♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kahlan1
1. júl 2011

@majka35 nebud smutna, barborka je krasne zive dievcatko - neboj nic ved ona ta bude posluchat 🙂 uvidis ze hej

mamisqva
1. júl 2011

@miciatko presne tak super ze sa nam zdoveria.Aj s malou mi velmi pomoze ked moze je zlaty stale sa s nou foti a dava na facebook,asi na to chyta baby 😀 😀 😀

miciatko
1. júl 2011

@mamisqva 😀

eis4
1. júl 2011

@seagull2404
@kvietok121 Nelinka minule prešla viac ako meter aj 2 krát ale odvtedy nič. ked ju pustím tak chvílu postojí pozrie na mna a pomaličky si sadne 😒 pokuša sa len na posteli a na gauči,minule prešla po koberci ale už ani tam nechce.
Matejko aj Tamarka su velmi šikovný. moja tiež nechcela robiť ťap-ťap,ani nič iné asi pred vyše mesiacom sa to tak zlomilo že zrazu za pár dní sa naučila,ťap ťapušky spievam tak tlieska,tancuj tancuj vykrucaj tak začne tancovať,aká velká vyrastieš,ked jej poviem Nelinka zaspievaj tak začne točiť ručkou a spieva nananana 😀 😀 včera sme sa naučili halo.poviem halo tak si dá tel. k uchu ale kričí do neho dada 😀 ked poviem haji tak zopakuje ale nemyslím že vie čo to znamená 😒
@majka35 mne raz sused tiež povedal že je to o výchove ked mal polročné dieťa,nechápem ako vychováš také malé dieťa. a aj teraz je ich malá taká že kde ju posadíš tam ostane má 18 mes. a ja hovorím že také dieťa nechcem. Nelinka je síce velmi živá a niekedy už nevládzem ale zas aspoň viem že je zdravá. Barborka ked bude dospelá tak toho dosiahne viac ako deti tvojich kamarátiek čo posluchaju na slovo a nemaju vlastný rozum.len ti prajem dovtedy pevné nervy 😉

memory97
1. júl 2011

@akika722 maju svoje obdobia a mozno je niekde aj pricina jeho zmeny, len ju musis najst. Mozno je to iba vekom, tazko povedat. Pevne nervy a dufam, ze sa to zlepsi 😉

@brulka dakujeme. Je to nejaky virus, tak o to horsie ☹ jasne postel je uz hore davno, mame sirupy nie antibioticke, tam sa nemusia davat probiotika, ale uz tolko do neho davam cez den, ze ked citi nieco ine v mlieku alebo caji, ze to necha tak aj ked je hladny ☹ sopliky uz ustupili, ale hrozne kasle. Dufam, ze tie sirupceky zaberu a bude v pohode. dakujem za rady 😉

@katulkaaaaaa krasna torticka Kati 🙂 mnam, neposles jednu 😝 😀

seagull2404
1. júl 2011

@eis4 tak ved aj nelinka je sikovna, Tamarka si len sadne, uz nechce chodit 🙂

memory97
1. júl 2011

@majka35 vladka ti to tak krasne napisala, az mi hrkli slzy do oci 😉 neboj, uvidis vsetko to usilie a laska, ktoru do nej vkladas raz vyjde na povrch a ty budes ta, ktora bude hrda na svoje dieta a kamosky k tomu sa radsej nevyjadrujem. Mozno teraz ich posluchaju, ale neprisla im este puberta, potom uvidia 😉

@seagull2404 super,musi to byt podarene.
U nas zatial robime krocky ako bocian 🙂 mama sa na tom naramne zabava 😀

21
1. júl 2011

Dievcata, nasmu skoro 7-rocnemu Timovi rastie trvala stolicka... Je to mozne?

memory97
1. júl 2011

@mamisqva jasne,pamatam si a hlavne nicky tu na MK 😀 Sikulka, takze dalsia kocka, co este nestvornozkuje 😉 a vazite skoro ako my aj ked sa mi zda, ze to je take moje male, dlhe, chude sidlo 🙂 dakujem, ved ako vravi moj mm, ze si pamatam iba hluposti, no pre mna su to velakrat zivotne skusenosti
😀

@akika722 tak to bude mat Barborka riadnu konkurenciu pri Patkovi, ale hlavne aby vas obe este neprekvapili aki budu poslusni 😀 :-P

@majka35 no podla mna rozmaznane deti sa spravaju celkom inak ako tu opisujes Barborku a kazde dieta je ine... mala si jej este dodat, ze vysoka trava pritahuje, hady, chrobaky a vsetky tie potvory, ktore nema rada, mozno by to zabralo 😉
Majka moze ich mat super vychovane,ale aj v tom vychovanom sa obcas skryva mala potvorka a nieco vyvedu 😉

fialka5959
1. júl 2011

Ahojte mamicky, ako sa mate? Mam sa uz kluju zubky, konecne lebo do teraz sme mali iba 2 spodne 😲

seagull2404
1. júl 2011

@memory97 Tamarka sa ale rozhodla, ze uz chodit sama nebude a vzdy ked ju pustim, hodi sa bud na 4 alebo si sadne, takze mame po zabave

mamisqva
1. júl 2011

@memory97 jasne u chlapov su vsetky nase rozhovory hluposti o kakani cikani papani ooooooaka je tucnucka....ale keby sa oni obcas pocuvali teda hlavne mm ked ma naladicku po nejakej oslave desat krat povie to iste a rano mi to ako prve referuje 😀 😀 😀 😀 ja len ze uz som to pocula a on a kde? 😎 😎

hajatanufus
1. júl 2011

ahojte maminky vidim ze preberate problemy s detmi mne lucinka robi presne to iste co patkoa barborka aniekedy som z nej tiez zufala a nervoznaa velmi dobre chapem co prezivate myslim si ze to nie je o rozmaznanosti ale je to presne ze obdobie vzdoru ja som tiez taka bola ibaze si myslim ze moja mama to vzala za nespravny koniec ale co uz ja si myslim ze len laskou sa to vsetko da a ze z toho proste vyrastu robi to vacsina deti a v zivote je to velakrat ze tie zive deti ziju v dospelosti velmi dobry kludny zivot a ze tie kludne dobre deti su potom problematicke a velakrat ani rodicia nevedia ze ake deti maju ale nie moj syn ved on je taky dobry chlapec velmi dobre to poznam takze ja si myslim ze ste dobre matky a detom davate to nejlepsie a ze z toho vyrastu len to chce naozaj pevne nervy a trpezlivost co ani ja nemam ale vidim na lucinke ze ked so podrazdena tak aj ona viac vystraja a ked som kludnejsia tak aj ona sa inak sprava a ludi ani nekomentujem minule mi lucy v meste robila sceny a ked sme nastupili do autobusu tak vsetci ludia na nu hnusne cumeli a samozrejme ze mali aj poznamky tak som sa im postavila chrbtom a zakryla som lucinku aby na nu nevideli a ked sme vystupili tak som jej umyla ocka aj tvaricku so svatenou vodou a ona sa neskutocne ukludnila takze viem ze jej urcite zislo zoci nehovorim ona je taka ze vystraja aj domaale vtedy bola az nepricetna a to urcite z tych pohladov

inak my este nechodime ani sa nestaviame len ked ju chytim za rucky prestali sme sa kojit asi jej moje mliecko uz tak nestacilo tym ze som tehu tak asi zmenilo konzistenciu takze som rada ze sa odstavila teraz pije um vecer a v noci ale skusim jej dat v noci vodicku teraz vidim aj ja sama ze ako to ide do penazi a som stastna ze som mohla kojit a to jej davam mliecko len 2-3x inak papa vyzivky a hotove prikrmy lebo varit unasich moc nemozem vzdy je kuchyna obsadena dufam ze ked sa vratim do uk ze tam sa nauci aj na varene este sa chcem pochvalit rachel sa dnes podarilo vypiskat do nocnika inak vie urobit tapusky a vie dat servus a zakyvat papa a tiez sem tam spieva a sem tam tancuje
@memory97 je mi luto ze ste chorucki prajem skore uzdravenie

mamisqva
1. júl 2011

@majka35 ahoj neboj Barborku to prejde je velmi mudra a sikovna.Ja si pamatam dcera Lenka teraz ma 12 mavala taketo obdobia.bolo to v skolke prisla som po nu a len som ju posurila ze aby sa ponahlala tak ona take sceny klakla si na zem zacala si hryzt prsty a revala cela sa triasla a hucala mamiiii nieeeee......ja som bola v soku a ucitelka kukala?????stastie ze som sa s nou poznala a som jej vysvetlila ze to nechapem co sa s nou deje.Verila mi inak by asi poslala na mna socialku ze ju tyram.par krat to spravila a preslo ju to.Sama ucitelka mi povedala ze to hra a chce zaujat tym ci upozornit na seba herecka.

memory97
1. júl 2011

@21 vypadla mu, alebo len tak narastla? vsetko je mozne 😉

@seagull2404 nevadi, ona sa este v zivote nachodi 😉

@mamisqva 😀 😀 😀 😀 😀 veru moj mi tiez niektore veci referuje 10x, jaj, ale dalej tuto temu nerozvyjam, lebo tu budeme do rana 😀 😀 😝

@hajatanufus dakujeme 😉

akika722
2. júl 2011

ahojte..
tak pokrok z dna na deň 😀 😀 😀
postavi sa sam v postielke/my mame cestovnu tak tam sa nema čoho chytiť poriadne preto mu to asi trvalo 😅 / a chodi dookola 😀
aj v obyvačke okolo nabytku,postavi sa a chodi si sam 😀 😀 😀 kocur maly 😀 😀 😀

janina09
2. júl 2011

Ahojte maminy...aj my chodíme jedna radosť...už sa špacíruje po byte úplne sama, sem-tam.... sa chytí nábytku...len musíme zatvárať dvere do kuchyne, lebo nám slečna začína vyberať smet. koše..🙂) vonku sa radšej chytí mojej ruky...tam nie je dobrý terén pre bábo....papá krásne varené jedlo, vpodstate naše ale prispôsobené pre ňu....takže nemastné, neslané, makké rozvarené kúsky...🙂, aj ja som začala variť, pre nás "dietnejšie"....a je to super, chutí nám.....hmmm ale kojím jedna radosť...často si pýta, aj cez deň...a v noci to je jedna prísavka....dnes som jej už dala o 3.00 umelé...tak vydržala spať do 6-tej....:DD ale teraz o 8.00 už zas dudala....myslela som, že ked jej v večer začnem dávať umelé, tak že sa sama nejaké osdtaví.....no nie je to tak....aspon ušetríme...🙂
tak Vám prajem krásne deň...aj keď u nás upršaný deň......🙂

akika722
2. júl 2011

aaaaaaaaaaaa dobre že sa to naučil,ja ho dam spať a on sa tam 150x postavi a bucha na stenu ako keby horelo 🙄 😖 😀

21
2. júl 2011

@memory97 normalne mu narastol 21.zub- a deti maju 20... on ma iba dolne jednotky trvale, ostatne mliecne+tu trvalu stolicku... 😀

21
2. júl 2011

@akika722 aka pekna photo...

akika722
2. júl 2011

@21 o dik 😀 za 3m bude krajšia 😀

hajatanufus
2. júl 2011

@akika722 ahojky super samko je sikovny 🙂 aj rachel sa v postielke este nevie postavit lebo tiez mame cestovnu ale myslim si ze to tiez bude len otazka casu a sama sa postavi 🙂 inak vidim ze si zase zmenila profilovu fotku som pozerala ze aka kocka je tam 😀

akika722
2. júl 2011

@hajatanufus dakujeme 🙂

katulkaaaaaa
2. júl 2011

ahojte
@majka35 maji citala som tvoje prispevky,rovnako ako baby som mala slzy na krajicku,hlavne neznasam tie vymudrele komentare ako maju tvoje kamosky,urcite z babrorky vyrastie uzastne ziena,proste je to tazka povaha,neviem ti ja poradit momentalne tiez bojujem s viki 😒 @vladka84 napodobne to mam ja doma ako ti s Timkou,niekedy mam pocit ze to nezvladam....vcera boli u nas kamosky mala spadla na dvore do takej jamy,som ju tak zbila...uz mi praskly nervy fakt 😢 potom mi to vycitala ze som ju strapnila atd a tie reci ze ju nelubim niekedy je toho proste moc,som si otvorila vecer flasku vina a bolo 😝
maly mi stale chodi som tak unavena z neho ze nemam energiu na nic 😢 dala som video na fb,denne mame tolko padov,ma modriny vsade ach jo
a svokor na tom neni dobre,este stale niesu vsetky vysledky ale uz ho poslali do onkologickej nemocnice v ba 😖

danulienka35
2. júl 2011

@majka35 Majinko nci si nerob z nikoho ja mam velke deti a poviem ti ake su nekedy ako male deti najedujem su velmi tvrdohlave hlavne Niki ak neni po jejim je zle vies kolko raz som mala sto chuti jej dat jednu? ale co nabijem taku velku standu zakazem jej urazi sa a povie mi mami ved mam uz 18 ale zas ja jej na to pokila ta zivim a byvas pod mojoku stechou budes pocuvat neboj neni to lahke pak si pripadam jak zla matka sa snimi dost najedujem.A ty si uzasna maminka a malicku to prejde mojko neboj moc drzim palecky 😉

mamisqva
2. júl 2011

@janina09ahoj a ako casto sa kojite cez noc???lebo aj mam stym problem mala je casto prisata na mne aj som tiez chcela skusit um no neviem.Nelka sice moc nepotiahne iba podudka a spi symotrejme pri mne tak sa ani moc nevyspim.Dudku odmietne niekedy ju dudka pol hodku a zas pyta ked papa 5 krat to je dobra noc.

mamisqva
2. júl 2011

@katulkaaaaaa ahoj ty mas take uzasne torty chcem sa spytat.Ja som videla kedysi taku tortu s cislom že v priereze torty je cislo napr jednotka neviem či chapes co myslim chcela by som malej upiect a neviem to najet priblizne viem ako ale nie celkom.Ta torta mala tvar obdlznik to chcem dat do tvaru jednotky dakujem

mamisqva
2. júl 2011

@katulkaaaaaa tak už chodite super inak ta obdivujem ako to stihas pečenie aj detičky klobuk dolu šikulka ja sice tiež striham doma ale to sa mi každy prisposobi že sa objedna a mam velke deti 16 a 12 tak pomožu s malou. držim palce svokor nech sa ma lepsie.

mamisqva
2. júl 2011

@akika722 ahojkaj co ty stale mas s foto si na každej kočica jak hrommm čo bude za 3m hadam nedietujes?Aj ja sa chystam už 5m a stale nič nemam volu a to mam este 10 kg od porodu no nič čim som staršia tym sa s tym akosi zmierujem hlavne že sme zdravy.

mamisqva
2. júl 2011

@miciatko ahoj tak so prežila prvu noc rano volam synovi že čo nove a on že mami my sme spali u kamoša otec v noci prišiel pre nich že to sa nedalo všade bahnoooo stan v blate oni jak divočiaci tak ich bol zobrat domov ku nim osprchovat a tak oni byvaju bližšie tak som rada.Lepšie ako spat na zemi v blate tak topfest nič moc.inakm si to uživa skupin vela som rada.Este mi vravi že radšej som ti to nepisal že tam idu aby som nestresovala ja že ty trdlo ved to by si ma ukludnil no neva hlavne že su ok.

akika722
2. júl 2011

@katulkaaaaaa a čo moja nejake vysledky už su? ☹
@mamisqva haaaa moja,ja mam po dvoch detoch cez 20kg na sebe 😅 ,nooo..držim 90dnovu dietu,dnes mam vitaminovy deň,jem len zeleninu..jaaaaaj hladna som ale vydržim 😀 urobim si ten šalat čo minule a bude dobre 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre