♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

michaela80
15. feb 2010

lenadka, som sa nasmiala ze "trufla obliect aj klasicke" si vezmi maly sa mi narodil v 30 tt ked mi ho dali prvy krat na ruky mal 1,49 a 9 dni no najlepsi gol bol ked ma jedno rano prisla o pol 6 zobudit setsetricka maly mal asi mesiac ze maly dosiahol vahu 1,8 takze mi ukazala na inom babetku ako sa kupe a poslala ma okupat moje ktore som dovtedy len videla v inkubatore a amal na rukach raz na par sekund a ona si isla dalej pit kavicku....Vies co to bol za strach - dieta ma 1,8 kg , prvorodicka neskusena ...ale akosi sa to podarilo a maly to prezil... 😀 😀

lenadka
15. feb 2010

ok tak si nejake zaobstaram, ked ze ma, TP na zaciatku augusta 5.8., lebo svagrina ma 2 deticky koniec augusta / 29 a 30. august/ a to uz sa tak pokazilo pocasie vzdy, ze letne veci vobec nepotrebovala 😉

captainka
15. feb 2010

teda ja nemam skusenosti ale lenadka myslim ze aj body s kratkym rukavom...ved bude teplo a my mame termin zaciatok augusta....takze ja kupim urcite

rubinka
15. feb 2010

Baby, tak vy čo rodíte začiatkom augusta, tak letné veci určite využijete, ved to bude ešte teplo, možno aj riadny hic.

lenadka
15. feb 2010

miska 😀 😀 😀 clovek je 1x vzdy taky "poserkany" o to horsie ked bol malinky tak drobny, to uz by som asi vazne pustila do gati 😀 ja som prve 3 dni v porodnici malu ani 1x neprebalovala!!! vzdy mi ju doniesli sestricky prebalenu, prezlecenu, az na 3 den sme kupali kazda pod dohladom sestricky, den pred tym nam to ukazovala kazdej na jej dietatku, 4 den sa nemohli kupat kvoli ockovaniu - tak mi odlahlo a doma som bola tiez dlho vytoto ako ju chytit a preniest do vanicky, taku holu, bezbrannu a von taku mokru smyklavu, norm. adrenalinova "zabava"...no a ked mala cca 2 mes. to uz clovek vedel aj poslepiacky 😀

zuzana76
15. feb 2010

babulky, ja sa tak tesim, dnes som babatko pocitila uz niekoolkokrat 😵

idem do obchodu po papanicu 😀

inak aj bodinka s kratkymi rukavmi vyuzijete aj ked bude chladnejsie a na to nejaky svetrik, alebo tricko s dlhymi rukavmi a to bodynku bude mat ako spodne pradielko a na nozicky polodupacky

zuzana76
15. feb 2010

lenadka, ja som bola na tom podobne 😀

tiez som sa bala prebalovat a dokonca som poprosila spolubyvajucu, mladu 22-rconu kocku, a ja uz stara 31 rocna paka, no ale bala somsa, jej to islo tak sikovne od ruky, ze mala mladsich surodencov a tych v pohode prebalovala doma 😀

zuzana76
15. feb 2010

ja tajne dufam,ze moje by sa mohlo nardit este koncom jula, termin amm sice posunty asi az na 8.8. ale kedze bude pravdepodobne cisarak, tak ten davaju o 10 dni pred terminom

zica1
15. feb 2010

babenky, v ktorom tt sa da zistit pohlavie babatka?

tinka66
15. feb 2010

baby - a co ked porodite este skor? ja som rodila 3 tt skor ako planovany termin...

michaela - by som sa zblaznila...obdivujem ta, ale inac to asi nejde...ja som tiez nic v porodnici nerobila, lebo mala mala silnu zltacku a vkuse sa opekala 😀 domov som prisla total neskusena...a tiez po 30 🙂 ale po tyzdni to ma clovek v rukach ako nic...

zica1 - myslim ze aj v 16 tt, ked je dobre otocene, 20 uz urcite...uz si zvedavucka??? ja tiez..

bihan
15. feb 2010

Tiež som to chcela napísať, že predsa body s kr. rukávom sa dá dať aj pod bundu alebo svetrík 😀 Ja zatiaľ s dlhým rukávom ani nekupuje.
Na prvý mesiac mám ešte overaly po Sáre (našťastie väčšinou netrálne farby), veľkosť 54, pár bodíčok a na 1-3m kupujem veľkosť 62 a viac. Sára sa narodila s 51cm, 4,03kg a priberala kilo za mesiac, takže ani tentokrát nečakám žiadneho "dobčeka".

Podobnú zavinku ako tú od Red Castle (kto to dával, Michaela?) mám ale z merina, resp. je to deka, ale na presne také isté zavinovanie, len je to mäkké, dieťa môže kopať a netrpí kolikami, dá sa to použiť cca do roka.. klasické slovenské zavinovačky nemám ani sa na ne nechystám.

No a čo sa týka letu, už som to asi písala, ale ja si trúfam ešte na 11h let v 35tt, takže keby ma niekto strašil s hodinovým letom v druhom trimestri, tak sa mu asi tak vysmejem, že by na to len tak nezabudol 😀

Malej som sa po pôrode vôbec "nebála", lebo som s miminkami pracovala aj predtým 😉

lenadka
15. feb 2010

uz v 12tt krvne testy geneton a ked ma dr. dobry UTZ tak v 16tt by to uz mal vidiet, ked nie tak v 20tt uz urcite ak sa spravne natoci babo 😉

zica1
15. feb 2010

tinka66, lenadka - dakujem 🙂 ja som uz velmi zvedava 🙂 v piatok idem k dokimu ale to budem este len 14+4

lenadka
15. feb 2010

😀 kym "TO" bolo zabalene oblecene ok, ale ked som ju mala nahu chytit 😀 😀 😀 sranda spominat 😀 😀 😀 😀 😀

captainka
15. feb 2010

ja som prvorodicka ale kupania, prebalovania sa vobec nebojim skor tesim... cez vikend sme boli u segry a maly nema ani dva tyzdne a v pohode som ho prebalila, obliekla ako keby sa nechumelilo...pohodka...

ja s kratkym nakupim asi viac...ved hej to sa da pod vsetko nosit a tym ze budu poriadne hycaky...tak to ani zakryvat nebudem asi len obyc plienkou...uvidime podla pocka

bihan
15. feb 2010

Captainka, problém ani tak nie v zakrývaní, ale v tom, že niektoré mimi zavinovanie vyžadujú, lebo im to pripomína ten stiesnený pocit v maternici, ale nie v tých klasických zavinkách, kde sa mimi nemôže ani hýbať, je lepšie iba v látke, aby mohlo aspoň kopať nožkami.. zabraňuje to kolikám.
Napr. ja som malú nikdy nezavinovala ale spätne som si uvedomila, že sa pomerne často budila na to, že má voľné ručičky.. proste taký pocit ako keby sa zľakla zo sna, lebo bola "voľná".

Lenadka, ja som malú hlavne dojčila "telo na telo" a bol to najúžasnejší pocit na svete 😵

lenadka
15. feb 2010

bihan, ja som tak dojcit nemohla lebo mala by zamrzla 😝 hovorim 16° v izbe cez den u svokrovcov nic vynimocne 😝 takze u nas zavinovacka klasicka bola naplno vyuzita a ciapocka a rukavicky tak isto ked ich nemala bola ako zaba 😅 ale v lete to uz bolo ine, mam aj taku foto ked po vecernom papkani telo na telo buvinka na mne 😵

lenadka
15. feb 2010

a tiez som si vsimla ze zavinuta buva lepsie, inak aj klasicka zavinovacka sa da zaviazat tak ze su nozky volne 😉

lenadka
15. feb 2010

len na leto by bola fajn len taka tenucka co tu bol dnes ten link

bihan
15. feb 2010

Lenadka, ja proste tie polstrované neznášam.. ani neviem prečo... a tie šnúrkované a volánikové, z toho mi je úplne zle.. problém čisto subjektívny 😅
Niekedy mám dosť aj z tých matriošiek, čo vyrábajú z detí v niektorých nemocniciach po narodení... je to neprirodzené a robí sa to tak snáď len v Číne a Rusku.. aby sa náhodou mimčo ani trošku nepohlo.. tak asi odtiaľ pramení môj odpor ku všetkému "pevnému".

lenadka
15. feb 2010

bihan, pred 5 rokmi som ine nepoznala 😀 😅 ...ty budes babo asi nosit ze? v satke ci aj baby vak? Kusocek premyslam nad baby vakom, len neviem ci satka nesplni to iste a vyuzije sa dlhsie 😕

bihan
15. feb 2010

Jasné, kočík kupujeme len na nakliknutie sedačky 🙂
Baby vak nekupuj.. dá sa používať pomerne krátko a pri väčšom bábenku musíš mať veľmi dobre zatiahnutý vak, aby to bolo pohodlné. Ja som malú vo vaku nosila aj keď u sedela.. dalo sa, ale šatke sa to ani z ďaleka nevyrovná 😵 A šatka toho splní určite viac, nie len toľko, čo vak, lebo vo vaku sa hrozne zle nosí v inej polohe ako v kolíske a niektoré deti sú antikolískové.. ako bola tá moja 🙂

lenadka
15. feb 2010

dufam ze natrafim na burzu v mat. centre a tam nieco kupim, myslim konktretne satku

lenadka
15. feb 2010

bihan dik za radu 😉

zuzana76
15. feb 2010

aj ja by som chcela satku, len musim najts potom nejaku osobu co ma nauci viazat ju 😀

bihan
15. feb 2010

Použitých šatiek v super stave je v bazároch milión 😉 Odporúčam nekupovať kratšiu ako 4,2m, ak to chceš od narodenia.

bihan
15. feb 2010

Zuzana, ja som sa naučila podľa netu 😉 ale poradkýň pre nosenie je už všade kopec.

zuzana76
15. feb 2010

bihan, ja viem, ze aj z netu sa da, dokonca mam aj taku brozurku co som dostavala na kurze pre tehotne, este pri prvom dietati a tam je to tiez nakreslene, len ja som na taketo blba, alebo leniva 😀 , radsekj ked mi to niekto ukaze a tak, ale iste najdem niekoho v blizkom okoli, teraz som si spomenula, ze ja suseda z prveho malu nosila v satke

zuzana76
15. feb 2010

lenadka, ze 16 stupnov v izbe, to by som spavala v zavinovacke aj ja 😀

zuzannas
15. feb 2010

Lenadka: este co si pisala ohladom tych zavrati, tie mavam obcas aj ja, je to nedostatok glykemickeho cukru, ja si vzdy dam kusok niecoho sladkeho, hladina sa vyrovna a je mi fajn... 😉
Uplne najviac som to pocitila, ked som bola v prvom tehu na vysetreni teh.cukrovky a musela som tam vypit tu hmotu, potom ked som odtial vysla, normalne tocaky az mi studeny pot vysiel...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre