♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
26. máj 2011

@seagull2404 tak ak ti doma pospinka v meste sa "vybeha" tak to bude´š mať ok 😀 no uvidiš,ved nevieme aka bude potom..však? 😉
ja maleho nevystavujem priamemu slnku...ved načo??? 😨 tomu ozonu 🙄

vladka84
26. máj 2011

@seagull2404 no veru, Timka take pady nezazila, bola som asi mladsia a rychlejsia, teraz som nejaka spomalena.... ale zasa Karin je oooovela zivsia, ona ani minutu neposedi, stale sa kdesi stvera 😀
ja neopalujem, tiez jej vadi slniecko ak na nu dlhsie svieti, takze sa snazim, aby bola v tieni a ked sa prechadzame a sem -tam na nu zasvieti, tak to uz celkom dobre znasa... ale ja by som sa chcela trosku opalit, ze Karinka mi v kociku zaspi, dam ju na dvore do tiena a ja sa vycapim... no ale o tom mozem len snivat 😀 😀 😀

seagull2404
26. máj 2011

@vladka84 joj, tak to hej, ale ja vyzeram ako idiot, ruky mam opalene ako robotnik, po rukavy, dlane mam ako spinave a ked vystavim nohy, no tak konec, ako sneh, smiesne
@akika722 jj, ale som videla maminky, oni vyvalene na lavicky a deti na priamom slnku, ja sa na toto tak hnevam

danulka3
26. máj 2011

Dobré ránko,tak mi už máme za sebou aj dr.,hnačky prešli a teraz sme pre istotu zachrípnutý a má v puse "žabu" 😠 Dostali sme kalciový sirup a enciánku.Stále čosi jedno prejde a zas je tu niečo iné ☹
@memory97
@katkavv ďakujeme 😉
@katulkaaaaaa moje chúďatko,čo to čítam,ďalší úraz.Pozoruj ho,ak nebude zvracať a ospalý,tak je v pohode,aj mi sme mali minule hrču,sedel na zemi,sa prekotil a ja som ho našla pod stolom,dodnes neviem,ako sa tam dostal,ale hrča mola aj modrina 😖

seagull2404
26. máj 2011

@danulka3 bozinku, vy sa stale s niecim trapite ☹ drzime palce

katulkaaaaaa
26. máj 2011

ahojte bola som na prechadzke hodinu ja mam normalne depku z toho je mi zle od zaludka,maly vyzera ok stale nieco rozprava akurat spapal vianocku s cajikom @vladka84 vladi ja viem ze to nieje jej vina a odteraz maleho nebudem nechavat jej na starosti,ale som jej verila vies doteraz nebol problem,proste je mi z toho nanic 😖 a samozrejme mm na mna nakrical preco som jej ho nechavala co vam poviem som ta najhorsia matka na svete 😕

akika722
26. máj 2011

@seagull2404 a čo som ja pred včerom videla 😲 😲 😲 horúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúco a tu jedna mamina,male babatko-novorodeniatko v kočiku,bolo v perinke-zavinovačke+HRUBA deka a striešku na kočiku mala dole,slniečko mu palilo rovno do tvare 😲 😲 😲 vieš čo???som normalne nervy mala že čo za "matka" dieťa ako keby vonku bolo-10st a to slnko 😠 😠 😠 rovno do tvare aaaaaaaaaa pletenu čiapočku malo

danulka3
26. máj 2011

@seagull2404 ďakujeme,nasadili sme lieky,tak to dúfam rýchlo prejde

akika722
26. máj 2011

@danulka3 ☹ nech ste čim skor ok ☹
@katulkaaaaaa nie si najhoršia matka moja..si super mamina a take veci sa proste stavaju...možno aj keby si tam bola ty možno by si tomu nestihla zabraniť..ved to stači zlomok sekundy...ja maleho davam vždy len na zem..a aj tam sa mu može niečo stať--lebo on všetko chce 😠

majka35
26. máj 2011

prajem krásne ránko ... terezku som dala spinkať a barborka sa učí hrať na klavíri "kohutik jarabý" a "jedna druhej" riekla 😀 tú prvú pesničku už má naučenú skoro celú

@danulka3 no krááásny výhľad ... 🙂

seagull2404
26. máj 2011

@akika722 ved aby nezamrzlo 😠 😠 😠

majka35
26. máj 2011

@liba78 ideme o tri týždne na chalupu a tam budú určite kosiť "kosári" 😀 tak dúfam, že sa nám podarí šoková terapia 😅

majka35
26. máj 2011

@danulka3 joooj, skoré uzdravenie moja

danulka3
26. máj 2011

@katulkaaaaaa neboj,určite je v poriadku a čo sa týka stráženia detí súrodencami,tak moja má skoro 12 a tiež minule pri ňom sedela na gauči v obývačke a kukala telku a on šikulka hodil šípku dopredu a už bol na zemi,ešte že máme na zemi pri gauči to veľké puzzle.

danulka3
26. máj 2011

@akika722
@majka35 ďakujeme

majka35
26. máj 2011

@katulkaaaaaa naschvál to neurobila, nám sa to už tiež stalo, že som nechala terezku s barborkou, terezka sa vyvalila hlávkou na dlažbu a barborka výraz "ja nič, ja muzikant" ... oni len nevedia, ako sa majú tváriť, očakávajú od nás krik, lebo vedia, že sa stalo niečo zlé ...

majka35
26. máj 2011

@katulkaaaaaa no toto milujem, mm mi to raz tiež urobil, ked mi terezka spadla z postele, to bola sekunda, barborka mi kričala, že he ísť rýchlo na záchod, tak som s nou utekala a presne vošiel mm do bytu a terezka bác z postele, no a mm na mňa začal tak vrieskať, ako najatý, čo som to za matka atď., ale ja som bola tak vystresovaná, že som ho vyslovene "prevrieskala" a vykričala mu všetko, čo sa len dalo, on sa mi potom ospravedlnil, že sa zľakol a bál o terezku ... muži ked sa niečo stane, tak veľmi radi hádžu vinu na ostatných ... neznášam túto ich vlastnosť

katulkaaaaaa
26. máj 2011

@majka35 maji ja viem ale ja poslednu dobu pocit ze nezvladam viki celkovo...stale place kazdy jeden den,ma pocit ze ju nelubime a ja to svojim spravanym len zhorsujem...dnes som sa ovladla neudrela som ju ale ver mi ze som mala 100chuti ☹ ona simona zboznuje ,asi je toho na mna proste moc 😢
ak bude maly ok poobede idem sama za kamoskou do porodnice aspon sa odreagujem trosku

majka35
26. máj 2011

@katulkaaaaaa viem veeeeľmi dobre, o čom hovoríš, tak skús to, čo ja ... ty to máš ešte ľahšie, lebo bývaš s rodičmi, takže ti má kto zostať s malým ... sobota je u mňa vyhradená jedine pre barborku ... vtedy chodíme na prechádzky, zmrzlinu, návštevy a čo ja viem, čo ešte ... v jednom kuse ju objímam a hovorím, ako ju ľúúúbim a večer uspáva mm terezku a ja barborku, aby sa jej lepšie spalo ... teda zaspáva s pocitom, že je môj jediný miláčik

majka35
26. máj 2011

@katulkaaaaaa ja som minulý piatok "zmastila" barborku že až ... tiež to už preháňala ... neskutočne vystrájala a videla, že mi tým sťažuje situáciu aj terezka už z nej bola nervózna ... bola som doma sama, teda mm bol na služobke, tak som sa neovládla, ale asi som urobila dobre, lebo potom prišla za mnou, ospravedlnila sa mi a povedala, že už ma bude počúvať, no a zatiaľ počúva

akika722
26. máj 2011

@majka35 ahoj..nie je v školke???
@seagull2404 vieš ako som to babo lutovala? ☹ a ta matka mala cca 35r?tak už by mala mať rozum ☹
@majka35 ked Paťko niečo urobi napr niečo povylieva alebo vyparati pride ku mne a dookola mi hovori..to nič mamka to nič 😀

vladka84
26. máj 2011

@katulkaaaaaa to ako keby si opisala nasu situaciu - presne som mm hovorila, ze ale ved ja som Timke verila, ze ju postrazi tu chvilku a on ze ci som normalna, ze kto je tu dospely a teda aj zodpovedny a bla bla bla... no ale musim uznat, ze mal pravdu v tom, ze Timka je predsa len dieta a tak sa nemozem na nu spoliehat... odvtedy musim poklopat, ale ked je pri nej (na zemi), tak ziaden uraz, pekne sa vyhraju, ved aj vcera som ani nevedela ze ich mam 😵 stava sa to kazdemu, Viki mierne vysvetli, ze za to nemoze, len si si myslela, ze ho stihne ustrazit, ale ze Simonko je taka strela... nejako tak to "zval" na neho, nech nema pocit, ze je zla sestricka 😉 a ako pisala @seagull2404 u nas velmi zabralo, ked som niekedy naoko zdoraznila, ze Karinka musi chvilku pockat, lebo teraz sa venujem Timke... normalne na nej bolo vidno, ze je rada, ze kooooonecne je ona na prvom mieste 😀

majka35
26. máj 2011

@akika722 😀 😀 poznám, barborka zasa? mamka, to nevadí, ano? to nevadí, ano? nedala som ju do škôlky, kvôli tomu, že predvčerom v škôlke hnačkovala, kvôli koseniu, tak ju nechávam doma, aby si nemysleli, že dávam do škôlky choré dieťa a od pondelka majú rôzne aktivity v škôlke, tak nech sa dá doma do poriadku

vladka84
26. máj 2011

a velmi dobre u nas funguje system smajlikov a chmurkov - za kazdy "dobry" den, vecer dostane na nastenku smejka.. za kazdy "zly" den, teda taky, kedy velmi nepocuva, dostane "chmurka"... za 5 smejkov si moze vybrat darcek - a cudovala som sa, ale ona nechce ziadne hracky, jej darceky su take, ze chce ist len so mnou na plavaren, alebo len s tatkom na bicykel, alebo vsetci spolu na zmrzlinu... a za 5 chmurov je trest - to urcujeme my, zatial este 5 nenazbierala 😀 😀 😀

vladka84
26. máj 2011

baby, ako robite kuraciu pecienku?

akika722
26. máj 2011

@majka35 moja zlata..povedala si v školke že ma z toho traumu???
@vladka84 to som skušala aj ja.no Paťko je ešte maly nato,nechape..jemu je jedno..proste ak ma trest-ak niečo urobi a nedovolim mu mikiho kukať..jaaaaaaaaj trpe sa tu do zeme.občas sa s tym zmiery a vyjednava,...tak pua,alebo nejaku inu..mamkaaaaa... 😅 a najnovšie čo bol u svokry,doma sa trepe že chce 3nanuky denne 😠 a to od 5tej ked prideme domov do tej 8mej kym nejde spať...mamka?este jeden a uz ne,dobje????nie Paťko stači ti jeden..néééééééééééééééééééééééééééééé..babka mi daja 🙄 🙄 🙄

ok maly je hore,idem vysavať 😝 paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

majka35
26. máj 2011

@vladka84 podusím cibuľku, pridám pečeň, červenú papriku, čierne korenie, rascu, pretlačím cesnak, nechám chvíľku podusiť a keď je dovarená, pridám soľ ... nič viac

akika722
26. máj 2011

@vladka84 orestujem na cibulke,dam červenu papriku,podlejem vriacou vodou,ochutim a ked je mäkka zahustim omačku 😉
ale ja ju krajam a vyrezujem tie bludy biele,napr svokra ju robi vcelku-velku bleee

majka35
26. máj 2011

@akika722 áno, ale oni si myslia, že hnačkovala kvôli niečomu inému, tak sa s nimi hádať nebudem ... furt mleli to isté dookola 😝

kvietok121
26. máj 2011

@seagull2404 myslim ze na nase levicata nema 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre