♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

majka35
1. júl 2011

dobré ránko 🙂

@akika722 barborka sa tiež strašne zmenila, síce vždy bola typ, ktorému som musela 100x vysvetľovať a napomínať ju, ale toto, čo robí teraz, je strašné ...vyhrážky u nás nezaberajú, tresty tiež nie, do vedľajšej izby ked ju dám, tak vrieska a hádže sa, ale vrieska tak, že mi uší idú prasknúť, je neskutočne agresívna, akonáhe sa jej niečo nedarí, alebo terezka jej zoberie hračku tak začne sa hádzať, kopať, búchať .. nemám už na ňu žiadne "páky" ... túto noc som rozmýšľala, čo mám robiť, kde robím chybu, ako mám pristupovať, aby som sa nezbláznila ... aj u teba sa normálne obávam, že urobí cirkus ... kamošky už vidia, že som už na hranici zúfalstva, ked barborka vystrája, tak sa len ticho prizerajú a v ich očiach vidím aké sú vtedy hrdé na svoje poslušné deti a ja sa za tú svoju len hanbím ... dnes sme sa porozprávali, ticho, v kľude, tak uvidím, včera ráno dostala taký amok, že som sa musela neskutočne ovládať, aby som ju "nezmastila" ... a ked sme odchádzali zo škôlky a učiteľka sa s nou lúčila, objala ju a takto jej dohovárala: Barborka naša, chcem ťa poprosiť, aby si mamku poslúchala, skús byť menej hlučná, snaž sa nekričať, a ked niekomu niečo sľúbiš, tak to musíš dodržať, lebo ti potom už nikto nebude veriť ... som sa rozplakala akirát, ako mi prišlo z toho všetkého ľúto

vladka84
1. júl 2011

@evanns nemame, ale stavaju nove nakupne centrum, malo by byt dokoncene myslim v septembri - tak mozno tam bude, lebo aj H&M konecne budeme mat... je tu len Garfield, Bata a Deichman 😒
ta predajna by mala byt v nemocnici - aspon tak ukazuje na nete - normalne Protetika a chcela by som niektore z tychto http://www.protetika.sk/katalogy/kdo1011.html - dede, kira, alebo vanesa
skusala som tam volat, ale nejako sa mi nedari... do SNV pojdem asi buduci tyzden, tak by som tam skocila aj tak pozriet, ale ak sa ti to medzitym podari zistit, tak budem rada 😉

evanns
1. júl 2011

@majka35 pani zlata...az mi slzy vyhrkli

ale ona je taka zlata ta tvoja cista vila...ja sa na nu velmi tesim v nedelu, neboj bude dobre...ja nebudem pozerat s hrdym vyrazom v ociach, ja to nikdy nerobim, lebo ktovie co mi z Natashy vyrastie 😒

majka35
1. júl 2011

@evanns ale vie byť aj zlatá ... ale vecej neposlúcha jak poslucha ... a rozhovor mojich kamarátiek: jaj, ked ste minule boli u nás, a ked se odchádzali, tak tvoja malá tak pekne poupratovala všetky hračky za sebou a až tak ste mohli odísť a mamka tej poriadkumilovnej: joj, hej, tak vieš, ja ju stále učím, že musí všetko poupratovať za sebou, vieš, ja ju stále učím, že musí sa opýtať, či smie atd atd ... a ja som už nevydržala a hovorím: no a ja svoju stále učím, aby robila neporiadok, aby si kludne zobrala čo chce a aby neposlúchala ... prose mi niekedy lezú na nervy reči typu, že ja svoju učím a venujem sa jej ... rodičia majú šťastie, nie je to o učení, je to o charaktere dieťaťa

ti posielam ip, bo dačo chcem ci povedzec

seagull2404
1. júl 2011

@majka35 nie ze by ti radsej pomohli... 😠 😠 😠 😠

majka35
1. júl 2011

@seagull2404 hej pomáhajú, takto: Barborkaaa, prečo to zase robíš ... a potom len čumia, ako moja dcéra hysáči

seagull2404
1. júl 2011

@majka35 tak to su super kamosky, nic v zlom, ale ked tak dokonale dokazu vychovat svoje deti, preco nedaju nejake normalne rady

vladka84
1. júl 2011

@majka35 joooj, Maji, ja ked citam tvoje prispevky tak mi stale slzy idu do oci... a to nie je lutost, ani hrdost, tam je tolko laaasky 😒 ja verim, ze ked Barborka z toho vsetkeho vyrastie, tak bude velmi hrda na maminu, ktoru ma... a prajem ti pevne nervy a vela trpezlivosti, aby si to tazke obdobie zvladla a vydrzala v tom co robis, lebo taky pristup musi "doniest ovocie" 😉

kahlan1
1. júl 2011

ahojte 🙂
ako sa mate? ja vas vobec nestiham :( drobec da zabrat a som stale unavenejsia a ubolenejsia :(
dnes sme mali poradnu a ockovanie - dr bola spokojna pribrali sme 550 g za mesiac tak uz mame 8450 gramov 🙂 na vas sa nechytame al eja som spokojna

vcera sme boli v ba na kardio s bambulkou v brusku tak je vsetko ok - ma tam sice malu nedomykavost na jednej chlopnicke ale dr vravel ze po pôrode by sa to malo upravit tak pevne verim ze ano

@seagull2404 krasne fotky a to budes fotit doma alebo budes mat atelier? ak by sme sli do za a vyslo by nam to mozme sa objednat? 😉

majka35
1. júl 2011

@evanns som ti to poslala 150 krát zahaprovalo mi tu dačo

@seagull2404 ich rady? joj, tak moja toto nerobila, moja vždy poslúchala, mojej ked poviem to a to, tak hned počúvne a bla bla bla, a mne je z toho zle ... ale zoznámila som sa s jednou teraz a tá mi príde veľmi chápavá a správna ženská ... včera ked barborka spadla, začala táááák plakať, že má krv, pritom nič nemala, nevedela so ju upokojiť a na k nej prišla a neviem ako sa jej podarilo dostať barborku do normálu až za začala usmievať ... a ked sme išli domov, tak mi barborka povedala: mamka, ja tetu žanetu veľmi ľúbim, ona je taká zlatučká, milovaná ... pôjdeme niekedy k nej na návštevu?

seagull2404
1. júl 2011

@kahlan1 to je super, ze je drobatko v poriadku 🙂 zatial bez atelieru, len vonku alebo u niekoho doma, ak chce, ja nemam kde, ale mozno v domceku, trosku peniazkov na to treba

kahlan1
1. júl 2011

@majka35 neboj sa to vsetko prejde akurat mi vcera mamina vravela ze ked maju deti 4 roky tak u nich zacina akysi vzdor - lebo moja sesterka tolko ma a vobec nepocuva - isto to prejde nic sa neboj, len sa treba obrnit trpezlivostou

seagull2404
1. júl 2011

@majka35 ja take zenske-majsterky sveta zboznujem, ja mam pocit, ze to na kazdeho raz pride, skor ci neskor, ale co uz; a tety Zanetky sa musis spytat, co take super jej povedala 😀 😀

kahlan1
1. júl 2011

@seagull2404 aj to pride uvidis 🙂 my sme kupili super fotak ze ako budeme malu fotit a akosi ju fotim stale menej a menej a neviem vystihnut take pekne okamihy ako ty 🙂

kahlan1
1. júl 2011

@katulkaaaaaa krásna tortička 🙂

majka35
1. júl 2011

@seagull2404 teta žaneta bola pokojná a ten jej vnútorný pokoj preniesla aj na barborku ... ja ked som ju pozorovala, tak nič mimoriadne jej nepovedala, len jaaaaj,m ved to nič nie je, to nie je krvička, ale piesok, joj a jaj a neviem čo ešte ale tak milo, že barborka sa pritom rozplývala a komplet upokojila

@vladka84 ďakujem, ja fakt tie pevné nervy potrebujem aj trpezlivosť

@kahlan1 moja má obdobie vzdoru 4,5 roka 😎 som rada že sa bambuľkou e všetko v poriadku

seagull2404
1. júl 2011

@majka35 🙂 Barborka asi citi, ze si z nej nervozna, ale ked to mas stale, tak sa niet co cudovat, v kazdom pripade Barborka je mala, nechape a nerozumie, co sa deje, preto tak hystericky reaguje, si to v hlavke nevie inak spracovat, ja si myslim,ze z toho vyrastie, ze ju to aj posilni, len ci to maminka vydrzi 🙂 v kazdom pripade ale na teba myslime, ja tomu rozumiem, pre mna je strasne tazke byt pokojna; aj vcera, ked sa Tamarka nechcela uspat, unavena, urevana, ale sa vzpierala, par krat mi taku slahla po tvari, ze som mala co robit so sebou, takze ja ti rozumiem a budem drzat palce
@kahlan1 moja, je to stale tahsie aj pre mna, najma vo vnutri a z toho nevyspatia teraz nemam ani moc naladu

vladka84
1. júl 2011

@majka35 tak asi v tom bude ten figel, ostat pokojna, aj ked Barborka chyti hysak... ale chapem, ze sa to nie vzdy da... inak, mne sa velakrat stalo, ze Timka na mna nereagovala, ked som jej nieco hovorila a ak jej to povedal niekto iny, presne tak isto ako ja, tak ho pocuvla... takze myslim, ze je to aj o tom, ze dieta niekedy ma chut pocuvat kazdeho ineho, len nie vlastneho rodica 😀

eis4
1. júl 2011

Dobré ránko.včera som tu ani nebola Nelinka bola velmi zlá asi jej idu zubky ☹ celí deň bola na cecíku plakala sťažovala sa po svojom. ležala na gauči spokojne si niečo brblala a zrazu taký plač ako keby je niekto bil,nechápem 😒 celý deň lezie na sedačku a ja musím pri nej sedieť lebo po nej behá sem a tam.pokuša sa po nej chodiť ale vždy urobí len 2 kroky a spadne lebo ne nej neudrží rovnováhu.keby to skušala na zemi už dávno by chodila ale ona len na mäkkom 😒
prišla na to že ked vylezie na sedačke, na boku,na opierku ruky a chytí sa stienky čo nám rozdeluje kuchynu a obývačku tak vie vyliezť až na vrch sedačky 😲 tak toto včera urobila asi 20 krát.dám ju dole a za 2 sek. je späť na vrchu sedačky.tak som jej povedala že zakaždým dostane po riti ked tam vylezie.tak párkrát aj dostala aj plač bol, ale ani to ju neodradilo 😢
@seagull2404 čo urobila sestrička? nemám čas do zadu čítať 😒

seagull2404
1. júl 2011

@eis4 len mi dala zle info, kedy sa objednat a tak ma neobjednali ☹
ja davam Tamarku na taku tu penovu podlozku, lebo tiez chce len po gauci, sa boji, ze sa udrie a na tej penovej je tie pokojnejsia

inak sa musim aj ja trosku pochvalit, Tamarka prejde sama 2-3 metre, jasne, ze pritom vyzera ako pijanka, ruky vpred, des v ociach, ale ked dojde, tak sa tesi 😀

vladka84
1. júl 2011

@seagull2404 jeeej, tak super, dalsie chodiace augustovciatko 😵 😵 😵 ten vyraz si viem predstavit, aj Karinka ma oci vytrestene, sustredeny vyraz a ked konecne uspesne dojde a niecoho sa jej podari chytit, tak sa vyskeri na plne usta 😀

kvietok121
1. júl 2011

@seagull2404 gratulujeme aj my k chodeniu, my stale len popri nabytku 🙂

evanns
1. júl 2011

@majka35 a tie panie dokonale nemoza prist na chvilu k nam mi ukazat ako sa to robi ked povedia a dieta na 1 x poslucha???? pjosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀 😀 😀 😀 😀

seagull2404
1. júl 2011

@kvietok121 trenujeme 🙂 zacali sme dvoma krocikmi, najradsej samozrejme od maminky k tatinkovi 😀 nie je to este ista chodza, ale pokrok to je 🙂
@vladka84 Tamarka skor doleti k cielu, ruky skor ako nohy, ulava v napatej tvari, mi je z nej tak smiesno, ale je podarena pritom, ako sa kymaca zo strany na stranu, uprostred cesty zavaha, potom zas naberie rovnovahu a s rukami vpred vyraza 😀

kvietok121
1. júl 2011

@seagull2404 tak to super nas matejko sa len vzdy vsade hodi a ked aj prepletie nohami, tak to je skor v pade 😀 😀 😀 😀 ale dnes sme sa naucili s telefonikom detskym urobit halo, halo, takze k nasim aky velky vyrastie, haji, buch buch, dat pusku, dat ahoj, sme pridali dalsiu vec, ale stale sa pokusam naucit ho tap, tap... to bolo prve co som ho ucila a on nic, ako si to tamarku naucila???

seagull2404
1. júl 2011

@kvietok121 tak nasa tamarka sa bala zo stoja, aj ked o nabytok, sadnut, natiahnut sa dole po hracku, proste ak sa uz vystverala do stoja o gauc, bola tam, kym som ju neposadila, teraz ked ju necham samu stat, tak ked sa boji, tak si sadne sama 🙂 tap-tap sme sa tiez dlho ucili, ale myslim, ze sa jej to zapacilo vtedy, ked som ju chvalila, ze sa jej nieco podarilo, tak som tlieskala a potom som ejj hovorila "aj Tamarka si zatlieska", ale to asi pride tak znenazdajky, my sme napriklad ukazovali aka velka vyrastiem aj halo halo, ale uz to nerobi, nevie ma pohladkat, aj ked jej ukazujem "moja, moja" len sa usmieva a ked jej poviem "daj pusu", tak sa sice nakloni ku mne, ale vyplazi jazyk 😀; ako robite haji?

vladka84
1. júl 2011

@kvietok121 tak Matejko je aky sikovny, ked uz toho tolko vie 😵 a voec nevadi, ze tap tap nerobi... Karinka sa to naucila ako prve a ako sa teraz uci nove veci, vsetko mozne ukaze, len tap tap ani za nic... vzdy sa len zacne rehotat a ruky bez naznaku tapkania 😀 no co, ved ma ine dolezitejsie veci teraz v hlavicke, nemoze si pamatat vsetko 😝

kvietok121
1. júl 2011

@seagull2404 @vladka84 ja viem ze kazde dieta sa nauci nieco ine, a to co sa nauci moze aj rycho zabudnut, ale z toho tap tap ... som akosi "sklamana" to myslim v dobrom, je to prve co som mu ukazovala a stale ukazujem a on nic 😠 😠 😠 betarik mozno my to robi naschval 😀 😀 😀 😀
ja ho vzdy chvalim je, je, jeeeeeeeeeej, krasne, matejko .... nieco urobil ... krasne ... a pohladkam mu hlavicku, predvcerim ukazal v knizke auticko, taky bol stastny a ja s nim
@seagull2404 haji robime tak ze si polozi hlavicku, vacsinou to poviem ked ho ja alebo niekto drzi na rukach a on si na mna polozi hlavicku, a ked je stvornozky na zemi, polozi na bok hlavicku a zadocek ma vytrceny, je taky zlaty

seagull2404
1. júl 2011

@kvietok121 jeeej, tak toto mi nerobime, ja ked poviem, ze ideme haji, tak panika neskutocna 🙂

kvietok121
1. júl 2011

@seagull2404 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre