♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lucy1990
26. feb 2010

Ja robim podobnu, ale nemixujem alebo namiesto zemiakov ju zahustim mukou 😉 a nesmie chybat mrkvicka 🙂 je to taka rychla polievocka...

bihan
26. feb 2010

Aby strukoviny nenadúvali, existuje nejaká bylinka, ktorá sa k nim pridáva.. myslím, že je to saturejka, ale ruku do ohňa za to nedám... keď vymením vodu počas varenia, tak so strukovinami nemáme problém. 😉

zuzana76
26. feb 2010

aha, vdaka, super, a tu polievku potom neprepasirujes cez sito? aby tam neboli supky? lebo mne tie vadia, ak sa to dobre rozmixuje, teda mozno mam chaby mixer, ale mne tam tie supky zostavaju, tak to este dam cez sito

bihan a to ti staci na veceru?

teda az sa mzoem spytat, aky je asi tvoj denny jedalnicek

ja ako kedy, mam dni, ked mi az tak nechuti, napriklad dnes, lebo som nevyspata a potom dni, ked by som zjedla aj kona

tak napriklad ranajky - 2 rozky s natierkou - krabou, rybickovou, atd..
desiata - ovocie,
obed - polievka asi 3-4 porcie denne, druhe - jedna porcia na obed
olovrant- ovocie, zelenina, rozok s natierkou
vecera . bud 1 porcia z obeda, alebo nieco co chladnicka da

zuzana76
26. feb 2010

ano, s tymi strukovinami ja tak robim len fazulu, ale mne asi vadia aj tie supy

zuzana76
26. feb 2010

hraskova bola kedysi moja najoblubenejsia

bihan
26. feb 2010

Polievočky sú všeobecne dosť rýchle (teda keď sa tam nevarí mäsko), my máme radšej tzv. veluté, čiže mixované zeleninové, napr. slepačí vývar mi vôbec nechýba ale taká dobrá hubová kapustnica.. jáááj.. to je o inom 😀

zuzana76
26. feb 2010

aj ja mam rada zeleninove

ozaj a dnes som akurat citala,ze ludia co maju poruchu stitnej zlazy by sa mali vyhybat aj brokolici a karfiou, lebo ovplyvnuje vstrebavanie jodu

zuzana76
26. feb 2010

a obe mam velmi rada, aj karfiolovu aj brokolicovu

zuzannas
26. feb 2010

Ja milujem vsetky polievky, aj ich velmi rada a cesto varim..najradsej mrkvovu s krupicovo maslovymi haluskami alebo paradajkovu s ryzou alebo zemiakmi a veeeela syrom... 😵 🙂

Lucy na 3D idem v stredu na obed...

zuzana76
26. feb 2010

rajcinovu som robila tento tyzden so syrom

lucy1990
26. feb 2010

Ja nepapam nejako vela, ale to preto, ze som nebola zvyknuta vela jest predtym..keby som to mala zosumarizovat tak:

ranajky: kedze vstavam neskoro, tak neranajkujem odkedy presli nevolnosti
obed: niekedy iba polievka, niekedy iba druhe,
olovrant okolo 15tej: jablko, pomaranc, alebo nejake ovocie,
vecera okolo 18tej: vacsinou rozok s niecim s paradajkou, alebo polievka
a este okolo 21 si dam bud mlieko, alebo suchare od hladu, alebo polystyrenove chlebiky...

zuzana76
26. feb 2010

lucy, tak z toho by som ja umrela od hladu

lucy1990
26. feb 2010

Zuzi, to je individualne...mne staci jest male porcie kazde 3 hodinky...a pred tehu som jedla este o 2 jedla menej a stacilo mi...

zuzana76
26. feb 2010

ved ja viem, ja som praveze vzdy jedla vela, teda tak od tych 17-18 rokov a nepriberala som, ba som este chudla aj

zuzana76
26. feb 2010

a teraz sa uz tesim, lebo som pribrala 2 kg

lucy1990
26. feb 2010

🙂 ja tiez, doki ma dneska pochvalil, ze to je tak akurat..

lenadka
26. feb 2010

lucy ja by som sa stverala po stene od hladu keby zjem len to 😅
ja ranajky: chlebiok s natierkou
desiata:banan
obed: rajcinova polievka so syrom a parene buchty
teraz planujem, zdlabnut slaninku napacovanu v cesnakovopaprikovom paci, vecera este neviem 😀

peta131
26. feb 2010

Hmm baby tak vy tu oj jedle 😀
tak ja sa tiez veru moc nemozem chvalit ze sa zdravo stravujem 😅 aj ked nejem vobec muku lebo mam bezlepkovu dietu tak aspon tomu vdacim za to ze som neni tucna 😉 ale teraz poslednu dobu ma chytaju hrozne hlady 😅
no moj dnesny jedalnicek
ranajky: ako som vstala utekala som grcat tak moje ranajky boli zachodova misa 🙄
desiata: puding
obed: francuzske zemiaky
poobede som si dala dalsiu porciu francuzskych zemiakov
teraz si mm robil parky tak som mu zjedla jednu parku z horcicou
ovocie ani nepocitam co som pojedla lebo to mi teraz hrozne chuti...hrozne mam chute na nektarinky lenze teraz jedna nektarinka v tescu stoji 20Sk tak vzdy si zoberiem jednu tak pre chut 😀
no a teraz zase poskulujem po niecom mam chut na chipsi 😅

Ja zase polievocky moc nemusim ale zboznujem kremove polievky aj cez vikend idem robit kremovu spenatovu polievocku a do toho oprazene rozteky na masielku mnam mnam 😵

zuzannas
26. feb 2010

tak to ja jem skoro presne kazde dve hodiny nieco male (prip.male porcie jedla)..by som asi umrela od hladu..ranajkujem sice iba velmi malo, pred tehu som neranajkovala vobec, prve jedlo som jedla az tak vacsinou 3hod.po zobudeni..ale vecer po 18-tej sa snazim krotit, to si uz tiez davam iba ovocie, mlieko, alebo maces, suchare, sl.tycinky

zuzannas
26. feb 2010

mi to fakt niekedy pripada, ze jem stale v jednom kuse.. 😀 😀 ale takto mi to vyhovuje..a ja jest urcite potrebujem kedze denne cvicim min.hodinku

anxuska
26. feb 2010

jaj, vy mi tu chúťky robíte 🙂
ja som dnes začala raňajkami o 12 30 🙂 bol chlebík s francúzskou nátierkou, pórom a zo super sysom tekovským úedným, malý nás nechal pospať do pol dvanástej, ináč stáva o pol desiatej
potom 1 banán, 1 pomaranč, 1 jablko a teraz sa teším na obed 🙂 bude kelová polievka a ešte zdobnem aj večeru, tá bude asi o 22 00, ryža so šošovicou sa chystá, my chodíme spať okolo 2-3 hod, takže sme posunutý ako upíry.
už som pribrala 3 kilá, až sa za to hambím a brucho už neskryjem 😒

zuzannas
26. feb 2010

Anxuska, co si pipi?? 😅 ved 3kg na 18tt je uuplne super a v naprostej pohode!! 😉

peta131
26. feb 2010

ja som este nepribrala nic 😖

zuzana76
26. feb 2010

peta a ked mas bezlepkovu dietu, mozes parky? ved v tom je aj muka

peta131
26. feb 2010

zuzi oni uz robia aj bezlepkove parky 😉

zuzana76
26. feb 2010

jaj, a tvoj muz je take? aj ked nema bezlepkovu dietu?

peta131
26. feb 2010

Ono su to normalne klasicke parky nie nejake specialne bezlepkove...neviem ked si vsimnes hlavne v bille to tak maju kde aj sunky predavaju tak tie ktore neobsahuju lepok normalne je nad nimi listok ze vyrobok neobsahuje lepok, tak je to aj so sunkami, salamami, klobasami...a moj muz rad take papa lebo on nema rad tie mukove parky a je to aj zdravsie 😉 jemu ani nerobi problem zjest bezlepkove cestoviny,kolace...aj ked vyprazam tak len v mojej muke a struhanke...ja som velmi rada ze neni v tomto smere fajnovy a vsetko mi spapka 🙂 aj polievky zahustujem bezlepkovou mukou...ja nemam ani normalnu muku doma ani cestoviny...dokonca aj moje bezlepkove susienky a sladkosti mu chutia 🙂

anxuska
26. feb 2010

zuzannas no uvidíme, či to dotiahnem na dvacku 🙂
minulé tehu som v 18 nemala ešte nič navyše o taqkomto čase a dotiahla som to na 16kg 😀
fíha o bezlepkových párkoch som ešte nepočula, ale viem, že vyrábajú vegetariánske a je mi to velmi vtipné, lebo fakt by ma nenapadlo, že by mi mali rovno párky chýbať.

zuzana76
26. feb 2010

peta, ved jasne, to je fajn

ja parky takmer vobec nejem, mozno raz do roka, a muz ked ma chut tak si kupi sam, tak to velmi nestudujem ,ze co obsahuju

ale to musi byt dost drahe, ta bezlepkova dieta 😒 , mas celiakiu pravdepodobne, vsak?

anxuska
26. feb 2010

a to tá bezlepková múka je aká? niečo ako špaldová?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre