♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

anxuska
11. feb 2010

tak muž chce aspoň 4 deti, no neviem, kto mu to odrodí. Ja mám odvahu akurát toto donosiť 😒 no zas musím ležať, vyzerá to najmenej mesiac ☹ asi na dalšie tehotenstvo nebude sila, ale nič nevylučujem mám 25 rokov, tak ak ma to neskôr zas drapne nevylučujem 3🙂

mimkao
11. feb 2010

No, my sme zase s manželom mali plán, na 7 deti. Viac určite nie, a momentálne si ale myslím, že skončím pri tej 5-ke. Ale to ešte uvidím, bo ja mám neskutočnú slabosť na také malinlinké bábätká. A nechápem, prečo tak strašne rýchlo rastú... 😒 😀 😀
Ale keby som mala viac rokov, teda tak nad 30, tak by som chcela max. dve deti.

anxuska
11. feb 2010

mimkao, tým chlapom sa to dobre hovorí, oni ich odnosiť a porodiť nemusia 🙂
takže 5 stačí? ja mám 3 sestry a je to super 🙂 mali sme prefektné detstvo 😉

maculienka123
11. feb 2010

mimka ty budes mat piatej dieta?pre mna je max 1 dieta tak akurat,financne by nam to nevychadzalo,hypo,pozicka na auto,ja na materskej no nic moc veru.jedno ked zvladneme budeme radi. 🙂

biba12
11. feb 2010

Ja by som povedala, ze porodit v pohode, par hodin zvladnem. ALe to odnosenie je pre mna osobne vacsi problem.

bihan
11. feb 2010

My by sme radi 3.. ale tretie až o pár dlhých rokov 🙂 Viac detí je už veľký logistický problém, teda dve sú tak akurát, 3 sa ešte stále spracú do "normálneho" auta.

biba12
11. feb 2010

No to som sa chcela spytat, ze ako ich vozite, ked su styri. To treba asi vacsie auto. Ja teraz jazdim na Berlingu a ked si budem kupovat auto o par rokov , tak urcite nie male. Sem napcham kocik, nemusim ho skladat a fakt co chcem. Aj ked parkovanie je trocha problem, hlavne , ked je malo miesta.

nika.r
11. feb 2010

ahojte 🙂

počet detí - všetko je vec priorít. Niekto je šťastný s kopou detí a netreba mu nič viac, niekto potrebuje k šaťastiu aj iné radosti. Mňa materstvo veľmi napĺňa a vôbec mi nechýba, že sme posledné dva roky neboli pri mori. Som veľmi šťastný človek, dokázali sme si postaviť domček, máme úžasné dieťa, máme sa s manželom radi a chceme dať tomuto svetu ešte ďalšie dve krásne deti. Nám stačí dovolenka na Slovensku, netreba nám luxus, hlavne, že vypadneme z domu a sme spolu a máme nové zážitky.

mimkao, ste krásna rodinka, radosť pozerať. 🙂

dievčatá, aj Vás poslali na EKG? Pre mňa je to nejaká novinka, pri Tomáškovi som nemusela. Mám to stihnúť do ďalšej poradne. Vraj sa to robí na začiatku a na konci tehu.

maculienka123
11. feb 2010

NIkus v poho,ja nikomu neberiem,ze chce mat viac deti,to je kazdeho osobny pocit a vec.tak ako sa kto citi 🙂 EKG?to naco ?

lucy1990
11. feb 2010

Ahojte 🙂 bavite sa o pocte detoch? Presne ako pise nika, pocet deti - vec prorit...ja velmi obdivujem mamicky, ktore maju 3 a viac deti...ale ja na to nie som, moj nazor uz viete, ja vlozim radsej vsetko do jedneho 😔 na tom sme sa zhodli s mm uz v zaciatkoch nasho vztahu...vela ludi ma za to odsudilo, ale mam svoje dovody a presvedcenie. Po dietati som velmi tuzila, milujem deti, ale asi milujem aj seba a mm... 😝
A ekg mi robili hned na prvej poradni.

ikulka
11. feb 2010

ahojte kočendy juuj vidím že rozoberáte počet detí no tak u nás 2 a dosť....mimka klobuk dolu teda to ja by osm asi nezvládla nie po finančnej stárnke i ked to je ťažké, ale všetko sa dá, ale tolko detí vynosiť a porodiť waaau to ja by osm umrela asi máš moj obdiv....
nika mne sa zdá že teiž som bola na EKG dokonca aj v knižke je kolonka na to, ale ja osm mala problémy so srdcom vždy tak ja som bola aj sama koli sebe na kontrole......

zuzana76
11. feb 2010

vidim, ze riesite pocet deti, tak my sme zacali s plodenim az po 30-tke, dovtedy sa nedarilo+ jeden potrat, maly sa nardoil , ked som mala 31 a toto druhe budem mat 34 rokov, velmi rada by som mala aj 3 deticky, ale z hladiska veku a toho,ze prvy som mala cisarsky, tak uz asi nie, jedine,ze by Boh pozehnal, tak ho s radostou prijmem, ale anjskro musim donosit toto druhe 😵

bihan
11. feb 2010

a ja si myslím, že je to aj tak jedno, koľko detí kto chce teraz 😀 Ono to všetko príde postupne.. niekto si po jednom povie, že už stačí, niekto si povie po tom jednom, že ešte jedno by sme zvládli.. a niekto si to povie po druhom.. Myslím, že každá rodina sa rozhoduje podľa akutálnych podmienok a minule som počula o jednej krásnej teórii, že žena vždy túži po tom "poslednom", či má dve alebo 5 detí.. a to je jeden z motorov jej sexuálnej aktivity.. tá skrytá túžba po tom poslednom miminku. 🙂 A niekto si tú túžbu dokáže odoprieť nejakými racionálnymi zdôvodneniami a niekto sa ešte to miminko urobí.

bihan
11. feb 2010

a ja si myslím, že je to aj tak jedno, koľko detí kto chce teraz 😀 Ono to všetko príde postupne.. niekto si po jednom povie, že už stačí, niekto si povie po tom jednom, že ešte jedno by sme zvládli.. a niekto si to povie po druhom.. Myslím, že každá rodina sa rozhoduje podľa akutálnych podmienok a minule som počula o jednej krásnej teórii, že žena vždy túži po tom "poslednom", či má dve alebo 5 detí.. a to je jeden z motorov jej sexuálnej aktivity.. tá skrytá túžba po tom poslednom miminku. 🙂 A niekto si tú túžbu dokáže odoprieť nejakými racionálnymi zdôvodneniami a niekto sa ešte si to miminko urobí.

zuzana76
11. feb 2010

ano, aj ja som najskor vravela,ze jedno nam bude stacit, teda hlavne zo zdravotnych dovodov, ale ked sa maly narodil a ja som videla to vonave , mrnave mimino, tak by som isla rodit hned znovu, vobec mi nevadil ten 21-hodinovy porod a potom cisarak, aj tak sa mi to zdalo celkom v pohode. No a odkedy ho mame tuzila som po druhom babatku - asi poslednom 😀 , no ale uvidime co nam buducnost prinesie, mozno sa nam v 40-tke este postasti 😅

nika.r
11. feb 2010

ja neodsudzujem nikoho, kto chce mať len jedno dieťatko. Ja si to síce neviem predstaviť, pretože moja najlepšia priateľka je moja sestra a myslím, že mať súrodenca je od rodičov super dar a chcem, aby moje dieťa vyrastalo vo väčšej rodine, kde sa musí naučiť aj sa podeliť, robiť kompromisy, zažívať výhody priateľstva od útleho detstva atď.

Ale ako píše bihan, poznám mamičky,ktoré tvrdili, že jedno dieťatko bohate stačí a keď zistili, aké je to úžasné, dali sa aj na ďalšie. A niektorým sa pošťastí ani nevedia ako, ale nakoniec sú z toho šťastní, aj keď to neplánovali. A tiež sa nám možno po čase nejako zmení finančná situácia a nebudeme si môcť dovoliť tretie. A možno sa zmení tak, že si budeme môcť dovoliť aj päť, to by bol ten lepší prípad. 😝

lucy1990
11. feb 2010

Ja tuzim po tom, aby moje dieta ked vyrastie sa stalo nezavislym clovekom, aj co sa financnej stranky tyka...ono je pekne porodit, vychovat, ale treba mu poskytnut aj nejaky "odrazovy mostik"...taky je moj nazor. Teraz si uz aj 6 rocne dieta uvedomuje ake su peniaze dolezite...vidim to u mojho nevlastneho syna...je mi z toho zle ked vidim ako uz teraz su pre neho dolezite peniaze, ako taky maly clovek - prvak si to uvedomuje...nechcem aby moja dcerka niekedy trela nudzu a aby to zazivala...hovorim aj z vlastnej skusenosti...

leteku
11. feb 2010

no ja som tiež tvrdila, že jedno stačí ale po dvoch rokoch prišla túžba mať ešte jedno. No myslím, že toto už bude posledné aj kvôli zdravotným problémom a aj kvôli financiám a všetkým tým okolo. Nechcem aby to vyznelo, že si strašne zakladám na peniazoch, to vôbec nie ale stále rozmýšľam ako zabezpečím deti do budúcnosti a to si pri viacerých dovoliť asi nebudeme môcť.

mimkao
11. feb 2010

No, čo sa financií týka, keby sme ich nemali, tak nemáme ani toľko detí. Takže ja v tom problém nemám. Nemám problém ani vynosiť, ani porodiť. Vlastne doteraz problém nebol. Až ako kacena napísala, že tá škola je zaberák, tak že toho som sa začala trochu báť.
Ale ako tu už niekto napísal, je to každého osobné rozhodnutie, či bude mať niekto jedináčika, alebo 5 detí, je to vec rozhodnutia.

Čo sa auta týka, tak máme rodinné, sedemmiestne auto, takže jeden flek, akurát pre "Matúška" ešte máme voľný. Aj to bol dôvod, prečo som sa do toho piateho pustila už teraz... 😀

lenadka
11. feb 2010

mimkao, mas krasne deticky, cela rodinka ste zlatí 😵 zachvilu ked ti vyrastu budes medzi nimi ako ich sestra, vyzeras velmi mladucko, typovala by som ti -nasť 😀 nad 20 urcite nie 😀

ja som ako decko pamatam, nechela byt ani vydata, mat psa a byvat v panelaku-neviem preco 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a neskor uz dospela take 2-3 deti, skor 3, ale neviem...keby boli vsetky moje tehotenstva take bezproblemove ako to prve, kludne si trufnem...odradil ma potrat a skoro potrat pri tomto babatku 😔 bojim sa straty, nie toho ze by deti bolo privela...
budem rada ak toto donosim a stastne porodim, potom budem musiet asi chvilku zabudat na problemy a mozno sa ukecam aj na 3 😅 len asi nebudem moct zabudat dlho vzhladom na vek 😀
ja si vravim jedno, nic po nas NAOZAJ neostane, len nase deti, dom, auto a neviem ake majetky to vsetko pojde tatam, ale ostanu tu deti, ich deti...

mimkao
11. feb 2010

Nika.r., absolutne súhlasím s tvojím posledným príspevkom. 😉

bihan
11. feb 2010

Lucy, dieťa si to určite uvedomuje, ale ako sa k tomu bude stavať, to je už prístup rodičov k jeho výchove. Mám "malú" sesternicu, teraz má 12 a živo si pamätám, ako teta s ujom riešili vreckové, mobil na základnej škole a napriek tomu, že prostriedky majú, nechceli vychovať zo žiadneho zo svojich detí konzumného rozmaznaného fagana, ktorý si bude vydobíjať nejaké finančné prostriedky od rodičov ako náhradu lásky. U dvoch starších detí sa im to úspešne poradilo a nepochybujem, že u "malej" tak isto 😉

mimkao
11. feb 2010

lenadka, dík. 😀 To je tým, že sa nemaľujem. Ale keď sa trošku prikrášlim, hneď vyzerám staršie... 😀

lucy1990
11. feb 2010

Ved ani ja nechcem dcerku vychovat ako rozmaznanu a konzumnu..chcem aby vedela aku vahu maju peniaze v rozumnej miere, ale ked dospeje, tak myslim aj na to, ake bolo fajn odist od rodicov, cize tym chcem povedat, ze ja chcem aby malo svoj byt, a nie milion hypotek na krku...moji rodicia este mozno dedili pozemky, ale tato generacia uz to bude mat tazsie 😒

lenadka
11. feb 2010

kacenka4, som rada ze mozem popisat aj s profimaminou, ja som si dala prihlasku na pripravu na UPSaR aj pozvanka mi prisla, ale som nebola, lebo termin som mala akurat subezny s pracovnou celoslovenskou poradou, musela som tam byt, lebo sefka uz ide do dochodku a z nej sa odvija plan prace na cely rok...a moj manzel s tym nesuhlasi, povedala by som ze je radikalne proti 😔 😠 ☹ co ma DOST mrzi...
dalsia pozvanka mi prisla a ja zas v nemocnici...aj ked neviem ci to ma vyznam urobit si pripravu ked mm nesuhlasi 😔

bihan
11. feb 2010

Ja si zase myslím, že každé dieťa by malo ísť svojou vlastnou cestou bez závislosti na rodičoch. Malej šetríme napr. na školu, pretože dúfam, že jedného dňa sa rozhodne pre nejakú veľmi dobrú a veľmi drahú 😀 ale dom jej s MM určite kupovať nebudeme.. Podľa mňa nie je rolou rodičov "slúžiť" deťom až do smrti, ale naučiť ich postarať sa o seba.
S MM ešte dom nemáme, nie preto, že by sme si ho nemohli dovoliť, ale pri MM práci proste nemáme kde zakotviť 😀 a keď ho raz budeme kupovať, tak zrejme aj tak budeme potrebovať hypotéku.. nevidím na tom nič zlé.. a určite nebudem chcieť od mojich rodičov, aby nám prispievali na dom, auto a pod..
Sára bude mať dobré zázemie, kým bude žiť s nami a keď bude čas, aby vyletela z hniezda, bude sa musieť postaviť na vlastné nohy.

zuzana76
11. feb 2010

lenadka, aj ja som kedysi nechcela mat deti, ani byt vydata, chcela som mat psa a byvat v panelaku 😀 , ale to bolo este na ZS 😀

maculienka123
11. feb 2010

🙂 je to kazdeho vec samozrejme ale predstava,ze nebudem moct mojim detom dat aspon nejaky zaklad,rozbeh do zivota by ma ubijala.preto radsej menej a dam im vsetko,samozrejme v ramci normy.pre 5 deti by som tazko vybudovala perspektivnu buducnost.kolbuk dole,kto to dokaze,keby som mala na to financie,nedbam ostat aj 5 rokov na materskej ale bohuzial aj ja musim pracovat a z materskej sa zit neda,teda z prispevku aspon.a piatim detom zabezpecit kvalitne studium a ako taky zivot na urovni nieje len tak.ale mozno teraz hovorim,pri prvom to asi kazdy citi,mozno raz budem mat 5 deti,nikdy clovek nevie ale zatial rozum mi nedovoluje 🙂

lenadka
11. feb 2010

zuzi ja tiez v tom veku 😀

suhlasim s bihan, ze treba deti naucit o seba sa postarat a byt samostane a nedat vsetko na podnose a to casto lepsie zvladaju deti z viacpocetnej rodiny, lebo ked nieco chceli, museli si to vybojovat, presadit sa, kolko krat aj uskromnit a podelit sa...ale tiez chapem ten pocit, ze chceme mat deti zabezpecene, aby si mohli dovolit ist do skoly, na lyziarsky atd. a nie byt bokom kvoli financiam, dnes aj na lekarov, zubarov treba mat a mnohe ine veci zakladne k zivotu nevyhnutne su drahe, vsak preto som aj tak skoro isla spat do prace z prvej materskej /a nehovorim ze ma to nemrzi/ a teraz si nemozem dovolit PN-kovat do konca tehulkovania... 😅

nikitka231
11. feb 2010

ahojte kocky
mam na vaw velku prosbu na vas nazor, mam sancu na tento kocik vo velmi dobrej cene aj ked je to skoro,ale je to jedno si myslim ...len neviem co este cakame ale citim ze hadam to bude dievca 😎 ak to bude chlapec myslite ze moze byt?
http://www.e-mama.sk/index.php?id=detail&kat=na...

dakujem ak mi napisete nazor
ideme na plavaren aj s drobcom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre