♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

peta131
3. mar 2010

ja som zase dostala strasnu chut na jaternicu 😝 tak som si spravila velmi vyzivnu a zdravu veceru jaternicku s ryzou a calamadou 😀 a teraz ledva odfukujem 😀

denisocka
3. mar 2010

peti,a Marko je už definitivne meno?

peta131
3. mar 2010

deni snad ano 😀 no my sme boli na tom ako vy tiez sme tuzili po dievcatku tak sme mali len dievcenske meno vybrate a chlapcenske sa nam nikdy ziadne nelubilo...no nakoniec nas prekvapil pipik tak som asi tyzden studovala chlapcenske mena...slovensky kalendar katastrofa no a tak sa mi zalubil Marko...tak uz kazdy vie ze bude Marko tak uz hadam nezmenim 🙂 ale stale poskulujem aj po inych menach 😀
Inak Tobias bol tiez moj favorit len som sa bala aby mu nehovorili Tobiáš namiesto Tobias 😖

A kamaratka mi poslala stranku kde si zadas meno a ono ti napise jeho charakteristiku a normalne to aj sedi ked som si tam zadala mena svojich znamych...tak aj to ma potom dost ovplyvnilo 😅

peta131
3. mar 2010

Toto je ta stranka na charakteristiku mien 😉

http://www.mojosud.sk/?charakteristika-krstnych...

mywiel
3. mar 2010

Holky co vy sa naporovnavate tych velkosti drobcekov... 😅 😀 oni vedia najlepsie akou rychlostou rast, ja to vobec nesledujem. 😉

ladywitch26
3. mar 2010

ja tu ani nemam moznost sledovat miery, mam tri sona pocas tehu 😀 ale podla stanky, ani necakam ,zeby toto druhe bolo nejake trojkilove. v porodnici chodili sestricky za mnou, ze ked prve bolo 4kilove, tak druhe bude mat 5kil. 😝

captainka
3. mar 2010

ja som tiez neni nejako stotoznena a na 100% rozhodnuta s menami....asi to neriesim aj preto ze neviem co cakame 😎 😎

mywiel
3. mar 2010

Ja budem zase mat problém lebo manzel zas nechce vediet a ja hej co to bude, pri prvom sa mi to podarilo udrzat v tajnosti uvidime ci aj tu. 😀

captainka
3. mar 2010

ved sem nechodi citat, ci???

evitkamalicka
3. mar 2010

aj ja budem mat super "dietnu" veceru....muzik mi akurat robi vyprazany syr so zemiackami a tatarkou 😅

mywiel
3. mar 2010

To nejde o to ci sem chodi citat, on slovensky nevie, ale ze ked ja budem vediet, ze sa prekecnem. On proste nechce vediet, chce mat prekvapko. 😀 Ja robim bryndzové halusky. 😝

captainka
3. mar 2010

jeeeeeeeej vyprazany...mnam 🙂 jej bryndzaky..baby vy mi robite chute 😝

mywiel
3. mar 2010

S kyslou smotanou, len bryndzu musim dostatocne zohriat v mikrovlnke najprv... 😅

mywiel
3. mar 2010

Evitka ty si imunna na toxo ze ked mozes tatarku? Ja nie som takze nikde v restike si ju nedavam a bez tatarky to nie je ono. ☹ Ale tie kupenské su myslim ok tie su sterilizované nie?

mywiel
3. mar 2010

A surové vajcia tym padom tiez nehrozia... 😒

evitkamalicka
3. mar 2010

mywiel ja som toxo uz prekonala, takze ju uz viac nedostanem a v pohode ju jedavam, ale tie kupene by mali byt ok pokial su cerstve

bihan
3. mar 2010

V tatárskej nehrozí toxo ale listéria 😉 a proti tej nie je imunita.

evitkamalicka
3. mar 2010

mywiel, ale malokedy mavame obchodnu, robime si doma bud z jogurtu alebo z kyslej smotany, ta nema konkurenciu, je vynikajuca

maculienka123
3. mar 2010

boze baby ja jem tattarku stale s rozkom a sunkou,no pekne a ako sa prejavuje listeria?
a co tak majolka?

ladywitch26
3. mar 2010

zeny, nehadzte tu tie jedla, lebo len slintam. halusky, vyprazany syr, jaternica...snivat sa mi o tom bude.

evitkamalicka
3. mar 2010

dnes sa mi podarilo najst krasny kosik pre babatko, kuk album

bihan
3. mar 2010

Macu, to je jedno 😀 oboje sa vyrába zo surových vajec.. a listerióza je zákerná, lebo sa prejaví po 3-70 dňoch.. približne... horúčky, nevoľnosti.. ako silnejšia chrípka.. riziko nákazy v prvých mesiacoch je ale pomerne nízke, lebo je placentárna bariéra dosť hrubá.. navyše treba skonzumovať pomerne veľké množstvo nakazenej potraviny.

ladywitch26
3. mar 2010

ja tiez dlabem tatarsku kazdu chvilu. ked je to cerstve, drzane v chlade, tak sa to nema ako doma kontaminovat a zasa z obchodov by to stiahli, keby sa im tam listeria objavila. na listeriu skor bacha pri syroch, hlavne nepasterizovanych.

a nie je vlastne ta tatarka rizikova nie kvoli listerii, ale salmonele? to mi skor tak pride logicke v suvislosti so surovymi vajcami...

maculienka123
3. mar 2010

ked mne uz napr,prestalo chutit pecivo so syrom a maslom,jem to uz tri mesiace a nejde to do mna,tak som presla na tatarku a to mozem.

bihan
3. mar 2010

LW, jj, salmonela to bude 😀

zuzana76
3. mar 2010

ja som myslela ,ze kupena taraka aj majolka je ok, na etikete som citala,ze tam idu susene vajcia, cize su nejak upravene , nie? Ja ju ale pre istotu nejem, radsej si urobim nejaky dresing z jogurtu, napriklad cesnakovy, tsatsiky a pod.

ladywitch26
3. mar 2010

ja som akurat obmedzila pastety kvoli velkemu obsahu vitaminu A a okrem eidamu mi nejako ani syry teraz nejdu na chut. a kedze robim v nedelu vecer v take away, tak si ten svoj oblubeny burger sama dobre prepeciem a mam istotu, ze je nezavadny. teda okrem cholesterolu. to som inak zvedava, co za vysledky budem mat. pred tyzdnom ma v nemocnici, ked som cakala na sono odchytila jedna zenska, ze robi vyskum ohladne cholesterolu v tehu, ze ci sa nechcem zapojit. univerzitna nemocnica, tak tam same vyzkumy robia.tak som vyplnila dotaznik, zobrala mi krv a ze ked budu vysledky zle, ze sa mi ozve. tak cakam, lebo za posledny mesiac len vajcia dlabem do seba. kazdy druhy den volske oko alebo chlieb vo vajci, alebo aspon vajce na tvrdo. strasne mi idu na chut. muz sa smeje, ze to asi bude syn, ze vajce k vajcu... 😀 😀

michaela80
3. mar 2010

evitka daj link kde si nasla ten kosik... 😀
ja akurat praskam plnenu papriku a knedlu a chlapci si zaziadali rizoto po futbale...takze este to musim dovarit...

ladywitch26
3. mar 2010

evitka, ono je to pekne, aj tu v irsku to leti, ale ja neviem, ja som radsej kupila klasicku postielku, kde moze spavat mala do dvoch rokov a potom bude uz na valende.

miska, dalsia co robi chute? 😀 my sa so stankou dlabeme chlebom so syrom. odkedy som jej dala okostovat chlieb, tak sa ho nevie dojest. este aj jogurt s nim musi zajedat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre