♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lucy1990
23. feb 2010

Alebo max milimeter to bolo nad ostatnou castou brucha, ale nie uplne von 🙂

lucy1990
23. feb 2010

Ja to popisem este raz: lezala som na chrbate a mala som zrazu taky neprijemny pocit pnutia na jednom mieste, ako keby zvnutra nieco tlacilo von, na dotyk to bolo tvrde, velke asi ako pomaranc a okolitu cast som mala makku. Ale ten pomaranc netrcal z brucha von, az ked som si to nahmatala a zmackla tak som asi vedela ake je to velke, nebolo to vidno napohlad. A potom zakazdym som to citila inde.

nika.r
23. feb 2010

ahojte.

Nechcem obťažovať zbytočnými linkami a odbočovať od témy, ale viem, že je tu viac mamičiek, ktoré nesúhlasia s povinným očkovaním na Slovensku. Bola začatá petícia za dobrovoľné očkovanie, nie je zameraná na jeho zrušenie, je len za zrušenie pokút a za možnosť voľby. Kto by ste mali záujem, môžete ju podporiť tu:
http://ockovanie.webnode.sk/peticia/

lucy, to isté, čo Ty, som cítila aj ja. Myslím,že bábo sa nejako zaprelo o stenu maternice a tá reagovala stiahnutím, resp. stvrdnutím brucha. Postupne to môže byť častejšie. Je to normálne, ale ak je to časté alebo sprevádzané bolesťou či nejakými inými zmenami, môže signalizovať aj nejaký problém. ja som sa takto v prvom tehu v dôsledku častého tvrdnutia brucha začala otvárať a skracoval sa mi krčok maternice. Dobre, že si šla k Dr., ja idem zajtra do poradne, tak som tiež napätá, či je všetko OK.

nikitka231
23. feb 2010

lenadka:trosku sme sa nezhodli s manzelom a taka som rozcitena teraz ked som tehu tak mi to prislo vsetko luto ,obcas clovek chce vratit cas spat...no to uz nejde ☹ clovek niekedy potrebuje vyplakat srdiecko a ulavit si ,ale dnes uz mi je lepsie ,diky za opytanie

lucy1990
23. feb 2010

Aj ja som si vcera trochu poplakala vecer...mm isiel von a 2 hodiny nedal vediet kde je..a obcas na mna pride taky naval, ze mi je vsetko luto...

lucy1990
23. feb 2010

Nika a ako sa to riesilo, ze si sa zacala otvarat? A v ktorom tt?

nikitka231
23. feb 2010

nika a lucy:ja som mala tvrdnutie bruska a kontrakcie pri malom a od 20tt som bola na rizikovom ani magnezium mi nepomohlo jest a skratil sa mi krcok a otvorila som sa na 4cm...od minuleho tyzdna mi zacalo tvrdnut a musim sa vratit na SK aby som bola pod kontrolou je mozne ze pojdem aj do nemocky zevraj na infuzie:(
takze tiez mi nie je do smiechu aj dr povedal ze ma pacintky kedy pridu na kontrolu nie su otvorene a za 1tt sa vsetko zmeni a su na rizikovom a v nemocke 😒
ja idem do poradne v utorok a ked bude zle tak sa mozem tesit ☹

lucy1990
23. feb 2010

Nikitka teraz si ma vyplasila ☹ ja by som sa v nemocke zblaznila...hlavne ked aj vonku to uz zacina vyzerat slubne 😒

nikitka231
23. feb 2010

lucy v 20tt som sa zacala pri malom otvarat a nasadili mi magnezko a bola som na pozorovani ,vlastne od toho 20tt som sa otvorila na tie 4cm a tak to ostalo do porodu ,a lezala som ..bolo to strasne...a s 99 per.pravdepodobnostou ma caka to iste podla dr,mam ist teraz do poradne nabuduci tyzden tak uvidime,ale ty sa zatial neotvaras nie?

bihan
23. feb 2010

Nikitka, neboj, bude zase dobre... človek si občas potrebuje poplakať hlavne ak si teraz v Nemecku, žiadna kamoška na blízku, nie je to jednoduché.

Tiež mi začalo tvrdnúť hrozne skoro brucho pri tomto tehu, hlavne ráno, keď mám plný mechúr, to mám pravidelne, ale magnézko (tých spomínaných 300mg) mi to výrazne upravilo, krčok sa mi vrátil na pôvodné miesto (poznám jeho pozíciu, takže viem, kedy je skrátený a kedy nie), takže si na to dávam sakra pozor.

nika.r
23. feb 2010

nikitka, uff, držím palce, nech je všetko OK. Asi Ti urobia serkláž, nie? Či akos a to bude riešiť?

lucy, neboj, nechcem Ťa plašiť, väčšinou je to normálne. Akeď Tvoj Dr. zistil, žeje zataiľ všetko OK,tak super. Bude Ťa teraz možno viac sledovať, dobre, že budeš brať magnezko, to sa na to dáva vždy.
Mne začalo tvrdnúť až v 27 tt, ale hneď od prvého dňa som mala aj niekoľkominútové stvrdnutia, do nemocky ma prijali s tým, že som mala takmer nonstop tvrdé brucho. A to som týždeň predtým bola v poradni a bolo všetko Ok a po týždni už krčok skrátený o 1 cm a otvorená na jeden prst. Ja som teda musela až do konca tehu zostať v nemocke. Brala som magnéziové infúzie a dali mi pesar, len ležať, mohla som ísť len na WC a do sprchy. Uff, preto sa teraz bojím, aby sa mi to nezopakovalo, lebo to bolo stašné obdobie.

nikitka231
23. feb 2010

jaj kocky clovek si povie ze musi byt v pohode a byt stastny ale niekedy to ozaj nejde a odkedy mame tazsie obdobie kvoli minulym veciam co sa riesia teraz clovek je dost pod stresom ,utrapeny a uplakany a vtedy mi zacalo tvrdnut..takze bacha na stresove situacie...
mna z toho magnezia strasne zapekalo a aj tyzden som nebola vtedy na wc a bolel ma zaludok ...

lucy1990
23. feb 2010

Mna doktor pozeral odspodu ale nepovedal nic, len ze nemam teraz sexovat a v piatok na poradnu... 😔

nika.r
23. feb 2010

lucy, neboj..ako píše nikitka, stres je veľkýspúšťač, aj umňa to asi bolo z neho...mala som veľké stresy v práci...takže pokoj, nechceme Ťa tu vystrašiť. Asi chce Dr. zistiť, či sa Ti s magnezkom upraví. Asi ak by si mala problém s krčkom, by Ti to povedal, nie?

nikitka231
23. feb 2010

nika.r.: serklaz mi nerobili ani vtedy pri malom a nemyslim ze mi ho budu robit zrazu teraz a dalsia vec bola by som proti tomu,zeny co to maju v neskorsom veku chodia na zmrazovanie krcka lebo sa urobia ranky na krcku a z toho su ine nasledky,to radsej pojdem lezat a verim ze to zvladneme ako pri malom a bude vsetko ok len sa musim vyhnut stresu a predychat to radsej ,
lucy ak dr este nic nevravi tak ziadny stres uvidis a ako nika pise treba skusit to magnezko ,na teba moze posobit inak ,vyskusas 😉

lucy1990
23. feb 2010

No ja som si dala magnezko, ale blbana, som za hodinku vypila deci mlieka 🙄 cize sa mi nevstrebe...

bihan
23. feb 2010

a hlavne sa zatiaľ nedokázalo, že by cerkláž naozaj zabránila rozširovaniu krčku, pretože po cerkláži majú aj tak ženy nariadený oddych a pravdepodobne by to zvládli s rovnakým výsledkom bez nej 😉 Zase mudrujem, ale čítala som o tom minule článok v jednom fr. časopise 😅

Lucy, čo si dostala za magnézko?

lucy1990
23. feb 2010

Kupila som si Magnex B6 350..

nika.r
23. feb 2010

nikitka, to som nevedela - o tej serkláži,že má taký dopad neskôr...pýtala som sa preto, lebo mne to chceli robiť, ale nakoniec sa rozhodli pre pesar, lebo som už bola v pokročilom štádiu a stehy by to nemuseli udržať. Budem na Teba myslieť, daj vedeiť ako to u Teba pokračuje. Verím, že to dopadne dobre. Pre tie naše poklady sa to oplatí, len keby sa ten čas tak nevliekol. Veruže už by som si občas priala veľké brucho s veľkým bábetkom a pôrod za dverami.

zuzannas
23. feb 2010

Tak ja som naspat od zubara, natrel mi to dakou liecivou emulziou a este mi to aj ozaroval trochu s niecim, vyzeralo to ako letovacka, 😅 tak som zvedava ci to pomoze...Dr.vravel, ze ak by ma to nahodou zase v noci bolelo, mam hned rano zavolat a vyberieme nervy zo zubov.. 😖 ☹ ☹ no uz teraz sa tesim!! 😝 uvidime... 😕

lulusha
23. feb 2010

deni, to je super, ze citis kopanceky... ja este necitim nic, ani roll-on, ani bublinky... ale hadam to o par tyzdnov pride...
lucy, oddychuj, neboj, to bude vsetko v poriadku 😉
ja mam poradnu zajtra, myslite na mna babulky, uz sa tesim, ze zase uvidim malickeho 🙂
idem sa najest, strasne som hladnaaaa... 😝

nika.r
23. feb 2010

bihan, hej, inak vraj ani účinky magnezka nie sú vedecky overené. Je to prax, ale vraj nikdy nebol žiadny seriózny výskum urobený. Aj ja som pri braní magne infúzií mala nariadený prísny oddych + pesar, takže ťažko naozaj povedať, čo z toho pomohlo. 😉

bihan
23. feb 2010

Nika, že by to bolo len placebo? 😀 Nevylučujem, aj keď sa nešetrím viac ako predtým, ale hrozne veľa vecí a problémov má prvotnú príčinu v hlave 🙂

nika.r
23. feb 2010

hej, všetko začína v hlave 🙂

nika.r
23. feb 2010

ale tiež som si pri mojom tvrdnutí jedno magne hneď šupla 😅

nikitka231
23. feb 2010

bihan:nemudrujes, mas pravdu 😉
lulusha:mozno si uz aj mala take jemne len to nevies este rozoznat.. 😉 ale stoji to za to pockanie..hlavne ked je to v pokrocilom meisaci tie kopance nemaju chybu..myslim to v dobrom teraz
nika.r.:aj ja chcem uz nech je minimalne jun a nech mam uz bruskoooooo 😎
ozaj idem pridat foto bruska som rano fotila 😀

bihan
23. feb 2010

ja mám furt len taký vyžraný špek 😅 So Sárou som mala väčšie 😀

Brrr, Zuzana... vyberať nervy ee.. dúfam, že sa ti to vyhne 😉

nika.r
23. feb 2010

ja som už vytiahla tehu nohavice, ktoré som pri prvom začala nosiť až na konci piateho mesiaca. Teraz mám oveľa väčšie bruško, aj keď váhu mám stále v mínuse. Momentálne vyzerám strašne smiešne, chudé nohy, žiadne prsia a brucho už jak bachor predo mnou. 😅

nika.r
23. feb 2010

inka mne konečne začali tehotenské chute - doterza som stále jedla málo. Ja zrazu som došla na to, že niet lepšieho jedla ako párky. 😝 Neviem sa ale rozhodnúť s čím sú lepšie, tak ich jem naraz s horčicou aj s kečupom už niekoľko dní každé ráno.

peta131
23. feb 2010

No baby co tu pisete ze niekedy citite taku tvrdu vydutinku v brusku tak to iste mavam aj ja ale nechcela som to tu pisat aby ste ma nemali nahodou za blazna 😅 ja som tiez velmi chuda na bruchu nemam ziadne sadielko a ked lezim na bruchu tak niekedy normalne citim taku malu (ako mandarinka) tvrdu cast a vacsinou na lavej strane maternice a som nevedela ze ci to uz babo alebo co to...ale vzdy ako si to chytim a zacnem hladkat to po chvilke zmizne 😕

Ja som bola tiez dnes u dokiho a videla maleho lebo v nedelu som velmi ale velmi skaredo spadla a rovno na chrbat tak som bola strasne vyplasena ci je s malym vsetko ok som ani spavat nemohla tak som dnes radsej isla k doktorovi a spravil mi sono a malinky je v poriadku a krasne mu bilo srdiecko tak mi spadol straaasne velky kamen zo srdca 😵

Baby a este som sa vas chcela spytat k tomu tvrdnutiu to ked citite ze vam tvrdne brusko tak to aj boli alebo to len citite na pohmat ze je brusko tvrde? 😕 l

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre