♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zuzannas
4. mar 2010

aj teraz rano ked sa zobudi a prenesieme ho do velkej postele vydrzi tam max.5-10min., aj to musi byt zapnuta telka...

evitkamalicka
4. mar 2010

heh tak prve prikrmy radsej nieeeeeeeee

rubinka
4. mar 2010

Evi 😀

evitkamalicka
4. mar 2010

😀

ladywitch26
4. mar 2010

denis, za mna taketo rozhodovanie tiez vzdy spravila stanka.v nasej posteli byt nechce, cumlik mala len asi tri tyzdne, potom ho uz proste nepotrebovala, aj ked babka prve,co spravila, ked sme prisli na dovolenku, doniesla cumliky. no ale nepochodila 😀 a aj oducanie od flasky mame uz za sebou. stanka sa oducila v priebehu jedneho dna tak, ze este rano pila mlieko pekne z flasky, ale poobede zacala bojkotovat. tak ju uz mesiac krmim mlieko lyzickou. trva to sice, ale ked to jej tak vyhovuje, a nejako to mlieko do nej dostat musim, tak nic nenarobim. a s tym placom, no ked mavala koliky ako malicka, tak to by nikto nemal srdce ju nechat plakat, lebo sa az zachadzala a cela mi omodrela vzdycky, ale teraz to uz potvora vyuziva, ked chce nieco dosiahnut. ale prisla som jej na to, takze uz ju necham, nech si ziape. po case zisti, ze nezabralo, tak uz len tak fnuka, tak vtedy az ku nej pridem.

ale tiez ma vytacalo, ked sme boli v septembri na sr, ale este boli cez den horucavy, 30st vonku a tetky po dedine, ze preboha, co jej nedam ciapocku, ani ponozticky nema, vsak prechladne. stanka iba v kratkych bodikoch a potila sa, tak este ciapky a rukavice pomaly aby som jej navliekala. pre nu to boli horucavy, lebo vsak v irsku tak 20st. maximalne v lete bolo. no milujem taketo rady nevyziadane... 😠

ladywitch26
4. mar 2010

rubinka, ja som ohladne kojenia akurat nepila bublinkove vody, lebo som zistila,ze z tych bubliniek stanku boli brusko. ale smiala som sa,ked si baby pisali, ze co vsetko oni este radsej neskusali. ja som jedla uplne vsetko ovocie, kyslu kapustu, cokoladu a co ja viem co este a ani raz sa mi stanka nevyhadzala. koliky mala kazdy den v rovnakom case, takze to nebolo mojou stravou, ale proste materskym mliekom. niektorym detom proste aj materske mlieko robi problemy...

mimkao
4. mar 2010

Fúha. to ešte aj na tom sa dá pochytiť...? 😕 😅 Ja som také témy nikdy ani neotvárala, tak neviem, že ženy sú schopné pohádať sa ešte aj na prvých príkrmoch.... 🤐

denisocka
4. mar 2010

rubi vieš,ale ked bde kojiť, a zistiš že sa ti prcek vyhadzuje a nevieš z čoho,tak ver že nebudeš do seba pučiť nejake cirusy,alebo neviem čo 😉 ... niekedy som fakt skoro hladovala...ale to je tiež indyvindy

ladywitch26
4. mar 2010

mimka, no mas mamicky, ktore by vylucne kojili dieta hadam aj do roka, aj ked od urcitej doby mu to uz ani energeticky, ani vyzivovo nestaci, a mas potom take, ktore kludne aj trojmesacnemu daju presladeny jogurt. a potom mas extremy, ako irske matky, ktore kludne daju polrocnemu dietatu cipsy s octovou prichutou, ale tie nastastie sem na konik neprispievaju, lebo by ich aj ukamenovali 😀 😀

denisocka
4. mar 2010

IKULKA ty si na fb IDA ????????

michaela80
4. mar 2010

babulky prve tie deticky porodme a tak sa bude rozoberat ktore kde chce papat a co mozeme a nesmieme papat.atd...

michaela80
4. mar 2010

lady a potom mas svokry...alko moj 7-mesacny ked odcitam tych 10 tyzdnov skor tak 4,5 mesacny zvakal o 106 slaninu bo mu islo na chut slane..... infarktove stavy.... 😠

lucy1990
4. mar 2010

Miska mas pravdu, vymienajme si rady a rozoberajme tieto veci ked to bude aktualne 😉 ja som napr. prvorodicka a neviem o vela veciach co si mysliet a aj tak to nakoniec za nas zariadia deticky 🙂

ladywitch26
4. mar 2010

miska, no ja by som svokru a nielen ju, ale aj moju mamu, keby malej dala nieco zakazane asi riadne sprdla. a viac by som ju bez dozoru nenechala. nastastie muz ma rovnake nazory, takze aj ked malu berie ku svokre, tak viem, ze jej neda nic zakazane.

inak s tym kojenim, podla mna treba skusit vsetko a sledovat. ale take, ze nejdem jest to, lebo sa mi z toho vyhadze...vsak jak viem dopredu? dam si trochu, odsledujem, ak je vsetko fajn, tak jem dalej.

michaela80
4. mar 2010

lady to som ho tam prvy krat nechala a isli sme na nakup a ked som vosla a toto zbadala tak vsetci certi so mnou sili...

denisocka
4. mar 2010

LW ja som maleho kojila 17mes , za ten čas som poctivo nejedla kapustu ani vela čokolady a ja neviem čo,jahody.... proste mal z toho atopickyy ekzem. toto je tema,na ktoru si spravy každa mamka svoj nazor až porodi babatko.každe je ine , každe ma iny organizmus. niekto kojiť nechcve,niekto chce a nemože. ja som mala po porode do 2týž. v lavom prsniku obrovskye abscesy a zlateho stafilokoka,tak ma opterovali a chceli ukončiť laktakciu,ale zakazala som! proste som bojovala a krmila z jedneho prsnika skoro nonstop,kedže jeden bol malo. potom ma prepustili po týždni s malým abscesom kvoli krstinám a po krstinách do rana z neho bol absces jak pomaranč,tak zas na salu a vyšlo mi z toho 2,5dcl hnisu.to mi už fakt zakazali kojiť a vysrala som sa im na hlavu,doma som si našla homeopata cez internet, lebo nebolo možne v takom stave akom som mala cicku cestovať 50km a za 3dni bolo po zväčšujucom sa abscese. na ročnej prehliadke u gynekologičky všetkci gulali očami,ako som to zvladla .... no zvladla,chcela som kojiť za každu cenu .... kojila som v noci aj 5x do 17mes, cez den neratam . ale maly kvoli tomu potom malo jedol normálnej stravy,tak akonáhle vyšli testy že nema na NIC alergiu a začal papať dračik a krupicu,tak sa proste odstavil sam . od 2r. pije kravske mlieko - a to som dovtedy bola schopna vyškriabať oči tomu,kto mi kazal dať malemu KM. takže,každa matka nech si robi ako chce, aj tak dieťa je panom v rodine

michaela80
4. mar 2010

presne denis... cloveka mieni no BABO meni....

denisocka
4. mar 2010

tak tak ... a to som zabudla,že som kupila kráásny baldachým a celu supravu do postielky a spal pri nás skoro 15mesiacov 😀

michaela80
4. mar 2010

😀

ladywitch26
4. mar 2010

denis, klobuk dolu. mne stanka nema nastastie ziadne ekzemy, a jahody doslova zboznuje. a mozno je to aj tym, ze cele tehu som jedla jahody na kila, tak si pamata chut 😉

inak som si tiez uzila s kojenim. mlieka tolko, ze som dvojicky mohla kojit, ale co z toho, ked bradavky ploche a mala sa proste nevedela prisat. 😖 inak ma to stve, lebo aj s plochymi bradavkami sa da nieco robit, ale to treba este pred porodom, ale to ti uz nikto nepovie. 😠 tak som aspon odsavala a mala papala z flasky. ale povedala som si, ze nie je dolezity obal, ale obsah. 😀 bolo s tym riadne roboty, hlavne ked v noci pytala jest, zohriat mliecko z chladnicky, sterilizovat flasky a este aj odsavat. ale co by clovek nespravil pre dieta,ze. no a potom sa mi na to potvorka vykaslala. proste od decembra sa zacala tvarit, ako keby som jej davala blen. to som este nevedela, ze som tehu, ale mala uz ano. asi sa natolko zmenila chut, ze jej to prestalo chutit. tak je teraz na umelom. no nie som nadsena, ale co uz narobim....keby som to bola vedela, tak si s druhym dame nacas, ale mam kopu kamosiek, ktore aj ked boli tehu, tak kojili.

ikulka
4. mar 2010

deny nielen na FB ale stále 😀
presne tak ja si tiež myslím že takéto veci budeme riešiť ked sa detičky narodia ved aj ja som mala kadejaké predssavzatai a nakoniec som aj tak všetko robila podla situácie....a viem aj to že to čo platilo u malej možno nebude platiť u tohto durhého ved každé dieťa je iné.....a každá z nás si spraví ako to vyhovuje jej a jej dieťaťu

evitkamalicka
4. mar 2010

tak tak kazdy si spravi po svojom, ved tato tema nie je na to aby sme sa tu vadili na hlupostiach 😉

zuzana76
4. mar 2010

denis o tych abscesoch som citala, ja som zalozila aj temu tu o abscesoch, aj ja som mala, ale len maly, ale ked som citala tvoje trapenie, tak teda to bola sila

lenadka
4. mar 2010

katie233 a kde pracujes????

co sa tyka spania s babatkom, mali sme postielku pricapenu k manz. posteli, malu som vecer uspala pri dojceni a dala do postielky, potom ked sa zobudila na papanie vzala som ju k sebe a pri papani mi zas zaspala, tak sup do postielky, delili nas od seba iba mriezky, kedze mala mala reflux, nedalo mi to nedat ju zakazdym odgrgnut a madrac v postielke mala podlozeny aby mala hlavku vyssie, kedze takemu malemu babatku sa vankuse nedavaju....ked bol manzel na tyzdnovke aj tak malo spala somnou do pol roka-prave pre ten madrac, v manzelskej posteli sa mi to tak spravit nedalo, ked bola vacsia a mala bud jedna alebo druha chut spali sme spolu a nikdy nebol problem, ze by svoju postielku odmietla, ked sme vymenili taku malinku za trosku vacsiu na ktorej bola este aj bocnica dolu, tak to akoby spala s nami, len bola chranena pred pripucenim 😀
ja v spanku neznesiem ked je niekto blizko mna, alebo ma napr. mm chcel drzat...rdsej som sa ja nalepila na neho, vyckala kym zaspi a zdrhla 😀 , ked zas bola mala blizko bala som sa ze ju v noci buchnem, alebo aj zobudim, ked do nej strcim 😅

mimkao
4. mar 2010

lady, aha, ale to sú podľa mňa brutálne extrémy... Npo, mne sa našťastie ani svokra, ani mam do ničoho nemiešajú, tak ja toto nepoznám a o tom čo papať pre bábo som sa s nikým neradila, iba s našou pediatričkou, ktorá je úplne super.
Jedno, do čoho mi skoro každý "hučal" bolo, že moje deti spia sami na svojej veľkej posteli od dovŕšenia jedného roka. Všetci mi "prorokovali", že deti z nej spadnú, že sa dolámu a bla-bla.bla. Nič také nebolo.

Ozaj, bude niektorá z Vás "látkovať"? Ak ste to tu už preberali, tak sorry... 😅

lenadka
4. mar 2010

jej baby ja som tie salviove nejedla, lebo mi nechutili a tiez som sa v lekarni pytala ci ich mozem, lebo som tehotna, lebo sa mi marilo ze salvia v tehu ee...a docitali sa v letaku ze vraj mozu...a nejako podvedomie asi zapracovalo, lebo vravim fujtajbl-nechutili mi, vzala som ich len kym mi objednaju tie propolisove a tie som vyzdvihla cestou z prace 😉

bihan, ta hojda sa mi paci 😀 u nas v spalni mame priznane hrady, mm chcel na ne dat sadrokarton, ale som ho ukecala, ze nie, nech to necha tak, tak urobil k tomu strop z drevenych dosiek, uz len klince zahlobit a mozem tam cosi zavesit 😀

ladywitch26
4. mar 2010

mimka, ja som rozmyslala o latkovkach, len este zistujem info. zatial to vyzera tak, ze financne sa mi to zas az tak neoplati, lebo tu su jednorazovky velmi lacne. ale pozistujem viacej a potom sa az definitivne rozhodnem.

michaela80
4. mar 2010

mimkao ja sa chystam na latkovy ale zatial som z toho magor...

denisocka
4. mar 2010

ja by som latkovala,ale nemám odvahu 😀 .hold,asi som pohodlna,alebo neviem. bojim sa že mi z toho zaplesnie cely byt , pri tom sušení 😒

lenadka
4. mar 2010

deni a ten absces to sa ti spravilo na bradavke ci sa to spravi bars kde na prsniku? cim je to sposobene? upchatim mliekovodu a zapalom??? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre