♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

seagull2404
24. jún 2011

@majka35 ja som bola presvedcena, ze robim dobre, ale ta reakcia rodiny ma sokovala, a asi to dodnes v sebe riesim, je pravde, ze sa o mna boja, ci a ako to zvladnem, kedze v ZA nikoho nemam, teda manzelova rodina tu je, ale okrem skoro 80rocnej babky na nas kazdy kasle, ja myslim, ze to v tom domceku bude fajn, len este aby som stihla do prace na par hodin, lebo nebudeme stihat financne, alebo aby som sa uz nejako odhadlala do rozbehnutia tej "foto" kariery

majka35
24. jún 2011

@seagull2404 zvládneš to, budú aj ťažké dni, to áno, ale aj také, že budeš na seba hrdá, ako krásne s prehľadom zvládaš dve malé deti .. takéto pocity mám ja, ked sú dni, že všetko ide ako po masle ... ja veľmi ľutujem, že som sa pre druhé neodhodlala skôr, ale až teraz ... znovu musí riešiť zúbky, kŕmenie, kočíkovanie, prebaľovanie a tak ďalej ... ty to budeš mať behom dvoch rokov všetko za sebou a potom už len budeš sedávať s knihou na lavičke a deti sa ti budú samé hrať ... aj môj mm mi hovorí, že sme urobili "hlúposť" s tým dlhým odhodlávaním sa pre druhé dieťa

seagull2404
24. jún 2011

@majka35 ja mam tolko napadou na zlepsenie rodinnej poliky, len skoda slov, ja sa citim diskriminovana, aj ked som ucitelka, lebo jedina moja motivacia ostat v skolstve je nanajvys trapna, citim sa socialne odstrkovana, nedocenena a normalne mam pocit, ze mi materstvom klesa spolocensky status, co je hrozne, pretoze by tym mal prave stupat, najma ak vezmem do uvahy, ako som k nemu ja sama pristupila, ze sa snazim pracovat, vychovat uzasne dieta, zit z vlastneho a nebyt na nikoho odkazana

seagull2404
24. jún 2011

@majka35 ja sa niekedy tak bojim, ze to nebudem zvladat, lebo nechcem aby trpelo jedno alebo druhe, ale verim, ze bude lepsie aj mm v robote a nebudem musiet tak strasne utekat do prace, ze si fakt uzijem deticky a to ja chcem este jedno, tak "na stare kolena"

majka35
24. jún 2011

@seagull2404 a tá foto kariéra je určite perspektíva, aj keď možno sa ti v tomto období veľmi nechce, s týmto koníčkom sa presadíš kedykoľvek

seagull2404
24. jún 2011

@majka35 ani nejde o to, ze by sa mi nechcelo, len mi do toho trosku treba investovat a nie velmi je z coho, potrebovala by som si velmi jednoduchy zariadit "atelier" s dobrym pozadim, a ked tak nad tym uvazujem, ani neviem, ako zacat a akosi mi nema kto pomoct, som myslela, ze mm sa do toho oprie a on ma len furt ucit tlaci

akika722
24. jún 2011

@katulkaaaaaa 😲 😲 😲 hajzel,to je ta povedal????????????????????nič by som mu nedala/prachy/už len pre toto 😠 ved to je ich praca sakra 😠
torta je užasna ako vždy 😉
@vladka84 ja som sa mohla rozhodnuť či pojde.napisala som ho len od 15.8 a to uvidim či ho dam..podla situacie

majka35
24. jún 2011

@seagull2404 tak s týmto sa ja už zmierujem skoro päť rokov a pri mojej povahe je to stále namáhavejšie ... nedokážem sa stotožniť s tým, že ako matka som zaradená do kategórie "pre spoločnosť nepotrebných"

a trpieť tvoje deti nebudú o to sa ty neboj, si zatiaľ matkou jedného dieťaťa, preto máš takéto pocity, tiež som pri barborke mala potrebu venovať sa jej 24 hodín a keď som niekedy nevládala, tak som pomaly ani spávať nevedela kvôli výčitkám, že moje dieťa tým, že som na neho nemala čas, strašne trpelo ... nie je to pravda, ja som týmto prístupom poškodila sebe aj barborke ... mm už nenávidel vetu, keď som mu povedala, aby sa malej venoval ... pri každej hlúposti, ktorú barborka chcela, som utekala a pri každom plači som sa ju snažila utíšiť ... aj keď ten plač bol fingovaný a vynucujúci si pozornosť ... a dieťa má byť aj samostatné ... nehovorím, že si ho nevšímať vôbec, ale s mierou ... pri terezke sa snažím niektorých chýb vyvarovať
no a na "staré kolená" sme si "pořídili" terezku a poviem ti, že už sa niekedy cítim viac ako babka než ako mama 😀

akika722
24. jún 2011

@seagull2404 neboj moja,to prejde.je normalne že nemysliš na druhe babo ked maš Tamarku v pohybe,len sa neobvynuj...babu je dobre 😉 a uvidiš aka bude Tamarka rada ak surodenec podrastie 😵

gagarinka
24. jún 2011

Ahojte zase po sto rokoch. Citam, ze vam tu deticky robia starosti so spanim. Ja som este donedavna musela s malou chodit von spavat, lebo spala len v kociku. Na uspatie potrebovala, aby sa ten kocik hybal, uz ked zaspala, mohla som si ho v pohode doviezt na balkon a tam ju nechat. Ale minule cely den strasne lialo, ona pod prsiplastom nezaspi ani za nic, tak som ju skusila dat do postielky a cuduj sa svete, zaspala 😉 Ale ma to jeden hacik - musim ju obliect do spacieho vaku, tak ako v noci 😀 No a samozrejme hviezdicka musi vyhravat k tomu 🙂
Gratulujem tehulkam a drzim palce, nech tehulkovanie prebieha bez problemov. A vsetky obavy chapem, ja som sa bala, ze to nezvladnem, a to mam medzi nimi 2,5 roka. Myslim, ze je jedno, aky je medzi detmi vekovy rozdiel, aj tak je ten prvy rok najnarocnejsi. Tak sa drzte.

@jankasramka ked este potrebujes, ja ti mozem doma pohladat tie clanky o narocnych detoch, ale nemam skener. Nestaci ti to odfotit fotakom? Ked to odfotim v dobrej kvalite, pri zvacseni fotky si to mozes v pohode citat. Ja som tak minule mame zmluvy fotila, ci co to bolo, a uplne bez problemov boli citatelne. Aj vytlacit sa to da 😉 Tak daj vediet, ci mam hladat, alebo ti to niekto uz poslal.

fialka5959
24. jún 2011

Ahojte, ja len tak na rychlo. Uz nam konecne vrchny zubok vychadza
🙂
Mame trocha viac kriku i placu, este cakam ci nahodou nebude mat rorucku, toho sa najviac boji ☹

majka35
24. jún 2011

@seagull2404 v tomto by som mm nepočúvala ... síce aj jedno aj druhé remeslo má budúcnosť, ale radšej by som robila prácu, ktorá je aj mojím koníčkom ... a keď budete mať dom postavený, určite si myslela aj na miestnôstku, kde by si si zariadila malý ateliér a peniaze niekedy budú, to si a stále hovorím, aj ked teraz máme obdobie, že si musím dávať veľký pozor na tom, čo kúpim, nemôžem si dovoliť skoro nič a som z toho trošku smutná

gagarinka
24. jún 2011

@majka35 ja som bola taka ako ty, ja som prvy rok na materskej presedela so synom na zemi a v kuse som sa mu venovala a hrala sa s nim, aby nahodou chudacik netrpel, alebo co. najvacsia blbost co som spravila. 😠 on sa dodnes nevie sam zahrat. ked bola mala mensia, musela som riesit stale len jeho, lebo si samozrejme vynucoval pozornost, kedze som sa mu uz nemohla venovat na 100 %, a ona sa pekne sama zabavala. a doteraz sa v pohode hra sama. ked idem maleho rano zaviezt do skolky, a dojdu strazit moji rodicia, tak si pustia telku a mala sa cely cas, co som prec, na zemi hra a je uplne spokojna 🙂

Takze baby, vsetkeho s mierou 🙂 😉

majka35
24. jún 2011

@gagarinka áno, presne tak ... veľmi si to vyčítam, že som vtedy čítala tie nesprávne knihy a počúvala tie nesprávne rady ... a mysliac si, ako správne pristupujem k výchove svojej dcéry, som jej naopak veeeľmi škodila

gagarinka
24. jún 2011

@majka35 ved ja kolkokrat ked citam o tvojej dcere, ako by som o svojom synovi citala 😀 tiez som si myslela, aka som ja uzasna matka, ze prenho robim prve posledne a akosi sa mi to vymklo z ruk 😅 ale nevadi, snad sa este daju skody napravit 😉 je to moj maly certik, trosku sebestredny, ale aj tak by som ho nevymenila ani za to najsamlepsie dieta na svete 🙂

majka35
24. jún 2011

@gagarinka samozrejme, milujeme ich nadovšetko, deti naše ... no niekedy som už poriadne nahnevaná, keď napríklad terezka doobedu hodinku!!! spí a barborka má výraz unudenej trpiteľky a len vzdychá a vzdychá a absolútne nevie, čo so sebou

hajatanufus
24. jún 2011

@vladka84 ja mam pracovny pomer v cechach tak preto mam cesku karticku a zatial sa odtial nechcem odhlasovat pretoze mi to vlastne zamestnavatel plati

hajatanufus
24. jún 2011

@kvietok121 nam stacilo tiez len raz jak som dostala kramy aj ked som kojila a tiez sme to tak casto nerobili a prislo raz a bolo pokramoch lebo uz tam bolo babo 😀

eis4
24. jún 2011

čaute baby ,velmi ťažká noc,takuto sme už dávno nemali o 4 som jej dávala čípok lebo bola taká horuca,velmi som sa zlakla ,som si myslela že bude mať aj nad 38 ale nakoniec mala 37.2 po odčítaní. uplne horela,každu chvilu bola hore 😒 😒
@danulienka35 moja takých ludí si nevšímaj 😉
@jankasramka moja tiež pozerá do zeme ked zrýchli,zaujímavé,bohvie prečo to robia 😀
ten článok o náročnom dieťati bol až v 10 číslach možno aj 12 tich, v každom čísle o niečom inom,napr uspávanie a tak.ja mám skoro všetky ale nemám ti to kde oscanovať ☹ takže ti bohužial nepomožem 😒
@akika722 dakujem 🙂

hajatanufus
24. jún 2011

@seagull2404 ahojky mas to smalou tazke mne tak lucinka nechcela predtym spavata prestala mi aj papat tiez neviem ci nie koli tomu ze ked som bola tehu s rachel som ani ja moc nejedla tak som to so spanim potom riesila tak ze som si na zem dala takz velky dvojpaplon prelozeny na polovicu a tam som si lahla lebo sme v obyvacke nemali taky velky gauc mame len dvojsedacku a ta je mala a v spalni spal mm po nocnej tak som ho nechcela rusit no a mala sa vacsinou sama ulozila ku mne aj ona najprv pomne liezla a neviemco ale potom sa ulozila a pospinkala skus mozno aj tebe sa tak mala ulozi neviem

hajatanufus
24. jún 2011

@majka35 ano to bolo pre nu prepac ja som si nevsimla ze som zle dala odpovedat diky za upozornenie 🙂

eis4
24. jún 2011

dnes nám prišla autosedačka 🙂 som velmi spokojná že som objednala tuto,Nelinke sa v nej bude pohodlne sedieť a vyzerá byť aj bezpečná 🙂
a prišiel nám aj tatino takže Nelinka teraz visí na ňom už od 14 tej 😀 😀 😀
baby už týždeň mi meškaju krámy,v nedelu som visadila tabletky a krámi nikde.kým som ich brala tak som krvácala aj 2 týždne z mesiaca a teraz nič 😲 😲 😲 mm je vylakaný že som tehu,povedal mi že on už nechce ísť rodiť 😀 😀 😀 😀 😀

hajatanufus
24. jún 2011

@katulkaaaaaa ahojky prosim ta precitaj si prispevok co som poslala @majka35 na str 2804 to malo byt pre teba ja to neviem skopirovat aby som ti to znova poslala prepac ospravedlnujem sa za to ☹

eis4
24. jún 2011

@katulkaaaaaa torta je perfektná,aj by som si dala mnam 🙂
ako sa robia tie špenátové cestoviny????

kvietok121
24. jún 2011

@eis4 to by bolo super nie?

hajatanufus
24. jún 2011

@seagull2404 z mamy si nic nerob netrap sakoli tomu neboj o chvilu budes v druhom trimestri anebudes uz tak unavena a budes sa lepsie citit ja som tiez mala vselijake zmiesane pocity a moja mama ma tiez take blbe reakcie tak preto som jej ani nepovedala ze som tehu ibaze sa to aj tak dozvedela neviem ci od svojej sestry ktora je gynekologicka a chcelajej to povedat alebo od vsetecnej susedy ktora mi cez brucho urobila tehu test a vedela lepsie ako ja ze som tehu lebo vraj nie je slepa ake mam velke brucho aj ked som jej povedala ze nie som tehu vtedy som bola este len v 11tt a to brucho co mi bolo vidiet este nebolo tehotenske brusko ale brucho po porode ale ja to nebudem nikomu vysvetlovat ved ona nie je slepatak potom podla nej je asi tehu aj moj mmlebo ten ma vacsie brucho ney ja 😖 😠 😠 ale co uz ludia su zli musim si zvyknut susedia vedia lepsie ako ja s tym nic nenarobim dobre ja viem teraz mi uz brusko vidiet viac a teraz uz nemozem ludom povedat ze nie som tehu ale ved to je moja osobna vec a nemusim to kazdemu vesat na nos no nie lenze moja mama sa ma priamo neopytala ale vyzveda od segry a ta ma zakazane podavat o mne info a tak to potom dopadne ja za tonemozem ze mam s mamou taky blby vztah ale to uz nezmenim dufam ze ty vychadzas s mamou lepsie ale ten jej pristup nie je pekny neboj ju to prejde a bude sa tesit ze ma dalsie vnucatko 🙂

kvietok121
24. jún 2011

@hajatanufus vy ste vsteky sikulky, ale kedze pre nas je matejko darom a vyvratenim vyroku, ze nebudeme mat nikdy babo, tak si myslim ze to druhe by bolo uz taky zazrakom ze by sme boli asi najobdarenejsi ludia na zemi 😉

hajatanufus
24. jún 2011

@seagull2404 majka ma pravdu aj nasa rachel nie je az tak narocna lebo vsetko odkuka od lucinky a lucinka zase opakuje vsetko po malej nehovorim zo zaciatku to bolo tazsie ale ako mala rastla tak lucinka uz bez nej nevie byt furt ju hlada a ked uz budete vo svojom domceku a budete mat zahradku tak to ocenis aj ty aj deti lucinka je taka ze ked je v spolocnosti deti tak aj zabudne ze ma mamu neviem ci v ziline mate nejake materske centra tzv playgroups ale nam to velmi pomohlo lebo lucy bola sinymi detmi a ja som sa venovala rachel alebo kecala s inymi maminkami

hajatanufus
24. jún 2011

@kvietok121 vies ono je to tak ze teraz uz vies ze ked uz mas jedno babo tak druhe uz nie je nemozne a to je dobre moja segra by tiez tak velmi chcela ale oni naozaj maju velmi zle vysledky takze nemozu mat vlastne tak si adoptuju aleBohu nie je nic nemozne ktovie a aj ty si sikulka verim ze aj ty budes mat druhe babo 🙂

kvietok121
24. jún 2011

@hajatanufus povedze sestre, ze nam dr po dlhom rozhovore o neplodnosti, povedal, ze nam moze dat maximalne sancu 1%, tak nech neprestanu verit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre