♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

bihan
28. feb 2010

Diazepam patrí navyše do skupiny D, čiže pozitívna evidencia rizika... na špinenie, resp. slabé krvácanie z krčka, ktoré plod neohrozujem.

Category D

There is positive evidence of human fetal risk, but the benefits from use in pregnant women may be acceptable despite the risk (e.g., if the drug is needed in a life-threatening situation or for a serious disease for which safer drugs cannot be used or are ineffective).

bihan
28. feb 2010

pozitívna evidencia rizika pre plod.. lieky sú rozdelené do 5 skupín - A je úplne bez rizika (ako listovka), D s pozitívnou evidenciou rizika a piata skupina je absolútne nevhodná v tehotenstve.

denisocka
28. feb 2010

Tak naco mi to dala?tu to davaju bezne,asi ukludnit telo co co

zuzannas
28. feb 2010

Dobre ranko kocky,

aj ja som sa chcela spytat na Teu, ze tu uz dlho nebola...ona mala svadbu a potom isla na tu dovolenku??

bihan
28. feb 2010

Preto hovorím, že sa predpisujú ale lentilky 🙄 spolu s duphastonom. Ale duphaston aspoň obashuje progesterón (aj keď umelý), ktorý môže byť pre tehotenstvo prospešný. Predpísať anxiolitikum aj keď s účinkom relaxujúcim svaly na slabé krvácanie.. to mi nejako moja hlava neberie. Nie som lekárka ale diazepam, o ktorom je známe, že môže poškodiť plod, pričom mám pochybnosť, že u teba benefity prevyšujú riziká, to je proste na mňa trošku veľa.
A obzvlášť ma to prekvapuje u teba, že hltáš silný liek, o ktorom si si nič nezistila.

michaela80
28. feb 2010

deni ja som brala diazepan pri Robinovi cely 5 mesiac a to v davkach 5-5-10 ked som lezala cely mesiac v nemocnici...

bihan
28. feb 2010

Michaela, ale pri akej indikácii? Predpokladám, že si mala riziko predčasného pôrodu, teda kontrakcie a liek uvoľňujúci svalové napätie bol na mieste, ale Denisočka má inú diagnózu.

michaela80
28. feb 2010

No krvacala som a vypukol riadny medialny hunbuk akolo oca jasne ze vykonsturovany a musel ostat v Amerike namiesto 5 dni v Ameriky aj s mamou na par tyzdnov, cize ked mi to ukazali v novinach tak som zacala mat v 19 tt kontrakcie...takze mala som diazepan a tiez mi pichali partusystem na udrziavanie ...

denisocka
28. feb 2010

No mne dost tvrdla maternica posledne dni,tak mozno zato

denisocka
28. feb 2010

Aky medialny humbuk,som mimo

michaela80
28. feb 2010

to len vravim ze sme mali problemy a z toho som zacala mat kontrakcie tak mi dali DIAZEPAN davku 5-5-10 a prezili sme to ...

bihan
28. feb 2010

Michaela, si si vytrpela svoje 🤐 To ťa strašil predčasný pôrod od 19tt? Pri takejto extrémnej situácii nie je o čom diskutovať.. ako sa hovorí že na veľkú dieru veľká záplata, ale iba mi to potvrdzuje, že na Slovensku je stále diazepam lieka "na všetko".. kopec lekárov ho ešte predpisuje deťom preventívne pri horúčkach proti febrilným kŕčom (na ktoré ale takmer neúčinkuje).

Deni, ako dlho ho máš brať?

zuzana76
28. feb 2010

ahojte,

bihan a kde mozem zistit do akej skupiny patri liek Tachystin ? kde si to pozerala?

bihan
28. feb 2010

no.. prežili.. drvivá väčšina detí prežije aj očkovanie bez újmy na zdraví 😝

denisocka
28. feb 2010

2tyzdne

bihan
28. feb 2010

http://www.safefetus.com/Search.asp ale tachystin tam nie je.

michaela80
28. feb 2010

zase asi nebolo na vyber ,mna potrebovali skludnit a male udrazt partusystemom...a dopadlo to fajn 😉 ...maly je v pohode... 😀

zuzana76
28. feb 2010

hej, ja som ho nasla len po slovensky

to je toto

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/t...

mam podozrenie,ze vdaka tomuto pripravku mam zlcnikove kamene

zuzana76
28. feb 2010

je to sice " len " vitamin , no ale je tam tych kontraindikacii dost co pasuje na mna - tetania, zlnikove kamene

zuzana76
28. feb 2010

aj tu je o pouzivani v gravidite a laktacii

http://www.sukl.sk/buxus/docs/download/SPC00021...

jedine som nasla ze v USa sa nepouizva, jedine v strednej europe ,nemecku, litve

michaela80
28. feb 2010

bihan studujem tie latkove plienky ale som z toho akurat tak mimo...to ako mam vediet ktore su dobre aj pre novorodenca a aky typ mu treba...

bihan
28. feb 2010

Zuzana a to berieš na čo? Máš poruchu vstrebávania vápnika, či niečo so štítkou? Inak štítna žľaza je pekný hazlík, pri neliečených poruchách a prípadných ďalších diagnózach môže spôsobovať poruchy osobnosti 😅

Látkovky sú trošku veda, keď sa v tom ešte neorientuješ, lebo ich je kopec druhov a problém je v tom, že to, čo sedí jednému mimču (a mamine), nesedí inému 😅 Tu nájdeš základný letáčik s rozdelením. http://www.latkovepleny.info/letaky/letak.pdf
Na novorodenca je asi naj systém plienka (švorcová alebo viacvrstvová) + pul nohavičky, potom to už začína byť zaujmavejšie. 🙂

zuzana76
28. feb 2010

bihan ano, znizenu funkciu stitnej zlazy, aj pristitnych teliesok - kvoli tomu beriem tachystin a kvoli stitke L-thyrocin, okrem toho pernicioznu anemiu to su tie vaznesjie diagnozy, plus este nejake banalitky

mam to prestudovane 😉 a vela som aj zazila 😉

biba12
28. feb 2010

PIsali ste o tom cholesterole. Aj ja ho mam zvyseny a moj maly tiez. Pritom maly neje nic ako hranolky, vyprazane.. Cokoladu asi raz za dva tyzdne kusok, chipsy nie.... Je vela mliecnych vyrobkov, pribinaky, kase, jogurty, Ovocie/papa malo, nechuti mu, iba cerstve zo zahrady, ale teraz mu nemam ake dat, ale kazdy den spapa aspon jablcko, alebo hrusku..../, kazdy den nejaku zeleninu... Mastne vobec..
Aj mne povedala lekarka , ze je to geneticky dane. Chuda moje, tiez musel zdedit prave toto.
Diazepam je naozaj velmi silny liek, a ludia sa od neho stavaju zavislymi. Je mi luto, ze mate problemy... MAm kamosku, rodi v aprili a teraz je otvorena na 1 prst, doma 2,5 rocne dieta, Musi lezat. Ale da sa to pri tak malom dietati? Ze sa pri nom striedaju svokra, svagrina/byvaju blizko/ a muz chodi z roboty skor a venuje sa malemu. Joj tu fakt nie je co zavidiet.
Vcera sme boli na svadbe a nevesta v piatom mesiaci, ja vlastne v 4 a ona mala mensie brucho ako ja. Utesujem sa, ze pri druhom to brusko rastie rychlejsie🙂))) Ked uz ta koza bola raz povolena. Aj ked na kg to nevidno, priberam rovnako. Asi sa musim zmierit s tym, ze budem mat brusisko🙂))

michaela80
28. feb 2010

biba...moj tak isto nechce jest ovocie ale ked mu to narezem vsetko na tanier tak sparaska obrovske mnozstvo no nehrozi ze by si vzal jablko a tak ho spapal...vsetko mu musim narezat na mesiaciky... 😀 a to ma uz 9 rokov...

michaela80
28. feb 2010

ja sa tiez toho bojim ake to brusko bude velke...lebo take ake mam treraz som na fotkach mala s malym tak v 24-25 tt a my mame 6.juna prve svete...a to budem v 322 tt to sa budem uz len asi gulat... 😀 😀

mywiel
28. feb 2010

Jeden znamy co je alkoholik bral diazepam... 😕 Deni a dokedy to mas brat? Ja neberiem absolutne ziadne lieky ak nemusim, dokonca sa bojim zobrat aj tie proti nevolnostiam co mi predpisal sam gynekolog, lebo v letaciku pisu ze v tehotenstve je najlepsie nebrat ziadne lieky ak to nie je nevyhnutné, dokonca sa liecim len a len homeo a aj to konzultujem so svojim doktorom.

ladywitch26
28. feb 2010

biba, a maly ma aku hladinu cukru v krvi? lebo napr. ja som tukov tiez vela nejedla, ale dost sladkeho, ovocne stavy, vela ovocia, jogurty na kila atd, ale vzdy vysledky z krvi cukor na minimalnej hranici alebo tesne pod nou a cholesterol 6,4. a to som bola ako lata vtedy, 170cm a 50kg. ani gramu podkozneho tuku navyse, ale zato kopec tuku v krvi. ak ma metabolicku poruchu, tak sa mu ako mne moze automaticky cukor premienat na tuk. za normalnych okolnosti sa to deje, az ked jes toho cukru privela, tak si ho telo zacne premienat na tuk. ale u mna to bolo automaticky. mozno aj tvoj maly ma taky problem. u nas v rodine pritom nikto nemal problem s cholesterolom, cize geneticky to nebolo dane a to pritom nasi sa nestravuju vobec zdravo.

biba12
28. feb 2010

Miska, ja mu to tiez krajam a beriem ovocie aj von v sacku a popri tom ho krmim. Doma mi to vacsinou ofrfle, ale vonku spapa. Vidi aj ine deti, tak tlaci poctivo. Ale zas napriklad nechce citrusy, hrozno... Ale ma rad jahody, maliny, marhule, jablka a hrusky/ale z babkinej zahrady/. Ja sa tak tesim na prve ovocie a zeleninuy. To sa krpec posadi do hrachu u babky v zahrade a papa a papa a ja sa tesim...
V pondelok idem za druhe AFP testy, tak som zvedava ako som dopadla na tych prvych. Alebo to sa potom hodnoti dokopy?

biba12
28. feb 2010

Cukor ma v poriadku, absolvovali sme vysetrenia krvi u imulogicky, kompletku a okrem cholesterolu tam nic zvysene nebolo.Ovocne stavy nepije, davam mu len vodu. Dzusiky vynimocne. Setrim mu zuby.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre