♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

maculienka123
26. feb 2010

Lucy ako mandla?

halintoa
26. feb 2010

ja som teraz závislá na pomarančoch a na ananáse z konzervy 😵 , už som 2x zjedla za deň takú tú velikú 800g konzervu 😅 . Ale mm je spokojný že mi chutí ovocie, lepšie ako by som mala ulietavať na sladkostiach a mastných jedlách 🙂 . Teraz ako nepracujem tak chodí do obchodu on, lebo ja sa málokedy pohnem z našej dedinky a vždy mi dajake ovocie pronesie 😵 .

macu: mňa teraz nadúva skoro zo všetkého, chudák mm, ešteže to môžem zvaliť na nášho psa, strašne prdí 😀

halintoa
26. feb 2010

lucy: segedín vravíš? hmm, kapusta by bola ... 😝

maculienka123
26. feb 2010

hali ty sa mas,ja to zvalit nemam na koho,akurat na maleho,ze to on poprdkava a musi to nejak vyjst 🙂

bihan
26. feb 2010

Ja si akurát varím hráškovú polievku na večer 😀

Hali, tiež mám vkuse chuť na ananásy, ale čerstvé 🙂 a mandarinky, grepy, jablká, mango, banány. všetk, čo sa nájde ...sladkostiam sa snažím vyhýbať a niečo fest mastné ako hamburger s hranolkami som nejedla už dobrých pár mesiacov 😀

A a segedín od maminky by som si teda dala 😵

Oslávenkyniam gratulujem k narodeninám" 😉

lucy1990
26. feb 2010

Bihan, aj ja som rozmyslala, ze uvarim hraskovu polievku 😀 maci, diky za opytanie, mandla sa zmensila, fajnovo ma ale boli v krku, ale skusim sa vyliecit sama, lebo doktorka rada lieci antibiotikami.. 😒 a mnam, ovocicko aj ja mozem 🙂 jedine z kivi mam brutalnu kyselinu 😖

lucy1990
26. feb 2010

Akurat som sa objednala na piatok do gynfivu na 3D 🙂 budem uz sice 16+4tt ale tak hadam to nevadi..a v piatok mam aj volat dokimu kvoli vysledkom...

zuzana76
26. feb 2010

lucy, ved cim viac tyzdnov tym lepsie, tak po 20 tt je najlepsie vidiet babatko

lucy1990
26. feb 2010

Zuzi, viem, ale oni to tam tak robia, ze do 16 tt je maly utz a od 24 tt velky utz, a ked ides na obidva, tak platis len za jeden 🙂 tak najprv ma odbila, ze to uz nestiham, a potom som ju uprosila, ze ved to je len par dni rozdiel...

zuzannas
26. feb 2010

Ja idem tiez buduci tyzden na 3D utz do Ruzinova a tiez budem 16tt + nieco... som zvedava ci sa bude dat zistit aj co to bude 😕 😵

zuzannas
26. feb 2010

a idem na ten maly utz...

lucy1990
26. feb 2010

Zuzi a ktory den ides? Ak nebude hambosko/a tak by ti mohol povedat co to bude 🙂 inak to robia cez brusko?

bihan
26. feb 2010

Lucy, teraz už stále budú robiť cez bruško, ak nebude treba skontrolovať krčok pomocou UZV 😉

v 16tt by už malo byť pohlavie bez problémov vidieť 😉

A z hráškovej polievky mi skoro neostalo, malá rovno zjedla za dve misky 😀

zuzana76
26. feb 2010

lucy, aha, no ja tak casto nechcem sonovat, tak pojdem len na jeden 3D asi do Hlohovca

lucy1990
26. feb 2010

Bihan, tak asi bola mnamkova 😀 to je ta najvacsia pochvala, ked tak rychlo mizne 🙂

bihan
26. feb 2010

Lucy, to hej 😀 kedysi som absolútne nevarila, väčšinou sme len ohrievali a keď mi začal liezť na nervy ten obmedzený výber detských pohárikov, tak som začala variť sama zistila som, že je to hrozne jednoduché a 100x lepšie ako preumelinkované polotovary 🙂

lucy1990
26. feb 2010

Tak tomu ver!!! 😀 Niet nad domacu stravu...aj ked velakrat sa nechce 😝

lucy1990
26. feb 2010

Inak si predstav, ze ked som jedavala doma u mamy, tak som mala vzdy tip top krvne vysledky a ako som si zvykla na obedove menu a nebodaj este vecere v restike alebo nejaky fast food, alebo polotovary, tak sa mi zvysil cholesterol...a ked som zacala varit, tak sa upravil...cize urcite to ma docinenia aj so zdravim 🙂

bihan
26. feb 2010

Tak ja to mám presne naopak 😀 Mamča má príšerne ťažkú kuchyňu plnú mäsa, zemiakov a rozvarenej mrazenej zeleniny, ako som začala robiť jesť pre Sáru, tak som začala dávať sakra pozor na to, aby tam vždy boli cukry, bielkoviny a hlavne veľa zeleniny, na desiate a olovranty ovocie. A začali sme sa tak stravovať všetci a môjmu zdravie (a hlavne váhe 😅) to veľmi prospieva 🙂 Keď som bola na výške, mala som cholesterol 5,5 a pred pár mesiacmi 4,2 🙂

lucy1990
26. feb 2010

No tak to ja som bola z domu zvyknuta na superlahku kuchynu, takmer vsetka zeleninka robena na pare, ryby, chude maso, vyprazene som poznala pomaly len z restiky 😀 ale je lepsie je aspon raz za tyzden si dat nieco "nezdrave lebo potom som si dala rezen a bola som hotova 😅 ale moja mama neskutocne vyborne vari, aj moj muz bol hotovy, mam tazku konkurenciu 😅

zuzana76
26. feb 2010

tak ja som mala zvyseny cholesterol uz pri narodeni 😀

krvne vysledky mam katastrofalne, teda ak by som nebrala vsetko to co beriem

rada mam ryby, ale aj maso, ale najradsej varene, alebo dusene, vyprazane velmi nemusim

mam rada aj zeleninu a ovocie

lucy1990
26. feb 2010

Zuzi, to je sprosta genetika...aj moj brasko je odchovany na takej strave a od 2 rokov ma pravidelne vysoky cholesterol...keby si ho videla...taky je chuducky chudacik a dostal to do vienka 😔

bihan
26. feb 2010

Moja mamina super varí, taký segedín robí asi najlepší na svete, ale rezne s kašou a k tomu nejaký kompót, na to ma už nikto nenaláka 😀 ale na Slovensku sa neviem dožrať vyprážaného syra, so zemiakmi a tatarkou.. našťastie často domov nechodím 😅 Moja mamča by z mojej kuchyne asi umrela 😀 Napr. bielu múku už vôbec nevedieme, mäsa málo, iba olivový olej, chladnička napchatá všetkými možnými druhmi zeleniny... nazaj sa zdravotne cítim najlepšie vo svojom doterajšom živote a vraj po 20-ke to už všetko ide z kopca 😝 😀

zuzana76
26. feb 2010

tak to ja by som bez masa neprezila 😀

ale zboznujem aj zeleninu

zuzana76
26. feb 2010

a jem aj dost bieleho peciva

bihan a tu hraskovu polievku si dnes ako robila?

bihan
26. feb 2010

ja na genetiku v tomto smere veľmi neverím..skôr na to, že sa dedí kuchárska knižka.

zuzana76
26. feb 2010

ja zboznujem slepaci vyvar 😀 , tak to by mi v zahranici chybalo, totiz napr. v spanielsku som to chvela sestre uvarti a nezohnali sme ani kalerab, ani zeler, len take listy zelerove, ani kel

zuzana76
26. feb 2010

ja si nemsylim,ze genetika

ale mam poruchu metabolizmu, takze napr mozem jest zeleniny s vitaminom B 12 kolko len chcema vobec mi to nepomoze, musim si ju pichat a podobne to mam aj so zelezom napriklad

bihan
26. feb 2010

Zuzi, nahádžeš do hrnca hrášok (mrazený alebo napučaný), dva zemiaky (ja som robila len takú večernú porciu, takže asi liter vody), ja vodu 2x vylievam, aby hrášok nenafukoval, do toho kocku bio bujónu (alebo bez glutamanu), petržlenovú vňať, pažítku... 15-20min variť, na záver pridať trošku cesnaku kvôli vôni a rozmixovať 🙂

zuzana76
26. feb 2010

a potom , clovek byva obmedzeny aj mnohymi inymi faktormi, napriklad velmi ani naduvacie veci nemzoem, ako fazula, hrasok, len s mierou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre