musiet niekedy spehovat, lebo pri nas sa nehybe. ale ako nahle je sama , tak prelezie celu obyvacku. minule som ju posadila na jeden roh a nasla som ju na druhom ako mi okusovala komodu. :D

@katkavv boze ked pisete o pyzamkach a vakoch. ani neviete ako neskutocne sa poti tatianka. vcera dosiel muz, ze sa obliala mliekom. dojdem k postielke a ona nebola obliata, ale taka prepotena. a to mala len tenky overalik. povliecku na vankusi jej menim kazdy tyzden, ona normalne prepoti vankus skrz az je prepotena plachta pod vankusom. no chapete to? to som este nikdy nezazila.

vladka84
18. máj 2011

@majka35 ja som presne rozmyslala, ze ked uz by som ju dala ostrihat, tak dlzku trosku pod uska, kratsie urcite nieee, to by zase nas tatko neprezil, on je ma rad dlheeee vlasy 😀 daj fotko ostihanej princeznej 😉

lucia20
18. máj 2011

@kahlan1 ja som lucku prenasala 11 dni a katku som prenasala 12 dni. a to som ju vlacila na rukach az do odchodu do porodnice. dokonca ked sme chceli "rozbehnut" porod, vysplhali sme sa tu do takeho kopca na vrchol hory, som fucala ako lokomotiva a bezala!!!! som dolu kopcom s luckou an rukach. myslis, ze katka isla??? ani zasvet. musela ist vyvolavackou. ale ja som ich aj teraz nosila az do porodu. hlavne katku. lucka je uz slon. :D

@kahlan1 no aspon niekto je na tom ako my. ona ma teraz 8,4kg. kedysi kym nejedla prevahu jedla, tak nepribrala. dlho ostala na 6 kg. aj katku som mala taku. skoro bola na psychicky a motoricky vyvoj ako na fyzicky....

@majka35 aj my sme kvoli tomuto ostrihali kacenke kucierky a teraz ma rovne vlasy a od narodenia mala hotove prstence a lucka co mala rovne vlasy, tak sa jej zacinaju vlnit. sila nie?

@hajatanufus nemate dvojickovsky kocik?

lucia20
18. máj 2011

@vladka84 mna skoro lukas prizabil. to bolo na rozvod, ked som ju ostrihala. :D

vladka84
18. máj 2011

@lucia20 aj Karinka sa takto poti - spinka len v pyzamku, prikryta paplonikom, ale aj to sa odkope vacsinou a velakrat sa stalo, ze mala pod hlavickou mokro.. aj cez den, ked tvrdo zapi, tak sa zobudi s mokrymi vlaskami 🙂

lucia20
18. máj 2011

@vladka84 ale pri tatianke je mokre vsekto. :D a to na poschodi nemame radiatory, sme tam nechceli davat, takze tam je tak 15-18°C. ona poodokryvana, ja mam paniku, ze prechladne, tak ju stale zakryvam, ale vsetky baby, tak spia. ja neviem, co maju s tymi paplonmi. minule som ju dala iba s plienkou a kratkym body do vaku, rano bola cela pokryta potom.

majka35
18. máj 2011

@lenadka veď dorastú, jej strašne rýchlo rastú vlásky
@vladka84
@lucia20 foto pridám dnes večer, včera som ju už nefotila, lebo ich mala mokré 😔 ja som mala roky rovné vlasy
a niekedy okolo 25.rokov sa mi začali vlniť 😕 ale také nekvalitné vlasy ako mám ja, nemá asi nikto, ani zvlnené, ani rovné, suché, lámavé, no des 🙄

@hajatanufus tak asi už len zajtra, lebo @evanns ide na dovolenku v piatok ... uvidíme, čo na to ona 😉

lucia20
18. máj 2011

@majka35 budeme sa tesit. na kukulku. :D

kahlan1
18. máj 2011

@lucia20 ved ma krasnu vahu, my teraz akosi stojime uz od 7 mesiaca mame 7600 g. dnes ideme na poradnu tak uvidim co nam povie. Ale Anetka je slaby jedak - mlieko jej nechuti, kase nechce tak nepribera a dost sa hybe. Ako ste zacali tak pekne priberat? co papate?

hajatanufus
18. máj 2011

@majka35 dobre mne to zajtra vyhovuje ak moze aj ona tak bude super

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre