♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
3. mar 2010

rubinka neviem ci vsade, ale ja som to tak mala pri Adamkovi a aj teraz

evitkamalicka
3. mar 2010

zuzi mne povedali, ze do 7-10 dni

denisocka
3. mar 2010

miška je asi na 4D , leteku je už doma z poradne .... ja mam zajtra HTO

mywiel
3. mar 2010

Po 15. týždni sa určuje hladina AFP (alfafetoproteín) ako skríning vrodených vývojových chýb a genetických ochorení
V 18. týždni u viacrodičiek a v 20. týždni u prvorodičiek sa zaznamenávajú údaje o prvých pohyboch plodu
V 18.-20. týždni sa robí aj druhé ultrazvukové vyšetrenie (určuje sa presnejšie vek plodu, primeranosť rastu, pohyby, spresňuje sa termín pôrodu, pátra sa po vrodených vývojových chybách, vyšetruje sa krčok, placenta, jej poloha, veľkosť, určuje sa množstvo plodovej vody)
Od 18.týždňa sa pravidelne robí gravidometria – t.j. meria sa vzdialenosť vrcholu maternice od lonovej kosti. Táto vzdialenosť sa značí do grafu a hovorí o raste plodu a sleduje odchýlky od normy
V 20. týždni je možné zachytiť stetoskopom ozvy plodu
pri každej návšteve v poradni sa vykonáva obvykle aj vaginálne vyšetrenie, určí sa pevnosť krčku, jeho dĺžka, poloha, čo sa zapisuje ako CS (cervikálne skóre), ktorého hodnota je typická pre konkrétny týždeň tehotnosti. Zaznamenáva sa aj hmotnostný prírastok, opuchy, subjektívne obtiaže, meria sa tlak krvi, vyšetruje sa moč.
Opakovane sa vyšetruje krvný obraz, hladina cukru v krvi a BWR reakcia.

zuzana76
3. mar 2010

evit , tak u mna to bude v piatok 14 dni, ale chapes, oni mozno moju krv este ani neskumali

rubinka
3. mar 2010

Zuzi a kedy máš ďalšiu poradňu?

zuzana76
3. mar 2010

v utorok 9.3. ale co ak este ani vtedy nebudu vysledky? ma picne, to uz budem v 19 tt

rubinka
3. mar 2010

Tak na poradni už určite budú, podľa mňa.

zuzana76
3. mar 2010

no dufam, ak nie, tak im poviem, nech uz ani neskumaju

halintoa
3. mar 2010

ladyw: my sme boli strááášne dobré deti 😀 , postieľka je z masívu, kvalitka, rosš sa dá dať do 3 výšok a jedna bočnica sa dá spúšťať 😵
rubi: mne bude brať sestrička krv 11.3. na poradni, kedy budem mať ďalšiu ešte netuším, ale asi až o mesiac, preto chcem ísť na utz do BA, lebo toho 11-ho ma bude iba vážiť, kontrolovať moč, merať tlak a teda vycucávať krv 🙂 .

michaela80
3. mar 2010

tak som spat zo 4d ultrazvuku , no a neviem pressa usmievat taky mam blazeny pocit...babetko je uplne v poriadku, ziadne raztepy, nosova kosticka pritomna,mozocek,plucka,zaludok, mechurik je O.k a medzi nozkami nemame...huraaaaa.....bola nadherna... a riadne ziva...urobila aj stojku a mala nielen rucicky pred tvarickou ale aj nozky... 😀

evitkamalicka
3. mar 2010

miska super 😵

denisocka
3. mar 2010

miška,myslela som na vás 🙂 maš aj fotočky... no to by bol gol keby tam bol pindur

denisocka
3. mar 2010

miška,len tie rodne čisla a meno na fotkách 🤐

zica1
3. mar 2010

Ani ja neviem o tom, ze by volali ak by boli vysledky zle...aspon mi to nikto nepovedal...aku mate skusenost babenky?

michaela80
3. mar 2010

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

potom sa s tym pohram teraz sa iba usmievam a neviem sa vypozerat na tu nasu herecku....a mm nemozem ukazat foto bo isiel s malym na sprosty futbal.... tak sa tu tesim sama...

evitkamalicka
3. mar 2010

zica mne to povedala sestricka, ale u kazdeho je to inac

denisocka
3. mar 2010

a to si bola v Poprade

zuzannas
3. mar 2010

Caute kocky,
..tak sme naspat z 3D utz a hlasim dalsieho chalana do partie.. 😀 😀 drahy bol sice trochu sklamany, bo by rad dievcatko (koli svokre, jeho matke - ma uz 5 vnukov a vnucka ziadna 😀 ) Takze to, ze som bola oplodnena asi az cca 4-5dni od ovulacie este neznamena, ze bude dievcatko 😀 teda aspon u nas nie..
Neskor hodim aj fotky do albumiku z 3D

evitkamalicka
3. mar 2010

zuzi gratulujem k pindurovi 🙂

zuzannas
3. mar 2010

dik evi 😵

denisocka
3. mar 2010

tak tak,asi si myslela 4-5dni pred ovuláciou,ale presne k tomu som dospela aj ja.darmo som do toho vjladala nadeje,že 8DC sex a bude dievčatko , a trd makovy

denisocka
3. mar 2010

xiixii inač sa smejem,aj moj muž je z toho kus sklamany,hold, bude mať v garaži neplechu a ja si tu budem lebediť s varechu v ruke 😝

a gratulujem

evitkamalicka
3. mar 2010

u nas to tiez moze byt hocico kedze sme aj pred ovu, aj cez ovu aj po ovu

evitkamalicka
3. mar 2010

deni pozeram, ze uz ste aj meno vybrali

zuzannas
3. mar 2010

diky DEniska a presne ako vravis - prd makovy.. 😀 😀

evitkamalicka
3. mar 2010

baby tie co mate vacsie deticky uz ste bez plienok? ako ste ich oducali? u nas uz asi nastal ten spravny cas, lebo maly uz par dni nechce kakat do plienky, na nocnik uz chodime davno, len sa ho este bojim nechat bez plienky

zuzannas
3. mar 2010

no jasne, myslela som 5dni pred ovulaciou 😉

zuzannas
3. mar 2010

Adamko je bez plienok od 19 mes., ale my sme to mali trochu lahsie, lebo to bol jun a nebala som sa ho vonku nechat bez plienky..

evitkamalicka
3. mar 2010

rozmyslam, ze by som ho zatial nechala bez plienky aspon doma

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre