♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zica1
17. feb 2010

Ahojte babenky ako sa dari? 🙂 Ja som si dala dnes do albumu vecicky co som stihla nakupit 🙂 V piatok idem rano na odbery koli genetike a aj na sono, uz sa velmi tesim, ze opat uvidim malinke 🙂

zuzannas
17. feb 2010

Peta: ja ked som bola na 1.odbere na APF testy, tak mi sestricka povedala, ze nalacno.. 😕 (mne budu brat 2x krv na APF)

Ale ked som bola uplne na tych prvych testoch, tak mi povedala, ze sa mozem kludne najest...

lenadka
17. feb 2010

peti, mne tiez povedali, ze lahke ranajky mozem, hlavne nic mastne, rozok s cajikom kludne, nieco male rano zobni a vezmi si skor z sebou, ked bude po spapas, alebo si nieco kupis v bufete 😉 😀

groka pod pravym rebrom je pecen a v peceni zlcnik, tak tie hranolky s ryb. prstami nic moc ak ta to zlcnik bolel 😝 davaj na seba pozor, nech ho naozaj znova nedostanes, radsej nieco lahsie spapaj 😉

bihan, super, ze si nasla tu pravu porodnicu 🙂

ja mam stale na vyber medzi Handlovou a Bojnicami 😅 a to je asi najhorsie ked si mozem vybrat, obe su dost blizko, ale skor som naklonena tym Bojniciam...sice tam frflu na primara, ale ja neviem preco...aj vcera, prisla tehulka do porodnice na prijem, pekne ju privital, potom vyhresil manzela-nuz ona ovesana velkou taskou a kabelkou a on ruky vo vreckach stoji vedla nej, tak ho spucol, nech jej tu tasku vezme, vsak je tehotna, potom ho volal k porodu, tym ho uz asi celkom dorazil 😀 lebo chlapik vystrasene ze on k porodu nechce ist...tak ho chlacholi, ze dobre, ale aspon ked sa dietatko narodi, moze si ich prist hned odfotit a ze ich aj vsetkych 3 spolu odfotia...no bohovsky bol 😀 😵 podla mna to bolo velmi sypaticke...
o chvilu zas dalsej pacientke pomahal do vytahu, vzal jej kabat, jej manzelovi dal do ruk kabelku, nech ide na WC, a v klude nech za nimi pride a oni zatial zanesu veci do auta...takze vystupovanie ma podla mna take ludske 😕

denisocka
17. feb 2010

leni,že v pečeni žlčnik 😀

lenadka
17. feb 2010

no deni nie doslovne 😀 je na nej zo spodnej strany nalepeny, tak som to myslela 😉 😀 😀 😀

rubinka
17. feb 2010

Zica ty si už teda riadne nakúpila, ale pekné vecičky 🙂

zica1
17. feb 2010

rubinka 🙂 no to ano ale jednoducho som neodolala 🙂

leteku
17. feb 2010

ahojky. Dnes som bola na 3Dčku a bolo to úžasné, až nato že chrústik spal tak ho budila. No potom si pretieral očká, že čo ma tu budíte a potom sa začal hrať medzi nohami ručičkami. A lekárka nato, že to bude určite chalan to robia chlapcia ostáva im to až do dospelosti. Tak neviem či tomu veriť. Baby aké je to mať chlapca, ja si to neviem predstaviť nejako som rátala s druhou babou. Ináč chrústik má 88 mm takže sme narástli za týždeň takmer dva centimetre, to bude malý obrík a že s nožičkami má 14cm.

lulusha
17. feb 2010

zica a uz viete, ze to bude chlapcek? lebo ako pozeram, autickove body, modre farby 😀 ides na istotu? 🙂

denisocka
17. feb 2010

fiha,leteku,to je supar. ja idem v piatok a popravde, ja mam depky od kedy ma prepustili,ked v stredu mal 79mma že 14+0 a mala som byť 14+2 ...... a mam obavy či sa nejak prestalo vyvíjať. všetkym vam nejak rýchlo rastu detičky a mna dorazlilo ked v nemocnici mal len 6mm za 5dni ... takže som sklamana, sice neviem do akého týždna maju deti rasť rovnako a od akeho je to o genetike,ale aj tak mam z toho depky. pen čitam kolko máte a porovnavam až mi je z toho zle,teda dnes mi je anozaj zle od žaludku

leteku
17. feb 2010

deni - ty už nestresuj. Určite je v poriadku keby nebolo tak snáď ti to lekár povie, že nerastie. Ináč pri Terezke ma strašili, že dieťa rastie veľmi z tých vitamínov pre tehuľky a potom sa rodia veľké deti, preto som už v druhej polovici tehu brala vitamíny len každý druhý deň a pchala sa prirodzenými vitamínmi. Tak možno je aj na tom trošku pravdy. A už tu viaceré písali, že nemáme porovnávať tie hodnoty tak neporovnávaj. Uvidíš, že v piatok nás určite predbehnete.

tretulka
17. feb 2010

ahojte, nakupovanie je uz v plnom prude, mna to nejako nechyta, mam vela veci po malom, snad ked uz budem vediet, co cakame a bude to dievcatko tak isto nabehnem pre nejake ruzove vecicky 😵
ja idem na AFP na buduci stvrtok, sestricka mi povedala, ze musim mat ukonceny 15tt, to budem 15+6tt, tak by to malo byt ok, moj dr. robi poobede od 15,30 a sestricka povedala, ze nech pridem okolo tretej a zoberie mi odbery...takze na lacno to asi nebude, cely den o hlade 😅 ... ja som vzdy chodila na odbery na lacno, mala som to take zauzivane, ze ked sa bere krv, tak musim byt na lacno a kamoske minule sestricka povedala, ze na gyn. nemusi chodit na odbery na lacno...tak kto sa v tom ma vyznat 🙂
bihan, super, ze uz si si vybrala porodnicu a mas vsetko premyslene, co sa porodu tyka 🙂
ja som pri prvom bola tiez presvedcena, ako to vsetko bude super prebiehat, prirodzeny porod atd. a nakoniec bolo vsetko inak a skoncila som sekciou...takze teraz uz neplanujem nic 😀

lenadka
17. feb 2010

deni, to zalezi aj od genov, ked ma mamina 175 a ocino 195 tak babo logicky nebude male a ked ma mamina 160 tak ma asi mensie babo..uz to tolko nepocitaj 😀

moja kolegynka ma 185 a jej manzel ma cca o 5 cm viac to bude obrik 😉 🙂

denisocka
17. feb 2010

a ty ješ tie vitamíny?ake .ináč,aj ja viem že sme ženám na gynde kazali jest Maternu a tak,a potom mali vraj väčšie deti,ale mi to nejde do hlavy aby take stopy vitamínov mali taky vpliv.

lenadka
17. feb 2010

leteku nahodis aj fotocky?

denisocka
17. feb 2010

ja stale porovnávam kedy som mala sexík a kolko v aký týžden babo ma. zo začiatku to pekne sedelo, a teraz zrazu pomenej,nato rosienka mala zrazu take skoky a babo malo krasne miery,teraz leteku, v pondelok ma šokla tea 😀 v 12+0 s 6cm ... no baby, vy ste moja depka 😀

tea333
17. feb 2010

baby ja vas nestiiham 😒

ja som sa len chytro prisla domov vymalovat a obliect, vecer mam taku malu rozlucku, len naj kamarati a bratia, tak bude urcite sranda, tesim sa, aj ked jeden z naj kamaratov je chory 😠 ☹

lenadka
17. feb 2010

tea uzi si to 😉 😀

leteku
17. feb 2010

fotky hodím večer, manžel si zobral cdčko aby sa pochválil v robote.
deni ak sme len my tvoja depka tak to máš super život 😀

denisocka
17. feb 2010

hej,vy ste moja depka a tie vaše krásne milimetre 😀

lenadka
17. feb 2010

deni, ja momentalne vobec neviem kolko babo meria, UTZ som mala v 11+6 odvtedy nic, aspon nemam stresy, ale aj ked by mi povedali ze je o napr. 2tt mensie tak to mam na haku 😀 podla mna je vsetko ok, to som aj vcera dr. tvrdila, ked ma nechceli vypisat z PN ze co ak vyjdu alfiny zle, tak im vravim, ale cozeby vysli zle, vsetko bude ok 😉 😀 aj ked by vysli zle tak ich mam na haku /lebo si uvedomujem ako casto vyjdu falosne pozitivne/, vsetko bude dobre 😉
neviem kde sa ten optimizmus vo men berie, ale nejak to na mna prislo 😀 😀 😀

leteku
17. feb 2010

však počkaj v piatok uvidíš tie tvoje krásne milimetre 🙂

zuzana76
17. feb 2010

ahojte

ja som bola dnes na premeranie, tak drobcek ma BPD 33 mm a FL 18 mm, zodpoveda zaciatku 16 tt, tak som rada a v paitok idem na AFP, krasne narastol za tyzden

deniska nestresuj, ved tych 8 cm bolo ok, na zaciatku 14 tt

denisocka
17. feb 2010

ja som preto taka zostresovana,lebo viem kedy sa muž šmykol,zo začiatku to sedelo teraz to nejk nesedí.sice neviem kolko spermie prežili a kedy bola OVU ale akože bola v den pošmyknutia. vy aspon niektore podla grafov viete,alebo rosienka podlsa OPu vie.

no a dalšia vec, ked som čakala maleho,tak mi po 11tt už nemerala CRL ale iba hlavičku a ta bola vždy 10dni väčšia.aj TP udavali miesto 27.12 na 17.12 a narodil sa 18.12 .

no a teraz ked som ležala v nemocke,tak fakt neviem či to leár odflakol,ale v 13+6 nameral hlavičku 3cm a vravel že 15+3 tt,čo ma nevydesilo,nakolko maly mal tiež hlavičku väčšiu ,ale o 2dni už zas meral len dlžku CRL a ta bola 79mm a 14+0

zuzana76
17. feb 2010

denis, aj ja som mala u prveho hlavicku dokonca az o 2 tyzdne vacsiu a teraz je o tyzden mensia, kazde babatko je ine, mozno to budu dievcatka, drobnejsie, ale mne sa zda,ze som daco medzi nohami zazrela 😀 , dajaky privesok 😀

zuzana76
17. feb 2010

deni, to si mala ok, ja som mala hlavicku a zteraz 33 mm a FL som mala 18 mm

rubinka
17. feb 2010

Baby ved každé dieťa je iné tak sa už toľko nebojte 🙂

marija
17. feb 2010

Zuzana no moje dievcatko bolo fakt drobnejsie 😀 ze 3700g 😉

marija
17. feb 2010

Deni ja neviem kolko tiez teraz meriame, ale naposledy som bola plus 6 dni a tak mi to vyslo aj pri UZV v tom 12tt. Neviem ci to velmi ovlyvnuju vitaminy, ale ked sa to hovori... no moj manzel mal pri porode 3720g, ja som mala 3680g, tak asi by bolo od veci keby sa mala narodila drobnucka 😅

zuzana76
17. feb 2010

marija, no ale moj chlapcek mal 3250 g a toto vyzera byt este mensie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre