♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

michaela80
15. feb 2010

kedy myslis ze zacnu uz tie prve jemne kopance... tyzden mozno dva?

bihan
15. feb 2010

ak sa nemýlim, tak pri malej som cítila cez bruško pohyby 2t po tom, čo som ich cítila len vnútorne, ale pokojne to môže byť viac.

halintoa
15. feb 2010

deni: ja už som si tu na koníku upravila dátum poslednej MS tak, aby mi to sedelo 😀 . Ona mi predtým vyrátala 23.8., čo som vedela, že je nereálne. No, posledná MS bola 11.11. 😅 , ale ja som mala od začiatku minulého roka pošahaný cyklus...

bihan: mňa sa len tak ľahko nezbavíte, nie som promyškuitná 😀 a tiež dúfam, že nám budeš čo-to radiť ohľadom nosenia a látkovania 😵 (dúfam, že som Ťa nevyplašila 🙂 ).

bihan
15. feb 2010

S pošahanými cyklami sme tu viaceré 😝

denisocka
15. feb 2010

kým niesme pošahane my,čo tam cykly

lenadka
15. feb 2010

carmen, uprimnu sustrast 😔

hali, teda, podla mna je to dost schudnut, ale hadam to zas dozenies, hlavne ze drobec je ok 😉

lenadka
15. feb 2010

deni, no neviem ci som niekedy nie trochu liznuta 😀

lenadka
15. feb 2010

ja som dnes mala trosku pocit ze citim take jemne "tuk, tuk" tesne pod pupkom, musim este odsledovat ci to nie je ono, ale asi nie 😝

maculienka123
15. feb 2010

baby ja nechapem,som si myslela ze mi nevolnosti presli,co aj presli,len som zacala vracat kazdy vecer,co som predtym ani raz a to teraz v 13t.vyjde vsetko von a je mi fajn ale je mi divne,ze doteraz nic az teraz to zacalo,je to normalne?????

lenadka
15. feb 2010

macus asi je, uz som take pocula 😖

baby minule davali v damskom magazine o pestunkach nany nieco a bola tam aj taka co sa pripne na plienocku a tym ze sa dotyka bruska snima dych...neviete co je to za znacku?

michaela80
15. feb 2010

lenadka pozriem ti to v casopise..

lenadka
15. feb 2010

miska dik 🙂

denisocka
15. feb 2010

bru noc baby

tretulka
15. feb 2010

ahojte babulky, mozno to poznate, ak nie tak si precitajte, je to krasne 😵

Čo bude potom?

V brušku tehotnej ženy boli dve bábätká. Prvé sa spýtalo druhého:
-"Veríš na život po pôrode?"
-"Samozrejme. Niečo po pôrode musí byť. Možno sme tu práve preto, aby sme sa pripravili na to, čo bude potom."
-"Hlúposť, žiadny život po pôrode nie je. Ako by vôbec mohol vyzerať?"
-"To presne neviem, ale určite tam bude viac svetla než tu. Možno budeme chodiť a jesť ústami."
-"No to je ale nezmysel! Chodiť sa nedá. A jesť ústami? To je úplne smiešne! Živí nás predsa pupočná šnúra. Niečo ti poviem: Život po pôrode je vylúčený - pupočná šnúra je už teraz moc krátka."
-"Ale nie, určite niečo bude. Len asi bude všetko trochu iné, než sme si tu zvykli."
-"Ale nikto sa predsa odtiaľ po pôrode nevrátil. Pôrodom proste život končí. A vôbec, život nie je nič, len dlhá stiesnenosť v temnote."
-"No, ja presne neviem, ako to bude po pôrode vyzerať, ale každopádne uvidíme mamu a tá sa o nás postará."
-"Mamu? Ty veríš na mamu? A kde má akože podľa teba byť?"
-"No predsa všade okolo nás! V nej a vďaka nej žijeme. Bez nej by sme vôbec neboli."
-"Tomu neverím! Žiadnu mamu som nikde nevidel, takže je jasné, že žiadna mama nie je."
-"No ale niekedy, keď sme ticho, môžeš počuť ako spieva, alebo cítiť ako hladká náš svet. Vieš, ja si fakt myslím, že skutočný život nás čaká až potom …"

tea333
15. feb 2010

Este doplnam nase miery.. 6.0 cm 🙂 takze sme trosku starsi 😉 o 3 dni

nestiham Vas citat, myslela som ze poobede bude klud ale volali bratia ze chcu ist di parndorfu nakupovat ci ich zaveziem, tak som isla, aj som drahemu super teplaciky v nike kupila..

halintoa
15. feb 2010

dobrú deni🙂

tea: krásne miery 🙂 , super, že Tvoj chalanisko tak krásne rastie, ja sa budem utešovať, že moja bambuľka je menšia, lebo má určite cikuľku (teda aspoň ja by som to chcela 😵 ), ale hlavne, nech sú naše bábätká zdravé 🙂

tretulka: krásne 😵

rosienka
autor
15. feb 2010

ahojte baby, uz ste na mna mozno aj zabudli, co to tu tak posledne zabedbavam... 🙂 no co narobim, ked sa sem cez den nedostanem a vecer som väcsonou unavena a o vikendoch ani nehovoriac. Nedelu som skoro celu prespala a potom sme sli k svokrovcom, lebo tam prisla svagrina s tyzdnovou dcerkou, tak som sa vytesovala. V sobotu boli u nas dalsi kamosi v 2-mesacnym chlapcekom a dalsia kamoska v 8. mesiaci, tak sa to okolo nas len tak "koti" 😀

ja som inak nakupila par veciciek velkost 56 a keby malo byt malinke, tak dokupim aj 50-ky, pripadne podedim...svagrinej mala sa narodila len 46cm, tak na nej aj 50-ka plava a bude ich mat urcite dost.

inak tie zavinovacky, co ste tu dali link vyzeraju zaujimavo, nikdy som sa nad nimi nezamyslala, ze na co su dobre a naco ich treba...som myslela, ze kupim ten vak, ale asi oboje a vak uz rovno taky väcsi, aspon 70 cm. Musim sa poobrezat, kde tu nejake dobre zavinovacky dostanem...

inak dalsiu poradnu a UTZ mam az 11.3., co je 5 tyzdnov od tej poslednej ☹ a to mi ten predosly doky z CAR-u vravel a tak aj napisal novej gyndoske, ze mam stale rizikove tehu a ze mam mat nahustene terminy...tak neviem, ci nemam chciet, nech ma zoberie este raz medzi tym. Zda sa mi to dlhe cakanie 😒

pipi1211
15. feb 2010

jej tretulka tak to je zlate 😵 😵 😵 😵 😵

inak z krvy mame dobre vysledky tak som rada 🙂 len presne neviem o co pri odbere islo len viem ze nieco s genetikou vy nahodou neviete? na co sa robi prvy odber? nie ten co ma byt o krvnej skupine AIDS a pod.... ale ten dalsi 😅 😅 😅 😅 😅 😅

liv1
15. feb 2010

tretulka to je naaaadherneeee 😵

lucy1990
15. feb 2010

Ahojte 🙂 Tea, aj my sme boli dnes v Parndorfe 😅

kacena4
16. feb 2010

tinka66: s tym predcasnym porodim sa clovek musi zmierit, zalezi od toho preco rodil predcaste. ja som obe deti rodila o 3 tyzdne skor, ale mali 3000g. takze celkom super, v profi som dostala zasa babenko v termine ale nemalo ani 2500g.
s oboma mojimi som bola od cca 25.tt v nemocnici na udrziavani, kazdy tyzden som si hovorila, teraz u dokaze toto a toto, uz je zasa lepsie ak by sa teraz narodil a nie pred tyzdnom a tak to islo az do 36.tt kedy ma lekar pustil domov - "pobalit sa" do porodnice a nasledne som rodila. bolo to uzasne, ked som vedela,ze je z najhorsieho babo vonku
vies mam slabu maternicu (dedicne, vsetky zeny z maminej strany to maju) a tak cakam ze asi aj pri tomto to tak bude. dnes uz dokazu zachranit babo aj v 25tt - deti mi s takym dievcatkom chodili do skolky - bolo uzasne, takze sa toho az tak nebojim, hlavna vec ze bude zit a to je najpodstatnejsie

kacena4
16. feb 2010

tretulka: ten citat o babatkach je nadherny, pouzila som ho do bakalarky

biba12
16. feb 2010

Mne sa vcera zdalo, ze citim pohyby. Ale musela som sa este velmi sustredit, boli slabulinke. Ale tesim sa z toho.
Dnes idem na prvu rehabilitaciu a draheho poslem odniest prihlasku do skolky pre Andrejka/aby riaditelka nevidela moje brusko, lebo mi ho nezoberu/. Je strasne vela deti narodenych 2007. Takze malo miesta v skolkacha a uprednostnuju mamy, ktore ide do prace. Ale Andrejkovi nbude aj tak v kolektive lepsie. Uz teraz vidim, ako by sa rad hral a bol stale s detmi. Jemu ten surodenec vyslovene prospeje. AJ ked sa musim pripravit na ziarlivostne sceny, ale snad to nebude taky horor. Ja s mojim o rok mladsim bratom sme nakrmili nasho najmladsieho v 5 mesiacoch piskotami. Zjedol po balika. Vliezli sme k nemu do postielky, mama si to nevsimla. Ale ked bolo podozrivo ticho, tak nas utekala pzriet, ale neskoro. Spapal pol balika, 3 dni zvracal piskoty a pil iba caj, ani mlieko nechcel. Chuda Dodo a chuda mama. Dufam, ze toto Andrejko nezopakuje🙂)))

kacena4
16. feb 2010

biba: u nas v meste je to uz 2 rok zo skolkami tak, ze musis priniest potvrdenie ze robis inak ti nezoberu maleho a to nemusis byt ani tehotna staci ak nepracujes.
zo zakona beru len predskolakov vsetkych a potom len pracujucim maminam, minuly rok bolo cca 100 deti neumiestnenych ale mesto s tym nic nerobi - nestavia nove skolky
tento rok dokonca prijimaju rodicom len jednu prihlasku za mesto (robi sa to na mestskom urade nie priamo v skolke) aby si rodicia nemohli podat 2-3 ziadosti do roznych skolok, ze ak ho v jednej nezoberu mozno v druhej
STRASNE diskriminujuce a ohanaju sa pri tom pravami dietata, (je tam napisane, ze stat je povinny dieta umiestnit v zariadeni ak rodic pracuje...) tak to zneuzivaju...

groka
16. feb 2010

Ahojte kocky

ja som vcera mala dost bodave bolesti,aj som zaspinila,potom som uz isla spinkat,ale vcera som uz vecer nejedla z coho sa tesim

biba ja aj dnes citim cosi,ale je to strasne jemnucke,vcera to boli palky teda 😀 teda jedna palka 😀

rozprestrela som si na zehlenie tak idem zehlit a pozeraz ZOH pozeram skoro vsetko,teraz je kraso,to je mam rada,ideme sa este s muzom narajkovat

maly ma dnes karneval v skolke,ten sa tak velmi tesi,som bola stastna s nim,moje zlate

pipi1211
16. feb 2010

ahojte,

no ja tiez obcas citim nieco take divne v brusku no neviem, ci ma len nenauva lebo s tym mavam casto problemy 😅 😀

groka aj ja mam strasne rada kraso 🙂 ale normalne ked vidim niekey tie pady ide mi mraz po chrbte 😔

my tiez dnes mame karneval z Momo bude anjelik ci vila 😵 potom dam urcite foto

rubinka
16. feb 2010

Ahojte baby,

Carmenn úprimnú sústrasť 😢

halintoa
16. feb 2010

Ahoj kočky,
mne je dnes na 2 veci.. Hrdlo neprechádza, soplím odušu ☹ . Doktorka mi kázala len kloktať slanú vodu a v lekárni mi maminka kúpila na cmúľanie septisan - ten môžu tehuľky aj kojace mamičky. Idem sa natiahnuť a čítať Harlequinky, ešte že mám zásobu 😀 . Pekný dník.

press
16. feb 2010

Ahojte,
dlhšie som tu nebola, nestíham Vás dočítať, ale verím, že ste všetky aj s drobcami OK.
Ja som bola na poradni 10.2., malé bolo krásne, len si nechcelo dať zmerať noštek, stále si ho držalo ručičkou 😀 . Mám však veľmi nízko placentu, čo znamená, že mi dr. zakázal akúkoľvek fyzickú záťaž, v podstate aj sexík 😒 a mám mať pre istotu nachystané veci do nemocnice, lebo hrozí, že začnem krvácať. No a musíme čakať, či sa placenta s rastúcim bruškom posunie nahor. Tak uvidíme, už mi nie je zle, tak je dosť ťažké ma udržať v kľude🙂.
pekný deň.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre