♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

michaela80
4. mar 2010

rubinka len aby ta potom realita neprebrala tak ako mna pri Robinovi...chvilu mi trvalo kym som sa pri urcitych veciach spametala ale dalo sa prisposobit... 😀 a zmenit nazor podla potrieb babetka...

zuzana76
4. mar 2010

teda az na vynimky, ktore zakladaju rozne cudesne temy s cudesnymi nazvami 😀

rubinka
4. mar 2010

Miška pokiaľ bábo bude uplakané alebo čokoľvek bude brániť presťahovaniu do vlastnej izby tak samozrejme že sa prispôsobím, nenechám ho predsa plakať celú noc. 🙂 Ale nedám ho predsa do postele ked hrozí že mu môžem ublížiť...

michaela80
4. mar 2010

rubinka priklad...ja,brasko i segra sme kojeny vyse 3 rokoch... tak taky zamer som mala aj ja....no i ked predpoklad bol , mlieka som mala az vela...v porodnici som kojila dve dalsie babetka...kedze moj bol v inom meste....a moj maly si to v 6.mesiaci rozmyslel a z hodiny na hodinu prsnik odmietol ,a odmietal i z flase odstriekane i ked sme skusali umele neskor.... plany boli ale realita bola uplne ina.......

michaela80
4. mar 2010

ja si myslim ze babetku je naj vo svojej postielke ale co najblizsie k mamine.... ze popripade sa ho vies hocikedy dotknut, polaskat...bez toho aby si vstavala z postele... 😀 😀

leteku
4. mar 2010

ahojky. No dievčatá snáď sa tu nebudeme hádať. Moja malá- veľká spí s nami v posteli, vyhovuje to zatiaľ všetkým tak to neriešim, síce niekedy by som bola rada, keby spinkala vo svojej izbe ale žiaľ momentálne to nejde. Ani neviem ako sa to stalo, že s nami začala spávať. Čo sa týka uspávania, tak ja malej prečítam vždy rozprávku a do 5 minút spí. Ako hovorím, zatiaľ nám to všetkým vyhovuje, uvidíme ako to bude keď sa narodí prcek. Postieľku samozrejme plánujeme, len tam nebudem mať tú bočnú stenu a budem ju mať prirazenú k posteli aby som sa nemusela naťahovať. Takže takto to máme naplánované ale ako to bude naozaj nik nevie.

mimkao
4. mar 2010

Ahojte. Ja som so všetkými deťmi do siedmych mesiacov spávala na posteli. Teda, oni spávali so mnou a s manželom. Prišlo mi to neskutočne praktické, v noci vytiahnúť v polospánku prsník a nadojčiť. Ešte iba mrnkať začali a už mali, čo chceli. Máme obrovskú posteľ, takže priľahnutia sa nebojím. Ráno, až na zopár nocí, som sa zobudila, pokojná, vyspatá.
No a keďže som dojčila najdlhšie "len" do 8 mesiacov, potom ako deti prestali papať odo mňa putovali do svojej postieľky. A keď dovŕšili rok, tak už aj do svojej izby. Tak som to robila doteraz vždy, tak ak motyka nevystrelí, tak tak spravím aj teraz.
Deti sú úplne v poriadku, nemajú žiadny "postih" z toho, že spali s nami. 🙂
Ale každý ma vlastný názor na všetko, takže určite si každý spraví po svojom. 🙂

Ináč, ako sa dajú doplniť údaje do tehu-tabuľky? 😕

nika.r
4. mar 2010

rubinka, ja som vôbec nepovedala, že by som si myslela, že sú zlé matky tie, ktoré s deťmi nespávajú v posteli. Ale v podstate Ti už ostatné dievčatá napísali, že to uvidíš sama najlepšie až keď sa bábo narodí. Len proste si netreba robiť plány dopredu. 😉

bihan
4. mar 2010

Rubi, nemám pocit, že niečo obhajujem.. neobhajujem ani spanie osobitne ani spolu 🙂 Zatiaľ neplánujem brať dieťa k nám do postele.. navyše v tej posteli (momentálne) spíme dvaja, takže to nie je len moje rozhodnutie (a MM nikdy nespal v inej miestnosti ako ja ani keď som dojčila, ani keď malej išli zuby a pod. Skôr mi ide o ten panický strach, ktorý často ešte v našej spoločnosti panuje (nemyslím priamo u teba) z toho, že si mamina zoberie k sebe dieťa do postele, aby sa všetci členovia rodiny vyspali a pritom je to niečo tak prirodzené. O nič iné mi nešlo 😉

A postieľku zatiaľ neplánujeme nie kvôli tomu, že plánujem spať s mimčom, ale kvôli tomu, že na prvý polrok máme závesnú hojdačku, ktorá bude pri mojej posteli a čo bude potom, to sa ešte uvidí 🙂

leteku
4. mar 2010

mimkao - pošli mi to do IP ale tento týždeň sa k tomu nedostaneme lebo ideme na víkend preč tak až neskôr doplňame.

mimkao
4. mar 2010

Lulusha, hybaj rodiť do Komárna. Sa tam stretneme... 😀 Ja som tam rodila už dvakrát a bolo super. 🙂

michaela80
4. mar 2010

jee ake mas krasne decka mimkao ..u vas musi byt veselo... tazko to teraz planovat ked kazde babetko je ine....sak uvidime co nas v lete prekvapi....

mimkao
4. mar 2010

o.k., tak ti to pošlem a doplň, prosím, kedy sa ti bude dať.

michaela80
4. mar 2010

bihan ako vyzera ta hojdecka?

ladywitch26
4. mar 2010

no vas docitat, tak to da aj zabrat... 😀

groka, ozaj nezavidim s tym zubom. ale fakt nechapem, preco ta nechcu zobrat na pohotovosti. podla mna je lepsie, ked to urobia teraz, lebo ak mas cakat na zubara tri tyzdne, to tam uz mozes mat aj zapal a kopec hnisu a to fakt neviem, co je nebezpecnejsie. ked tam budes mat silny zapal, to ti budu musiet aj antibiotika nasadit. neskusila si zajst za obvodnym doktorom a povedat, co je vo veci? mozno by ti aj on mohol dat papier na stomatologiu. podla mna by ta tam mohli zobrat aj na zaklade papieru od obvodaka, nemusia cakat na zubara.

lenandka, nieco sa mi zda, ked si spominala tie salviove pastilky, ze salvia by sa v tehu nemala.

mimkao
4. mar 2010

Miška, ďakujem... 🙂 hej, veselo, je veselo... Hlavne teraz, keď všetci spia... 😀

Ozaj, Leteku, a ako sa volá album, nech viem, aké údaje tam treba. Bo som ho nevedela teraz nájsť...

mimkao
4. mar 2010

Aha, ja pako, už som ho našla. U teba.... 😀

abbey
4. mar 2010

Ahojte.Dlho som sa nezapájala,ale pravidelne Vás čítam.Táto rozoberaná téma je pre mňa ako stvorená.Ani sa vám nemôžem priznať ako strašne dlho som dojčila svoje dcéru-ale do škôlky už chodila.Doteraz zaspáva so mnou v obývačke pred telkou,a je to super.Rozprávame si kebietky, mojkáme sa,upusinkujeme sa. Ja nezmeškám svoje obľúbené programy,ona je pri nás.Keď zaspí,odvediem ju do jej postele.Keď má občas želanie spať s nami,alebo príde nad ránom-je vítaná.Máme super vzťah,je veľmi múdra,šikovná.Ona je závislá na nás a my na nej My sme boli vychvaní rovnako a myslím,že dobre.Našťastie som už vo veku a so skúsenosťami,že neriešim čo kto povie a myslí si,pre nás je dôležité naše a dcérino šťastie a spokojnosť.Záleží na každom,ako si čo zariadi,a posudzovať iných je detinské a malicherné.

nika.r
4. mar 2010

áno, šalvia by sa nemala. Práve som si overila aj v Atlase liečivých rastlín. Nemali by ju ani deti.

nika.r
4. mar 2010

abbey, super.
Ja mám síce ešte drobca, ale aspoň zataiľ môžem povedať, že ukladanie na večerný spánok sú pre mňa jedny z najkrajších chvíľ dňa. Najprv si pri lampičke čítame a pozeráme knižky, potom zhasneme, malý vypije mlieko a potom sa už ku mne len túli a túli až nakoniec zaspí. Najnovšie zaspáva v takej polohe, že musí mať svoje líce na mojom. Manžel nás občas nájde v takých polohách, že nechápe 😀

michaela80
4. mar 2010

Moj maly vzdy zaspaval sam ..ako mozme byt pri nom...ale bez dotyku..lebo ho to stekli a nevie zaspat... to mi je trosku luto...ale on nemal nikdy problem so zaspavanim aj ked bol malinky...stacilo ho dat do postielky a stiahnut zaluzie a uz som len pocula to je ho zname koj,koj,koj a o par minut uz tuho spinkal...
aj teraz co pri mne zaspava od kedy vie o babetku v nasej posteli...ked ho pohladkam tak sa hned otoci na druhu stranu...jednoducho musii mat svoj pokoj....

michaela80
4. mar 2010

bihan a mas to vyskusane aj u 4-5 mesacnych det ?i...vyzera to perfektne.....

michaela80
4. mar 2010

bihan hladam ci je to dostupne na Slovensku a nasla som toto http://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky/Jednotn...

bihan
4. mar 2010

Michaela, kamoškina skoro 8m malá v nej spáva stále 😀

bihan
4. mar 2010

to nie je to isté 😉 Iné zavesenie a bezpečnosť.

ladywitch26
4. mar 2010

bihan, mrkla som tu hojdacku a az neuveritelne, aka je ta moja stanka vnimava. mam ju v sedacke, asi dva metre od laptopu a len co som to otvorila, tak ona uz krici "baba". z tej vzdialenosti ja mam rozoznat, ze je tam dieta na obrazku, a ona to vidi. 😅

inak ja by som nemala problem stanku uspavat aj pri nas, ale ona potrebovala od malicka priestor.sice som ju cez den uspavala na rukach, tak ze som sedela v kresle a aj dve hodiny ju drzala ,lebo akonahle som ju polozila, tak do 10minut sa prebrala, ale nevadilo mi to. resp. az na to,ze mi trpla ruka a necitila som si prsty od nedokrvenia. vsak bola aj riadna vaha. 😀 ale v noci proste chcela mat klidek a hlavne vela miesta vo svojej postielke. jej stacilo,ked som ju obcas pohladkala po licku v noci ked zamrnkala, alebo mi drzala prst a bola spokojna.

denisocka
4. mar 2010

som si vás v aute cestou z hematologie prečítala a nasmiala som sa dosýta. musím suhlasiť s bihan a spol 😀

ja ked som ešte bola v stave požehnanom,tak som mala take zasady ako :
1- dieťa v manželskej posteli NIKDY
2- ked bude plakať,nech sa vyplače 😀
3- pekne čajik odmalička na flašku
4- žadne cumliky
5- ....... no milion trilion TOTO NIKDY a prišiel šimon a všetko bolo naopak 😝

takže každe dieťa je indy vindy a mna naviac sere moja švagrova,teda obe-jedna deti nechce mať a ani muža/vyštudovala aj PeGečkua katechetizmus a matku valagu a druha,žial ma problem počať,ale ked sa stretneme,tak sršia poznámkami ,že čo mu v polroku neádm kravske mlieko, a čo nie taku a taku polievku a toto a tamto ..... až ma ide trafiť šlak

no a Hematoogia dopadla OK, najbližšie 5týždne bez injekcii,iba B12 a zníšzila mi aj kys.listovu a ascorutin

zuzannas
4. mar 2010

Nas Adamko tiez vzdy spinkal sam, aj keby som chcela, aby spinkal s nami, nehrozilo...po prve som sa velmi bala ci ho nepotlacim, pripadne nespadne z postele, ale v druhom rade on vzdy vymyslal a robil vsetko mozne len nie spal...raz zaspal s drahym rano ked ho preniesol do velkej postele, ale to som tam ja nebola, takze mali dostatok miesta (nemame extra siroku postel, taku klasicku)

Uvidime ako to bude s druhym... 🙂

rubinka
4. mar 2010

Baby ešte načnite tému prvé príkrmy a čo sa smie a nesmie jesť počas dojčenia a ja rezignujem 😀 V tom by sme sa určite nezhodli ako tak čítam iné témy. Ma vie pobaviť že ako si matky radia že toto smieš a toto nesmieš a každa vraví niečo iné, potom dobreže nehladujú 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre